صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 18

موضوع: بردن 4 مگ بر روی مودم tellabs G.703

عضو عادی
    نوشته
    40
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    29

بردن 4 مگ بر روی مودم tellabs G.703

من سرویس PTMP از مخابرات گرفتم به صورتی که در قسمت مادر میانی تمام لینک های دیتای شعب به وسیله مودم tellabs g.703 تایم اسلات های آن تجمیع شده و سپس به ماژول 2ce1t1pri من به وسیله سوکت 75 اهمی به ماژول متصل گردیده. پس یکی از دو پورت ماژول روتر سری 2800 من اشغال شده است .
    لینک ها مامان کار می کنند
    اکنون تقریبا تمام 30 کانل من پر شدند. و نیاز به توسعه دارم.
    با توجه به اینکه تلبس با دو زوج سیم تا 4 مگ هم میبره حالا باید حتما یه مودم g.703 دیگه بگیرم ؟؟

سوالات فلسفی دیگر

میشه time slot ها رو همین خط بیشتر از 30 تا معرفی کرد مثلا تا 60 تا ؟
    الان که سوکت 120 اهمی خالیه اونو میشه اونو برای دو مگ بعدی روی همین مودم استفاده کرد ؟ که بره به اون یکی پورت خالی ماژول 2ce1t1 بخوره ؟؟
    میشه برو بکس مخابرات این لطف کانفیگی رو بکنند تا از شر خرید یه مودم دیگه خلاص بشم ؟
    اصلا میتونن یا این کار براشون فحشه ؟

حق یارتان

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: naderpour

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    فیبر بگیرید

عضو عادی
    نوشته
    40
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    29
    اگه پول داشتیم یه مودم دیگه میگرفتیم

نام حقيقي: M.Dehghani

عضو غیر فعال شناسه تصویری icnet
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    15
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    اگه از نظر مخابرات مشترک خاص باشید میتونید روی پورت HCQ با یک مودم تا 4MB رو بگیرید که باز هم شعب رو روی 30 Time slot میتونید حساب کنید.
    ولی با توجه به شرایط فعلی شما، به دلیل نیاز کانفیگ Ohm در Controller E1 ، یکی از پورت های 120 و 75 اهمی مودم Tellabs G.703 استفاده می شه، که در این صورت شما باید یک مودم دیگه و یک خط 2MB هم بخرید تا 30 Time Slot دیگه داشته باشید.

nimatofighi سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    نقل قول نوشته اصلی توسط Naderpour نمایش پست ها
    فیبر بگیرید
    تجهيزات TELLABS* با PDH* و SDH مشكلات دارن. حتما بايد از termination unit خودش كه همون Tellabs 8110 هست استفاده كني.

فقط بايد يك مودم ديگه بگيري والا ديگه اون HDSL نيست ميشه G.HDSL

E1*فقط HDSL

nimatofighi و Naderpour سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    40
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    29
    اگه ما يه خط e1 ديگه بگيرم و مودم نگيريم . آيا به شرط اينكه مخابرات اين معرفت رو به خرج بده و تنظيم پورت HCQ رو انجام بده . يعني 4 مگ روي دو زوج سيم بر روي يك مودم tellabs g.703 بهمون بده . با توجه به اينكه اين مودم ها تا 4 مگ مي برند ما چه طور 4 مگو ميتونيم بگيريم ؟آيا عبارات زير درسته ؟؟؟

1 ) رابط 75 اهمي تا 2 مگ ميتونه ببره و يك سوكت rj45 مي دهد(در حالت معمولي)
    2 ) رابط 120 اهمي تا 4 مگ ميتونه ببره و دو سوكت rj45 مي دهد (در حالت نياز ما)

نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    15
    سپاسگزاری کرده
    0
    دوست عزیز اول مشخص کنید مشکل شما کمبود Time Slot هست یا کمبود Bandwidth ؟؟؟
    اگه مشکل کمبود Time Slot داری باید یک مودم اضافه کنی و 30 Time Slot دیگه داشته باشی، ولی اگه مشکل Bandwidth داری می تونی روی Line و زوج دوم (آبی سفید/آبی برای Line 1 یا نارنجی سفید/نارنجی برای Line 2) کابل Data همون مودم قبلی 2MB دیگه بیاری و در Router کانفیگ 4MB رو انجام بدی که در این صورت 30 Time Slot با 128Kb Bandwidth برای هر Time Slot داری.

