نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2

موضوع: بروز یک مشکل عجیب در ارتباط AC با E1

نام حقيقي: میثم پورهاشمی

عضو غیر فعال شناسه تصویری meysam22us
    نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220

بروز یک مشکل عجیب در ارتباط AC با E1

با سلام به دوستان و همکاران عزیزم

من امروز با یک مشکل عجیب روبرو شدم و اون این بود که مودم E1 ما از حالت نرمال خارج شد و و چراغ DSL اون شروع به چشمک زدن میکرد . خوب بعد از کلی اینور و اونور کردن و تغییر خط انتقال کمی بهتر شد ولی بعد از اتصال به access چراغ Los که قرمز رنگ هست روشن میشد و ارتباط قطع می شد . مخابرات اعلام می کرد از ACCESS خلاصه به هر جون کندی بود مشکل بر طرف شد که البته نه من فهمیدم مشکل چی بود نه مخابرات شاید هم فهمیدن و به من نگفتن .

حالا 1 مشکل هست و یک سوال
    اول مشکل بعد از برطرف کردن مشکل مودم E1 حالا هر چند دقیقه که زمانش متغییر هم هست یوزر ها DC میشن و الان که می نویسم این مطلب رو تا 110 دقیقه هم اتفاقی نیوفتاد ولی یک دفعه همه یوزر ها DC شدن می خواهم بدونم که این مشکل مربوط به چی میتونه باشه و راه حلش چیه ؟
    دوم سوال ACCESS سرور روی UP یا Down بودن مودم E1 چه تاثیری و چگونه داره .

مکمل :
    مودم E1 پتن هست
    Access server 5300
    E1 protocol tribelchat

منتظر جواب شما استادان هستم .

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    مواردی که ما با اونها برخورد میکردیم و چنین مشکلاتی عایدمون میشد :

در مورد لینک DSL و چشمک زن شدن اون، اگر مودم سمت شما رو کسی دستکاری نمیکنه، مشکل از طرف مخابرات هست، معمولا برای گردگیری و تمیز کردن نظافتچی مخابرات این وظیفه رو بر عهده داره و هر چند وقت یکبار مودم شما رو از جاش تکون میده که همین موضوع میتونه باعث خراب شدن سوکت های متصل بشه و به مرور مشکل بوجود بیاره .
    سیم های مودم رو چک کنید حتما روی دیوار بسته شده باشند و حتی یک تکه ی نیم متری اون هم روی زمین نباشه . با اینکه سالن MDF و سالن دستگاه جایی نیست که مثه قهوه خونه رفت و آمد داشته باشه، اما به کررات خودم دیدم که همزمان 15 نفر میرن داخل و برمیگردن، فقط کافیه پای یکی این سیم های بی زبون رو لمس کنه . افتادن مودم همان و ...
    قطع شدن کاربرانتون هم فقط مرتبط با یکی NoSignal شدن مودم و دیگری Loss شدن پاکت ها هست که این دو مورد هم اولا مربوط به بخش مخابرات و دوما مربوط به سیم های مابین شما تا مرکز مخابرات هست .

در مورد Up/Down بودن مودم E1 هم، لینک شما بدون اتصال سوکت های مودم باید برقرار بشه، فقط میمونه Channelized شدن خط (والله مهندسای مخابرات میگفتن چنلایزد) که اگه سوکت های مودم رو به AS متصل کرده باشید و کانفیگ صحیح باشه، انجام میشه .

من دوتا لینک ایوان دارم که هر دو روی AS5300 هست به همراه Patton1088K . لینک هم PRI ./

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

کلمات کلیدی در جستجوها:

site:forum.persiannetworks.com اتصال e1 به سرور

چراغ los مودم e1

اتصال xdsl مودمe1

برچسب برای این موضوع