نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 1سپاس

موضوع: سوال در تفکیک Controller های E1 بر اساس کارتهای شبکه موجود در اکسس سرور یا تعیین دستی Called Number

نام حقيقي: af

عضو عادی
    نوشته
    31
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    20

Icon9 سوال در تفکیک Controller های E1 بر اساس کارتهای شبکه موجود در اکسس سرور یا تعیین دستی Called Number

با سلام خدمت اساتید محترم
    من برای آکنتینگ از SIB استفاده می کنم، در این نرم افزار بخشی برای تنظیم NAS وجود داشته که در آن شماره یا شماره های اینترنت هوشمند (IN) را باید به آن معرفی کنیم. هر user که به اینترنت connect شود اگر Dilled Number آن شماره های IN باشد SIB آن را در گروه IN قرار می دهد، یعنی UserName و Password را چک نمی کند در غیر این صورت UserName و Password را چک می کند.
    در اصل فقط می توان شماره های IN را به SIB معرفی کرد و SIB مابقی شماره ها را E1 Pri در نظر می گیرد. اگر در قسمت شماره های IN علامت ستاره بگذاریم همه شماره ها را IN در نظر می گیرد.
    حال مشکل اینجاست که در شهر ما خطوط IN بر روی اکسس سرور شماره نمی اندازد. یعنی فقط Calling Number (شماره تلفن user) را مشخص کرده و Called Number (شماره ای که user به آن تماس گرفته است) را نمی اندازد.
    برای این کار یا باید از دو اکسس سرور استفاده کرد و یا یک اکسس سرور را به طوری config نمود که از طرف SIB دو اکسس سرور به نظر بیاید. یعنی اینکه به هر دو کارت شبکه اکسس سرور، IPهایی از دو Range مختلف داده شود و سپس آنها را به صورت دو NAS به SIB معرفی نمود.
    سوال اینجاست :
    آیا می توان as5300 را طوری config کرد که مثلا هرuser که می خواهد connect شود اگر از 4 پورت اول E1 اکسس سرور بود از کارت شبکه Ethernet استفاده کند و اگر از 4 پورت دوم E1 اکسس سرور بود از کارت شبکه Fast Ethernet استفاده کند. یعنی تفکیک Controller های E1 بر اساس کارتهای شبکه موجود در اکسس سرور.
    را دیگری هم به نظرم می رسه اما فکر کنم منطقی نباشد،
    آیا می توان Called Number را دستی تعیین کرد، یعنی هر user که از پورت اول E1 اکسس سرور connect شد called number آن برابر با مثلا 9712222 باشد.
    در تمام وب و خصوصصا این سایت جستجو کردم و با خیلی ها مشورت کردم اما مشکلم حل نشد
    خواهشم می کنم اگر راه حل دیگری هم به نظر شما می رسد، راهنماییم کنید.
    لطفا کمکم کنید، چون یا باید فقط اینترنت هوشمند داشته باشم و یا فقط اینترنت کارتی!!!
    پیشاپیش از همه شماعزیزان متشکرم.

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط ARM : 2009-08-17 در ساعت 06:31 AM

خواننده
    نوشته
    466
    سپاسگزاری شده
    94
    سپاسگزاری کرده
    187
    خوب بجاي اين همه درد سر دوتا سيب نصب كنيد
    يكي فقط اينترنت كارتي يكي فقط هوشمند!

عضو عادی
    نوشته
    31
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    20
    نقل قول نوشته اصلی توسط mcmilad نمایش پست ها
    خوب بجاي اين همه درد سر دوتا سيب نصب كنيد
    يكي فقط اينترنت كارتي يكي فقط هوشمند!

سلام دوست عزیز
    از راهنماییت ممنونم، اما نصب دو تا سیب یعنی خرید دو تا سرور + دو تا نرم افزار SIB
    چون هر سیب یک قفل سخت افزاری داره که باید حتما روی سرور نصب باشه تا بشه از همه خدمات اون استفاده کرد، راه حل دیگه ای به نظر شما نیست؟

نام حقيقي: naderpour

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    1- یک User و Pass برای کاربرای IN اختصاص بدید
    2- می تونید تلفن رو در تنظیمات وارد کنید .
    و راه های دیگه ....

