صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 20

موضوع: احداث isp

نام حقيقي: امیر ابراهیمی

عضو غیر فعال
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    12

احداث isp

سلام به همگی....

میدونم ممکنه پستم تکراری باشه.اما شرایط من یه خورده فرق میکنه....

من یه دانشجوی مخابراتم با علاقه فراوان به شبکه و اینترنت.میخواستم یه خورده راهنماییم کنین.

من قصد دارم یه isp با خدمات+ adsl2 در تهران راه اندازی کنم.سطح دانش فنی من:

طراحی وب:html ,php ,css,mysql
    شبکه:ccna در حد معمولی.از روتینگ default route و static ها رو بلدم.از سوئیچینگ هم مثلا ساختن vlan و....
    و windows server

قبلا توی چند تا پست خوندم که این کار سود نداره و درد سرم زیاد داره.منم اینو میدونمولی برام مهم نیس.از بس که دوس دارم این کارو.فقط میخوام در حدی پول داشته باشه که ضرر نکنم.واسه اینکه بدونین چقدر تو کار جدیم ،حاضرم حتی مسافر کشی هم بکنم اما توی این کار زمین نخورم

من میخوام این کارو حداکثر تا عید راه بندازم پس به احتمال زیاد پست های فراوانی خواهم داشت که اگه جواب بدین ممنون میشم.

اینم اولیش برا شروع:
    1-هزینه اولیه تجهیزات از قبیل سرور ها و نرم افزار ها چقدره؟(نگید تکراریه .خوب قیمتها فرق کرده)میشه با 12 تومن جمعش کرد؟برای مثال از تعداد خط کم شروع کرد؟

2-من همین دور و ورو حداقل 20 نفر میشناسم که adsl میخوان؟با فرض حداقل سود به چند مشتری نیاز دارم که کارم ضرر ده نباشه؟
    3-پهنای باندم رو از کجا بخرم بهتره؟پورتها رو چطور؟
    4-مکان جغرافیایی دفتر در شهر تهران مهمه؟نوع شرکت چه طور(مسئولیت محدود یا سهامی خاص؟)

اگه حقایقی وجود داره که من بدونم بگید.مطمئن باشید نه نا امید میشم نه ناراحت...

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    برای راه اندازی یک ISP که خدمات اینترنت بصورت کافی نت و تلفنی ارائه میکنه، اونهم در شهری مثل تهران ! حداقل برای شروع و بقا به مدت یکسال، سرمایه اولیه ای که میریزید داخل کار باید حداقل 20میلیون باشه، و حداقل 10 میلیون تومان هم پشت دستتون بیکار داشته باشید. ISP چیزی نیست که بشه در بازار رقابت، اونهم در تهران، به این سادگی ها و حتی با مسافرکشی از پسش بر اومد !

بهتره اون 20 نفر رو معرفی کنید به یکی از نمایندگی ها، پورسانت معرفی کردن رو بگیرید، در غیر اینصورت، حساب باز کردن روی 20 نفر و 50 نفر، اصلا متضمن سود دهی یا دخل و خرج مساوی نخواهد بود،

پهنای باند رو از هر شرکتی که میتونه بگیرید، تقریبا کیفیت همگی افتضاح و قیمت همگی هم یکسان است.

هم مکان شرکت مهمه هم اسم شرکت و هم عنوان شرکت .

پیش از هر کاری، سری به شرکت مخابرات بزنید و تقاضای افتتاح ISP بدین. درخواست بدین که اعلام کنند آیا میتونید ISP جدید ایجاد کنید یا خیر ؟ و کجا ؟ و چه مدارک و مستنداتی را باید تهیه کنید.

حقایق رو ظاهرا قبلا خوندین، اما احساس میکنم درست متوجه نشدین که چی خوندین، مجدد مطالعه بفرمایید.

Zahmatkesh و amir001 سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: reza shiralizadeh

خواننده
    نوشته
    132
    سپاسگزاری شده
    15
    سپاسگزاری کرده
    54
    با 20 میلیون و حتی 50 میلیون فکر می کنی بتوانی تو تهران حرفی برای گفتن داشته باشی؟
    من حتم دارم شما ظرف مدت 5 ماه کل سرمایه را به باد می دی و این پایان داستان
    نه اینکه شما بی ارزه باشیدا . نه ، بازار خیلی بزرگ هست . مثلا شما با شرکتی مثل شاتل که چندین میلیارد در تهران سرمایه گذاری کرده آیا می توانی رقابت کنی ؟
    احساسی تصمیم نگیر . به فکر آینده خودت باش .

