صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 30

موضوع: راه حل براي مديريت پهناي باند يك شبكه بسيار بزرگ

عضو غیر فعال
    نوشته
    119
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    7

راه حل براي مديريت پهناي باند يك شبكه بسيار بزرگ

سلام
    دوستان خسته نباشيد ...
    خواستم اگه ممكنه دوستان و اساتيد عزيز من رو براي ارائه ي يك راه حل راهنمايي كنند
    دوستان در يك سازمان دولتي پهناي باند بسيار زيادي در حدود 30 مگ در نظر گرفته شده ...
    به اين صورت كه بايستي مقداري پهناي باند به ساختمانهاي خاصي فرستاده شود و مقداري براي يوزرهاي دايال آپ ( اي وان ) مقداري براي وي پي ان .. مقداري براي ADSL مقداري براي يك مجتمع ... مقداري براي يوزرهاي وايرلس و ...
    خوب عرض كنم كه پهناي باند تا بحال خيلي راحت مثل شير آب مياد و هر كي هر چقدر زور داره ميكشه ازش !!!
    يك روتر براي دريافت پهناي باند در نظر گرفته شده ... يك روتر براي يوزرهاي اي وان ...
    خوب اين پهناي باند از طريق يكي از پرتهاي روتر به سمت يك سوييچ هدايت ميشه و از سمت سوييچ به طرف گيت وي هر كدام از ساختمانها ...
    اين يك سري اطلاعات اوليه كه دوستان يه اطلاع جزيي از شبكه پيدا كنند ...
    خوب حالا مشكل ما اينه كه چجوري معين كنيم كه مثلا هر ساختمان بيشتر از 1 مگ نكشه ! و بشه بخوبي پهناي باند رو مديريت كرد و زير نظر گرفت ؟ توي روترشون يك سري دستورات ترافيك شيپ قرار دادند كه ظاهرا هيچ كاري انجام نميدهد !!! همچنين اينكه ظاهرا شخصي كه داره روتر ها رو مديريت ميكنه از وجود اين همه پهناي باند حريص شده و ظاهرا كارهاي بسياري انجام ميدهد كه قابل پيگيري نيست ! و روساي آن سازمان هم ماشالله از علم بسياري برخوردارند و ميگويند مدرك بياور كه فلاني چنين دستوري روي روتر زده و اين مقدار پهناي باند رو به جاي ديگري فرستاده و سرويس ما قطع شده !
    شايان ذكر است كه هر شب بسيار تابلو ! مقداري از پهناي باند به جاي ديگري فرستاده ميشه و گرافها حاكي از وقوع حركات مشكوكه !!!* اينكه ما فقط گراف را نشان مسئولين بديم و بگيم كه اين مقدار پهناي باند از اين ساعت تا آن ساعت بسيار محسوس به سمت ديگري هدايت شده براشون قابل قبول نيست و از ما دليل مستند ميخوان ! متاسفانه زياد نميتونم به روتر دسترسي داشته باشم چون شخصي كه چنين حركاتي انجام ميده با پر رويي تمام هر سياستي كه خودش صلاح بدونه پياده سازي ميكنه و همچنان در حال اختلاص*(س) و دزدي به سر ميبره ! و مسئولين همينكه 4 تا صفحه باز شود احساس ميكنند كه شبكه هيچ مشكلي نداره !!! واي بحال من !!!*البته شخص دزد ! زبان بسيار چرب و نرمي داره و مسئولين مانند خميري در دست اونن !
    خب ! اول از همه ميخواستم بدانم راه حل براي مديريت چنين پهناي باندي چيه ؟ به سمت هر ساختمان از سمت يك پورت سوييچ مقداري پهناي باند فرستاده ميشه ولي متاسفانه سوييچ Manage able نيست !* ظاهرا بهترين راه ايجاد VLAN و اختصاص مقدار خاصي پهناي باند براي هر پورته ...
    ولي خوب ميخواستم اساتيد عزيز هر كدوم راه حل هاي خودشونو بدن و تجهيزاتي كه مورد نيازه براي هر چه بهتر كردن اين شبكه !!!
    و مورد ديگه اينكه چطور ميشه مچ اين طرف رو گرفت ؟ به فكر راه اندازي يك syslog سرور هستم ولي متاسفانه دستورات روتر را نميدانم چطوري به سمتش بفرستم ؟ يعني اينكه هر بار كه داره تغييري توي كانفيگ ميده سريع مطلع بشيم و گزارشهاي مستند داشته باشيم ؟؟؟
    واقعا متاسفم براي مسئولين اين سازمان !! واقعا متاسفم !!*كه چطور ماهيانه بيش از 20 ميليون پول بيزبونو به مخابرات ميدنو فقط يك نفر داره از اين موقعيت استفاده ميبره و هيچ كس هيچ اقدامي انجام نميده !!!
    من ميخوام هر جور شده دست اين طرفو رو كنم و كاري كنم اين همه پهناي باند بي جهت مصرف نشه !!! ولي متاسفانه دستم تا حدي بستس ! ولي فقط بايد مدرك ارائه بدم و ثابت كنم كه داره چنين اتفاقي ميفته تا شايد دست بكار بشن ...
    دوستان ممنون ميشم هر راه حلي دارن بگن بهم ...
    واقعا ممنون ميشم ... الان چند روزيه كامل در حال تحقيقم كه بشه يه جوري دست اين طرفو رو كنم و لااقل پهناي باند و مال بيت المال اينجور هدر نره !
    بيصبرانه منتظر هر نوع راه حل مناسب هستم ....
    واقعا متشكرم

