بر گرفته از سایت دوست عزیزم آقای زندی

سوالی که بسیار عنوان شده: چگونه سیسکو اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟
این مشکل منحصر به سیسکو نبوده و بسیاری از برند ها در صنعت IT با آن مواجه اند.
وقتی سخت افزار توسط شرکت های زیرزمینی کپی برداری و تولید میشود، لوگو و هلوگرام که ساده ترین بخش آن است نیز به سادگی جعل میگردد. شماره سریال های این نوع محصولات با سری اصل شباهت دارد و تفاوت های ظاهری سخت افزاری ناچیز که قابل تشخیص و استناد نیستند.
این دستگاه های تقلبی به ظاهر سیسکو را COUNTERFEIT CISCO HARDWARE مینامند در بازار ایران به نام OEM شناخته شده است و در بازار جهانی بنام Gray Market و Fake.
فروشنده شما را متقاعد میکند که دستگاه فوق OEM است و توسط سیسکو جهت مصارف ساده تر و یا در تست کیفیت QC رد شده است هیچ کدام حقیقت ندارد…
این محصولات ساخت سیسکو نیستند بلکه در جایی دیگر(نامشخص) اما بنام سیسکو تولید و ارائه میشوند و ارزانترند.
در صورتیکه همراه محصول، SMARTnet بخرید (پشتیبانی سخت افزاری و گارانتی سخت افزاری – تعویض محصول در محل) میتوانید شماره سریال محصول را بنام خود در سایت Register کنید (این سرویس برای ایران بخاطر تحریم مجاز و مقدور نیست)
اتفاق افتاده که مشتریانی تلاش کردند سریال دستگاه خود را رجیستر کنند و با تعجب دریافته اند که سریال قبلا توسط شخص دیگری ثبت شده است… این نشان دهنده وجود دو یا چند دستگاه تقلبی هم شماره با سریال دستگاه اصل است.
سیسکو بزرگترین و مطمئن ترین تولید کننده تجهیزات شبکه برای ناسا، وزارت دفاع آمریکا و ارتش آن کشور است … 25% دستگاه های مورد بررسی در ارگان های دولتی طی تحقیقی تقلبی از آب در آمدند. حال بازار ایران را تصور کنید که نماینده رسمی سیسکو در آن وجود ندارد… (نماینده های رسمی سیسکو هم حق فروش به ایران را ندارد)
استفاده از دستگاه های تقلبی آن قدر ها هم بد نیست خیلی از آنها تا حد قابل قبولی کار میکنند. سیسکو پیشنهاد میکند که حتما از نمایندگان مطمئن و منابع قابل اطمینان خرید کنید. گاهی قیمت و تخفیف بالا میتواند نشان دهنده جعلی بودن دستگاه باشد.


برای گزارش دستگاه تقلبی خود به
و
یا به آدرس زیر نامه دهید:
brandprotection@cisco.com
Outside of North America, call collect: 770 776 5611

اطلاعاتی که از شما پرسیده میشود بیشتر مربوط به محصول و فروشنده است لذا دوستانی که در ایران هستند وقت خود را تلف نکنند. از فروشنده گواهی اصل بودن دستگاه با شماره سریال آن را بخواهید و در صورت مشکل دستگاه را تعویض نمایید.
موضوعات مشابه: