صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 20 از مجموع 20

موضوع: استفاده از Dot1x چه مزایایی دارد

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    بحث خیلی قشنگی شده و جالبه که چند نفر به صورت پیام خصوصی (خیلی نه ها دو نفر) تشکر کردند بابت آغاز چنین بحثی و البته من هم عرض کردم که از آقای حکیمی و افضلان و مشعلی تشکر کنید. بنده که یک شاگرد بی سوادم
    البته تعداد بازدید کننده ها حکایت از اقبال دوستان به این پست داره که بعدا مطمئنم برای خیلی ها مفید فایده واقع میشه
    ضمن اینکه از دوستان میخوام یک نیم نگاهی هم به این پست داشته باشند و با لطف خودشون اون رو پربار کنند
    سوال در خصوص مراحل و روند پیاده سازی Dot1x
    دو سوال دیگه هم در ادامه بحث داشتم

تا جایی که میدونم Dot1x یک Solution نه فقط برای Authentication بلکه برای AAA محسوب می شود.
    1- اصلا آیا این حرف درست است و اگر درست است چه کارهایی در حوزه Authorization و Accounting می توان با این فناوری انجام داد

2- اکثر مواقع در جستجوی Dot1x به بحث شبکه های وایرلس میرسیم (حداقل من اینطور فکر میکنم) باز سوال اینکه آیا این قضیه درسته و اگر درسته چرا این بحث رو بیشتر با شبکه های وایرلس ارتباط میدن

با تشکر فراوان از همه دوستان

Zahmatkesh و arash3400 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    1- بله، Authentication که مشخص است. Authorization اش همان تعیین سطح دسترسی براساس شناسه کاربری است که با تخصیص VLAN انجام می شود. Accounting هم با ارسال EAP-Logoff به عنوان Stop Message به Radius Server امکان پذیر است.

2- این Solution در ابتدا برای شبکه های Wireless ایجاد شده بود، ولی کم کم نیازش در شبکه های Wired هم حس شد. مثلا در Windows XP SP2 از Wired اش پشتیبانی نمی شد و بعد Microsoft یک Patch ارائه کرد که بتوان Authentication را روی Wired هم فعال کرد. البته بعد در Windows XP SP3 این پشتیبانی را بهتر کرد و در Windows 7 کاملا از این Solution پشتیبانی می کند.

SADEGH65، Reza.D، th95 و 5 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    موضوعی رو هم من اشاره کنم.
    ما تو ایران با Microsoft Small Business Server آشنایی نداشتیم یا اگه داشتیم خیلی کم. جدیدا SBS 2008 رو مایکزوسافت ارایه کرده که میشه گقت تمام نیاز های یک شرکت با 50 تا کارمند رو جواب میده و تمام سرویس های میارکوسافت باضافه exchange روی همون سرور هست. بهر صورت NPS اون با سیسکو حال نکرد و من هنوز باهاش درگیرم. روی 2008R2 خیلی عالی جواب میده و امکانات زیادی هم داره. شاید ذلیلش مایگرشن از 2003 به 2008 SBS بود. ولی این یک سرور حداشت و فقط کاربر های با mail Box ها جابجا شدن.

موفق باشید

Hakimi، th95، sasani و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: mohsen

عضو عادی
    نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    ممنون از ایجاد این بخش
    برای سازمانی مجبورم dot1x رو پیاده سازی کنم . مسئله ای که هست احراز هویت فقط باید از طریق Active directory انجام شود .من بحث Dynamic vlaning رو با local database ACS4.2 انجام دادم و بدون مشکل همه چی ok هست . اما جهت احراز هویت با Windows database مکانیزم Authentication باید PEAP باشه که اونم با Certificate امکان پذیره . من از تنظیم ACS تا نصب CA انجام دادم ولی کار نمی کنه میخام بدونم از دوستان کسی این کارو انجام داده یا نه . بعد می خام بدونم TLS Tunnel فقط بین کلاینت و رادیوس برقرار می شه یا بین رادیوس و اکتیو دایرکتوری هم هست
    ممنون می شم اگه بتونید کمکم کنید

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    لطفا پرسشتان را به صورت جداگانه و با مشخص کردن عنوان مطرح کنید.
    از مطرح کردن پرسش ها به این صورت پرهیز کنید، چرا که موجب بی نظمی در انجمن می شود. (عنوان این موضوع مزایای این سرویس است)

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

پروتکل .1x

پروتكل .1x

راه اندازی dynamic vlan توسط npsراه اندازی .1xhttp:forum.persiannetworks.comf63t41167.html.1x پروتکلراه اندازی secure acs با active directoryاستفاده از Dot1x چه مزایایی داردارتباط dot1x با nps radiusacs url تنظیمات مودمپروتکل dot1xdot1x تعریفمفهوم سرویس .1xنصب سیسکو ورکس vmpsکار با پروتکل .1xdot1x چگونه راه اندازی می شودمزایای dot1xراه اندازي dynamic vlan با npsPBAC مایکروسافتراه اندازی .1x by active directoryفرق acs با npsراه اندازی vlan توسط npsنصب و راه اندازی dot 1xراه اندازی ieee802.1xچه معنی دارد active directory certificate services

برچسب برای این موضوع