نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13

موضوع: يه مشكل با NTTacPlus

عضو غیر فعال
    نوشته
    82
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0

يه مشكل با NTTacPlus

با سلام خدمت اساتيد بزرگوار
    من ظرف امروز و ديروز مشاهده كردم كه وقتي يه يوزر خاص وارد شبكه ما ميشه بهش اي پي نميده و انتي تك پلاس قفل ميكنه يعني نميشه ديگه كسي رو كيل كرد البته ساير چيزاي ديگه اون كار ميكنه مثله Disable كردن يه اكانت ولي بقيه چيزاش كار نميكنه اون يوزر رو از وقتي Disable كردم و نتونست بياد تو ديگه اين اتفاق نيفتاد البته يه ترد قبلا مربوط به اين بحث خوندم ولي جوابم رو اونجا نتونستم پيدا كنم
    به نظر شما ايا نرم افزارهايي هستند كه يوزرها بوسيله اونا بتونن اينكار رو انجام بدهند؟
    بعضي وقتا بعضي از يوزرها ميان تو و بهش اي پي نميده و ميشه كيلشون كرد و هيچ اتفاقي هم نمي افته ولي در اين مورد چند بار خودم ديدم كه انتي تك پلاس قاط زد
    اگه ممكنه راهنمايي بفرماييد
    با تشكر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: شهاب صادقی

عضو عادی شناسه تصویری Meteor
    نوشته
    216
    سپاسگزاری شده
    141
    سپاسگزاری کرده
    15
    شما سیستم لوگ گیری ان تی تک را فعال کن وببین دقیقا چه چیزایی را می نویسه . منظورم اینه که خطاهایی که میده چیا هستند
    من قبلا مشکلی اینجوری داشتم که به کاربر آی پی نمی داد و کاربر میامد داخل و میافتاد بیرون و چند دقیقه وقت پاش کم میشد

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    با سلام . چنين مشكلي رو من حدود يك سال پيش باهاش برخورد كردم اما مشكل به اين بزرگي نبود / مشكل اين بود كه كاربر ها وقتي تعداشون از يه حد ميگذشت ديگه نميشد كاربر بعدي رو وارد شبكه كرد . براي مثال يازده نفر روي خط بودند . با ورود نفر دوازدهم يكي از يوزر هاي قبلي بطور اتفاقي ديسكانكت ميشد و يوزر جديد ميومد بجاي اون . اين مشكل از اونجا بود كه تعداد آي پي هايي كه تو رس تعريف كرده بوديم يازده تا بيشتر نبودند .
    حالا ببين توي رس چند تا آي پي تعريف كردي ؟ شايد براي يوزر n ام كه ميخواد بياد داخل آي پي اي وجود نداره كه به اون اختصاص داده بشه و ان تي تك گير ميكنه و قاط ميزنه .
    يه احتمال ديگه هم وجود داره و اون اينه كه اون يوزر كه به شما وصل ميخواسته بشه تنظيمات مربوط به كانكشن خودش رو بطور صحيح انجام نداده .
    راستي يه چيز ديگه : به اطلاعات يوزري كه اين مشكل رو ايجاد ميكرد يه سر بزن و با اطلاعات بقيه ي يوزر ها مطابقت كن . ببين خاصيتي چيزي براش اضاف بر يوزر هاي ديگه تعريف كردي يا نه ؟

در مورد اينكه آيا نرم افزاري هست كه يوزر بتونه باهاش اكانتينگ رو مختل كنه هم بايد بگم بله وجود داره . يكي دو مورد سراغ دارم كه باهاشون ميشه همچين كارايي رو كرد (البته تو خود برنامه اين توضيح رو داده كه اينكار رو ميشه كرد و من تا حالا امتحانش نكردم) .

موفق باشيد .

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: شهاب صادقی

عضو عادی شناسه تصویری Meteor
    نوشته
    216
    سپاسگزاری شده
    141
    سپاسگزاری کرده
    15
    رسول جان اون مشکل مربوط به تعداد لیسانس های ویندوز بود که یه دونه ترید دیگه داشت . مشکل این بنده خدا میتونه ا جای دیگه باشه .
    یکیش هم همونی هست که گفتی تعداد آی پی هایی که تعریف کرده کم هست و سیستم هم آی پی نداره که بهشون بده.
    حمید جان . آیا شما به کاربرات آی پی ولید میدی ؟

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    در مورد نوع مشکل همونطور که شهاب گفت بايد Logging رو فعال کنی و دقيقا بررسی کنی که چه پيغام خطايی ميده.
    بعد ميشه دقيق نظر داد که مشکل از کجاست.

