نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6

موضوع: استفاده از دو روتر در يك شبكه LAN

نام حقيقي: without name

عضو عادی
    نوشته
    91
    سپاسگزاری شده
    55
    سپاسگزاری کرده
    8

استفاده از دو روتر در يك شبكه LAN

با سلام خدمت مهندسين عزيز
    خدمتتون عرض كنم كه من توي يك LAN يه مودم (ADSL (TP-linkدارم و يه روتر وايرلس سيسكو. مودم ADSL من يك پورت LAN داره و روتر وايرلس چهار پورت + يك پورت كه بالاسرش نوشته Internet. ميخواستم بدونم اين دوتا روتر رو چجوري بايد تو شبكه ست كنم. IP هاشون بايد در دو رنج متفاوت باشند يا نه مثلا يكيشون باشه Modem:192.168.1.1و wireless router:192.168.1.2 و اينكه DHCP رو بايد رو كدوم فعال بزارم و رو كدوم غيرفعال؟ كلا بهم توضيح بديد كه اين دوتا رو چجوري بايد تنظيم كرد كه با هم كنار بيان و مشكلي در شبكه ايجاد نكنند...
    از پاسخ*ها شما عزيزان كمال تشكر را دارم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: سجاد کلاهی

مسدود شده
    نوشته
    832
    سپاسگزاری شده
    634
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام

بخاطر اینکه خود مودم بصورت تخصصی کار DHCP رو انجام میده ، بهتره شما ،

مودم ADSL رو بصورت اتو کانکت تنظیم کنی که در این حالت خود مودم بصورت اتوماتیک ای پیش به 192.168.1.1 تغییر داده میشه.
    بعد DHCP رو روی مودم فعال کنین که پیش فرض رنج 192.168.1.0 هست.
    با یه کابل شبکه از پورت شبکه مودم وصل کنین به یکی از پورت های شبکۀ روتر وایر لس .
    روی کلاینت ها آی پی ها رو اتو ماتیک ست کنین که از مودم بگیرن.اگه دستی خواستین تنظیم کنین
    از 192.168.1.2 تا 192.168.1.254 می تونین استفاده کنین. البته گیتوی هم باید 192.168.1.1 باشه، که البته اتوماتیک راحت تره.

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    منظور شما چیست که چگونه باید قرار دهید !!!! این که به شکلی واضح است.

شما باید مودم را به هر شکلی که میخواهید (Nat بر روی آن باشد و یا نمباشد) به یکی از اینترفیس های روتر سیسکو متصل کنید و DHCP را بر روی روتر سیسکو قرار دهید و باقی ماجرا فقط ایجاد خطوط روت مناسب است و نحوه چیدمان کاری ای که میخواهید.

ویرایش توسط SADEGH65 : 2010-04-25 در ساعت 07:29 AM

نام حقيقي: without name

عضو عادی
    نوشته
    91
    سپاسگزاری شده
    55
    سپاسگزاری کرده
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط SADEGH65 نمایش پست ها
    منظور شما چیست که چگونه باید قرار دهید !!!! این که به شکلی واضح است.

شما باید مودم را به هر شکلی که میخواهید (Nat بر روی آن باشد و یا نمباشد) به یکی از اینترفیس های روتر سیسکو متصل کنید و DHCP را بر روی روتر سیسکو قرار دهید و باقی ماجرا فقط ایجاد خطوط روت مناسب است و نحوه چیدمان کاری ای که میخواهید.
    خوب وقتي ميخوام به سيستم*ها IP بدم... پيغامي ميده كه در شبكه شما دو روتر وجود دارد و ممكن است بين اين دو تداخل بوجود آيد و به درستي كار نكند

mmj
    mmj آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Mohammad

عضو عادی
    نوشته
    432
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    51
    دوست عزیز، شما، چرا مساله رو بر عکس می کنی؟
    شما ببین تو شبکت به 2 تا روتر نیاز دارید؟ برای این منظور هم بهتره اول در مورد توپولوژی شبکتون یکم توضیح بدید، تا بشه کمکتون کرد.

نام حقيقي: سجاد کلاهی

مسدود شده
    نوشته
    832
    سپاسگزاری شده
    634
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام

من چه به صورت بی سیم وچه یه صورت کابلی این سناریو رو بیشتر از 20 جای دولتی و خصوصی ااجرا کردم.
    راه حل استندارد این سناریو همونی بود که گفتم. حالا نمی دونم مشکل چیه که روش دارین بحث می کنین .

کلمات کلیدی در جستجوها:

پورت لن چیست؟

استفاده از دو روتر

استفاده از دو مودم در شبکهدو روتر در یک شبکهhttp://forum.persiannetworks.com/f63/t34622.htmlاستفاده از روتر در یک شبکه lanاستفاده همزمان از دو مودم روتر وایرلسپورت lan چیست؟استفاده همزمان دو شبکه lanتنظیم روترهای cisco برای استفاده در شبکهدو مودم در شبکه lanپورت لن چیستنحوه اتوکانکت کردن مودم adslتنظیمات روتر وایرلس سیسکو 192.168.1.254استفاده از روتر در یک شبکهروش استفاده از دو مودم در شبكه لنتنظیمات اتو کانکت مودمتنظیمات پروکسی در مودم سیسکواتو کانکت کردن مودمروش اتوکانکت کردن مودم adslروش اتوکانکت کردن مودم adsl بنام tp linkپورت لان چیستنحوه استفاده از پروکسی در مودم lanدو روتر در يك شبكهآتو کانکت کردن adsl

برچسب برای این موضوع