amir001 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: nader

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    2
    برادر من به نظر من مسافر کشی بکنی درامد بیشتری نسبت به این کار داره من خودم مجوز isp داشتم از سال 86 داشتم تا امسال که باز هم تمدید کردم ولی نهایتا باطل کردم. دیدم که از جیبم میره همین ضمانتنامه بانکی!
    در مورد شرایط کاری اونم در تهران که نمی شود کار کرد چون بیشتر مجوز های pap را شرکت ها گرفتند ولی در شهرستان چرا

1-مجوزت را باید از سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي بگیری که باید شرکت ثبت شده(20 روز زمان تا 45 روز انتظار) داشته باشی و سپس درخواست را بدهی(100تا 120 روز انتظار) و بعد اعلام هزینه برای پهنای باند به فرمول زیر تا 512 کیلو بیت 2میلیون تومان و بعد از ان هر 512 کیلوبیت 1 میلیون تومان به طور مثال برای 4مگابیت باید 8 میلیون تومان ضمانتنامه بانکی داشته باشی.
    پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

2-باید به دنبال شرکت pap باشی برای adsl که شامل شرکت های زیر میشود
    شركت‌هاي عضو - PAP
    و بعضی از انها لایسنس واگذاری می کنند که معمولا شرایط قرار دادشون فرق می کنه مثلا با تجهیزات(حدود هر پورت 4هزار تومان) و بدون تجهیزات(2هزار تومان)

3- دنبال دیتا باشی که معمولا برای شروع بهت شرکتها هر مگ رو میدهند 460هزارتومان به صورت اینترانت وبه صورت اماری هر 100 پورت حدود 1مگ پهنای باند می خواهد

در مجموع این جور کارها برای سرمایه بالا می ارزد که مثلا شرکت میاد یک stm1 را می گیره به صورت اینترانت برای شعب خودش در نظر میگیره و 15درصد به نمایندش میده که در میاد براش هر مگ 245هزار تومان که نمونش همین صبانت و شاتل هست که خوب داره پیشرفت می کنه.
    الان در مشهد که حدود 2.5 میلیون نفر جمعیت داره حدود 50 هزار پورت فعال داره که عمده شون از این دوشرکت هست تقریبا هر کدوم 20 هزار پورت فعال و در شهرهای متوسط حدود 200 هزار نفر الان 2هزار پورت فعال داره
    شما باید حساب کنی ببینی باید چند تا مشترک و تعرفه بندی بکنی ببینی می تونی رقابت کنی که به مشکل نخوری وگرنه جدی می گم بری ویندوز نصب کنی و یا ماهواره نصب کنی و یا کارهای مثل این می دونی شب راحت می گیری می خوابی و پولت هم می ذاری تو یک بانک اسلامی سودش رو می گیری و یارانه هم سر برج میگیری.وسلام
    ولی اگه راهنمایی خواستی باز هم در خدمتت هستم به دل نگیری.

reza1364 و amir001 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    البته بنده بیشتر در جریان خدمات اینترنت در اکثر نقاط تهران هستم در مورد ADSL من نقطه ای ندیدم که یه شرکت اونجا نباشه حداقل یه 48 پورت انداختن اونجا داره کار میکنه در نقاطی هم که درخواست هست و pap ها ضعیف عمل کردند مخابرات خودش 18 هزار پورت تا چندی دیگر وارد مدار خواهد کرد این از وضعیت DSL
    در مورد isp هم بعد از ارسال مدارک شما حداقل یه 6 ماه باید بمونی تا ببینی چه خبر میشه و خوب چه سرویسی شما می خوایی بدی درجایی که هرجای شهر نگاه می کنی شماره های IN بهت چشمک میزنن.سرویس وایرلس هم بخوایی بدی شرایط سختی داره و مسائل مربوط به خودش رو.
    یه چیز میمونه آن هم نماینده فروش ADSL بشی که که نیازی به هیچ مدرکی نداره و این هم ظاهرش نماینده فروش هستش و باطنش سبزی فروشی بهتر از فروشنده ADSL بودن هستش آن هم خیلی بهت حال بدن 15% حالا شما بشین کلاه خودت رو قاضی کن ببین می تونی سن پرتقال فروش رو پیدا کنی.

Tel
    Tel آنلاین نیست.
    نام حقيقي: H M

عضو غیر فعال
    نوشته
    35
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    البته این نقطه رو هم در نظر داشته باشید ساختمان رو احداث می کنند معمولا شرکت رو تاسیس یا راه اندازی می کنند ( توصیه ادبی ) ولی اگر الکترونیک خوندی برو تعمیرگاه لوازم برقی بزن - پول درو می کنی . دردسر هم نداره فوقش می زنی دستگاه طرف رو خراب تر می کنی و هیچ کسی هیچی بهت نمی گه !

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    حالا با این همه تفاسیر باز هم میخوای مسافرکشی کنی و ISP احداث کنی یا ....

