نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط alisc
  • 1 توسط alisc
  • 1 توسط alisc

موضوع: کمک برای راه اندازی اکانتینگ

نام حقيقي: Taknavaz

خواننده
    نوشته
    191
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    96

کمک برای راه اندازی اکانتینگ

با سلام خدمت اساتید.
    من یه شبکه دارم که حدودا 20 تا کاربر داره.اینترنت میره به مودم.از مودم به سوئیچ و از سوئیچ بین کاربران پخش شده.پس عملا هیچ کنترلی روی اینترنت ندارم و هر روز حجمم تموم میشه.

حالا میخوام به کمترین هزینه یه کنترلی روی مصرف اینترنت انجام بدم.با سرچی که کردم ظاهرا ابزار زیاده.از میکروتیک گرفته تا کریو.

الان بیشتر ذهنمو kerio مشغول کرده.چند تا سوال اساسی دارم؟
    1-آیا kerio برای هدف من کفایت میکنه؟
    2-کریو باید روی یک سیستم به صورت جدا نصب بشه؟یا میتونم روی سرور ویندوزم که 2008 هست نصب کنم؟
    اگه فرضا بخوام روی ویندوز 2008 که سرور اصلی و Active directoy هم هست نصبش کنم آیا میشه و اگر میشه من در ساختار ارتباط مودم با سوئیچ باید تغییر بدم؟ یعنی مثلا مودم رو مستقیم به سرور وصل کنم؟ آیا این برداشت من درسته؟

و سوال آخر اینکه ظاهرا kerio نسخه لینوکسی داره که به صورت مجزا میشه روی یک پی سی راه انداختش.خوب بعد من که لینوکس بلد نیستم میتونم راحت باهاش کار کنم و در اون صورت چیدمان شبکه من چه جوری باید باشه.یعنی مودم به چی وصل باشه.این سیستم kerio کجای ساختار شبکه قرار میگیره؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    نقل قول نوشته اصلی توسط taknavaz12 نمایش پست ها
    حالا میخوام به کمترین هزینه یه کنترلی روی مصرف اینترنت انجام بدم.با سرچی که کردم ظاهرا ابزار زیاده.از میکروتیک گرفته تا کریو.
    شک نکنید ! برید سمت میکروتیک !

1-آیا kerio برای هدف من کفایت میکنه؟
    خیر !
    اگر بخواهید محدودیت ترافیک اعمال کنید حتما باید از یک اکانتینگ هم در کنارش استفاده کنید !

2-کریو باید روی یک سیستم به صورت جدا نصب بشه؟یا میتونم روی سرور ویندوزم که 2008 هست نصب کنم؟
    خیر !
    حتما باید روی یک سرور جدا باشه ! ( نسخه های جدید لینوکسی هست )
    مگر اینکه مجازی سازی کنید روی سیستمتون رو روی اون نصب کنید !

اگه فرضا بخوام روی ویندوز 2008 که سرور اصلی و Active directoy هم هست نصبش کنم آیا میشه و اگر میشه من در ساختار ارتباط مودم با سوئیچ باید تغییر بدم؟ یعنی مثلا مودم رو مستقیم به سرور وصل کنم؟ آیا این برداشت من درسته؟
    مشکلی نداره !
    کریو یک نرم افزار تحت کلاینت هم داره که باید روی تمام کلاینت ها نصب کنید تا وقتی اینترنت خواستن اون رو کانکت کنن و اینترنت استفاده کنند !

و سوال آخر اینکه ظاهرا kerio نسخه لینوکسی داره که به صورت مجزا میشه روی یک پی سی راه انداختش.خوب بعد من که لینوکس بلد نیستم میتونم راحت باهاش کار کنم
    بله !
    خیلی ساده هست !
    فیلم آموزش فارسی نصب تا راه اندازی در وب موجود هست

در اون صورت چیدمان شبکه من چه جوری باید باشه.یعنی مودم به چی وصل باشه.این سیستم kerio کجای ساختار شبکه قرار میگیره؟
    مودم باید مستقیم بخورد به کریو !

taknavaz12 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    این هم آموزش کریو :

