صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 20

موضوع: IP Phone

عضو عادی شناسه تصویری ataasgari
    نوشته
    392
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0

IP Phone

ميخوام چند دستگاه IP phone بخرم . اگر كسي تجربه اي در اين مورد داره لطف كنه ... (مارك و مدل فراموش نشه)
    راهي براي تماس ارزان از دوبي به تهران و باالعكس هست؟ شنيدم تازگي ها تماس اينترنتي از خارج به داخل غيرقانوني شده

P.S : كسي در مورد Ip phone هاي سيسكو و قيمتش چيزي ميدونه؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    بابا بي خيال. گوشي تلفن رو بردار شمارت رو بگير قيمتش هموني در مياد كه مي خواي از اينترنت بگيري بدون زحمت وارد كردن پين كد.

نوشته
    392
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryagohar
    بابا بي خيال. گوشي تلفن رو بردار شمارت رو بگير قيمتش هموني در مياد كه مي خواي از اينترنت بگيري بدون زحمت وارد كردن پين كد.
    سخت در اشتباهي! اگر گوشي رو بردارم و شماره تهران رو بگيرم بايد دقيقه اي 4 درهم پول بدم يعني 920 تومان ناقابل! در صورتي كه من شنيدم تماس اينترنتي به تهران 14 سنت هستش. يعني 117 تومان. نيازي هم به وارد كردن پين كد نيست، IP Phone ها به صورت خودكار اين كار رو ميكنن.

استفاده هاي ديگري هم از IP Phone دارم و فقط تماس با تهران نيست...

ویرایش توسط ataasgari : 2004-01-22 در ساعت 12:00 AM

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    از ايران دقيقه اي 195 تومن در مياد به تمام دنيا. اون 14 سنت از آمريكا به ايران هست نه از دبي. و دقيقا بخاطر اينكه هيچ كرير Voip تو اين منطقه نيست هزينه اين سرويس تو اين منطقه گرون در مياد

نوشته
    392
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryagohar
    از ايران دقيقه اي 195 تومن در مياد به تمام دنيا. اون 14 سنت از آمريكا به ايران هست نه از دبي. و دقيقا بخاطر اينكه هيچ كرير Voip تو اين منطقه نيست هزينه اين سرويس تو اين منطقه گرون در مياد
    خب اگر از آمريكا به ايران اين قيمته ! پس ميشه با Pc2phone با اين قيمت با ايران تماس داشت . نه؟
    من خودم از عربستان و كويت به تهران گرفتم 16 سنت. پس يعني كرير هست. شنيدم دوبي هم هست ولي هنوز به نتيجه اي نرسيدم.

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    قيمتش همينه،
    البته راههای ديگه هم برای ارتباط با تهران هست، هفته آينده دارم ميام دوبی برای راه اندازی همچين سرويسی برای يه شرکت ايرانی که نياز به تماس با ايران داره. با Tenor Quintum خطوط تلفن تهران رو انتقال ميدم به اونجا. يعنی طرف توی دوبی گوشی رو که برميداره بوق آزاد يه خط تلفن توی تهران رو در اختيار داره. تلفن هم که ميزنن به اون خط، دبی زنگ ميخوره.
    برای شرکتهای ايرانی که توی دبی فعاليت ميکنن اين سيستم خيلی مناسب و به صرفه است.
    برای ارتباطات بين المللی هم، بهترين گزينه استفاده از محصولات CPM است که همه جا Gateway هاش دم دسته.
    اگه Gateway خواستی، راهنماييت ميکنم تو همون دوبی با دوستم تماس داشته باشی.

نوشته
    392
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    مرسي كورش جان.
    اين مشكل حل شد . در مورد IP Phone هم ميتوني يك اطلاعاتي بهم بدي . من خودم نظرم روي گوشي هاي سيسكو هستش.

نوشته
    392
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    - من ميخوام از اين مدلهاي آي پي سيسكو بخرم ، تا بحال ازشون استفاده كرديد ؟ چيزي در موردش ميدونيد؟ قابليت هاي اصليش چيه؟ ميتونم يك دستگاه تهران بذارم و يكي دوبي و مجاني تماس داشته باشم؟

- چه تلفني رو پيشنهاد ميكني؟
    - يك استفاده ديگر هم به غير از تماس با تهران براش دارم اونم يك سرويس اينترنتيه كه يك شماره 800 در آمريكا بهم ميده و هر كس كه با اوون شماره تماس بگيره تماس رو ميفرسته روي ip من .