ولی در مورد موضوعی که رسول نوشت و اينکه نرم افزار هايی هست که بشه Accounting رو به هم ريخت، به اين راحتيها نيست که يک User بتونه با يک برنامه سيستم Accounting رو به هم بريزه و اصولا همچين نرم افزاری تا اونجاييکه من اطلاع دارم وجود نداره.

عضو غیر فعال
    نوشته
    82
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0

حل شد.....

با سلام خدمت اساتيد
    اقا ما اون يوزر رو فعال كرديم و اين دفعه اومد تو و هيچ مشكلي پيش نيومد با توجه به تردهلي قبلي و نظر دوستان ( استاد ما اقا كوروش قبلا گفته بودند ممكنه از ديتا بيس باشه ) ما چون يكي دو بار stat رو Compact& Repair كرده بوديم تا حجمش بياد پايين ايا ميشه نتيجه گرفت 100% مربوط به همين ديتا بيسه؟
    در ضمن رنج نت ما 16 تا هست كه براي 16 تا يوزر كافيه

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    احتمال داره، ولی تا وقتی که دقيقا کنترل نشه نميشه نظر دقيق و قطعی داد.
    معمولا اين مشکل با Access بوجود مياد که پس از مدتی کار کردن، در شناختن Index ها و Primary Key ها و نحوه رفتار با اونها دچار مشکل ميشه که اين مشکل با Compact & Repare کردنش مرتفع ميشه.

(ميشه يه خواهش کنم؟ لطفا از اين گونه القاب نظير استاد و . . . استفاده نکنيد. حس خوبی به آدم دست نميده. ممنون )

عضو غیر فعال
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

مشكل مشابه

سلام
    مشابه همين مشكل رو من به يك صورت دْيگه دارم .
    قبلا سيستم اکانتينگ من بدون هيچ مشکلی کار میکرد .بعد با افزایش تعداد خطوط به 200 تا در یکی دو ساعت یکبار سیستم اکانتینگ قات میزنده و قفل میشه البته با ترمینال که وصل میشم پرامپ پسورد اکانتینگ رو نشون میده اما با زدن نام کاربر و پسورد بعد از 2 ثانیه پيغام Error In Autentication میده !! من قبلا NTTac رو تا 100 تا كاربر آنلاين هم داشتم و هيچ مشكلي نداشته ! كسي ميدونه مشكل از كجاست در ضمن سيستم لاگ گيري رو هم فعال كردم چيزي نشون نداد كه ناشي از مشكلات باشه فقط بعضي وقتا پيغام زير رو توي لاگ بهم ميده :
    81.12.34.3: error (connection closed) on 592
    #14-08-2004 08:47:30 ERROR# TAC_ATHNXXX.XXX.XXX.XXX ْ[87FC8868]:Null reply packet, expecting CONTINUE
    #14-08-2004 08:47:30 DEBUG# TAC_ATHN XXX.XXX.XXX.XXX[87FC8868]:End of AUTHEN session

در ضمن اينكه فقط Authentication از كار ميفته
    كنسول خود روتر كه بعضي وقلا پيغام No memory ميده البته نه هميشه
    در ضمن روتر من Cisco 3661 با 6 تا ماژول NM-16AM و روتر دوم من هم Cisco 2621 با يك ماْژول NM-16AM هست
    Flash Memory روتر 3660 من هم 12 مگابايت است .
    اكانتينك من همPentum 4 2.4 with 256 Meg RAM و سرور ويندوز 2003 و MSSQL 2000 & Service Pack 3 هست .
    در ضمن اكانتينگ من از TACAS براي اتصال به سيسكو استفاده ميكند .
    يك سوال :
    1- ماكزيمم كاربران آنلاين كه NTTac ميتونه پردازش كنه به صورت آنلاين چند تاست ؟ من تا 600 تا هم ديدم

ویرایش توسط omid1979 : 2004-08-14 در ساعت 08:00 AM

عضو غیر فعال
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام اميد آقاي گل و ساير دوستان
    من فكر كنم . مشكل از اينه كه تو مدت تايم اوتي كه براي اتنتيكيت تعريف شده كم هست و در آن زمان هم سرور زياد مشغوله و توي اوون مدت كم نميتونه اتنتيكيت كنه . تايم اوت اتونتيكيت رو زياد كن . شايد درست شه . كي به كيه!
    خود انتي تك كه مشكل محدوديت ندارد . الان ندا هم از اوون استفاده ميكنه . يه بار هادي ميگفت 1200 آنلاني داريم . پس مشكل محدوديت يوزر نداره .
    البته يكمي اس كيو ال مشكوك ميزنه . اما فكر نكنم مشكل با اوون باشه . ميدوني odbc روي sql كمي كندتره . شما بايد يك odbc تعريف كني نه 2 تا اوون روز كه يه سيستمت لاگين شدم ديدم 2 تا odbc روي 2 تا sql ديتابيس تعريف كردي كه اينكار سرعت رو كم ميكنه !
    حالا با اوون تايم اوته يه وري برو ببين چي مشه
    گود باي

