نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 2سپاس

موضوع: بستر فیبر Huawei و تجهیزات Cisco

نام حقيقي: Amir Fouladvand

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270

بستر فیبر Huawei و تجهیزات Cisco

سلام
    ما توی شبکه WAN فعلی داریم از سرویس ATM استفاده میکنم و پورت مادر رو PTMP کانفیگ کردیم و شهرستان ها رو PTP
    حالا اومدیم از مخابرات فیبر نوری برای پورت مادر خریداری کردیم
    طبق گفته کارشناس های بسیار خبره مخابرات تجهیزات مستقر در مخابرات Huawei هستن
    از یک طرف طبق گفته مخابرات نیازی به تغییر کانفیگ روتر های شهرستان نیست ولی توی مرکز شبکه با استفاده از یک عدد VAF به ما یک اترنت تحویل دادن و معتقد هستن که اگر ما روی اترنت روتر مرکز SubInterface تعریف کنیم باید سمت مقابل رو ببینیم ولی خوب اینجوری کار نمیکنه .
    کسی از دوستان هست که همچین کاری رو انجام داده باشه و بدونه که باید چه کانفیگی رو استفاده کنیم ؟
    لایه اکسس توی شهرستان ها Cisco-878K9 هستن و به صورت ATM کانفیگ شدن.
    لایه هسته هم توی مرکز استان Cisco 2811 هستش که با اترنت به VAF متصل شده.
    با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: sasanifar

خواننده
    نوشته
    291
    سپاسگزاری شده
    141
    سپاسگزاری کرده
    149
    سلام
    راستش از توضیحات شما حد اقل من یکی متوجه چیزی نشدم.

شما قبلاً تو نقطه مادر میانی از E1 استفاده می کردید ؟

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    نه
    از ATM استفاده میکردیم
    بعد گفتیم توی مادر میانی فیبر میخوایم گفتن باید Huawei بخرین ( بستر رو منظورمه )
    اما گفتن میتونین از تجهیزات Cisco استفاده کنید.
    میگن توی شهرستان ها کانفیگ ATM بزنین توی مادر میانی هم به ما یه اترنت تحویل دادن میگن IP بدین با Ethernet Sub Interface کار میکنه
    اما کار نمیکنه .
    ضمنا یکی از دوستان میگه که احتمالا باید از BVI استفاده کنیم
    خود مخابراتی ها که نمیدونن به ما هم میگن کانفیگ ربطی به مخابرات نداره و ما باید خودمون کانفیزگ رو انجام بدیم
    دیگه داریم کلافه میشیم
    من حتی تو اینکه باید توی شهرستان ATM استفاده کنیم هم شک دارم

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط VMwares نمایش پست ها
    نه
    از ATM استفاده میکردیم
    بعد گفتیم توی مادر میانی فیبر میخوایم گفتن باید Huawei بخرین ( بستر رو منظورمه )
    اما گفتن میتونین از تجهیزات Cisco استفاده کنید.
    میگن توی شهرستان ها کانفیگ ATM بزنین توی مادر میانی هم به ما یه اترنت تحویل دادن میگن IP بدین با Ethernet Sub Interface کار میکنه
    اما کار نمیکنه .
    ضمنا یکی از دوستان میگه که احتمالا باید از BVI استفاده کنیم
    خود مخابراتی ها که نمیدونن به ما هم میگن کانفیگ ربطی به مخابرات نداره و ما باید خودمون کانفیزگ رو انجام بدیم
    دیگه داریم کلافه میشیم
    من حتی تو اینکه باید توی شهرستان ATM استفاده کنیم هم شک دارم
    شما باید ببینید برای نقطات دیگر بر روی چه بستری دارند به شما سرویس میدهند و این سرویس به چه صورت است ( لایه 2 - لایه 3- MPLS و یا ... )
    اگر بستر را تغییر داده باشند که احتمال زیاد به این شکل است باید از همین BVI استفاده کنید.

برای موردی که گفتید مشکلی ندارد و با ساب اینترفیس مشکل حل میشود ولی باید ببینید بر روی این ساب اینترفیس ها باید تنظیماتی برای VLan انجام داد و یا خیر .

