صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 25 از مجموع 25

موضوع: switch port mode access

نام حقيقي: محمود صفایی

عضو غیر فعال
    نوشته
    76
    سپاسگزاری شده
    15
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط kazem_m نمایش پست ها

این Attack به دو طریق Double Tag و ترانک کردن پورت های Dynamic به وجود می یاد واز این طریق نفوذگر می تونه به

Vlan مقصدش دسترسی پیدا کنه بدون اینکه مجوزی داشته باشه.
    ممنون از پاسخهای همه دوستان.اما گفته بودین که امکان attack کردن به پورت هایی dynamic هستن وجود داره.
    یعنی اگه پورت رو به حالت mode trunk تنظیم کنیم بازم میشه attack کرد؟
    شرمنده که سوالام کمی از پیش پا افتاده است.

نام حقيقي: Iman Mansouri

عضو غیر فعال شناسه تصویری shabake_karan
    نوشته
    1,050
    سپاسگزاری شده
    369
    سپاسگزاری کرده
    12
    خوب دیگه ، Case های خاص ، اما توی LAN نیست. جایی که Device در مسیر هست که trunk ندارد اما نیاز است که از همین طریق manage بشه ، مثل Wireless Unit ها ! که خارج از خود LAN هستند!

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    نقل قول نوشته اصلی توسط shabake_karan نمایش پست ها
    خوب دیگه ، Case های خاص ، اما توی LAN نیست. جایی که Device در مسیر هست که trunk ندارد اما نیاز است که از همین طریق manage بشه ، مثل Wireless Unit ها ! که خارج از خود LAN هستند!
    دقیقا .
    خیلی وقت ها trunk ها رو با wireless unit بین سوئیچ ها جا به جا میکنند که در اینصورت دیگه امکان Manage کردن اونا وجود نداره که این در نوع خودش مشکل کوچیکی نیست .

(راستی ایمان جان تو نوشته هات چرا از نقل قول استفاده نمیکنی ؟! اینجوری سخت میشه فهمید با کی داری حرف میزنی یا جواب کی رو داری میدی !)

نام حقيقي: كاظم

خواننده
    نوشته
    259
    سپاسگزاری شده
    210
    سپاسگزاری کرده
    30
    نقل قول نوشته اصلی توسط it-eng نمایش پست ها
    ممنون از پاسخهای همه دوستان.اما گفته بودین که امکان attack کردن به پورت هایی dynamic هستن وجود داره.
    یعنی اگه پورت رو به حالت mode trunk تنظیم کنیم بازم میشه attack کرد؟
    شرمنده که سوالام کمی از پیش پا افتاده است.
    دوست عزیز

شما وقتی پورتی رو ترانک کردی حتما به صورت فیزیکی اون پورت رو به همتای خودش به سویچ بعدی متصل کردی. در این صورت مشکلی وجود نداره.

این صحبت ها در خصوص نحوه اتصال کاربران هست به سویچ (PC, Laptop , ....به سویچ) که اگر موارد گفته شده رعایت نشه این Attack می تونه صورت بگیره.

در ضمن شما نباید پورت کاربران رو Trunk کنی. اگر کاربری رو Trunk کردی یه مرحله انداختیش جلو.

نام حقيقي: مسعود

خواننده
    نوشته
    65
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    85
    نقل قول نوشته اصلی توسط al1p0ur نمایش پست ها
    دقیقا .
    خیلی وقت ها trunk ها رو با wireless unit بین سوئیچ ها جا به جا میکنند که در اینصورت دیگه امکان Manage کردن اونا وجود نداره که این در نوع خودش مشکل کوچیکی نیست .
    علی آقا
    یه سوالی دارم. حالا بر فرض از دستور آقای منصوری جهت Tag زدن به Native vlan استفاده نکنیم باز هم فکر می کنم موردی که فرمودید پا برجاست. نظر شما چیست ؟

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    نقل قول نوشته اصلی توسط masud نمایش پست ها
    علی آقا
    یه سوالی دارم. حالا بر فرض از دستور آقای منصوری جهت Tag زدن به Native vlan استفاده نکنیم باز هم فکر می کنم موردی که فرمودید پا برجاست. نظر شما چیست ؟
    نه آقا مسعود .
    وقتی Native Vlan رو بهش تگ میزنید دستگاههای بین راه که پکت های تگ خورده رو نمیتونن بخونن ، با مشکل مواجه میشوند . اما وقتی پکت های Native تگ نخوره شما از روی Native VLAN میتونید به اون دستگاهها دسترسی داشته باشید چون اونا پکت های شما رو میتونن بخونن . واضحه ؟

masud سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: کیوان

عضو غیر فعال شناسه تصویری key-one
    نوشته
    412
    سپاسگزاری شده
    206
    سپاسگزاری کرده
    56
    با سلام دوستان

به نظر خودتون این آقای صفاریان به جوابی رسید

بابا یه سئوال کرد اینقدر تخصصی جواب ندید آدم گیج میشه

این دستورات مخصوص موقعیه که بخوایم چند کاربر یا وسیله رو تو شبکه از همدیگه مجزا کنیم و در سویچ یا روتر این دستورات رو اعمال میکنیم البته همه گفته های اساتید بالا کامل و صحیحه

