نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
سپاس ها 1سپاس

موضوع: از کار افتادن Controller E1 در AS5300

نام حقيقي: علی ابوالحلاج

عضو عادی شناسه تصویری Abulhallaj
    نوشته
    215
    سپاسگزاری شده
    48
    سپاسگزاری کرده
    22

Icon13 از کار افتادن Controller E1 در AS5300

سلام

امروز یه کاری کردم که کل روترم از کار افتاده و حسابی به خنس خوردم.

AS5300 رو برای تمیزکاری باز کردم ، ماژول هاشو جدا کردم تا بلوور تمیز کنم. اما بعد از نصب مجدد وقتی روترم بوت میشه کنترلر E1 رو نمیشناسه چراغهای ماژول های مودم که میکا هستن تو وضعیت ACT می مونن و OK نمیشن. ضمنا روی خط فرمان بعد از hostname عبارت (Boot) درج شده.

لطفا راهنماییم کنید جون خیلی برام حیاتیه و کل شبکم خوابیده. ممنون

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: vahdani

خواننده شناسه تصویری vahdani_d
    نوشته
    122
    سپاسگزاری شده
    45
    سپاسگزاری کرده
    12
    as5300 روي برد كنترل E1 خيلي حساس هستند و احتمال اينكه سوخته باشه و بايد تعويض بشه زياده ((اما اين ي حدثه))

- روتر شما كانفيگهات روي روتر سالمه و مشكلي نداره ؟ اگه بردتون فقط عيب داشته باشه شبكه لن شما اينترنت داره فقط يوزرهايي كه با e1 متصل ميشن نميتونن كانكت بشن و بوق اشغال ميشنوند

آيا فقط با برد ايوان مشكل داريد يا اينكه كانفيگهاتونم پريده ؟ و ديگه وجود نداره ؟! و حتي شبكه داخليتون هم از كار افتاده ؟

ميشه خروجي دستور
    show flash
    روترتون رو ببينيم ؟

نوشته
    215
    سپاسگزاری شده
    48
    سپاسگزاری کرده
    22
    کانفیگ سالمه. روی کنترلر E1 پورت سریال هم دارم که اونا هم مشکلی ندارن. پورت eth و fa هم موردی ندارن. در مورد دستور sh flash الان به روتر دسترسی ندارم ولی در اولین فرصت خروجیشو میذارم

نوشته
    122
    سپاسگزاری شده
    45
    سپاسگزاری کرده
    12
    سريالي كه ميگين خوب مودم احتمالا تلبس دارين كه اينترنت رو وارد روتر ميكنه درسته ؟
    پورت eth و fa هم موردی ندارن فقط مشكل شما احتمالا با E1 هست كه وقتي خروجي مودم E1 v رو به روتر وصل ميكنيد اينگار اصلا وصل نكرديد و اتصال برقرار نيست ؟!
    اگه اين باشه مطمئنن برد روترتون بايد عوض بشه باز خروجي فلش رو ببينيم بهتر ميشه نظر داد در موردش اما تا فردا صبر ميكنيم هم خروجي رو بينيم هم اينكه دوستان باتجربه تر و وارد تر از ما بيان و راهنمايي كنند ...

راستي روترت چندتا پرت ايوان داره 8 يا 4 ؟
    خرجش اگه از پورت ايوانش باشه حدودا فكر ميكنم 200 تومان بشه

عضو عادی شناسه تصویری vahsha1
    نوشته
    916
    سپاسگزاری شده
    208
    سپاسگزاری کرده
    83
    دوست من این مشکل خرابی سینی e1 نیست.اصلا ios بالا نمیاد تا سینی هار دیتکت کنه. مشکل عدم بوت شدن ios رو که میتونه علت های مختلف داشته باشه مثل بد جا زدن فلش و یا احیانا اشتباه جا زدنش و یا خرابی شیر کنترلر روی مادر برد و یا خرابی خود فلش .اینا رو برسی کن.ایشالا دستگاهت بوت شه کنترلر رو هم میشناسه.