عضو غیر فعال
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    12
    سلام

واقعا ممنون از همگی

من هم از اول گفتم که قصدم درآمد نیس.من می خوام با تجهیزاتش و کلا سیستم این کار آشنا بشم.حالا یه سوال دیگه اینکه اگه به قول شما سبزی فروشی(نمایندگی فروش) بزم به مقصدم میرسم یا نه؟

یا اینکه نه خودشون همه کارای فنی رو میکنن و من فقط باید بفروشم؟
    ریسک اقتصادیش چقدره؟هزینه هاش؟

الان کدوم یکی از این شرکت ها نمایندگی میدن؟

بازم ممنون

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    2
    شما موارد زیر را در نظر بگیرید:
    هزینه انرژی فکر بسیار زیادی می طلبد می توانید به لینک زیر که سابقه یک شرکت در تهران است مراجعه کنید.
    Shatel

و اگر شما می توانید هزینه های جاری این پروژه را انجام دهید واز ضررش هم نمی ترسید مشکلی نیست ولی باید در کارتان چشم انداز داشته باشید ببینید در یک سال اینده در کجای بازار قرار دارید و بازدهی و آورده کار شما چقدر است و اگر بازده نداشته باشید آن موقع با توجه به شرایط موجود اینده معلوم نیست سرمایه تان و درامدتان از کجا تامین می شود!

در مورد نمایندگی باید عرض کنم به صورت Reseller می باشد که پورسانت بابت فروش هر پورت یا مشتری دریافت می کنید حدود 15 درصد مانند شاتل و صبانت. از جای دیگر مانند نصب و راه اندازی و فروش می توانید سود کسب کنید ولی نمایندگی های دیگر مانند پارس آنلاین شرایط دیگری دارند که باید پرسیده شود. و کلا پشتیبانی از انها می باشد.و کلا ریسک سرمایه گذاری ندارید و به یک مبلغ شارژ کنترل پنل پرداخت می کنید و سپس نسبت به سرویس ها اقدام می کنید.

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    در مورد ریسلری در تهران میشه گفت شرکت ها در اکثر نقاط دستگاه و پورت آماده دارن و شما فقط درصد از فروش میگیری و کافیه یه دفتر کوچک بزنی و تمام.
    چندتا شرکت هستند که متمرکز عمل می کنند و حتی نماینده فروش هم نمیگیرن و از کارمند های خودشون میبرن میزارن تو اون منطقه که برای نصب و راه اندازی و مسائل غیره طرف از اون ور شهر نره اون سر شهر و غیره.
    اگر قصد تجربه اندوزی داری بهتر هستش یه شرکت پیدا کنی بری اونجا مشغول به کار بشی هم با مسائل و مطالب مربوط به شبکه آشنا بشی هم فرصت بشه تجربه کنی و اگر علاقه داشته باشی پیشرفت خواهی کرد.

shiralizad و amir001 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو غیر فعال
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    12
    من همین الان هم طراحی وب میکنم....ولی شبکه یه چیز دیگس.ببینید من اگه یه دفتر بزنم چون هم طراحی وب میکنم ،هم دوربین کار کردم،هم شبکه بلدم دیگه قبول کنین ورشکست که نمیشم.همین الان هم مشتری خودمو دارم.من بحثم سر فروش اینترنت بود.ببینید من چون الان دارم تو جمعیت جوون هم سن و سال خودم ووول میخورم میبینم که تقریبا همه با هر زمینه تحصیلی دنبال گرفتن adsl هستن. یعنی یه بازار بسیار گسترده،مخصوصا اگه سرعت اینترنت هم تو مجلس آزاد بشه.ضمنا نمیدونم چرا وقتی اسمی از isp میارم همه فکر میکنن که باید سرمایه گذاری میلیاردی کرد!بله حرف شما درسته که هر چی سرمایه بیشتر=سود بیشتر ولی در صد رشد شرکت های کوچک هم میتونه زیاد باشه چون یه موج بزرگ تقاضا بیخ گوشمونه.ببینید یه دوستی گفتن که شاتل 50 هزار پورت تو مشهد فروخته! خوب ببینید اگه فقط یه درصد این مقدار یعنی 500 پورت توسط یه شرکت کوچک فروخته میشد با احتساب حداقل 5 هزار تومن سود واسه هر پورت میشه 2.5 میلیون تومن ماهیانه برای یه شرکت با 20 میلیون سرمایه که رقم خوبیه!تازه این فقط واسه گرفتن یه درصد بازار شاتله!

ممنون میشم اگه نظری دارین بگین!

