نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6

موضوع: مشكل در ارتقاي پهناي باند روتر

عضو غیر فعال
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0

مشكل در ارتقاي پهناي باند روتر

با سلام خدمت تمامي دوستان.
    من يه روتر 3660 با كارت wic-2t دارم كه كارت روي 2FE 2W سواره. پهناي باندي كه از مخابرات دارم 512K هستش و خوب داره كار مي كنه (خطم Leased هستش). حالا من ارتقاي پهناي باند 2mbps از مخابرات درخواست كردم و اونا هم واسم ست كردن. ولي به محض وصل شدن Line Protocol من Down ميشه و خط اصلا كار نمي كنه. در ضمن Ecnapsulation هم مطابق با طرف مخابرات رو PPP ست شده. جالب آنكه مخابرات براي تست يه روتر 1600R1 آورد ، البته با پورت سريال روي 1t و دقيقاً با مودم Tellabs من ، خط جواب داد. من براي اطمينان بيشتر روي روتر 3640 ديگه اي هم كه داشتم تست زدم با كابل جديد و كارت wic-2t جديد. ولي باز هم كار نمي كنه! در ضمن IOS هاي هر دو روتر بالاي 12.2 هستن كه مطابق با داكيومنت هاي سيسكو نبايد مشكلي داشته باشن. حالا به نظر شما مشكل چي ميتونه باشه ؟ با توجه به اينكه Wic-2t بايد روي خط Synchronous‌ تا 8 مگا هم جواب بده ؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    من این مشکلو داشتم پدرم در اومد تا حل شد.
    به این مخابراتی های نفهم و بی سواد بگو encapsulation رو بزارن hdlc و خططو درست کانفیگ کنن. مشکل از خودشونه.
    منم عین همین مشکلو داشتم فقط با 1601 جواب میداد.

عضو غیر فعال
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    دوست عزيز سلام. ممنونم از جوابتون.
    اگه راجب به موارد زير كه تو جوابتون گفته بودين ، توضيح بدين ممنون مي شم‌:
    1- به غير از تعيين Encapsulation مگه Config‌ ديگه اي نيازه ؟‌
    2- چرا فقط با سري 1600 جواب ميده ؟ منظور م دليل فنيشه.
    با تشكر

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    منم مشکلم همین بود که کانفیگ کردن یه روتر برای گرفتن دیتا چند خط بیشتر نیست. و اینو همه کامل بلدن.
    من نمیدونم 1601 چی داره ولی هر روتر دیگه به غیر اونو بزاری جواب نمیده. البته من توی کانفیگم hdlc نگذاشتم. من اصلا encapsulation برای سریالم تعریف نکردم چون سیسکو هست خودش به صورت default میشه hdlc.
    دیروز توی یه کتاب به اسم cisco remote access networks خوندم hdlc بهترین encapsulation برای خطوط PTMP هست.
    البته خط من هم PTMP به صورت VPN بود.
    باز هم شما از یه استادایی مثل آقا رضا آریاگوهر بپرسی راهنماییت میکنن.

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط desperado نمایش پست ها
    با سلام خدمت تمامي دوستان.
    من يه روتر 3660 با كارت wic-2t دارم كه كارت روي 2FE 2W سواره. پهناي باندي كه از مخابرات دارم 512K هستش و خوب داره كار مي كنه (خطم Leased هستش). حالا من ارتقاي پهناي باند 2mbps از مخابرات درخواست كردم و اونا هم واسم ست كردن. ولي به محض وصل شدن Line Protocol من Down ميشه و خط اصلا كار نمي كنه. در ضمن Ecnapsulation هم مطابق با طرف مخابرات رو PPP ست شده. جالب آنكه مخابرات براي تست يه روتر 1600R1 آورد ، البته با پورت سريال روي 1t و دقيقاً با مودم Tellabs من ، خط جواب داد. من براي اطمينان بيشتر روي روتر 3640 ديگه اي هم كه داشتم تست زدم با كابل جديد و كارت wic-2t جديد. ولي باز هم كار نمي كنه! در ضمن IOS هاي هر دو روتر بالاي 12.2 هستن كه مطابق با داكيومنت هاي سيسكو نبايد مشكلي داشته باشن. حالا به نظر شما مشكل چي ميتونه باشه ؟ با توجه به اينكه Wic-2t بايد روي خط Synchronous* تا 8 مگا هم جواب بده ؟
    من هم دقیقا با همین مشکل مواجه شدم. مخابراتی های گرامی هم با یک 1601 ناقابل لینک را UP کردند و پهنای باند را تحویل دادند و امضاء گرفتند.

با راهنمایی رضا آریاگوهر متوجه شدم که مشکل از WIC است. آن را با یک Original آن عوض کردم و مشکل حل شد.
    ظاهرا مشکل از OEM هاست که روی پهنای باند بالا دچار مشکل می شوند و نمی توانند به درستی کار کنند.

احتمالا پس از حدود سه ماه مشکل شما حل شده است، این را نوشتم که اگر در آینده کسی با جستجو به این مطلب رسید از این تجربه استفاده کند.

نام حقيقي: سعید عليزاده

خواننده شناسه تصویری llsaeidll
    نوشته
    538
    سپاسگزاری شده
    109
    سپاسگزاری کرده
    66
    من هم با یک 2511 همین مشکل را داشتم ولی نمیدونم چرا حدود یکسال درست کار میکرد وبا یک ریست کردن روتر بعد دیگه سریال آپ نمیشد !!!!!!!!!!!!1
    پنج روز با دیتا کلنجار رفتم تا به این نتیجه رسیدیم که با HDLC کار میکنه و بعد از اون دیگه با ppp جواب نداد

اما این معما هنوز حل نشده که چطور یکسال با ppp میتونست کار بکنه وچه تغییری بعد از ریست روتر باعث این موضوع شد

کلمات کلیدی در جستجوها:

بر روی روتر کارت wic-2t

پهناي باند روتر

نحوه تست كردن خط PTMP با مودم tellabs و روتر سيسكو

پهناي باند HDLC

طریقه تست کارت سریال wic با روتر

config كردن مودم هاي tellbes ارتقاي پهناي باند

مشکل در ست کردن مودم tellabs

نحوه تست پهنای باند اینترنت در روتر

برچسب برای این موضوع