موضوعات مشابه:

aka
    aka آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Aka

عضو عادی شناسه تصویری aka
    نوشته
    1,192
    سپاسگزاری شده
    113
    سپاسگزاری کرده
    35
    اگه میخوای منیج کنی که روی این پهنای باند QOS مثله نون شب واجبه ولی با 3750 هم میشه
    برای مچ گیری بهترین روش اینه که ببریش یه گوشه چکیش کنی که به حرف بیاد ولی کلا همون گراف روی IP بهترین گزینس

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    برای manage که حتما یه bandwidth manager لازم داری اما اونی که 30m رو ساپورت کنه گرونه. اگه manage شما در حد mega هست میتونی از سوئیچ هایی که bandwidth manager دارن استفاده کنی. اگه میخوای گزارش syslog نشونشون بدی فکر نکنم قانع بشن. اگه میدونی از کجا این تنظیمات رو اعمال میکنه میتونی با دوربین مخفی این کارو انجام بدی. میتونی عین همون کاری که طرف میکنه رو جلوی مدیر سازمان انجام بدی تا باورش شه.

نام حقيقي: هاشم سکاکی

عضو عادی شناسه تصویری milad22
    نوشته
    2,050
    سپاسگزاری شده
    320
    سپاسگزاری کرده
    197
    چقدر میتونی به شبکه دسترسی داشته باشی؟ و موقعیت شما تو اون سازمان چه اختیاراتی میتونه بهت بده؟
    ضمنا ممکنه این بنده خدا عشق فیلم هم باشه!! و تو کار نرم افزار های P2P...!
    همچین موردی رو تا حالا باهاش برخورد کردم.
    اما در این شبکه بزرگ اگه محدودیت دسترسی داشته باشی نمیشه کنترل کنی! چون در رو هاش خیلی زیاده.
    این اداره یا سازمانی که شما میگی حتما یه بازرسی داره دیگه! یه ندا بده بهشون بگو متخصص بفرستن بدون اطلاع قبلی که بیاد و همه سوراخ ها رو چک کنه. برای متخصص هم میتونید از مدیران فنی یکی از ISP های شهرتون استفاده کنید که علمش هم بالا باشه.

نام حقيقي: Alireza HBB

عضو غیر فعال شناسه تصویری Alux
    نوشته
    1,492
    سپاسگزاری شده
    286
    سپاسگزاری کرده
    399

!

آقا دوتا سوال بی ربط، شرمنده

شغل شما تو اون سازمان چیه؟
    و اون بابای که میگین همه روتر ها رو زیر دستش داره ماهی چند حقوق می گیره؟

اگه ممکنه واسم پیام خصوصی بزارین یا اینجا بگین

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    اگه ضرری به اداره نمی زنه بیخیال شو. حدس میزنم اداره شما علوم پزشکی باشه. فقط بگو کدوم شهری.