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    ما هم از اين جمع و ضرب ها رو كاغذ زديم ! باهاش پول دار شديم خونه خريديم ماشين اوهههه . بعد كه پا شديم ديدم اي ببم واي ...

shiralizad و amir001 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    2
    خوب برادر من شما داری می گویید فروش پانصد پورت می شود به یک حساب 500*40000=20 میلیون تومان وبا 10 میلیون تومان هزینه احتیاطی و هزینه 10 میلیون هزینه ضمانتنامه بانکی و ماهیانه حدود 2 میلیون تومان 4مگ اینترانت.
    ضمنا شما ماهانه اجاره پورت بدهی حدود هر پورت 2 هزار تومان بدون تجهیزات که شرکت نصب کنه و 4 هزار تومان که با تجهیزات شرکت pap فعالیت کنی.
    می شود چهل میلیون تومان و ماهیانه 2 تومان اینترانت 4 مگ سیکل اداری و انرژی وقتی که میگذاری حالا میل داری و می خوای از اون کار دیگرت هم بافتی بسم ا...

ویرایش توسط naderi : 2010-10-27 در ساعت 06:40 PM

RTA
    RTA آنلاین نیست.
    نام حقيقي: ali

عضو غیر فعال شناسه تصویری RTA
    نوشته
    29
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    15
    سلام امیر جان .دوستان و مهندسان عزیز راست میگن احتیاط کن .ولی اگر قدرت ریسک زیاد داشته باشی این کار رو انجام بده .فرق نمیکنه کجا .بگفته خودت این کار بازار خوبی داره .شما تلاش بکن مطمئن یاش موفق خواهی شد .در ضمن ما ارادتمند دوستان هستییم .

Tel
    Tel آنلاین نیست.
    نام حقيقي: H M

عضو غیر فعال
    نوشته
    35
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir001 نمایش پست ها
    من همین الان هم طراحی وب میکنم....ولی شبکه یه چیز دیگس.ببینید من اگه یه دفتر بزنم چون هم طراحی وب میکنم ،هم دوربین کار کردم،هم شبکه بلدم دیگه قبول کنین ورشکست که نمیشم.همین الان هم مشتری خودمو دارم.من بحثم سر فروش اینترنت بود.ببینید من چون الان دارم تو جمعیت جوون هم سن و سال خودم ووول میخورم میبینم که تقریبا همه با هر زمینه تحصیلی دنبال گرفتن adsl هستن. یعنی یه بازار بسیار گسترده،مخصوصا اگه سرعت اینترنت هم تو مجلس آزاد بشه.ضمنا نمیدونم چرا وقتی اسمی از isp میارم همه فکر میکنن که باید سرمایه گذاری میلیاردی کرد!بله حرف شما درسته که هر چی سرمایه بیشتر=سود بیشتر ولی در صد رشد شرکت های کوچک هم میتونه زیاد باشه چون یه موج بزرگ تقاضا بیخ گوشمونه.ببینید یه دوستی گفتن که شاتل 50 هزار پورت تو مشهد فروخته! خوب ببینید اگه فقط یه درصد این مقدار یعنی 500 پورت توسط یه شرکت کوچک فروخته میشد با احتساب حداقل 5 هزار تومن سود واسه هر پورت میشه 2.5 میلیون تومن ماهیانه برای یه شرکت با 20 میلیون سرمایه که رقم خوبیه!تازه این فقط واسه گرفتن یه درصد بازار شاتله!

ممنون میشم اگه نظری دارین بگین!
    دوست عزیز این جمع و تفریق شما اصلا صحیح نیست . و آن هم موارد ذیل است
    1- بیشتر شرکت ها الان اینترنت دارن و جذب کاربر سخت شده و فقط کاربران در حال جابجا شدن بین شرکت های مختلف هستن مگر در بعضی از مراکز مخابراتی که محدودیت پورت هست .
    2- سود اصلی شرکتا یه زمانی رو مودم بود ولی الان دیگه همه یاد گرفتن می رن 20 تا 30 تومن می دن مودم می خرن .
    3- عمده کاربران جدید اینترنت ، کاربران 10 تا 13 تومن هستن که معمولا سود شارژ ماهیانه 500 تا 1000 تومان هست .
    البته نمی خوان مایوست کنم ولی کار های خدماتی مثل تعمیر کامپیوتر و .... سودش بمراتب بالاتر از اینترنت هست .

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

احداث isp

طراحی یک آی اس پی

شرایط شرکت ای اس پی

http://forum.persiannetworks.com/f63/t39329.html

درامد نمایندگی از شاتل گرفتن خوبهفرق بین ISP و کافینتمجوز ISP ساریضمانتنامه بانکی تنظیم مقررات 6 میلیون تومان پهنای باندواگذاری ISPواگذاری isp تهراناحداث شرکت ISPاجاره پورتشرایط واگذاری adsl به ispبرای اینکه isp بشیم به چه چیزهای نیاز دارمراه اندازی یک ISPبا تمام سخت افزار ها و نرم افزار هالوازم برای احداث ای اس پیشرايط نمايندگي اي اس پيشرایط اخذ و تمدید مجوز ispاحداث isp با adsl

برچسب برای این موضوع