عضو غیر فعال
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    هر مشكلي باشه مال odbc نميتونه باشه چون اگر odbc بود وقتي هنگ ميكنه نبايد با تلنت هم پرامپ login برنامه
    nttac رو ديد .
    در ضمن اينكه من قبلا 100 تا آنلاين رو هم به همين صورت و با همين كانفيگ روي 5300 هم داشتم بدون مشكل بود .
    كسي به رم مشكوك نيست ؟

3600-RAS-1>sh mem
    Head Total(b) Used(b) Free(b) Lowest(b) Largest(b)
    Processor 61083FE0 12042272 10245372 1796900 974876 308456
    I/O 1C00000 4194304 4092696 101608 38024 4444

عضو غیر فعال
    نوشته
    26
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط omid1979
    سلام
    هر مشكلي باشه مال odbc نميتونه باشه چون اگر odbc بود وقتي هنگ ميكنه نبايد با تلنت هم پرامپ login برنامه
    nttac رو ديد .
    در ضمن اينكه من قبلا 100 تا آنلاين رو هم به همين صورت و با همين كانفيگ روي 5300 هم داشتم بدون مشكل بود .
    كسي به رم مشكوك نيست ؟

3600-RAS-1>sh mem
    Head Total(b) Used(b) Free(b) Lowest(b) Largest(b)
    Processor 61083FE0 12042272 10245372 1796900 974876 308456
    I/O 1C00000 4194304 4092696 101608 38024 4444
    مقدار حافظه آزاد به مقدار يك مگ و يا كمتر كه برسه روتر پكتها رو درست ارسال نميكنه. با باز گذاشتن هايپر ترمينال در زمانهاي كه مشكل وجود داره و از روي خطاهايي كه روتر ارسال ميكنه ميشه با اطمينان بيشتري گفت كه مشكل از رم هست يا نه.

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    نقل قول نوشته اصلی توسط ilia
    سلام اميد آقاي گل و ساير دوستان
    من فكر كنم . مشكل از اينه كه تو مدت تايم اوتي كه براي اتنتيكيت تعريف شده كم هست و در آن زمان هم سرور زياد مشغوله و توي اوون مدت كم نميتونه اتنتيكيت كنه . تايم اوت اتونتيكيت رو زياد كن . شايد درست شه . كي به كيه!
    خود انتي تك كه مشكل محدوديت ندارد . الان ندا هم از اوون استفاده ميكنه . يه بار هادي ميگفت 1200 آنلاني داريم . پس مشكل محدوديت يوزر نداره .
    البته يكمي اس كيو ال مشكوك ميزنه . اما فكر نكنم مشكل با اوون باشه . ميدوني odbc روي sql كمي كندتره . شما بايد يك odbc تعريف كني نه 2 تا اوون روز كه يه سيستمت لاگين شدم ديدم 2 تا odbc روي 2 تا sql ديتابيس تعريف كردي كه اينكار سرعت رو كم ميكنه !
    حالا با اوون تايم اوته يه وري برو ببين چي مشه
    گود باي
    والا ما كه از اين چيزا سر رشته نداريم

ولي اين پست رو زدم كه ورود حاج علي رو تبريك بگم.

انشالله مثل گذشته از تجربياتشون كه حالا الحمدلله 100 چندان هم شده استفاده وافي و كافي رو ببريم.

عضو غیر فعال
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    به آقا رضاي گل . اميدوارم مشكل موبايلت حل شده باشه !
    آقا اميد گل تر هم معلوم شد اشكال از رمش هست . همونطور كه دوست عزيزم Protected گفت . رم روتر مشكل داشت و انشاالله رم رو تعويض و البته upgrade كنه مشكلش حله . فكر كنم همه موافقند با اين نظر كه 16 مگابايت رم براي 6 تا ماژول 16 تائي كه همشون هم ماشاالله busy هستند . كم هست . به نظر همونطور كه اميد هم موافق است 32 مگ رم مشكلو حل ميكنه .
    اي بابا باز اوومديم تو اين فروم از كار و زندگي و خلاطه زن و بچه افتاديم . يه جورائي معتاد ميشه آدم . كوروش و رضا و باقي برو بچه ها هم شدن ساقي . هي مارو با مطالب جالب و آموزندشون ميارن تو اين راه .

کلمات کلیدی در جستجوها:

debug# tac_athn error

برچسب برای این موضوع