عضو غیر فعال
    نوشته
    76
    سپاسگزاری شده
    15
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط key-one نمایش پست ها
    با سلام دوستان

به نظر خودتون این آقای صفاریان به جوابی رسید

بابا یه سئوال کرد اینقدر تخصصی جواب ندید آدم گیج میشه

این دستورات مخصوص موقعیه که بخوایم چند کاربر یا وسیله رو تو شبکه از همدیگه مجزا کنیم و در سویچ یا روتر این دستورات رو اعمال میکنیم البته همه گفته های اساتید بالا کامل و صحیحه
    دوباره ار همه دوستان به خاطر پاسخهاشون تشکر مخصوص می کنم.و اما من چون سطحم در حد ccna هستش کمی پاسخهاتون گیج کننده بود.که من تو کتاب های ccna ندیدم.و یا شایدم دقت کافی رو در خوندنش نکردم.
    اما اقا کاظم فرمده بودن این راه حل های برای زمانی که پورت بخواد مورد استفاده pc یا... غیر سوئیچ قرار بگیره.
    آقا زحمت آخر اینکه:به طور کلی برای اینکه بخوایم امنیت رو در پورت ها به بالاترین سطح برسونیم چه اقداماتی رو بایست انجام بدیم.سوالام خیلی کلی شد.اما شما با توجه به تجربه هاتون بیان کنید.بازم شرمنده اگه سوالام کلی بود.

نام حقيقي: كاظم

خواننده
    نوشته
    259
    سپاسگزاری شده
    210
    سپاسگزاری کرده
    30
    نقل قول نوشته اصلی توسط it-eng نمایش پست ها
    اما اقا کاظم فرمده بودن این راه حل های برای زمانی که پورت بخواد مورد استفاده pc یا... غیر سوئیچ قرار بگیره.
    آقا زحمت آخر اینکه:به طور کلی برای اینکه بخوایم امنیت رو در پورت ها به بالاترین سطح برسونیم چه اقداماتی رو بایست انجام بدیم.سوالام خیلی کلی شد.اما شما با توجه به تجربه هاتون بیان کنید.بازم شرمنده اگه سوالام کلی بود.
    دوست عزیز
    یه مقدار بحث از سوال شما فاصله گرفت. چیزی که من گفتم صرفا در خصوص VLAN Hopping Attack بود.
    اما در مورد سوال شما:
    برای بالاتر بردن امنیت شما

1)هیچ پورتی رو به حالت Dynamic نگذارید. اگه به سویچ دیگری خورده Trunk و اگر به End Device خورده Access

Native Vlan رو خالی بگذارید یا از دستور جناب منصوری استفاده کنید.

3) از دستورات port security هم می تونید برای امنیت بالاتر استفاده کنید.

4) از 802.1x جهت Authenticate استفاده کنید. (در موارد خاص)

در انتها می گم اینها رو اگر امنیت بسیار بالایی نیاز دارید استفاده کنید. فکر نکنید هر کی از در اومد می تونه نفوذ کنه. امنیت به سیاست های کاری سازمان شما بستگی داره و نوع کاری که انجام می دید.

این مباحث به صورت کامل در دوره BCMSN قدیم یا Switching جدید سیسکو هست و همچنین در Course های Security هم مطرح می شه.

اما فکر می کنم سوال اصلی شما swtich port mode access بود.

کاربرد این دستور همنطور که اساتید انجمن همگی اشاره کردند اینه که به سویچ بفهمانید داره به یه End device مثل PC وصل می شه.

در حالت Trunk شما اجازه می دید که ترافیک Vlan ها از پورت مورد نظرتون عبور کنه

یه حالت Dynamic یا همون Auto negotiate هم وجود داره که به صورت اتوماتیک خود سویچ شروع به بررسی Device متصل بهش می پردازه.

امید وارم جواب سوالتون رو گرفته باشید

موفق باشید

aliafzalan و EVERAL سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو غیر فعال
    نوشته
    76
    سپاسگزاری شده
    15
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط kazem_m نمایش پست ها
    دوست عزیز

امیدوارم جواب سوالتون رو گرفته باشید

موفق باشید
    بسیار بسیار از پاسخهای شما و باقی دوستان تشکر می کنم.خیلی عالی بود.

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

پورت access

switchport mode

فرمان port security

چیست native vlan

switchport mode access چیست

Vlan Hopping چیست

دستور switch port mode access

پورت access سوئیچ

switch mode access

vlan hopping چیست؟

کاربرد native vlan

دستور switchport access

اکسس پورت و ترانک پورت چیست

پورت access چیست

accessدر سویچ چیست

corecess جدا کردن پورتها

دستور switchport mode access چیست؟

كاربردvlan

switchport mode access استمعنی دستورswitchport access این دستور برای چیست؟ switchport mode accessکامند vlan hoppingswitchport native vlan چیستسوییچ پورت مود accessnative vlan کاربرد

برچسب برای این موضوع