نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط mmj
  • 1 توسط naeimwtg

موضوع: سوال در مورد Distance Vektor

نام حقيقي: Naeim Rezaeian

عضو عادی شناسه تصویری naeimwtg
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    8

سوال در مورد Distance Vektor

سلام دوستان

وقتی از Dynamic Routing استفاده میکنیم .خود روتر باید طبق اون پروتکلی که در نظر گرفته شده باید Routing Table رو بسازه و ما چیزی غیر از اینترفیس های کانکت نمیتونیم معرفی کنیم پس توی این روش مسیر یابی چی جدولی بین روتر های مجاور رد و بدل میشه مگه اطلاعات خاصی دیگه در این جدول ها ذخیره میشه -البته این برداشت منه میشه یک مقدار توضیح بدید

با نشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ودود

عضو عادی شناسه تصویری vadood
    نوشته
    741
    سپاسگزاری شده
    548
    سپاسگزاری کرده
    49
    حالا که شما داری سیسکو می خونی بهتره کتاب Todd Lammle را مطالعه کنی و جواب همه سوال هات را بگیری.
    CCNA: Cisco Certified Network Associate Study Guide: Exam 640-802 [Book]#

نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    8
    مسکل اینکه که کسی باید این سوال های منو به زبان ساده برام بگه جون از توی این کتاب بعضی سوالات رو نمیتونم جوابشو پیدا کنم -البته مشکل من اینکه من زبان روسی میدونم و انگلسی من در این حد نیست که بتونم از این کتاب ها خوب استفاده کنم

نام حقيقي: هادی علیزاده

عضو عادی
    نوشته
    800
    سپاسگزاری شده
    404
    سپاسگزاری کرده
    226
    در روش distance vector هر روتر میاد اون routing table خودش رو به روتر کناری میفرسته و روتر بعدی همین کارو انجام میده و روترها از توپولوژی شبکه خبری ندارن

نام حقيقي: Ebrahim

عضو عادی .
    نوشته
    64
    سپاسگزاری شده
    322
    سپاسگزاری کرده
    4

سلام

با سلام
    این کتاب رو دانلود کن به فارسیه شاید بتونه سوالاتت رو جواب بده
    من فکر میکنم دارید سیسکو رو از ابتدا یاد میگیرید واسه همین همین سوالات توی ذهنتون میاد
    در ضمن کتاب سیسکو به زبان روسی هم هست چرا تهیه نمی کنید ?
    Download آموزش CCNA فارسی - SoftGozar.com

نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    8
    اره -دقیقا دارم همین کارو میکنم این کتاب رو هم نا آخر همین بخش خوندم - و فکرکنم که هر روتر میاد جدول اینتر فیس های کانکت رو نگه دار میکنه و مقدار متریک و چیزی دیگه نداره -استدلال من اینه که وقتی دینامیک تعریف میشه دیگه نمیشه دستی چیزی اضافه کرد

mmj
    mmj آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Mohammad

عضو عادی
    نوشته
    432
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    51
    من در حد سواد ناقصم، سعی می کنم توضیحی کلی برای شما ارائه کنم.
    اساسا دو دسته پروتکل Dynamic Routing داریم. یکی پروتکل های Link Stat هستند. مانند OSPF. در این نوع پروتکل ها، هر روتر اطلاعات مربوط به کلیه لینک های متصل به خود رو برای تمام روترها ارسال می کند و این کار را یک بار انجام می دهند.
    دسته دوم پروتکل های Distance Vector هستند. مانند RIP و EIGRP. در این نوع پروتکل ها،هر روتر جدول مسیریابی خود را فقط برای روترهای همسایه ارسال می کنند و این کار را در بازه های زمانی مشخصی تکرار می کنند. هر روتر Route های یاد گرفته از سایر روترها را پس از اضافه کردن مقدار Metric به روتر بعدی ارسال می کنند.
    در پایان، ذکر یک نکته رو ضروری می دونم: یاد گرفتن مکانیزم های مورد استفاده در این پروتکل ها بسیار پسندیده است. ولی در عمل راه اندازی این پروتکل ها نیازی به دونستن خیلی از جزئیات نداره و شما کافیه بتونی نوع پروتکل مناسب شبکه ات رو تشخیص بدی.

yogishiip سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط mmj نمایش پست ها
    من در حد سواد ناقصم، سعی می کنم توضیحی کلی برای شما ارائه کنم.
    اساسا دو دسته پروتکل Dynamic Routing داریم. یکی پروتکل های Link Stat هستند. مانند OSPF. در این نوع پروتکل ها، هر روتر اطلاعات مربوط به کلیه لینک های متصل به خود رو برای تمام روترها ارسال می کند و این کار را یک بار انجام می دهند.
    دسته دوم پروتکل های Distance Vector هستند. مانند RIP و EIGRP. در این نوع پروتکل ها،هر روتر جدول مسیریابی خود را فقط برای روترهای همسایه ارسال می کنند و این کار را در بازه های زمانی مشخصی تکرار می کنند. هر روتر Route های یاد گرفته از سایر روترها را پس از اضافه کردن مقدار Metric به روتر بعدی ارسال می کنند.
    در پایان، ذکر یک نکته رو ضروری می دونم: یاد گرفتن مکانیزم های مورد استفاده در این پروتکل ها بسیار پسندیده است. ولی در عمل راه اندازی این پروتکل ها نیازی به دونستن خیلی از جزئیات نداره و شما کافیه بتونی نوع پروتکل مناسب شبکه ات رو تشخیص بدی.
    من هم میدونم که شاید جزییات زیاد مهم نباشه -اما چون میهوام برم امتحان بدم میگنم نکنه از این حور سوالا بیاد -در حالی که دونستنش خوبه اگه کسی بتونه همه حزییان رو بدونه-
    ممنون از پاسختون

mmj سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

100km

توضیحی در مورد پروتکل Distance-vector

برچسب برای این موضوع