aryagohar سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    122
    سپاسگزاری شده
    45
    سپاسگزاری کرده
    12
    درسته از IOS هم ميتونه باشه كه بوت چون من ي مشكل مشابه اين داشتم و عوض كردن IOS سه روز بي خود وقتم رو گرفت من ديگه IOS رو نگفتم اما ميتونه از اونم باشه بايد خيلي زود و سريع چك كني كه بيخود سيستمت خواب نداشته باشه

به نظرم قبل هر كاري اول خوب چك كن بين بقول دوستمون فلش ها رو خوب جا زدي ؟
    يك بار ديگه چك كن درشون بيار و ي فوت من كه خاكي چيزي نداشته باشه بعد جاش بزن با دقت و درست كه از اين بابت خيالمون راحت بشه

بعد از اين برو سريع سراق IOS تعويض كن و آخرين ورژن رو نصب كن و كانفيگهاتو دوباره برگردون روش (فقط قبلش حتما ي نسخه از كانفيگهاتو بردار كه داشته باشي و وقتت رو روي كانفيگ نزاري )
    در مرحله اخر كه اگه خدايي نكرده درست نشد ديگه مشكل سخت افزاري پيدا كردي سريع به ي سرويس كار خوب دستگاه رو تحويل بده پيشنهاد ميكنم براي سريعتر شدن كارها لابلاي انجام مراحل بالا به دنبال ي سرويس كار هم باش كه اگه درست نشد سريع بري پيشش و از حداقل خواموشي برخوردار باشي و بعد از تست iios و ديگر كارها وقت رو روي پيدا كردن جاي مناسي و تعمير كار خوب نزاري ....

نوشته
    215
    سپاسگزاری شده
    48
    سپاسگزاری کرده
    22
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahsha1 نمایش پست ها
    دوست من این مشکل خرابی سینی e1 نیست.اصلا ios بالا نمیاد تا سینی هار دیتکت کنه. مشکل عدم بوت شدن ios رو که میتونه علت های مختلف داشته باشه مثل بد جا زدن فلش و یا احیانا اشتباه جا زدنش و یا خرابی شیر کنترلر روی مادر برد و یا خرابی خود فلش .اینا رو برسی کن.ایشالا دستگاهت بوت شه کنترلر رو هم میشناسه.
    اتفاقا فلش رو در اوردم دوباره جا زدم ! ولی فکر میکنم که درست جازده باشم. برعکس که نمیشه جا زد دیگه؟ میشه؟

وقتی sh Flash میزنم کنار فایل IOS نوشته Invalid Checksum. نمیدونم باید IOS تعویض کنم؟

نام حقيقي: بیل گیتس

عضو غیر فعال شناسه تصویری Bill Gates
    نوشته
    291
    سپاسگزاری شده
    75
    سپاسگزاری کرده
    20
    من که 6 ساله روتر 5300 ام روشنه و به خاطر همین دردسرها تا حالا جرات نکردم بازش کنم و تمیزش کنم. فکر کنم 1 کیلو خاک داخلشه. البته سعی کردم دمای محیط 18 درجه باشه تا گرمای قطعات جبران بشه.

به نظر من اگر هم خواستی تمیز کنی اصلا دست به ماجول ها و قطعاتش نزن.

نوشته
    215
    سپاسگزاری شده
    48
    سپاسگزاری کرده
    22
    دست همگی درد نکنه.

مشکل از IOS بود که با upgrade حل شد. بزودی با جزویات کامل تر مشکل رو شرح میدم که اگه خدای نکرده روزی کسی گرفتارش شد بتونه راحت تر مشکلش رو حل کنه

کلمات کلیدی در جستجوها:

خط فرمان as5300

as5300 invalid checksum for flash

برچسب برای این موضوع