- سوال بعديم اينه كه اگر من يك تلفن آي پي داشته باشم بايد يك dynamic ip داشته باشم يا حتما بايد static باشه؟

- با net meeting ميشه با اين تلفن ها تماس گرفت؟

- ميشه يك سرويس دهنده voip رو روش ست كرد كه تماس هاي تلفني از طريق اون انجام بشه؟

Koorosh
    من تا بحال خودم از دستگاههای Cisco برای اين کار استفاده نکردم. اطلاعات کمی در موردشون دارم: دو دستگاه رو به اينترنت متصل ميکنی، هر دو بايد Valid IP داشته باشند و نحوه کارش هم اينه که به هر کدوم يک گوشی تلفن وصل ميشه که پس از تنظيمات، اگر يک سمت گوشی رو برداری، ميتونی بطور مستقيم با طرف مقابل صحبت کنی.حالا اين دو دستگاه ميتونه هر جايی باشه! اين سيستم بدرد يک ارتباط داخلی بين دو دفتر يک شرکت ميخوره.

من استفاده از سيستمهای Quintum يا CPM رو پيشنهاد ميکنم که بطور کامل برای اين کار طراحی و ساخته شده اند.

در مورد اون ارتباط امريکا و شماره 800 و ارسال روی IP شما و مکانيزم کارش من اطلاعی ندارم. اگه ميشه، اگه لينکی داری، برای من هم بفرست تا ببينم چيه!

برای تمامی سرويسهای Voice Over IP بايد حتما يک IP حقيقی داشته باشی. (Valid)

اگر از سرويس دهنده های Voip استفاده کنی (Gateway or Gatekeeper) ميتونی با Netmeeting يا هر H323 Phone ای ازش استفاده کنی.

روی CPM و Quintum ميشه سرويس دهنده Voip تنظيم کرد که تماسها از طريق اون انجام بشه. اين کار باعث ميشه هزينه تماس های بين المللی به شدت کاهش پيدا کنه.

اينکه من اينقدر روی CPM تکيه دارم اينه که کارتهای اون براحتی روی يک سيستم معمولی نصب ميشه و کارتهای با Port کم داره (مثلا 2 پورت)

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4

ممنون

عضو غیر فعال
    نوشته
    171
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    ميشه يه لينك كه توضيحات كاملي داشته باشه بدين

و يه خورده توضيحات بيشتر (يعني به اين صورت شماره گيري ميشه كه با ip address شماره گيري انجام مي شه؟)

و در مورد تجهيزات مورد نياز (و config ) آنها

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    در گوگل جستجو کن.

در ساده ترين حالت، شما گوشی تلفن رو برميداری (از هر جای دنيا) و بوق آزاد رو دريافت ميکنی و شماره گيری ميکنی.
    از طريق اينترنت هم با نرم افزارهای مربوطه براحتی شماره گيری ميکنی و ارتباط برقرار ميشه.

تجهيزات انواع گوناگونی داره و تنظيم هرکدام هم برحسب نوع استفاده متفاوته . . .

عضو غیر فعال
    نوشته
    171
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط koorosh
    در گوگل جستجو کن.

در ساده ترين حالت، شما گوشی تلفن رو برميداری (از هر جای دنيا) و بوق آزاد رو دريافت ميکنی و شماره گيری ميکنی.
    از طريق اينترنت هم با نرم افزارهای مربوطه براحتی شماره گيری ميکنی و ارتباط برقرار ميشه.

تجهيزات انواع گوناگونی داره و تنظيم هرکدام هم برحسب نوع استفاده متفاوته . . .
    مرسي كوروش خان

اما يه خورده مي خواستم فني تر باشه اگه ممكنه

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    اولين جمله من اين بود:
    در گوگل جستجو کن.

مطمئن باش بهترين جوابها رو بدست مياری، حالا اگه توی درک يه قسمت مشکل پيدا کردی، بنويس، تا جاييکه سواد و وقتمون اجازه بده در خدمتيم.

عضو غیر فعال
    نوشته
    171
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط koorosh
    اولين جمله من اين بود:
    در گوگل جستجو کن.

مطمئن باش بهترين جوابها رو بدست مياری، حالا اگه توی درک يه قسمت مشکل پيدا کردی، بنويس، تا جاييکه سواد و وقتمون اجازه بده در خدمتيم.
    هيچ وقت جمله معروفت كه بگوگليد رو فراموش نمي كنم منتها اين گوگليدن زياد به دردم نخورد اگه ممكنه يكم از تجهيزات مورد استفاده بگين و اين كه بايد از شبكه سيمي تلفن استفاده كرد يا نه

عضو غیر فعال
    نوشته
    171
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط shana
    هيچ وقت جمله معروفت كه بگوگليد رو فراموش نمي كنم منتها اين گوگليدن زياد به دردم نخورد اگه ممكنه يكم از تجهيزات مورد استفاده بگين و اين كه بايد از شبكه سيمي تلفن استفاده كرد يا نه
    فقط يه سوال ؟

رو روتر تنظيمات خاصي داره؟

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

کانفیگ کردن ip phone

تماس اینترنتی

voip cisco cpm است پورت

کانفیک تلفن ipphone

تلفن دفاتربا ip phone

مزاياي تلفن ip phone

طریقه ست کردن ip phone

تهران IP Phone