نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
سپاس ها 3سپاس

موضوع: تفکیک ارسال و دریافت پکت به اینترنت از طریق 2 خط جداگانه

نام حقيقي: m16586

عضو غیر فعال
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

تفکیک ارسال و دریافت پکت به اینترنت از طریق 2 خط جداگانه

دوستان میتونید راهنمایی کنید من چطور میتونم با استفاده از روتر سیسکو پکت های ارسالی و دریافتی را از هم جدا کنم
    به عبارت دیگر می خوام ارسال از طریق یک خط انجام بشه و دریافت از طریق یک خط دیگه که IP های این دو خط هم فرق میکنه

سناریو به شرح زیر میشه:

روتر سیسکو داریم مدلش را هم پیشنهاد بدید برای تا 4 مگ بهنای باند هر خط

1- یک پورت 100 fe0/1 اتصال به اینترنت با IP پابلیک 198.1.1.1 که میخواهیم ارسال از این خط باشه
    2- یک پورت 100 fe1/1 اتصال ب اینترنت با IP پابلیک 64.1.1.1 که میخواهیم دریافت ازاین خط باشه
    3- یک پورت 100 fe3/1 اتصال به شبکه داخلی با IP غیر ولید 192.168.1.1

نام حقيقي: Ehsan Gholami

عضو عادی شناسه تصویری ehsan653
    نوشته
    505
    سپاسگزاری شده
    159
    سپاسگزاری کرده
    341
    سلام
    با عرض پوزش در صورت امکان من هم همین مسئله رو در کریو می خواهم .
    البته اگر بشه ؟

نام حقيقي: mojtaba

عضو غیر فعال
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    11
    سلام دوست عزیز
    این سناریو که با مشکل مواجه میشه destnation چه جوری باید تشخیص بده که ip source رو عوض کنه اونم تو اینترنت ؟؟؟؟؟؟؟؟
    پیشنهاد من اینه که load shaer استفاده کنین.

عضو غیر فعال
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط areuobarza نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    این سناریو که با مشکل مواجه میشه destnation چه جوری باید تشخیص بده که ip source رو عوض کنه اونم تو اینترنت ؟؟؟؟؟؟؟؟
    پیشنهاد من اینه که load shaer استفاده کنین.
    هدف Load Share یا Load Balance نیست
    این مورد در بعضی سیستم ها پیش میاد مثلا موقعی که از اینترنت ماهواره ای استفاده میکنید و ارسال شما به وسیله دایل آپ و هست ولی رسیو به صورت دریافت از ماهواره

یا مثلا شما یک خط ارزان رسیو دارید که میخواهید از اون استفاده کنید ولی ارسال گران قیمت هست

منتظر راهنمایی دوستان هستم

نام حقيقي: mojtaba

عضو غیر فعال
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    11
    من منظورتونو متوجه هستم مساله IP های Valid شماس اونم روی یک روتر با دوتا اینترفیس سوال اینه که مثلا سرور میل یاهو از کجا باید بفهمه در خواستی رو که از ip 198.1.1.1 گرفته جوابشو برا ip 64.1.1.1 بفرسته ؟؟؟؟؟
    اینترنت ماهواره ای هم موضوعش کاملا با این سناریو شما فرق میکنه .
    اساتید محترم اگه بتونن نظر خودشونو در این مورد بدن ممنون میشم.

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    برای ارسال و دریافت در سرویس های ماهواره ای Receive Only می بایست در هنگام ارسال، درخواست با Source IP ای ارسال شود که آن IP روی سرویس ماهواره ای برای دریافت فعال است. (این کار IP Address Spoofing نامیده می شود.)
    وقتی درخواست به دست مقصد می رسد، پاسخ آن برای Source IP ای ارسال می شود که روی سرویس ماهواره ای فعال است، پس Route می شود به سمت فرستنده و از مسیر ماهواره به کارت DVB شما می رسد.

باید به این نکته توجه داشته باشید که چندین سال است شرکتهای سرویس دهنده اینترنت در ایران، اجازه نمی دهند Packet ها با Source IP ای بغیر از Source IP که به مشترکین اختصاص داده اند، ارسال شود. (برای جلوگیری از استفاده به عنوان خط Send)

شرکت هایی که سرویس های Receive-Only ارائه می دهند، معمولا برای این که کاربرانشان درگیر این مسائل نشوند، یک سرویس VPN هم به همراه سرویسشان ارائه می دهند که با اتصال به آن VPN Server، تنظیم مربوط به Routing و IP روی کلاینت انجام می شود و در نتیجه از سرویس ماهواره ای دریافت انجام می شود.

mgholami، areuobarza و FOTROS64 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد تقی غلامی انبوهی

عضو ویژه
    نوشته
    1,529
    سپاسگزاری شده
    824
    سپاسگزاری کرده
    1975
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan653 نمایش پست ها
    سلام
    با عرض پوزش در صورت امکان من هم همین مسئله رو در کریو می خواهم .
    البته اگر بشه ؟
    با کریو نمیشه

عضو غیر فعال
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط koorosh نمایش پست ها
    برای ارسال و دریافت در سرویس های ماهواره ای Receive Only می بایست در هنگام ارسال، درخواست با Source IP ای ارسال شود که آن IP روی سرویس ماهواره ای برای دریافت فعال است. (این کار IP Address Spoofing نامیده می شود.)
    وقتی درخواست به دست مقصد می رسد، پاسخ آن برای Source IP ای ارسال می شود که روی سرویس ماهواره ای فعال است، پس Route می شود به سمت فرستنده و از مسیر ماهواره به کارت DVB شما می رسد.

باید به این نکته توجه داشته باشید که چندین سال است شرکتهای سرویس دهنده اینترنت در ایران، اجازه نمی دهند Packet ها با Source IP ای بغیر از Source IP که به مشترکین اختصاص داده اند، ارسال شود. (برای جلوگیری از استفاده به عنوان خط Send)

شرکت هایی که سرویس های Receive-Only ارائه می دهند، معمولا برای این که کاربرانشان درگیر این مسائل نشوند، یک سرویس VPN هم به همراه سرویسشان ارائه می دهند که با اتصال به آن VPN Server، تنظیم مربوط به Routing و IP روی کلاینت انجام می شود و در نتیجه از سرویس ماهواره ای دریافت انجام می شود.
    همین موردی که شما اشاره میکنید چطور میشه توسط روتر انجام داد ؟
    ارسال از یک آی پی مثلا vpn
    دریافت روی یک ip دیگه

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    Router شما می تواند VPN Connection بزند؟ اگر می تواند، وقتی VPN Connection برقرار باشد، یک Interface دارید که رویش IP از Range سرویس ماهواره ای تان تنظیم می کنید و ترافیک را به آن NAT می کنید.
    اگر نمی تواند VPN بزند، می بایست ترافیک را به سمت سیستمی که VPN می زند هدایت کنید. IP سرویس ماهواره ای باید روی VPN Connection تان تنظیم شده باشد و همه ترافیک را به آن NAT کند.
    به این صورت ترافیک با IP از محدوده IP های فعال بر روی سرویس ماهواره ای تان خارج می شود و در نتیجه پاسخ آن روی گیرنده ماهواره شما (DVB) دریافت می شود.

کلمات کلیدی در جستجوها:

پکت های ارسالی در اینترنت

تفکیک اینترفیس ارسال و دریافت

اینترنت ماهواره ایReceive Only

ارسال ودریافت پکت ها

ارسال و دریافت پکت

تفکیک ارسال و دریافت در اینترنت

ارسال و دریافت اینترنت با 2 اینترنت جداگانه

برچسب برای این موضوع