نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط webgard3
  • 1 توسط webgard3

موضوع: شیر کردن پهنای باند

عضو غیر فعال
    نوشته
    191
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    4

شیر کردن پهنای باند

درود به همه.
    مساله ای که دارم مطرح میکنم شاید زیاد ربطی به این قسمت نداشته باشه و لی با توجه به تجربه بازدید کنندگان این قسمت حتما جواب مناسب میگیرم.
    فرض کنید یه پهنای باند 4mداریم. اگه بخوایم به تمام یوزر ها (فرض می کنیم کلاینت ها adsl یا wireless هستند)
    پهنای باند 64 بدیم به 64 تا یوزر می تونیم پهنای باند dedicate بدیم.
    حالا با چه ضریبی می تونیم پهنای باند رو شیر کنیم طوری که یوزر ایرانی که همه شناخت از اون دارید احساس شیر بودن نکنه و حداقل در پیک استفاده دانلود 5k رو ببینه؟

اینو از این جهت دارم مطرح میکنم که حساب سود و زیان برای این پهنای باند بهتر دستم بیاد.
    از دوستانی که با این پهنای باند یا بالاتر کار کردند دعوت می کنم که در تجرییات خودشون ما رو هم سهیم کنند.

با سپاس

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    ببینید مقوله شیر کردن خیلی بزرگه و صد در صد پیشنهاد می کنم از MikroTik استفاده کن. آموزششو تازگی نوشتم توی فروم گذاشتم پیدا نکردی بگو لینک بزارم.
    شما حتی میتونید به اسم dedicated بدی به یوزر. سیاست شیر اینه که از آفلاین بودن یوزرها استفاهده میکنه. مثلا من الان یه یوزر من الان دارم تایپ میکنم یا دارم یه قسمتی از فروم رو میخونم الان من 2 دقیقه هست توی این page هستم. در خالی که توی 3 ثانیه load شده پس بقیشو استفاده نمیکردم و من 24 ساعت نمیتونم پشت این کامپیوترم بشینم خیلی مواقع هم آفلاینم کلا حالا بگذریم از یه عده که 24 ساعت آنلاینن همش هم دارن دانلود میکنن. اینجوری خیلی میتونی شیر کنی. برای این کار من QUEUE TREE مال MikroTik رو پیشنهاد می کنم. با استفاده از اون به همه 64 تا میدی ولی اگه یکی استفاده نکنه پهنای باندش به مساوات بین بقیه پخش میشه. مثال عملی اینو هم زدم. من اگه جای تو بودم 4 مگ رو به 600 نفر یوزر خونگی میدادم . با یه کش اسکوئید خوب به 800 تا هم میشه بدی که همشون حال کنن. خرجشم یه سیستم پنتیوم 3 هست.

amin1828 سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال
    نوشته
    191
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    4
    یعنی میشه گفت تو این رنج پهنای باند از 4m به بالا ضریب شیر بین 10 تا 15 هست ؟
    مثلا 4m=64*64k و 64*10=640user که هرچه پهنای باند بالاتر میره ضریب share هم بیشتر میشه.

عضو غیر فعال
    نوشته
    191
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    4
    آقای webgard اگه برات ممکنه اون لینک رو بزار برام.

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    amin1828 سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

queue tree

شیر کردن لینک dedicated