*از یک مودم دو نوع خروجی نمی تونید بگیرید، یا 75 Ohm یا 120 Ohm.
    *پورت دوم ماژول 2CE1T1-PRI برای مودم دوم و روی Controller E1 دوم استفاده می شود.

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryagohar نمایش پست ها
    تجهيزات TELLABS* با PDH* و SDH مشكلات دارن. حتما بايد از termination unit خودش كه همون Tellabs 8110 هست استفاده كني.

فقط بايد يك مودم ديگه بگيري والا ديگه اون HDSL نيست ميشه G.HDSL

E1*فقط HDSL
    برای انتقال هر E1 به حدود 2 Mbps پهنای باند نیاز دارید ، این پهنای باند رو می تونید از روی فیبر هم انتقال بدید .
    این کار هم تجهیزات خودش رو نیاز داره (در دو طرف لینک )

نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    نقل قول نوشته اصلی توسط Naderpour نمایش پست ها
    برای انتقال هر E1 به حدود 2 Mbps پهنای باند نیاز دارید ، این پهنای باند رو می تونید از روی فیبر هم انتقال بدید .
    این کار هم تجهیزات خودش رو نیاز داره (در دو طرف لینک )
    E1*حدود نيست 2مگابيت نيست و دقيقا 2048Kbps است. بنده هم عرض كردم كه TELLABS با PDH و SDH مشكل داره و نمي تونه با استفاده از فيبر بر روي اين مدل سوييچ WAN خطوط E1 براي مشترك رو انتقال داد. منكر انتقال E1 روي بستر فيبر نشدم كه.

Naderpour سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    40
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    29
    جناب دهقانی ما مشکل bandwidth داریم که کاملا درست اشاره کردید ما 30 تا تایم اسلات های 128 تایی می خواستیم
    بر روی دو زوج سیم بر روی یک مودم . که بروبکس مخابرات گفتند : نوچ !!! نمیشه . برو یه مودم دیگه اخ کن بگیر
    ما تحریم ایم. تجهیزاتشو نداریم و ...
    اما فکر کنم باید می گفتند :
    حالشو نداریم . سوادشو نداریم. از قیافت خوشمون نمیاد و گرنه واسه بچه باحالا قبلا از این کارا کردیم.

خداییش چرا اینکارو نمی کنند . یعنی ای قدر سخته ؟؟؟

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryagohar نمایش پست ها
    E1*حدود نيست 2مگابيت نيست و دقيقا 2048Kbps است. بنده هم عرض كردم كه TELLABS با PDH و SDH مشكل داره و نمي تونه با استفاده از فيبر بر روي اين مدل سوييچ WAN خطوط E1 براي مشترك رو انتقال داد. منكر انتقال E1 روي بستر فيبر نشدم كه.
    بنده جسارت نکردم .
    صحبتتون رو تکمیل کردم .

نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    15
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط nimatofighi نمایش پست ها
    جناب دهقانی ما مشکل bandwidth داریم که کاملا درست اشاره کردید ما 30 تا تایم اسلات های 128 تایی می خواستیم
    بر روی دو زوج سیم بر روی یک مودم . که بروبکس مخابرات گفتند : نوچ !!! نمیشه . برو یه مودم دیگه اخ کن بگیر
    حالشو نداریم . سوادشو نداریم. از قیافت خوشمون نمیاد و گرنه واسه بچه باحالا قبلا از این کارا کردیم.

