نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5

موضوع: تغییر کانفیگ روتر به علت تغییر در خط اینترنت

عضو غیر فعال
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0

تغییر کانفیگ روتر به علت تغییر در خط اینترنت

سلام به همگی
    راستش من به تازگی اوومدم تو دنیای روترها. یه topic هم چند روز پیش ایجاد کردم وسوالم در مورد این بود که چجوری میشه پسورد enable رو در صورت نداشتن پیدا کرد که خوب به جایی نرسید ولی خوشبختانه خودم تونستم از طریق password recovery پسورد enable رو پیدا کنم که ان شاالله سر فرصت کل روش رو به همراه نحوه ساختن کابل کنسول مینویسم و تقدیم به همه دوستانی میکنم که با مشکلی مثل من روبرو هستند اما اصل داستان چیز دیگه ایی .
    و اما داستان...
    ما یه روتر 2511 داریم که دو ساله داره کار میکنه ،البته من 6 ماهه که اوومدم تو این قسمت، اما حالا خط اینترنت تغییر کرده و ادرس ip هایی که به ما دادند هم متفاوته حالا من می خوام از دوستان خواهش کنم اگه امکان داره لطف کنند بفرمایند من باید چه تغییراتی رو در روتر اعمال کنم تا با این رنج جدید ip ی که به ما دادند روتر بتونه کار کنه .خواهش میکنم یکم مقدار اگه امکان داره توضیحاتتون ساده و قدم به قدم باشه تا ما مبتدیها بتوونیم حداکثر استفاده رو از راهنماییهای با ارزش شما ببریم

با تشکر فراوان

موضوعات مشابه:

عضو عادی شناسه تصویری ghasempouri
    نوشته
    176
    سپاسگزاری شده
    35
    سپاسگزاری کرده
    23
    اول کانفیگ قبلی رو بگذار. بعد هم دامنه آی پی جدید رو. بچه ها کمک می کنند. انشالله درست میشه

عضو غیر فعال
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghasempouri
    اول کانفیگ قبلی رو بگذار. بعد هم دامنه آی پی جدید رو. بچه ها کمک می کنند. انشالله درست میشه

خیلی ممنون از همراهیتون خدا کنه دوستایی که تو این کارا دستی دارن بیشتر راهنمایی کنن.
    بازم ممنونم
    یا علی

در اتتظار تایید
    نوشته
    320
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    بابت توضیحات و تنظیمات همونی که دوست عزیزمان قاسمپوری فرمودند کفایت میکنه . اما بابت آی پی های جدید . . .
    شما یه بار بعد از Enable کردن روتر دستور ShowConfig رو اجرا کنید . میبینید که برای یک اینترفیس شما یک آدرس آی پی با یک سابنت مسک خاص نمایش داده میشه . حالا همون خط رو بخاطر داشته باشید که چی نوشته شده بود . و نیز اینکه برای کدوم اینترفیس روتر تعریف شده بود .
    اگه آدرس آی پی بر روی اینترفیس اترنت صفر تعریف شده باشه باید این رو ببینید :
    ip address 0.0.0.0 0.0.0.0
    که بجای 4 تا صفر اول آدرس آی پی و بجای چهار تا صفر دوم آدرس مسک شبکه تون رو باید ببینید .
    حالا دستور زیر رو وارد کنید :
    Config
    اگه پرسیده شد که ترمینال یا غیر دکمه Enter رو فشار بدید تا وارد تنظیمات ترمینال بشین . حالا بنویسید :
    int e0
    با این دستور تنظیمات اینترفیس اترنت صفر (Interface Ethernet 0) رو میتونید تغییر بدید .
    حالا عین همون دستوری که بالاتر قرار شد در ذهنتون نگهش دارید رو به این صورت وارد کنید :
    no ip address 0.0.0.0 0.0.0.0
    no که بجای قسمت your line command باید همون دستور بالایی رو وارد کنید . با اینکار آدرس آی پی اختصاص داده شده قبلی حذف میشه .
    حالا همون دستور رو دوباره وارد کنید . . . به اینصورت :
    ip address 1.1.1.1 2.2.2.2
    که در این فرم 1.1.1.1 آدرس آی پی شما و 2.2.2.2 سابنت مسک شما خواهد بود .
    بعد از اینکار عبارت end را به معنای اتمام تنظیمات و تغییرات وارد کرده و دکمه enter را بزنید . پس از چند لحظه روتر پیامی مبنی بر اعمال تنظیمات به شما نمایش خواهد داد . حال دستور wr را برای نوشته شدن تغییرات بر روی رم روتر وارد کنید . در شرایط عادی معمولا نیازی به راه اندازی مجدد روتر نباید باشد . با یک پینگ ساده میتانید از صحت تنظیمات وارد شده مطمئن شوید . چنانچه باز هم نتوانستید روتر را پینگ کنید یکبار آن را مجددا راه اندازی نمایید . برای این منظور میتوانید از دکمه Power روتر یا دستور reload و پس از آن enter استفاده نمایید .
    اگه باز هم موردی بود بفرمایید .
    موفق باشید .

عضو غیر فعال
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    بچه ها خیلی ممنون از کمکتون اقای patomat بینهایت ممنون از توضیحات کاملتون که اینقدر با صبر و حوصله پاسخ دادید.
    من خوشبختانه با استفاده از توضیحاتتون مشکلم حل شد
    خیلی خیلی ممنونم

کلمات کلیدی در جستجوها:

علت تغییر ip

تغییر پسورد روتر

تغییر رمز روتر

دستورات تنظیم روتر

نحوه تعویض پسورد روتر دی لینک

تغییر روتر

تغییر رمز روتر میکروتیک

دستورات كانفيگ روتر

علت تغییر رمز