عضو عادی
    نوشته
    31
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    20
    نقل قول نوشته اصلی توسط Naderpour نمایش پست ها
    1- یک User و Pass برای کاربرای IN اختصاص بدید
    2- می تونید تلفن رو در تنظیمات وارد کنید .
    و راه های دیگه ....
    با سلام
    1- User و Pass رو نمی تونم به IN بدم ، چون همه بدون USER و PASS وارد می شن!! و همه شهر این رو می دونن که نیازی بهش نیست. پس یا اصلا نمی زارن و یا هر چی دلشون می خواد می زارن
    2- اما منظورتون از اینکه فرمودید می تونم تلفن رو در تنظیمات وارد کنم چیه؟ منظورتون تنظیمات روتره؟ کجاش؟ لطف کنید بفرمایید، ممنون می شم.

Naderpour سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    بله ، اشتباه کردم ، نمی تونید User و Pass بدید !
    داخل تنظیمات می تونید شماره تلفن رو به Pool modem اختصاص بدید

کد:
    !
    modem-pool mymodems
     pool-range 1-24,25-30
     called-number 9713204 max-conn 30
    !
    !
    البته من تست نکردم ! امتحان کنید

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    با توضیحات Text زیر فکر می کنم امکانش باشه . من نرسیدم کامل بخونم . تست کنید . مشکلی بود همین جا بپرسید .

منبع :Modem Pooling for the Cisco AS5200

Modem Pooling for the Cisco AS5200

Description

Cisco IOS Release 11.2(10)P provides the modem pooling feature to the Cisco AS5200 access server. This feature chapter describes how to configure modem pooling. It also provides new command reference pages for new commands.
    Configuration Tasks

Modem pooling allows service providers to define, select, and use separate pools of modems within a single access server or router to provide different dial-in services. Modem allocation is based on the dialed number identification service (DNIS) and a predetermined number of modem ports based on DNIS.
    There are a number of applications for using the call set up information, including DNIS/ANI, processing incoming call requests with CallerID, and selecting services to setup "automatically" for specified calls. These uses generally fall into two categories, those requiring allocation of a specific number of modems for a specific service, and those requiring allocation of specific physical modems.

کد:
     Examples

In the following example, the pool-range command assigns modems 1 to 59 to the modem pool named accounts1.
     The called-number 4085551212 max-conn 30 command assigns the called number 2000 to the accounts1 modem pool,
     and it limits the total simultaneous connections for this number to 30.
     The called-number 4084441212 max-conn 30 command assigns the called number 3000,
     which is for a different customer, to the same accounts2 modem pool.
     The total simultaneous connections for this called number is also set to 30.
     This configuration guarantees a maximum of 30 modems to each customer 
    and protects each customer from unwanted modem calls overflowing in to their respective pools.

router# configure terminal
    Enter configuration commands, one per line.  End with CNTL/Z.
    router(config)# modem-pool accounts1
    router(config-modem-pool)# pool-range 1-59
    router(config-modem-pool)# called-number 4085551212 max-conn 30
    router(config-modem-pool)# called-number 4084441212 max-conn 30
    router(config-modem-pool)# exit
    router(config)#

عضو عادی
    نوشته
    31
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    20
    با توضیحات Text زیر فکر می کنم امکانش باشه . من نرسیدم کامل بخونم . تست کنید . مشکلی بود همین جا بپرسید .