عضو غیر فعال
    نوشته
    119
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    7
    سلام به همه اساتید عزیز
    دسترسی من به شبکه فعلا زیاد نیست ! ولی خدا رو شکر خیلی بیشتر از اون قبولم دارن ... چند باری با حضور همون آقا کانفیگ رو دیدم ولی نمیشد تغییری بهش بدم ... community string هم سریعا بعد از رفتن من از اتاق عوض میشه ! و نمیشه کار خاصی کرد ... ولی ظاهرا در آینده ی نزدیکی دسترسیم خیلی بیشتر میشه ...
    اونا خودشون با طرف مشکل دارن به خاطر خیلی مسائل ولی خوب چند تایی از سرویسها کامل دست اونه و میترسن مبادا مشکلی برای شبکه بوجود بیاره ... تموم سرویسهای بکاب رو گرفتم و آماده هستن که در صورت بروز مشکل سریع جایگزین بشن ... ولی حیف که وجود همشون مملو از ترسه ...
    یک سرویس مانیتورینگ راه اندازی کردم که ارسال و دریافتهای مختلف رو از داخل و بیرون بررسی میکنه و گرافهای زیادی هم میده ... ولی متاسفانه چون سوییچ منیج ابل نیست نمیشه فهمید خروجی هر پورت به سمت ساختمانها چقدر پهنای باند روشه ... اون طرفم واسه خودشون برداشتن ترافیکو منیج کردن و افرادش بیشتر از 100 k ازش نمیکشن ... همین رو نشون میدم بهشون که آقا اینجا پهنای باند زیادی فرستاده نمیشه ! میگه استفاده نمیکنن ! در صورتیکه ورودی رو از سمت گیت وی ساختمان مانیتور کردم و بیشتر از 400-500 k نیست ! متاسفانه فعلا تیغ آقای تبهکار بیشتر میبره ... History روتر رو نیمشه به نحوی به سمت سیسلاگ هدایت کرد ؟
    چندین بار با Solarwinds و نرم افزارهای دیگه سعی کردم C S رو در بیارم ولی متاسفانه ظاهرا خیلی بلند بالاست !
    ظاهرا باید بقول دوستمون یبار خفتش کنم !
    طرفم اصلا فیلم باز نیست ... از قیافه و چشماش ندای شیطانی بلند میشه
    اگه متخصص هم بیارن طرف زودتر از همه خبر دار میشه و سریع تغییرات لازمو میده !
    خلاصه موندم هاج و واج ...
    در مورد منیج هم پیشنهاد یه سوییچ منیج ایبل دادم تا خریداری بشه ... بقول خود رئیسش میگه یکم صبر داشته باش تا همه چیزو آروم آروم پیش ببریم ... که طرف احساس خطر نکنه ! ولی خوب اونم زرنگتر از این حرفاست !
    پس راه حلی خاصی وجود نداره ؟ نه ؟
    اگه دوستان اجازه بدن اصلا اسمی از جا و ... نیارم ...
    ضرر هم داره میزنه حسابی ! ولی اگه 10 مگ از پهنای باندم فقط روی شبکه باشه اینقدر مسئولین زرنگ و باهوشی دارن که نمیفهمن !
    خلاصه باید دید چی میشه ...
    بازم اساتید اگه راه حل خاصی دارن ممنون میشم بگن
    متشکرم

عضو غیر فعال
    نوشته
    17
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط voip_student نمایش پست ها
    سلام به همه اساتید عزیز
    دسترسی من به شبکه فعلا زیاد نیست ! ولی خدا رو شکر خیلی بیشتر از اون قبولم دارن ... چند باری با حضور همون آقا کانفیگ رو دیدم ولی نمیشد تغییری بهش بدم ... community string هم سریعا بعد از رفتن من از اتاق عوض میشه ! و نمیشه کار خاصی کرد ... ولی ظاهرا در آینده ی نزدیکی دسترسیم خیلی بیشتر میشه ...
    اونا خودشون با طرف مشکل دارن به خاطر خیلی مسائل ولی خوب چند تایی از سرویسها کامل دست اونه و میترسن مبادا مشکلی برای شبکه بوجود بیاره ... تموم سرویسهای بکاب رو گرفتم و آماده هستن که در صورت بروز مشکل سریع جایگزین بشن ... ولی حیف که وجود همشون مملو از ترسه ...
    یک سرویس مانیتورینگ راه اندازی کردم که ارسال و دریافتهای مختلف رو از داخل و بیرون بررسی میکنه و گرافهای زیادی هم میده ... ولی متاسفانه چون سوییچ منیج ابل نیست نمیشه فهمید خروجی هر پورت به سمت ساختمانها چقدر پهنای باند روشه ... اون طرفم واسه خودشون برداشتن ترافیکو منیج کردن و افرادش بیشتر از 100 k ازش نمیکشن ... همین رو نشون میدم بهشون که آقا اینجا پهنای باند زیادی فرستاده نمیشه ! میگه استفاده نمیکنن ! در صورتیکه ورودی رو از سمت گیت وی ساختمان مانیتور کردم و بیشتر از 400-500 k نیست ! متاسفانه فعلا تیغ آقای تبهکار بیشتر میبره ... History روتر رو نیمشه به نحوی به سمت سیسلاگ هدایت کرد ؟
    چندین بار با Solarwinds و نرم افزارهای دیگه سعی کردم C S رو در بیارم ولی متاسفانه ظاهرا خیلی بلند بالاست !
    ظاهرا باید بقول دوستمون یبار خفتش کنم !
    طرفم اصلا فیلم باز نیست ... از قیافه و چشماش ندای شیطانی بلند میشه
    اگه متخصص هم بیارن طرف زودتر از همه خبر دار میشه و سریع تغییرات لازمو میده !
    خلاصه موندم هاج و واج ...
    در مورد منیج هم پیشنهاد یه سوییچ منیج ایبل دادم تا خریداری بشه ... بقول خود رئیسش میگه یکم صبر داشته باش تا همه چیزو آروم آروم پیش ببریم ... که طرف احساس خطر نکنه ! ولی خوب اونم زرنگتر از این حرفاست !
    پس راه حلی خاصی وجود نداره ؟ نه ؟
    اگه دوستان اجازه بدن اصلا اسمی از جا و ... نیارم ...
    ضرر هم داره میزنه حسابی ! ولی اگه 10 مگ از پهنای باندم فقط روی شبکه باشه اینقدر مسئولین زرنگ و باهوشی دارن که نمیفهمن !
    خلاصه باید دید چی میشه ...
    بازم اساتید اگه راه حل خاصی دارن ممنون میشم بگن
    متشکرم
    از نرم افزارهایی مثل IBSng و Bandwidth Manager هم می تونی استفاده کنی
    البته سوئیچ های سخت افزاری هم یه راهشه برای و گراف فعلا بهترین راه برای
    کنترل packet های خدوجی شماست

