نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5

موضوع: تغییر ip بر روی روتر 2511

عضو غیر فعال
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0

تغییر ip بر روی روتر 2511

سلام به همه دوستان
    راستش میخواستم بگم اگه امکان داره کمکم کنید واقعیتش اینه که من تازه کارم و به کمک بچه های این forum تونستم خیلی خیلی از مشکلات رو پشت سر بگذارم که واقعا ازشون ممنونم .خدا رو شکر الان در زمینه سرورها و اکانتینگ تقریبا مشکلی ندارم. اما اخیرا یه مشکلی پیش اوومده و از این قراره ما یه روتر داریم که وقتی من اوومدم کانفیگ شده بود و کارشو به خوبی انجام می داد و داره انجام میده اما به تازگی سازمان ما خط اینترنتش رو عوض کرده و باید ip های جدید روی روتر set بشه و من این کار رو بلد نیستم .راستش من از روتر چیزی نمی دونم خواهش می کنم اگه امکان داره منو کمک کنید البته شاید خواهش به جایی نباشه ولی امیدوارم هر جوری میتتونید راهنماییم کنید.

خیلی ممنونم از توجه توون
    یا علی

موضوعات مشابه:

عضو غیر فعال
    نوشته
    29
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0

Icon13

سلام
    به روتر telnet می کنی و یوزر و پسورد رو میدی بعد وارد enable mode میشی وپسورد اون رو هم میدی . بعدش این دستورات :

conf t
    int e0
    ip add 217.219.1.1 255.255.255.0

به جای اون ip و mask که من نوشتم اون چیزی که مخابرات داده رو مینویسی ! بعد از وارد کردن دستور ارتباط شما با روتر قطع خواهد شد ! برای ارتباط مجدد باید به ip جدید روتر telnet کنی . و اگر هم چیز درست بود باید تنظیمات را save کنی

write

اگر nat یا اکسس لیست و ... داری و ip سیستم cache و accounting را هم عوض کنی تنظیمات دیگه ای هم هست که باید عوض کنی ! پس بهتره کارت رو بدی کسی که بلد باشه انجام بده .
    بای

عضو غیر فعال
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    در درجه اول ممنون از راهنمایی توون شروع خوبی بود برای من. اما الان یه چیزی فکر من رو مشغول کرده اول اینکه خوب ما یه کش سرور لینوکس داریم که البته من خودم یکبار رو ی یه سرور دیگه به صورت ازمایشی عین این کش سرور رو ایجاد کردم که در واقع gateway کش رو ادرس روتر قرار دادیم .ایا در روتر هم تنظیماتی در ارتباط با کش سرور ما صورت گرفته به نظر شما؟
    دوم اینکه به نظر یه مشکلی وجود داره به این صورت که تنها پسوردی که در ارتباط با روتر به ما دادند فقط برای ورودبه روتره و این پسورد برای enable کردن روتر کار نمی کنه سوال من اینه که اگر این پسورد رو ما نداشته باشیم برای از ابتدا کانفیگ کردن چه روندی باید انجام بشه ؟ ولی امیدوارم بتتونیم این پسورد رو پیدا کنیم.
    خیلی خیلی از راهنماییتون ممنونم
    یا علی

عضو غیر فعال
    نوشته
    29
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0

Icon13

با سلام
    معمولا جهت ارجاع درخواست های مرتبط با cache از روی روتر درخواست ها به ip مربوط به cache server ارجاع می شوند . در نتیجه نیاز به تغییر این آدرس وجود دارد . همچنین در صورت نیاز به استفاده از اینترنت در روی سایر سرورها باید آدرس آنها را نیز تغییر بدهید و از ip روتر برای gateway استفاده کنید (در صورتیکه ip های شما nat شده نباشند!)
    با توجه به نوع سیستم accounting امکان دارد که شما فقط با یک یوزر و پسورد دسترسی کامل داشته باشید . اگر بعد از اتصال به روتر شما این نوشته را دیدید یعنی دسترسی کامل دارید :

#Router
    به هر حال انجام دادن اینکار از توان شما خارج می باشد و بهتر است کار را به شخص دیگری بسپارید .
    موفق باشید

عضو غیر فعال
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    در درجه اول خیلی ممنون از پاسخ هاتتون. راستش تو این مدت که این سوال رو مطرح کردم به شدت وقتم رو گذاشتم برای این کار و یه چیزایی هم دستگیرم شده ،منابعی رو هم مطالعه کردم . حالا که این فرصت پیش اوومده که بتوونم رو روتر کار کنم میخوام حداکثر تلاشم رو انجام بدم و اونوقت اگه دیگه نشد کار رو بدم به شخص دیگه ایی .حالا سوالام:
    1- از اونجایی که مشخص شده شخصی که قبلا روتر رو تنظیم کرده پسورد enable رو نداده (فقط یه پسورد ابتدایی موجود هست) بنابراین راه حل چیست؟برای کنفیگ مجدد ایا باید از طریق start up عمل کرد؟لطفا من رو تو این زمینه راهنمایی کنید من با تمام تلاش منابع مختلف برای ادامه کار رو دنبال می کنم
    2- حتما برای این کار از طریق کابل کنسول باید عمل کرد و از telnet امکان پذیر نیست؟
    3-قیمت کابل کنسول رو هم اگه کسی میدونه لطف کنه بگه و محل خریدشو البته فکر کنم دستی هم بشه ساختش چون pin out هاش رو از سایت cisco گیر اوردم.
    خلاصه یه روتر دادن به ما با هیچچی حالا ماهم میخوایم راش بندازیم خدا به خیر بیاره

یا علی

کلمات کلیدی در جستجوها:

forum.persiannetworks.com t11389

http://forum.persiannetworks.com/f63/t11389.html

تغییر ip روتر

ایجاد پسورد روی روتر

تغيير ipكش سرور

نحوه تعویض کردن router

تغییر پسورد روتر

تغيير آي پي روتر

کانفیگ روتر 2511

آموزش تعویض آی پی روتر