صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 24 از مجموع 24

موضوع: ارور در اکانتینگ سیب

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    نقل قول نوشته اصلی توسط hexman نمایش پست ها
    شرمنده من متوجه نمیشم یک آدرس لیست در میکروتیک قراره چه کاری انجام بده؟میشه کمی بیشتر توضیح بفرمایید؟
    من سرویسم NAT نیست !
    مستقیما کاربر IP Public میگیره ، وقتی Finish Credit میشه ، سیب میاد بهش از این رنج IP میده که اینترنت نداشته باشه ، برای این رنج فقط دسترسی به سرور اکانتینگ و سایت بانک باز هست !

ولی برای شما که NAT هست ، باز هم تفاوتی نمیکنه یک رنج دیگه علاوه بر اون رنج کاربرانتون به Finish Credit اختصاص میدید
    سیب میاد کاربرانی که ترافیکشون تموم میشه رو ، قطع میکنه و از اون Finish Credit بهشون IP میده تا فقط بتونن سایت سیب رو باز کنن !

حالا باید هنگام NAT کردن بگید ، همه رنج ها NAT بشن ، به غیر از اون Finish Credit
    یعنی Src Address رو Not میکنید (!) برای Address List = Finish Credit

حالا درخواست های Finish Credit هم ارسال میشه به IP SIB

hexman و hexman سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Blackie

عضو عادی شناسه تصویری hexman
    نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisc نمایش پست ها
    من سرویسم NAT نیست !
    مستقیما کاربر IP Public میگیره ، وقتی Finish Credit میشه ، سیب میاد بهش از این رنج IP میده که اینترنت نداشته باشه ، برای این رنج فقط دسترسی به سرور اکانتینگ و سایت بانک باز هست !

ولی برای شما که NAT هست ، باز هم تفاوتی نمیکنه یک رنج دیگه علاوه بر اون رنج کاربرانتون به Finish Credit اختصاص میدید
    سیب میاد کاربرانی که ترافیکشون تموم میشه رو ، قطع میکنه و از اون Finish Credit بهشون IP میده تا فقط بتونن سایت سیب رو باز کنن !

حالا باید هنگام NAT کردن بگید ، همه رنج ها NAT بشن ، به غیر از اون Finish Credit
    یعنی Src Address رو Not میکنید (!) برای Address List = Finish Credit

حالا درخواست های Finish Credit هم ارسال میشه به IP SIB

ممنون از شما

این کار رو انجام دادم و کاربران بعد از تموم شدن اعتبار کانکت میشن و از همون رنجی آی پی میگیرن که مشخص کردم ولی دیگه هیچی براشو نباز نمیشه چجوری میتونم مشخص کنم در این حالت به چه صفحه ای برن؟

نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    بالا باش

نام حقيقي: مهدی م.

عضو عادی
    نوشته
    165
    سپاسگزاری شده
    96
    سپاسگزاری کرده
    11
    ممنون از شما

این کار رو انجام دادم و کاربران بعد از تموم شدن اعتبار کانکت میشن و از همون رنجی آی پی میگیرن که مشخص کردم ولی دیگه هیچی براشو نباز نمیشه چجوری میتونم مشخص کنم در این حالت به چه صفحه ای برن؟
    سلام

این مقاله رو یه نگاهی بندازید:
    Payment Reminders - MikroTik Wiki

به صورت واضح توضیح داده.

نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052

توسط NAT این کار امکان پذیر هست
    کد:
    add action=dst-nat chain=dstnat comment="Redirect To Sib" dst-address-list=!SibSite dst-port=80 protocol=tcp src-address-list=FinishedCreditIP \
        to-addresses=192.168.1.1 to-ports=82

این NAT میگه چی ؟
    میگه تمام کاربرانی که IP آنها FinishCredit هست ( یعنی شارژ آنها تموم شده ) بفرستوشن به آدرس 192.168.1.1 ( آدرس سرور سیب ) تا Page شارژ آنلاین براشون نمایش داده بشه !

