نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط v.subzero
  • 1 توسط v.subzero

موضوع: CISCO Switch Redundancy

نام حقيقي: sscg

عضو غیر فعال
    نوشته
    10
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

CISCO Switch Redundancy

سعی کردم قبل از ارسال این پست از پست های قدیمی پاسخ سوالم را پیدا کنم اما ظاهرا مفهوم Redundancy در سوییچ های سیسکو ابعاد مختلفی دارد.
    من یک سوییچ 3750 دارم که تحت هیچ شرایطی نباید به هر دلیل یا مشکلی دچار مشکل شود مثلا به دلیل نا مشخصی چند روز پیش Reset یا Reload شده بود و بالا هم نیامده بود و کل شبکه از کار افتاده بود. همین امر باعث شد ما به فکر یک سوییچ پشتیبان (Redundant) بیافتیم که اگر به هر دلیلی یکی از کار افتاد دیگری بطور خودکار جایگزین شود. اما با بررسی های مختلف ظاهرا حالت مشخصی برای اینگونه Redundant وجود ندارد و تنها راه حل پیشنهادی باید دو سویچ داشته باشم که ارتباط فیزیکی هر کدام آنها از سوییچ، پچ پانل و نودها باید مجزا تعریف شود و به نوعی کابل کشی مجزایی برای هر سوییچ وجو داشته باشد(بدیهی است نودها هم باید 2 کارت شبکه داشته باشند)
    ظاهرا مفاهیمی مثل Stacking و HSRP هم اینگونه Redundant را پشتیبانی نمی کنند. لطفا در این مورد راهنمایی کنید.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: vahid,subzero

عضو غیر فعال شناسه تصویری v.subzero
    نوشته
    72
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    شما می توانید از Stack استفاده کنید.
    یک 3750 دیگه خریداری و با قبلی Stack کنید و فقط از سوییچ های Access تان یا Uplink دیگه به این سوییچ جدید بکشید

عضو غیر فعال
    نوشته
    10
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    آیا Stack کردن چنین Redundancy را فراهم می کنید که مثلا اگر یک سوییچ به دلیل نوسان برق کلا از کار افتاد سوئیچ دیگر بدون وقفه کار سوئیچینگ را ادامه دهد یا اینکه صرفا یک مدیریت متمرکز روی چندین سوییچ ایجاد می کند؟
    ببخشید من در Cisco کاملا مبتدی هستم، با Stack کردن دو سوییچ 24 پورت، پورت های دو سوییچ متناظرا Mirror هم می شوند یا اینکه ما در مجموع 48 پورت مجزا داریم؟
    در مورد Uplink ها اگر طبق پاسخ v.subzero امکان اختصاص کابل دیگر و اتصال آن به سوییچ جدید باشد یا نه (چون دو پورت Uplink برای STP است و ممکن است نشدنی باشد) اما ما علاوه بر Uplink ها مواردی چون مودم ADSL و چند سرور دیگر هم داریم که یا یک کارت شبکه دارند یا اینکه کارت شبکه دوم آنها هم به دلیل دیگری مشغول است، با این روش قاعدتا برای این موارد راه حلی نیست و تنها با یک سوییچ ارتباط دارند، این مطلب را تایید می کنید یا راه حلی دارید؟

ویرایش توسط smaiwd : 2010-08-03 در ساعت 04:13 PM

نوشته
    72
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    0
    بله تقریبا بدون وقفه کار می کند هم می توانید کنید و هم اینگار 48 پرت داشته باشید به شرط کانفیگ خاص امکان پذیر تست این موضوع!!
    در مورد Uplink ها:STP آنرا بلاک نمی کند و یه جورایی Redundance هم هستند، اصولا بیشتر سرورهای فعلی 4 عدد کارت شبکه دارند ، برای مودم و امثال اینها می توانید به سوییچ Access وصل کنیدش..

smaiwd سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال
    نوشته
    10
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    پس با این شرایط من باید دو سوییچ 3750 را با هم Stack کنم و همه سوییچ های Access را با دو Uplink به این سوییچ های 3750 وصل کنم، برای مواردی چون مودم و سروهای دیگر هم یک سوییچ Access دیگر که خودش بوسیله دو Uplink که با دو سوییچ 3750 در ارتباط است در نظر بگیریم.
    فقط اینکه شما فرمودید داشتن 48 پورت روی 3750 ها به شرط اعمال یک Config امکان پذیر است، این حال بصورت پیش فرض که نیست و احتمالا باید در حالت پیش فرض پورت ها متناظرا Mirror هم باشند. (که البته حالت مطلوب برای کار من هم همین Mirror بودن است.) 

نوشته
    72
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    0
    ببین هنگامی که Mirror می کنی همه ی کانفیگ همزمان رو دوتا سوییچ هست به صورت مثال اینکه INT Vlan 1 سوییچ master(اصلی) Ip بذاری رو دیگری هم اعمال می شود حاما کانفیگ اینترفیس هارو باید دستی بزنی یا می تونی عینا یا Mirror بزنی یا هر کدوم جدا!!
    مشکلی بود بگید.

smaiwd سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

مفهوم redundancy

مفهوم switch

تعریف redundancy

config stack switch cisco 3750

سوییچ پشتیبان

redundancy در سیسکو

کار stack در سوئیچ های cisco

مفهوم stack در سوئیچ

REDUNDANCY تعریف

cisco hsrp in switch 3750

uplink switch

مشکل استک در سوئیچ سیسکواتصال adsl به سوئیچ 3750تعريف redundancy در شبكهمفهوم redundancy در سیسکوکانفیگ redundancy در سوییچ سیسکومفهوم redundant در شبکه redundancy سیسکو REDUNDANCY تعریفروش تعريف stack در سوئيچ سيسكوredundancy mode در سوئیچهای سیسکوstp درسوئیچ ایجاد Redundant در سوییچ سیسکوچگونه سوییچ سیسکو را config کنیمredandanceتعریف

برچسب برای این موضوع