نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8

موضوع: winroute and nttac plus on one system

عضو غیر فعال
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

winroute and nttac plus on one system

أيا مي توان winroute را با nttacplus به صورت dailup روي يك سيستم داشته باشيم؟يعني ras را به صورت dailup
    نصب كرد-و accounting را با nttacplus انجام داد؟
    ممنونم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    اشکان جان سلام،
    اول اينکه خوش اومدی

و اما سوال،
    منظورت اينه که RRAS رو تنظيم کنی که بشه بهش متصل شد، Accounting رو هم با NTTacPlus انجام بدی.
    تا اينجای کار همون چيزيه که همه انجام ميدن و مطلب خاصی نداره. تنظيمات Radius و . . .

و اما Winroute، توضيح بده اين Winroute ميخواد چکار کنه؟ NAT؟ Proxy؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    كوروش جان سلام:
    از اينكه جواب سوال منو دادي ممنونم.
    اين كار را رويه يك سيستم Windows 2000 Server انجام دادم به اين صورت كه من VPN Server و NTTacPlus رو نصب كردم و به خوبي كار مي كنند.رويه اين سيستم من Winroute رو نيز نصب كردم .(البته من يك مودم دارم كه به اينترنت وصل مي شم و با كارت شبكه متصل به Lan كامپيوترهاي موجود در Lan با Set كردن Proxy (پورت 3128)
    اينترنت دارند(مسلما IP كارت شبكه آنها از Range ،كارت شبكه خودم است كه بايد هم همينطور باشد.)
    اما من مي خواهم كه Client با وارد كردن User Name و Passwordي كه در NTTacPlus تعريف شده به اينترنت دسترسي داشته باشد ( اين كار رو با ساختن يك VPN Connection روي Client انجام دادم.)
    من به كارت شبكه خودم دو تا IP اختصاص دادم: 192.168.200.1 و 192.168.1.1
    Clientها Proxy رو به اين صورت Set مي كنند:
    IP:192.168.200.1 , Port:3128
    IPي دوم يعني 192.168.1.1 رو به اين خاطر به كارت شبكه ام اختصاص داده ام كه Clientها بتوانند به فايلهاي Share شده روي سيستم من دسترسي داشته باشند.
    از طرفي روي VPN Server از IPهاي 192.168.200.10 تا 192.168.200.20 براي اختصاص دادن به Clientها استفاده كردم.كه در Range مربوط به IP Address اولي (192.168.200.1)است.
    با اين كار Client به شبكه دسترسي دارد ولي به اينترنت دسترسي ندارد با اينكه Proxy را هم Set كرده باشد كه بايد هم همينطور باشد.مسلما به سرور VPN هم دسترسي ندارد چون Range آنها متفاوت است.
    حال اگر بخواهيم اين Client به سرور VPN دسترسي داشته باشد كه NTTacPlus كار Accounting آن را انجام بدهد بايد Default Gateway آن را يكي از دو IP اختصاص داده شده به كارت شبكه خودم Set كنم.كه اگر اين كار رو بكنم Client باز هم بدون User Name و Password به اينترنت دسترسي دارد كه بر گشتم به جاي اول خودم.

يعني به طور خلاصه بگم مي خواهم يك و فقط يك Server كه به اينترنت متصل است Clientهاي آن بدون User Name و Password نتوانند به اينترنت دسترسي داشته باشند.(حتما يك سرور نه دو تا چون با دو تا Serverمي شود)
    ضمنا :آيا مي توان در Winroute مثل Isa server عمل NAT را براي Range خاصي از IPها انجام داد.

از اينكه زياد پر حرفي كردم ،معذرت مي خواهم.چون چند وقتي است كه با اين مشكل مواجه هستم.
    بابت همه چي از شما ممنونم.اميدوارم كه روز به روز سالمتر باشيد و به اطلاعات شما اضافه شود.
    With best regards for you.
    اشكان

نام حقيقي: شهاب صادقی

عضو عادی شناسه تصویری Meteor
    نوشته
    216
    سپاسگزاری شده
    141
    سپاسگزاری کرده
    15

Icon10

بهتره به انجمن وي پي ان سير تا موسير و از سير تا پياز هم يه سري بزني . مخصوصا از سير تا موسير
    اونجا هم اطلاعات خوبي را ميتوني پيدا كني

عضو غیر فعال
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام:
    مهندس Meteor شما اصلا سوال منو فهميدين.از سير تا پياز شما رو ديدم.به سوال من ربطي نداشت.
    اما از اينكه اظهار نظر كردين و براي خواندن سوال من وقت گذاشتين ممنونم.
    اشكان

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    اشکان جان،

در Winroute ميتونی يه Range خاص رو NAT کنی و بقيه رو NAT نکنی.
    ولی من برای رفع اين مشکل شبکه رو با 2 محدوده IP تنظيم ميکنم. يک Range که با اون کل شبکه همديگر رو ميبينند و ديگری اون محدوده ای که NAT ميشوند و به اينترنت دسترسی دارند. از همين محدوده دوم، VPN Server به کاربر ها ميده.
    شما هم با همون روشی که خودت اشاره کردی (NAT نکردن IP های دائمی Client ها) و يا جدا کردن محدوده IP ها از هم (که اين هم مثل همون روش اوله) اين کار رو انجام بدی.
    اميدوارم سوال رو درست متوجه شده باشم و درست پاسخ داده باشم

موفق باشی و جستجوگر

عضو غیر فعال
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    كوروش جان سلام:
    من اينكار رو كردم اما Client وقتي مي خواهد به سرور VPN دسترسي پيدا كند نمي تواند چون رنج IP سرور DHCP با سرور VPN فرق ميكند.فقط در صورتي دسترسي دارد كه Default GateWay اون رو Set كني كه با اينكار به راحتي به اينترنت دسارسي دارد.
    كوروش جان اگه مي توني كمكم كن.ممنونم.
    Bye

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    اشکان جان،
    VPN Server هم بايد يک IP از Range همون DHCP ات داشته باشه. فقط اون Range نبايد NAT بشه.

کلمات کلیدی در جستجوها:

connect kerio to nttac

برچسب برای این موضوع