جناب توفیقی همونطور که خدمتت عرض کردم فعلاً به دلیل کمبود این نوع پورت در مراکز Data مخابرات، پورت HCQ 4MB رو فقط به مشترکین خاص میدن... مثل بانک ها، اداره های بزرگ دولتی و از این دست مشترکین.
    ولی اگه بتونی از پارتی و ارتباطات استفاده کنی شاید موفق بشی.
    اگه توفیقی به دست اومد که هیچ ولی اگه نشد شما باید روی فیبر حساب کنی که مینیموم Bandwidth رو 4MB میدن، در بعضی مواقع هم از 6MB شروع میشه... که به نظر من وقتی شبکه با این Scale که نیاز به 30 Time Slot با 128kb Bandwidth داره رو در اختیار دارین، ارزش این رو هم داره که Switch کنید رو بستر فیبر.
    موفق باشید

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    بانک ها هم کم کم روی فیبر سوییچ می کنند ، دردسرش کمتره و راحت تر هست .البته اگر زیر ساختش موجود باشه و معمولا برای یک E1 بیشتر سیاست همین هست . حتی در بعضی نقاط برای Point مراکز روستایی هم فیبر استفاده می شه.

نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    نقل قول نوشته اصلی توسط nimatofighi نمایش پست ها

صحبت هاي شما از نظر تئوري و عملي قابل درك نيست. مشكل سواد هم نيست. در ازتباطات ديجيتال timeslot ها همه 64كيلوبيتي هستن. مگر اينكه جديدا استانداردي از طرف دوستان ارايه شده باشه كه ما بي خبريم. صحبت ازtime slot*هاي 128 كيلوبيتي مثل يك شوخي مي مونه.
    مورد صحبت در مورد پهناي باند مربوط به LINE RATE بود نه Bandwidth كه شما به اشتباه برداشت كرديد.
    موفق باشيد

nimatofighi و SADEGH65 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    40
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    29
    ما برای اداره کل خدمات درمانی استان و تمام شعب ان استفاده این سرویس رو پیاده سازی کردیم
    دنبال فشار ( بخوانید پشار ) هم هستیم که این لطفو بکنن

جناب آریا گوهر یکمم برام خودمم سخته که بتونم قبول کنم Time Slot به صورت پیش فرض بشه 128 کرد.

اما خودتون قضاوت کنید وقتی تو خود ریفرنس tellabs میگه 4 مگ رو میتوته همزمان ، فقط روی یک مودم بر روی دو زوج سیم ببره . بی خود که طراح سخت افزار اینو تو device پیاده سازی نکرده . پس میشه استفاده کرد .

وقتی که تو روتر فقط و فقط 30 تا تایم اسلات بر روی یک پورت e1 میشه گذاشت .
    پس نتیجه میگیریم chanel هامون باید 128 تایی باشند
    اما سایز پیش فرض برای هر کانالمون ، همان طور که میدونیم 64 هست
    پس برای تغییر این rate یا خودمون باید هر کانالی 128 بزاریم
    یا line مان باید این سایز رو برامون رله بکنه

دقیقا بحث علمی هست . همان طور که فرمودید من که رفتم یه مودم دیگه گرفتم و up هم کردم
    اما این سوال تئوریک برام پیش اومده که پس 4 مگو چه طور میشه گرفت .

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

مودم tellabs را از کجا بخریم

tellabs G703

مودم TELLABS

مودم G703

مودم tellabs 8110

تفاوت سرویس tellabs با G.

g703 استانداردمودم g703 کانفیگتفاوت شبکه های تلبس با آلکاتلکانفیگ مودم تلبسtime slotچیستنمایش time-slot های فعلی روترکانفیگ مودم tellabstellabshttp://forum.persiannetworks.com/f63/t26776.htmlمشکل مودم tellabstellabs g703 manualکانفیگ مودم تلبس g703CTE-S G703 پورت مودممودم های دیتا tellabsکانفیگ مودم tellabs G703خرید تلبس cte g703tellabs 8110 مشکلاتمودم تلبس استاندارد timeslotTELLABS -CTE-S G703

برچسب برای این موضوع