منبع :Modem Pooling for the Cisco AS5200

Modem Pooling for the Cisco AS5200

Description

Cisco IOS Release 11.2(10)P provides the modem pooling feature to the Cisco AS5200 access server. This feature chapter describes how to configure modem pooling. It also provides new command reference pages for new commands.
    Configuration Tasks

Modem pooling allows service providers to define, select, and use separate pools of modems within a single access server or router to provide different dial-in services. Modem allocation is based on the dialed number identification service (DNIS) and a predetermined number of modem ports based on DNIS.
    There are a number of applications for using the call set up information, including DNIS/ANI, processing incoming call requests with CallerID, and selecting services to setup "automatically" for specified calls. These uses generally fall into two categories, those requiring allocation of a specific number of modems for a specific service, and those requiring allocation of specific physical modems.

کد:
    Examples

In the following example, the pool-range command assigns modems 1 to 59 to the modem pool named accounts1.
     The called-number 4085551212 max-conn 30 command assigns the called number 2000 to the accounts1 modem pool,
     and it limits the total simultaneous connections for this number to 30.
     The called-number 4084441212 max-conn 30 command assigns the called number 3000,
     which is for a different customer, to the same accounts2 modem pool.
     The total simultaneous connections for this called number is also set to 30.
     This configuration guarantees a maximum of 30 modems to each customer 
    and protects each customer from unwanted modem calls overflowing in to their respective pools.

router# configure terminal
    Enter configuration commands, one per line.  End with CNTL/Z.
    router(config)# modem-pool accounts1
    router(config-modem-pool)# pool-range 1-59
    router(config-modem-pool)# called-number 4085551212 max-conn 30
    router(config-modem-pool)# called-number 4084441212 max-conn 30
    router(config-modem-pool)# exit
    router(config)#

سلام
    ممنون که پیگیر هستی
    راستش قبل از اینکه این مساله رو روی سایت بزارم
    یه همچین چیزی رو به Config اکسس سرور اضافه کردم

!
    modem-pool IN
    pool-range 1-30
    called-number 9719955 max-conn 30
    !

اما هیچ اتفاقی نیفتاد، شاید نوشتن فقط همین جمله کافی نباشه و باید جای دیگه توی config ازش استفاده بشه، نمی دونم، دیگه دارم نا امید می شم ، نمی دونم ایا همه نرم افزار های acconting بر همین اساس کار می کنن یا نه؟ یعنی من اگه نرم افزارم رو همین عوض کنم مشکلم حل می شه یا نه؟
    ممنون از شما دوست عزیز

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    می تونیدIBS رو هم تست کنید . تایمی که کاربر کمتر دارید IBS رو تست کنید رو یک سیستم دیگه .
    در هر صورت اول راه های مختلف رو تست کنید بهتر از اینه که تجهیزات بخرید و بعد به نتیجه برسید

عضو عادی
    نوشته
    31
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    20
    می تونیدIBS رو هم تست کنید . تایمی که کاربر کمتر دارید IBS رو تست کنید رو یک سیستم دیگه .
    در هر صورت اول راه های مختلف رو تست کنید بهتر از اینه که تجهیزات بخرید و بعد به نتیجه برسید

سلام
    ok!
    ممنون، فعلا پشتیبانی SIB در مورد بر طرف کردن این مشکل یه قولهایی به من داده اگه نشه می رم دنبال ibs
    اگرچه با شرکت پارس پویش تماس گرفتم اما .....
    در هر صورت ممنون خبرشو روی همین سایت می زارم

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    تنها راه حل استفاده از یک access server دیگه است. یا اینکه مخابرات رو راضی کنی که شماره e1 رو هم قبل از تلفن مشترک روی لینک E1 ارسال کنه

عضو عادی
    نوشته
    31
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    20
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryagohar نمایش پست ها
    تنها راه حل استفاده از یک access server دیگه است. یا اینکه مخابرات رو راضی کنی که شماره e1 رو هم قبل از تلفن مشترک روی لینک E1 ارسال کنه

ok
    ممنون، فعلا دارم با همه کلنجار می رم، ببینم چی میشه.
    یا علی.

کلمات کلیدی در جستجوها:

نرم افزارsib ch

شبکه e1

how to configure DID number in E1

CCNA چگونه لینک های E1 را مشترک کنیم

مفاهیم خطوطin

config e1 چگونه است

برچسب برای این موضوع