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    من چند تا موضوع رو نفهمیدم.
    سمت اون فرد و اختیاراتش در چه حد است؟
    سمت شما و اختیاراتتون در چه حد است؟

منظورتون از انتقال پهنای باند توسط او به جای دیگر چیست؟

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    ایضا اینجانب.

در ضمن کسی که ماهی 25 میلیون پول می ده یه دونه سوییچ لایه 3 نداره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نام حقيقي: Reza Behroozi

عضو غیر فعال شناسه تصویری ahuray_mazdaa
    نوشته
    1,154
    سپاسگزاری شده
    227
    سپاسگزاری کرده
    115
    فکر کنم شما تو اشتباه هستی و گرنه چطور میخواد پهنای باند رو انتقال بده مگر اینکه زیر ساخت هم دستش باشه و یک لینک وایرلسی چیزی زده باشه

احتمالا به گفته دوستان عشق ددانلود هست یا از اوناست که از این راه پول در میاره یه سر بری توی persiantools میبینی ادمهایی هستن که ادعا میکنن 10 مگ پهنای باند زیر دستشون هست پول میگیرت از ملت تا براشون دانلود کنن..که مطمئنا تو خونش این پهنای باند و نداره یا تو isp اش نمیاد پهنای بتدشو خراب کنه برای این کار

ealy سپاسگزاری کرده است.

nkm
    nkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Ali, Niknam

مدیر بازنشسته شناسه تصویری nkm
    نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    اين چيزا خيلي عادي و طبيعيه
    در ادارات دولتي و خصوصا وزارت خانه ها اين اتفاق ميوفته
    و اصلا فكر خروج پهناي باند نكنيد
    حداكثر 2 مگ هست اونم مثلا يوزر داده باشه به دوستان و اقوام

و اصولا چون كنترل پهناي باند خيلي هزينه بر هست و پر دردسر
    هيچكي حوصله كنترل اين چيزا را نداره
    مگر اينكه لينك ارتباطي اينترنت با WAn*فرق كنه

شماه هم خيلي شور نزن

بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

نام حقيقي: Reza Behroozi

عضو غیر فعال شناسه تصویری ahuray_mazdaa
    نوشته
    1,154
    سپاسگزاری شده
    227
    سپاسگزاری کرده
    115
    چطور میشه این پهنای باند رو یجای دیگه برد؟

نام حقيقي: Alireza HBB

عضو غیر فعال شناسه تصویری Alux
    نوشته
    1,492
    سپاسگزاری شده
    286
    سپاسگزاری کرده
    399
    جواب مارو کسی نداد

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    من برای مچ گیری راه حل فنی دارم خواستی خبرم کن

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

مدیریت پهنای باند

zabbix چیست

مدیریت پهنای باند شبکهzabbix چیست؟بهترین روش کنترل پهنای باندhttp://forum.persiannetworks.com/f63/t16019.htmlکنترل پهنای باند اعضای یک شبکهمدیریت پهنای باند چیست؟بهترین راه حل برای پهنای باند شبکهمدیریت پهنای باند در شبکهدستورهاي پهناي باندشبكهشیپ کردن پهنای باندZabbix zabbixچیستکنترل پهنای باند در شبکه بزرگ وایرلیسسوییچ ای بلبهترین راه حل برای مدیریت پهنای باند در سازمان هاzabbixچيستپهنای باند در شبکه یعنی چهکانفیگ سیسکو کال منیجر با گیت ویتنظیمات wireless برای هدر رفتن پهنای باندمدیریت پهنای باند در 3750 سیسکو ترافیک شیپراهنمای نرم افزار zabixبهترین سوئیچ برای کنترل پهنای باندروتر وکنترل پهنای باند

برچسب برای این موضوع