- - - ادامه - - -

بدیهی است که باید 192.168.1.1 رو تغییر بدید و IP اکانتینگ سیب رو قرار بدید
    بدیهی است که باید چک کنید ببینید اکانتینگ سیب شما هم روی پورت 82 هست یا نه ؟

نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisc نمایش پست ها
    توسط NAT این کار امکان پذیر هست
    کد:
    add action=dst-nat chain=dstnat comment="Redirect To Sib" dst-address-list=!SibSite dst-port=80 protocol=tcp src-address-list=FinishedCreditIP \
        to-addresses=192.168.1.1 to-ports=82

این NAT میگه چی ؟
    میگه تمام کاربرانی که IP آنها FinishCredit هست ( یعنی شارژ آنها تموم شده ) بفرستوشن به آدرس 192.168.1.1 ( آدرس سرور سیب ) تا Page شارژ آنلاین براشون نمایش داده بشه !

- - - ادامه - - -

بدیهی است که باید 192.168.1.1 رو تغییر بدید و IP اکانتینگ سیب رو قرار بدید
    بدیهی است که باید چک کنید ببینید اکانتینگ سیب شما هم روی پورت 82 هست یا نه ؟
    ممنون از پاسخ شما ولی یه مطلبی که از ابتدای تاپیک برام مبهم مونده اینه که شما فرض بفرمایید من سرویس هات اسپات دارم..میکروتیک به کاربرا از رنج 192.168.0.0/24 آی پی میده و آی پی خود میکروتیک هم باشه 192.168.0.254 که میشه گیت وی کلاینتها..

حالا من میام تو یسیب میگم که هر کسی اعتبارش تموم شد از رنج مثلا 172.16.0.0 آی پی بده..در این حالت دیگه اصلا پکت های کلاینتها سمت میکروتیک نمیره که بخوام براش نت یا هر چیز دیگه ای بنویسم..

ممنون میشم این ابهام رو برطرف کنید برای من.

نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    ممنون از پاسخ شما ولی یه مطلبی که از ابتدای تاپیک برام مبهم مونده اینه که شما فرض بفرمایید من سرویس هات اسپات دارم..میکروتیک به کاربرا از رنج 192.168.0.0/24 آی پی میده و آی پی خود میکروتیک هم باشه 192.168.0.254 که میشه گیت وی کلاینتها..

حالا من میام تو یسیب میگم که هر کسی اعتبارش تموم شد از رنج مثلا 172.16.0.0 آی پی بده..در این حالت دیگه اصلا پکت های کلاینتها سمت میکروتیک نمیره که بخوام براش نت یا هر چیز دیگه ای بنویسم..

ممنون میشم این ابهام رو برطرف کنید برای من.
    سناریو ما تماما بر حسب IP Public بود !

خوب میتونید یک کاری کنید ، روی اون ether یک IP Secondary در رنج 172.16.0.0/24 ایجاد کنید که در هر صورت هات اسپات رو ببینند !

نام حقيقي: مرتضی منافی

عضو عادی
    نوشته
    45
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    4
    من یه سوال پیش اومدم برام من بیام به کاربرانی که اعتبارشون تموم شده از یه رنج متفاوت آی پی بدم چجوری میخوان روترشون رو ببینن؟رنج آی پی ها که متفاوته
    شما ی رنج IP برای گروه Expire تعریف کنید و در NAT رنج IP به سمت اکانتیگ dst-nat کنید

مثال
    IP سیب : 192.168.1.1
    IP کاربران اکسپایر : 172.16.10.0/24
    کد:
    ip firewall nat add chain=dstnat protocol=tcp dst-port=80 src-address=172.16.10.0/24 action=dst-nat to-address=192.168.1.1 to-ports=80 \ comment="Redirect To Sib"

ویرایش توسط M-r-r : 2016-10-26 در ساعت 08:59 AM
    hexman سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    نقل قول نوشته اصلی توسط MoOrY1364 نمایش پست ها
    شما ی رنج IP برای گروه Expire تعریف کنید و در NAT رنج IP به سمت اکانتیگ dst-nat کنید

مثال
    IP سیب : 192.168.1.1
    IP کاربران اکسپایر : 172.16.10.0/24
    کد:
    ip firewall nat add chain=dstnat protocol=tcp dst-port=80 src-address=172.16.10.0/24 action=dst-nat to-address=192.168.1.1 to-ports=80 \ comment="Redirect To Sib"
    ممنون از شما

این کار رو میکنم کاربر هم از همون رنجی که تعیین میکنم آی پی میگیره ولی بعدش هیچ اتفاقی نمی افته یعنی پیج مربوط به سیب باز نمیشه براش

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع