نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6

موضوع: راههای شناخت کیفیت روترهای دست دوم

خواننده شناسه تصویری KgbCia
    نوشته
    658
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    81

راههای شناخت کیفیت روترهای دست دوم

سلام
    در انجمن بازارچه خيلي ها مي خوان روتر بخرن و خيلي هاي ديگه مي خوان بفروشن. منتها معمولا كساني كه مي خوان چيزي رو بخرن ( دست دوم) از كيفيت و نوع گارانت و ضمانت گارانتي اون دستگاه اطلاع دقيقي ندارند و معمولا تخصصي در زمينه شناخت كيفيت اين دستگاه ها ندارند.
    پيشنهاد من اينه كه براي اطمينان خاطر خريداران دستگاهها، كساني كه در اين زمينه (شناخت كيفيت دستگاههاي دست دوم) تخصص دارند كمك كنند تا دوستاني كه مي خواهند دستگاهي را بخرند بهتر انتخاب كنند و احيانا سرشان كلاه نرود.
    البته منظورم به اعضاي اين انجمن نيست بلكه بصورت كلي عرض مي كنم.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهران رحیمیان

خواننده شناسه تصویری ParsE1
    نوشته
    388
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    1
    بحث توپی رو شروع کردی که فکر میکنم به درد ما تازه کارا میخوره من که تا حالا 2 3 بار رفته تو پاچم بقیه تحویل بگیرند!!

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    سوالتون یه مقدار کلی و در عین حال نامفهومه . منظورتون اینه که میخواین مطمئن بشین منی که میگم فلان قطعه نو هست آیا واقعا نو هست یا خیر ؟
    یا اینکه در مورد کیفیت جنس و قطعه معرفی شده شک دارین و میخواین بدونین چطور میشه شک رو برطرف کرد ؟

قسمت اول :
    بابت نو بودن قطعه شک دارین .
    اولین مورد باید دقت کنید قطعه کارتن (جعبه) داشته باشه . با توحه به کارتن میتونین حدس بزنین که قطعه چه وضعیتی باید داشته باشه .
    همچنین بسته بندی قطعه . . .
    برخی مواقع قطعه پلمپ هم هست اما بعدا متوجه میشین که مدت زمان زیادی از کارکرد اون میگذره . . .
    بعد برین سراغ پیچ های روی قطعه . آیا جای ابزار (باز و بسته شدن های احتمالی) روی پیچ ها وجود داره ؟
    سپس بدنه قطعه : کف و روی قطعه رو خوب چک کنین . معمولا اگه قطعه نو باشه هیچ خط و خشی روی اون نیست . اما اگه قطعه دست دو باشه براحتی میتونین خط و خش های ناشی از نصب قطعه رو ببینید . همچنین به کانکتور های اون قطعه نیز توجه داشته باشید .
    آثار گرد و غبار هم سندها و نشانه هایی از گذشته اون قطعه هستند . . .
    خودم یه روتر 1600 دارم که روش خاک گرفته با اینکه کلی از اسپری و مرطوب کننده ها و . . .استفاده کرده ام اما باز هم قادر به پاک کردن این آثار نیستم . . . همچنین از درز ها و سرواخ های اطراف هم میشه به درون نگاه کرد و آثار گرد و غبار رو دید .
    در حالی که این گرد و غبار از لحظه ساخت تا لحظه باز شدن قطعه و نصب اون وجود نخواهند داشت .
    خوب فکر کنم بابت نو بودن قطعه توضیحات کافی باشه.

اما بابت اطمینان پیدا کردن از اصلی بودن و دارای کیفیت بودن قطعه :
    هر قطعه ای مطمئنا یه کارخونه ساخت داره و اون کارخونه هم هر چقدر هم که کوچیک باشه بالاخره یه سایت داره . سری به سایت سازنده بزنین . اگرجه هیچ ماست فروشی نمیگخ ماست من ترشه اما هیچ ماست فروشی هم ماست ترشش رو به جای ماست شیرین نمیفروشه . . .
    پیش از خرید به سایت ها و کارخانه های دیگه که همین قطعه رو تولید میکنند نیز مراجعه و از نظر امکانات و قیمت دو قطعه مشابه رو مقایسه کنید .
    حتما قبل از شما افرادی از این قطعه استفاده کرده اند . با کمی صرف وقت و حوصله براحتی میتونین افرادی رو پیدا کنین که در این مورد (از نظر کار با قطعه مورد نظر و کارکرد اون و کیفیت کاری اون قطعه) اطلاعات کافی ای دارند . از اونها بخواین به شما کمک کنند.
    با کمی دقت در خود قطعه و نوع بسته بندی و مقایسه اینها با هزینه ای که در قبال اون پرداخت باید بشه میتونین به کیفیت قطعه پی ببرین . برای این منظور به اتفاقی که برای ودم افتاد اشاره میکنم :
    یه هاب دیلینک خریدم قیمتش ... بود جعبه پلاستیکی کارکرد عالی اما در اثر یه سقوط جعبه شکست ولی کارایی خودش رو هنوز داره . بعد یه پلنت کرفتم با همون قیمت اما جعبه فلزی / شیک تر و به نظر تر و تمیز تر . اما بعد از یه مدت کار خود به خود از کار افتاد . حالا فقط روشن میشه و تمام لامپ هاش روشن میشن . بابت تعمیر هم یکی دو جا سرزدم دیدم فقط هزینه و وقت رو دارم تلفن میکنم . . ./ پس معلوم شد که از درون زده شده و به ظاهر پرداخته شده . . .

هیچ وقت بر اصرار فروشنده مبنی بر کیفیت فلان قطعه و نفی چنان قطعه اطمینان صد در صد نکنید . به فروشنده های دیگر هم سر بزنید . شاید یکی که وجدان بیدار تری داشت پیدا شد . (خداناکرده قصد توهین ندارم . یه وقت به دوست و عزیزی برنخوره) . البته شاید همه راست بگویند . وسواس زیاد هم توصیه نمیشه .

و در آخر : زمانی خرید کنید که به آن قطعه نیاز دارید .

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: مسعود یارمحمدی

عضو غیر فعال شناسه تصویری masood_y
    نوشته
    909
    سپاسگزاری شده
    150
    سپاسگزاری کرده
    116
    تا حد ممکن ار فروشندگان معتبر و سرشناس خرید کنید و در نظر داشته باشید که هیچ چیزی بی دلیل ارزان یا گران نیست و اینکه هر گرانی هم دلیلی بر کیفیت برتر جنس نیست.

نام حقيقي: tolouee

عضو غیر فعال شناسه تصویری toloue
    نوشته
    149
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    0
    دوستان عزیز سئوال من بیشتر در مورد 5300 است اخرین ورژن نرم افزار ان چیست اخرین نوع مودم های ان و ور
    ژن مودم میکا چه می باشد از کجا بفهمیم روترچه سالی ساخته شده است و اخرین سال تولید ان چه وقتی بوده است فرق روترهای دو پاور و تک پاور در چیست و کدام جدید تر هستند و روترها در چه کشورهایی ساخته می شوند و کدامیک بهتر است کدام نوع روترها را می توان با اخرین نرم افزار اپگرید کرد متشکر می شوم که جوابم را به طور کامل بدهید من الان خودم روتر 5300 دارم و دارد کار می کند و از ان هم رازی هستم ولی مثلا در اکانتینگ رادیوس را فقط قبول می کند

نام حقيقي: Ehsan Gholami

عضو عادی شناسه تصویری ehsan653
    نوشته
    505
    سپاسگزاری شده
    159
    سپاسگزاری کرده
    341
    سلام
    این موضوع قدیمی رو بالا آوردم تا تکمیلش کنیم
    فرض بفرمایید در جایی به من اجازه داده شده تا قبل از خرید تجهیزات دست دوم اونها رو تست کنم و هر کدوم رو که خواستم بردارم .
    حالا!
    چطور سالمها رو انتخاب کنم خصوصا اونهایی که ظاهرا با تست اولیه سالمن ولی زیر فشار کار مشکل میخورند .
    مثلا نرم افزاری یا روش سخت افزاری خاصی ؟
    د رمورد pc ها خوب صرفا بالا بردن دما ،تست هارد و دقت به سالم بودن خازنها روی مادر برد خیلی کارگشاست اما در مورد روترها و سوئیچها تا..... یو پی اس ها چطور ؟
    دوستان اگر تجاربشون رو در اختیار ما بگذارند ممنون می شم .
    در ضمن از مدیران سایت می خوام اگر مناسب می دونن بگن این مطلب رو در یه تاپیک جدید بزنم.

کلمات کلیدی در جستجوها:

راههاي شناخت دوست

روشهای شناخت

مقايسه كلي روترها

روتر دست دوم

اخرین نوع مودم

روتر های تک دست

برنامه براي شناخت روتر

برچسب برای این موضوع