نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط yashat-it
  • 1 توسط mmj

موضوع: مشکل در اتصال دو روتر

نام حقيقي: احمد یزدانی (Poker)

عضو ویژه شناسه تصویری A.Yazdani
    نوشته
    946
    سپاسگزاری شده
    1312
    سپاسگزاری کرده
    430
    نوشته های وبلاگ
    8

مشکل در اتصال دو روتر

با سلام خدمت اساتید محترم من یه سوال در مورد ارتباط دو روتر دارم:
    در packet tracerاگر بخواهیم دو روتر را با کابل به هم وصل کنیم باید از کابل Dceدر یک طرف و یک کابل Dteدر طرف دیگر استفاده کنیم درست؟؟؟؟
    اگر بله چه طور میتونم اینا رو با هم join کنم؟؟؟؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ahmad dastaviz

عضو غیر فعال شناسه تصویری yashat-it
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    13
    سپاسگزاری کرده
    11
    سلام

اگه کابی که استفاده می خوای کنی کابل سریال باشه باید Clock Rate رو سمت DCE ست کنید.

وگرنه از کابل Cross استفاده کن !!!

فقط حواست به ماژول های که روی روتر نصب هستش باشه.

A.Yazdani سپاسگزاری کرده است.

mmj
    mmj آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Mohammad

عضو عادی
    نوشته
    432
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    51
    همون طور که احمد آقا هم فرمودند، بستگی به نوع ارتباط دو روتر داره. اگر ماژول سریال روی روتر هاتون نصبه و می خواهید که ارتباط رو از طریق درگاه سریال برقرار کنید باید از کابل DTE/DCE استفاده کنید. که علاوه بر اختصاص IP و فعال کردن Interface ،باید Clock rate رو هم ست کنید.
    اما اگه می خواهید از ارتباط اترنت استفاده کنید، باید از کابل کراس استفاده کنید.
    البته با توجه به اینکه شما از شبیه ساز استفاده می کنید، با توجه به سناریویی که مد نظر دارید باید نوع ارتباط رو مشخص کنبد.

A.Yazdani سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    946
    سپاسگزاری شده
    1312
    سپاسگزاری کرده
    430
    نوشته های وبلاگ
    8
    ممنون که جواب دادین
    با کابل کراس انجام دادم okشد.
    حالا روی دو روتر ماژول wic-2t نصب کردم که به وسیله سریال همین کارو کنم .
    سوال اینه که تو کابل ها DCEوDTEوجود داره اما من نمیدونم کدوم کابل رو به کدوم روتر وصل کنم و میدونم که باید از هر دو برای ارتباط استفاده .!!!
    باز هم ممنون از جواب هاتون

mmj
    mmj آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Mohammad

عضو عادی
    نوشته
    432
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    51
    ببینید دوست عزیز، توی ارتباط سریال دو تا روتر، یکی از موارد مهم، Clock rate هست. به این معنا که هر دو روتر برای ارسال و دریافت اطلاعات باید از یک Clock rate استفاده کنند. یکی از روترها که به اون DCE گفته میشه، مشخص کننده Clock rate است. و روتر دوم که به اون DTE گفته می شه، از Clock rate ست شده روی روتر دوم برای ارسال و دریافت اطلاعات استفاده می کنه. در کابل های موجود برای ارتباط سریال (V35) سمت نری به روتر DCE و سمت مادگی به روتر DTE وصل میشه.
    امیدوارم جواب سوالتون رو گرفته باشبد.

نوشته
    946
    سپاسگزاری شده
    1312
    سپاسگزاری کرده
    430
    نوشته های وبلاگ
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط mmj نمایش پست ها
    ببینید دوست عزیز، توی ارتباط سریال دو تا روتر، یکی از موارد مهم، Clock rate هست. به این معنا که هر دو روتر برای ارسال و دریافت اطلاعات باید از یک Clock rate استفاده کنند. یکی از روترها که به اون DCE گفته میشه، مشخص کننده Clock rate است. و روتر دوم که به اون DTE گفته می شه، از Clock rate ست شده روی روتر دوم برای ارسال و دریافت اطلاعات استفاده می کنه. در کابل های موجود برای ارتباط سریال (V35) سمت نری به روتر DCE و سمت مادگی به روتر DTE وصل میشه.
    امیدوارم جواب سوالتون رو گرفته باشبد.
    مرسی از جوابتون
    من یک کابل DCEبین دو روتر کشیدم و clock rate رو هم تنظیم کردم بعد ip route که دادم همiچیز درست شد.

کلمات کلیدی در جستجوها:

اتصال دو روتر به هم

وصل کردن دو روتر

ارتباط دو روتر در پکت تریسر

اتصال چند روتر به هموصل کردن دو روتر به هماتصال دو روتر در پکت تریسرارتباط دو روترارتباط دو روتر با همکابل اتصال روتر به روترارتباط دو روتر به همclock rate در سیسکواتصال دو روتر با هموصل کردن روتر به روتر در پاکت تریسرhttp://forum.persiannetworks.com/f63/t39486.htmlاتصال روتر به روتر پاکت تریسراتصال روتر فیزیکی به روتر مجازی در packet tracerاتصال 2 روتر در packet tracerچگونه دو روتر را در پكت تريسر به هم وصل كرد ip اتصال دو روتر با هم طریقه وصل کردن دو روتر به هم در سیسکو پکیت تریسرارتباط دو کامپیوتر از طریق روتر در پکت تریسر چگونه. ip 2m به ap router وصل کنیممتصل کردن دو شبکه با روتر در سیسکو پکت تریسراتصال چند روتر در packet tracerdce در روتر site:forum.persiannetworks.com

برچسب برای این موضوع