نام حقيقي: sasanifar

خواننده
    نوشته
    291
    سپاسگزاری شده
    141
    سپاسگزاری کرده
    149
    خوب اگه قرار شما تو شهرستان از ATM استفاده کنید. تو شهرستانها مشخصات VPI /VCI و CBR را به شما دادن ؟

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    نقل قول نوشته اصلی توسط sasani نمایش پست ها
    خوب اگه قرار شما تو شهرستان از ATM استفاده کنید. تو شهرستانها مشخصات VPI /VCI و CBR را به شما دادن ؟
    بله دادن
    متاسفانه اینا اصلا خودشون بلد نیستن کانفیگ رو
    من از یکی از دوستان کانفیگ سمت شهرستان رو گرفتم و باید روی ATM توی شهرستان Virtual Group ایجاد کنم و بعد IP رو به جای ATM به BVI بدم .
    ولی توی پورت مادر نمیدونم باید چی بزنم . یعنی اگر توی پورت مادر به اینترفیس روتر IP بدم با این BVI ارتباط برقرار میکنه ؟ و با این اوصاف اگر 10 نقطه داشته باشم میتونم 10 تا SubInterface ایجاد کنم و IP بدم ؟

نام حقيقي: حمید قنبریان

خواننده
    نوشته
    501
    سپاسگزاری شده
    522
    سپاسگزاری کرده
    203
    نقل قول نوشته اصلی توسط SADEGH65 نمایش پست ها
    شما باید ببینید برای نقطات دیگر بر روی چه بستری دارند به شما سرویس میدهند و این سرویس به چه صورت است ( لایه 2 - لایه 3- MPLS و یا ... )
    دوست من همانطور که دوست عزیزمان جناب نجاتی زاده فرمودند شما از لایه 3 شبکه خود چیزی نفرمودید آیا تجهیزات شما (که مخابرات به شما داده است ) بصورت لایه 2 کانفیگ شده یا لایه 3 و یا بدون پروتکل (Tellabs)
    ارتباط VAF که میفرمایید منظورتان مودمهای HDSL شرکت VAF است یا چیز دیگه ای منظور شماست ؟
    یا اینکه آیا همه سرویسهای قبلی و جدید شما یک نوع است ؟
    در ضمن شما دقیقاً چه نوع کانفیگی را میخواهید کانفیگ کارت SHDSL مراکزتان را یا VLAN مرکز یا ...

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    سلام
    مخابرات میگه که شبکه من IP Based هست
    دستگاه VAF که من دارم هم 16 پورت E1 و 4 پورت Ethernet داره
    دیتا رو هم روی یکی از پورت های اترنت به من تحویل دادن
    زیرساخت قبلی من هم آلکاتل بوده ( 1SHDSL V3 در مرکز و 878-K9 هم در شهرستان ها )
    الان هم همون 878K9 در شهرستان سر جای خودش قرار داره و من نمیدونم باید چطوری کانفیگ کنم و در مادر میانی هم یک عدد 2811 دارم و دیتا روی FastEthernet اون هستش .
    مخابرات میگه که همه پورت های من به همراه مادر میانی رو توی یک VLAN انداخته .
    با تشکر

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط VMwares نمایش پست ها
    سلام
    مخابرات میگه که شبکه من IP Based هست
    دستگاه VAF که من دارم هم 16 پورت E1 و 4 پورت Ethernet داره
    دیتا رو هم روی یکی از پورت های اترنت به من تحویل دادن
    زیرساخت قبلی من هم آلکاتل بوده ( 1SHDSL V3 در مرکز و 878-K9 هم در شهرستان ها )
    الان هم همون 878K9 در شهرستان سر جای خودش قرار داره و من نمیدونم باید چطوری کانفیگ کنم و در مادر میانی هم یک عدد 2811 دارم و دیتا روی FastEthernet اون هستش .
    مخابرات میگه که همه پورت های من به همراه مادر میانی رو توی یک VLAN انداخته .
    با تشکر
    امیدوارم مخابرات در محل شما سیستم عامل دستگاه های خود را به روز کرده باشد تا مثل ارتباط های ما با مشکل مواجه نشوید.
    برای نقطه مرکزی در صورتی که چند Vlan به شما تحویل دهند باید به یک دستگاه متصل نمایید که بتواند با Vlan و پروتکل dot1q عمل کند و در صورتی که فقط یک Vlan به شما تحویل دهند در غیر این صورت فقط نیاز به ساب اینترفیس دارید.

