نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 3سپاس

موضوع: بحث Ip Publishing دوطرفه

نام حقيقي: sara.ok

عضو غیر فعال شناسه تصویری saraweblog
    نوشته
    83
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    6

Icon9 بحث Ip Publishing دوطرفه

با سلام!
    کسی می دونه Ip Publishing دوطرفه رو چه جور می شه فعال کرد یعنی یه جور nating رو بنویسیم که با ip های invalid هم بشه سرویسهای مثل هاستیگ راه انداخت که از هر جا دیده بشه؟
    چه مراحلی باید طی شود؟
    چه دستوراتی باید ست شود؟
    منظورم ارتباط بیرون به سمت ip های invalid هست از داخل به بیرون که با یک nat ساده میشه برعکسش چی؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: كاظم

خواننده
    نوشته
    259
    سپاسگزاری شده
    210
    سپاسگزاری کرده
    30
    Hakimi، saraweblog و Reza.D سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    83
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    6
    مرسی مطالب خوبی بود خیلی کمکم کرد ولی من یه مشکلی دارم و اینکه یک رنج 100 تایی رو می خوام اینکارو باهاش بکنم طبق مقاله Port Address Redirection یا PAR چیست ؟
    من فقط می توانم چند ip رو nat forwarding کنم چون باید پورت تعریف بشه اونوقت سئوالم اینه که اگر بخوام برا هر ip سورس ام فرضا با پورت 80 dest اون هم 80 باشه چه جوری تعریف کنم اینجوری که روتر قاطی میکنه
    ؟؟؟؟
    طبق این دستورات می گم

Router(config)# ip nat inside source static tcp 10.0.0.1 8080 interface ethernet1 8080
    Router(config)# ip nat inside source static tcp 10.0.0.1 8080 interface ethernet1 80
    Router(config)# ip nat inside source static tcp 10.0.0.2 23 interface ethernet1 23
    Router(config)# interface ethernet0
    Router(config-if)# ip nat inside
    Router(config-if)# exit
    Router(config)# interface ethernet1
    Router(config-if)# ip nat outside

خواننده
    نوشته
    259
    سپاسگزاری شده
    210
    سپاسگزاری کرده
    30
    دوست عزيز: اين قسمت رو در نظر داشته باشين :

Router(config)# ip nat inside source static local_IP_address interface external_interface
    در این فرمان هر ترافیکی که به interface خارجی فرستاده شود ، به سمت به IP Address داخلی فرستاده خواهد شد. ولی اگر تنها قصد فرستادن یک ترافیک خاص را دارید ، می توانید از فرمان زیر استفاده کنید.

به اين مفهوم كه شما در اينجا مي توني پورت رو مشخص نكني و هر ترافيكي كه اومد رو پورت مقصد Map مي شه.
    غير از اين هم فكر نمي كنم تو دستوري كه شما مطرح كردين اگر هر دو رو مثلا 80 بزارين مشكلي پيش بياد.
    اين خط رو هم كه خودتون فرستادين
    ip nat inside source static tcp 10.0.0.2 23 interface ethernet1 23

در خصوص تعريف رنج 100 تايي هم حتما دليل منطقي دارين. ولي شما سناريوتونو بگين شايد يه راه حل بهتر ديگه اي براش باشه. مثلا شايد با VPN مشكل شما حل شه.

اينجا اساتيد بزرگ زيادن. منتظر نظر ساير دوستان هستيم.

ویرایش توسط kazem_m : 2009-12-02 در ساعت 12:06 PM

نوشته
    83
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    6
    مرسی کاظم جان راهنمایی خوبی کردی.
    سناریو ما اینه که می خواهیم بجای اینکه ip ولید بدیم با یک ip publishing به کاربران این امکان رو بدیم که با همون ip داخلی بتوانند وب سرور راه بندازند و هاستهاشون رو up کنند.

خواننده
    نوشته
    259
    سپاسگزاری شده
    210
    سپاسگزاری کرده
    30
    در مورد Hosting من تجربه زيادي ندارم. بهتره ساير دوستان كه اين تجربه رو دارن نظر بدن. ولي تا جايي كه من ديدم FTP راه اندازي مي كنن و روي يه سرور هم Multi host راه اندازي مي كنن كه بشه يه عالمه سايت رو يه ip valid بالا بيارن و به كاربر يه كنسول مديريتي مي دن خودشونم يه كنسول ديگه دارن كه باهاش كاربرا رو Set مي كنن. اينا رو خودتون حتما بهتر از من مي دونين. شايد منظور شما اينه كه كاربر بتونه كل سرورو انطور كه مي خواد خودش Setup كنه. مثلا شايد هدف شما سرويس دادن به يه سري Reseller باشه.

اما در مورد Reverse Nat تا جايي كه من اطلاع دارم با اين دستور مي تونيد كلا دو ip رو map كنين يا با يه ip و روي پورت هاي مختلفش كار كنين. مي تونين چندين بار هم از اين دستور با IP و حالا در صورت نياز از پورت هاي مختلف استفاده كنين.

من جايي نديدم كه با رنج اين كارو انجام بدن. شايد راه حل بهتر يا مثلا يه برنامه ديگه از يه طريق بهتر كارتونو راه بندازه.

موفق باشيد

ویرایش توسط kazem_m : 2009-12-07 در ساعت 12:19 PM

کلمات کلیدی در جستجوها:

ip publishing چیست

nat دو طرفه

NAT Publishing پابلیش یهنی چهدرباره ip publishingpublish در وب یعنی چهNAT دوطرفهpablesh یعنی ip publishing باIP Publishing بادرباره ای پی پابلیشوب publishing چیست یعنی چی؟publish چیستnat puplshing سناریو کانفیگ وببحث Ipip publish natip publishing در موردساختن gmailpublish ip valid بر ip invalidip nat inside source static command cisco يعني چي؟publish یعنی چهippublishing مفهوم

برچسب برای این موضوع