نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4

موضوع: حداکثر طول کابل cross

عضو غیر فعال شناسه تصویری hwfixer
    نوشته
    20
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

حداکثر طول کابل cross

سلام
    برای وصل کردن یک سویچ cisco 2950 به یک سویچ tellaps مخابرات از کابل بندی cross استفاده کردیم ولی
    لینک up نمی شد با وجود اینکه تجربه 10 ساله تو بستن کابل دارم بارها کابل رو از نو بستم که مبادا یکی از کانکتورها اشکال داشته باشه ولی باز هم لینک up نشد کابل رو حتی برای اینکه مبادا هر دو سویچ در سطح یک لایه نباشند به صورت مستقیم هم بستم ولی باز هم لینک up نمی شد جالب اینکه به کابل هم شک کردم و اونو با کامپیوتر تست کردم و هیچ مشکلی نداشت وصل می شد و ping هم می داد حالا به تنها چیزی که شک کردم اینه که حداکثر طول کابل برای مدل cross با مستقیم متفاوت باشه یعنی کمتر از 100 متر باشه چون طول کابل من حدود 70 متر بود خواهش می کنم نظر تون رو در این مورد بگید.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    سيم بندي Normall* رو تست كنيد . اين تجربه امروز من هست . دوتا سوييچ رو با كابل معمولي به هم وصل كردم،* بعد از دو روز سر و كله زدن با انواع و اقسام كابل هاي Cross از دستي تا كارخانه اي، به اين نتيجه رسيديم كه مشكل از كابل نيست، با تست كابل نرمال، لينك به راحتي برقرار شد.... راستي، فاصله بيش از 110 متر هست و لينك ده مگابيت به خوبي برپا شده و بار زيادي هم روش هست..

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    کابل کراس با استریت هیچ فرقی از لحاظ سیگنال نداره. مشکل رو توی سوئیچ هاتون جستجو کنید.
    بیاریدشون نزدیک هم تست کنید ببینید مشکا حل میشه یا نه.
    به تئوری هم اعتماد نکنید طول کابل مجاز برای هر برندی متفاوت هست.

ویرایش توسط ARM : 2011-07-29 در ساعت 10:39 AM

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    اگه کتاب CCNA Intro رو نگاهی بندازید فصل دوم مباحث مربوط به شبکه در مورد استاندارد های 10Base-T و 100Base-TX و 1000Base-T به روشنی نوشبه شده حداکثر فاصله ارتباطی توسط کابل های Twisted Pair بیشتر از 100 متر نمی تونه باشه.

حالا دوستان بعضی جاها لطف دارن و جنس بد دست من شما می دن این فاصله میشه 70 متر. اون دیگه تقصیر شبکه نیست.

در ضمن فرق کابل کراس با straight در همبندی سیمها در دو سر هست و از نظر مشخصات الکتریکی فرقی با هم ندارند.
    برای ارتباط دو سوییچ سیسکو به همدیگه پیشنهاد می شه از کایل Crossover استفاده کنید هر چند در IOS های جدید مشکل MDI-X یا ((Medium Dependent Interface-Exchane) حل شده .

کلمات کلیدی در جستجوها:

حداکثر طول کابل شبکه

کابل کراس

کابل cross

http://forum.persiannetworks.com/f63/t19401.html

حداکثر طول کابل کراس

تفاوت کابل کراس با کابل معمولی

تفاوت کابل کراس و استریت

CROSS & STRAIGHT کابلهای شبکه طول کابل کراستفاوت کابل کراس و مستقیمانواع کابل شبکه کراس و استریت چه فرقی با هم دارند؟حداكثر طول كابل شبکهحد اکثر طول کابل شبکهکابل استریتحداکثر طول کابل crossمشخصات كابل كراسحداكثر طول كابل كراسcrossکابل تفاوت کابل کراس با مستقیمحداکثر طول کابل در شبکه داخلیتفاوت کابل cross و straightمشخصات سیم Crossمشخصات كابل crossتفاوت کابل کراس با استریتکابل crass

برچسب برای این موضوع