برای نقاط دیگر نیز ماجرای کاری تنظیم های جدید به این شکل است که اینترفیس های موجود بر روی DSLAM ها را درون Vlan شما قرار میدند که بر اسا اترنت است پکت ها و نه atm به همین منظور باید اینترفیس ATM را با یک اینترفیس مجازی بریج نمایید و به آن بریج IP بدهید .

نمونه تنظیمات
    کد:
    hostname PersianNetworks ! ! controller DSL 0 mode atm dsl-mode shdsl symmetric annex B ! ! ! ! ! bridge irb ! ! interface ATM0 no ip address no atm ilmi-keepalive bridge-group 1 pvc 0/35 encapsulation aal5snap ! ! interface FastEthernet0 ! interface FastEthernet1 ! interface FastEthernet2 ! interface FastEthernet3 ! interface Vlan1 ip address 192.168.1.1 255.255.255.0 ! interface BVI1 ip address 172.16.1.2 255.255.255.252 ! ! ! bridge 1 protocol ieee bridge 1 route ip !

sasani و VMwares سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    نقل قول نوشته اصلی توسط SADEGH65 نمایش پست ها
    امیدوارم مخابرات در محل شما سیستم عامل دستگاه های خود را به روز کرده باشد تا مثل ارتباط های ما با مشکل مواجه نشوید.
    برای نقطه مرکزی در صورتی که چند Vlan به شما تحویل دهند باید به یک دستگاه متصل نمایید که بتواند با Vlan و پروتکل dot1q عمل کند و در صورتی که فقط یک Vlan به شما تحویل دهند در غیر این صورت فقط نیاز به ساب اینترفیس دارید.

برای نقاط دیگر نیز ماجرای کاری تنظیم های جدید به این شکل است که اینترفیس های موجود بر روی DSLAM ها را درون Vlan شما قرار میدند که بر اسا اترنت است پکت ها و نه atm به همین منظور باید اینترفیس ATM را با یک اینترفیس مجازی بریج نمایید و به آن بریج IP بدهید .

نمونه تنظیمات
    کد:
    hostname PersianNetworks ! ! controller DSL 0 mode atm dsl-mode shdsl symmetric annex B ! ! ! ! ! bridge irb ! ! interface ATM0 no ip address no atm ilmi-keepalive bridge-group 1 pvc 0/35 encapsulation aal5snap ! ! interface FastEthernet0 ! interface FastEthernet1 ! interface FastEthernet2 ! interface FastEthernet3 ! interface Vlan1 ip address 192.168.1.1 255.255.255.0 ! interface BVI1 ip address 172.16.1.2 255.255.255.252 ! ! ! bridge 1 protocol ieee bridge 1 route ip !
    سلام
    من همین کانفیگ رو روی 878 شهرستان زدم ولی پینگ ندارم
    با این اوصاف که شما فرمودید کانفیگ من مشکلی نداره و اگر ارتباط ندارم پس مربوط به مخابراته ؟
    توی مادر میانی کانفیگ خاصی وجود نداره ؟
    با تشکر

کلمات کلیدی در جستجوها:

bvi سیسکو

عدم پینگ روی 878

کانفیگ ptp vlan مخابرات

بستر Huawei

تنظیمات irb روتر سیسکو 878

کانفیگ فیبر نوری

تجهیزات مخابراتی huawei

اینترفیس bvi

روتر سیسکو 2811 با پورت فیبر نوریکانفیگ سیسکو با مودم هواویاستفاده از سيسكو و هواوي با همکانفیگ سیسکو 878bridge group persiannetworks.comکانفیگ روتر سیسکو 878کانفیگ های dslam huaweiارتباط فیبرواترنت با وافتنظیمات مادر میانی mpls نقطه مادر میانی mplsتنظیم dslam huaweiinterface BVIتنظيمات بستر مخابراتي mplsکانفیگ atm cisco برای تجهیزات huaweibvi کانفیگتغییرکانفیگ dslamتنظیم bvi for cisco 878

برچسب برای این موضوع