نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2
سپاس ها 4سپاس

موضوع: معنی Subnet Mask چهار تا 255 چیست؟

نام حقيقي: nashenas,nakojaabad

عضو غیر فعال
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    12

معنی Subnet Mask چهار تا 255 چیست؟

با سلام
    من در جایی کار می کنم( منظورم این است کاربر خانگی نیستم)، که به طریقی اینترنت ADSL دارم.
    وقتی ipconfig می گیرم، برای ppp ام، یه ip به صورت ...192.168میده با Subnet Mask چهارتا 255!!!!

بله 4 تا 255 . اینترنتم هم همه چیزش به درستی کار می کنه . مگر نه اینکه Subnet Mask حداکثر باید 30 تا باشه. این چه جوری 32 تا شده و اصلا یعنی چی . کاملا گیج شدم ممنون می شم زود کمکم کنید. چون آدمیم که یه چیزی بره تو مخم تا برام روشن نشه ول کن نیستم، از بقیه مطالعاتم هم می مونم.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Iman Mansouri

عضو غیر فعال شناسه تصویری shabake_karan
    نوشته
    1,050
    سپاسگزاری شده
    369
    سپاسگزاری کرده
    12
    اگر که subnet برابر با 255.255.255.255 باشه ، یکی منظور خود همون host هست. در ازتباطات PPP چون مخصوصا PPPOE چونکه کاربر از Virtual-Template و Virtual-interface استفاده می کنه و از یک POOL به اون داده می شود. برای همین با گرفتن ipconfig شما Default gateway رو هم خودش می بینی . اما اگر که از connection در taskbar بیاید و properties بگیرید ، می بینید که PPP Server و PPP Client تعریف می شود . که ppp server همان NAS Server است. در ارتباطات PPP تمام این option ها از طریق IPCP ، که عملیات layer 3 مربوط به ppp رو انجام می دهد ، انجام می شود . اونهم بدلیل اینکه ارتباطات مبتبی بر PPP به شکل point-to-point است و اصلا چیزی به عنوان Gateway مفهوم نداره و ما مفهوم Peer رو داریم و .. و خود ویندوز تشخیص می دهد که هر Packet که مقصد آن در route table نوشته نشده باید که به NAS Server نوشته شود.البته در Windows XP / 2000 / Vista این آدرس برابر یا 255.255.255.255 است و در NT برابر یا 0.0.0.0 هست.

ویرایش توسط shabake_karan : 2007-09-11 در ساعت 09:49 PM
    M-r-r، Liniyer، sadeh و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

subnet mask چیست

subnet mask در شبکه چیستsubnet mask چیست؟subnet mask چيستsubnet maskچیستsubnet چیستsubnetting چیستتعریف subnetmasksubnetmask چیستsubnet maskچیست؟تعریف subnet masksubnet mask چیست ؟تعريف Subnet Masksubnet mask تعریفمعنی subnet masksubnetmask چیست؟مفهوم subnetSUBNET MASK چيست؟معنی subnetمفهوم subnet masksubnet maskچیستsubnet maskچیست Subnet Mask مفهوم SubnetMasksubnet چیست؟

برچسب برای این موضوع