با سلام خدمت تمامی دوستان
    امروز یک آموزش نرم افزار اکانتینگ کریو رو براتون آماده کردم
    که به صورت تصویری هستش . مدت این آموزش یک ساعت هستش که 150
    مگابایت حجمشه
    توی این آموزش بنده سعی کردم که مباحث زیر رو آموزش بدم
    1- نصب و راه اندازی کریو
    2- کانفیگ اینترفیس های کریو
    3- نحوه محدود سازی ترافیک کاربران
    4- نحوه محدود سازی پهنای باند کاربران
    5- نحوه محدود سازی مدت زمان استفاده کاربران
    6- مشاهده گزارشات نرم افزار کریو(شامل میزان دانلود/آپلود کاربران گراف پهنای باند،وبسایت های بازدید شده توسط کاربران)
    و ......

پیشا پیش بابت مشکلات که در نحوه بیان و ویرایش آموزش وجود داره از تمام دوستان عذر خواهی میکنم
    امیدوارم که این آموزش مفید واقع بشه
    با تشکر

لینک دانلود
    محمد نحوی

خواننده
    نوشته
    191
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    96
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisc نمایش پست ها
    این هم آموزش کریو :
    ممنون از راهنمایی تون.فقط شما گفتی از کریو نمیشه برای محدوذیت ترافیک استفاده کرد.ولی در این ویدئو نشون داد که میشه کاربر تعریف کرد و براش محدودیت گذاشت.الان من چون عجله دارم میخوام همین کریو رو راه بندازم و بعدا در وقت مفصل برم سراغ میکروتیک.
    الان میخوام درست یا غلط بودن این حرفای منو بگید.
    من فرضا نمیتونم یه نسخه قدیمی کریو مثل نسخه 7 که میشه روی ویندوز نصب کرد رو، روی ویندوز 2008 نصب کنم و بعد مودم رو که قبلا به سوئیچ وصل بود به سرور وصل کنم و بعد با انجام تنظیمات کریو و ساخت یوزرها ، یوزرهام رو برای استفاده از اینترنت محدود کنم؟؟

یا مثلا میشه روی ویندوز سرورم این نرم افزار vmare رو نصب کنم و بعد کریو روی vm بذارم و بعد بقیه رو راه بندازم.فقط تو ین سناریوی دوم، مودم رو چه جوری به کریو بفهمونم!

و سناریو سوم اینکه یه پی سی وردارم و کریو روش نصب کنم.اینجوری نوع اتصال مودم و کریو و شبکه چه جوریه؟

و کدوم راه بهتره؟

نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    ممنون از راهنمایی تون.فقط شما گفتی از کریو نمیشه برای محدوذیت ترافیک استفاده کرد.ولی در این ویدئو نشون داد که میشه کاربر تعریف کرد و براش محدودیت گذاشت
    محدودیت ترافیک رو دقیقا خاطرم نیست !
    بنده به یک سرور IBSng متصل کرده بودم کریو رو !

من فرضا نمیتونم یه نسخه قدیمی کریو مثل نسخه 7 که میشه روی ویندوز نصب کرد رو، روی ویندوز 2008 نصب کنم و بعد مودم رو که قبلا به سوئیچ وصل بود به سرور وصل کنم و بعد با انجام تنظیمات کریو و ساخت یوزرها ، یوزرهام رو برای استفاده از اینترنت محدود کنم؟؟
    بله دقیقا !

یا مثلا میشه روی ویندوز سرورم این نرم افزار vmare رو نصب کنم و بعد کریو روی vm بذارم و بعد بقیه رو راه بندازم.فقط تو ین سناریوی دوم، مودم رو چه جوری به کریو بفهمونم!
    خیلی راه ها داره !
    اصلا میتونید بزارید مودم داخل همون سوییچ بمونه ! فقط DHCP Server رو غیر فعال کنید
    IP مودم رو هم عوض کنید - سپس IP مودم رو داخل کریو بدید

یا میتونید یک کارت شبکه دیگه اضافه کنید و مودم رو وصل کنید به اون - سپس بریج کنید به کریو

و سناریو سوم اینکه یه پی سی وردارم و کریو روش نصب کنم.اینجوری نوع اتصال مودم و کریو و شبکه چه جوریه؟
    مودم---->کریو---->سویچ----->کاربران

و کدوم راه بهتره؟
    فرقی نداره !
    راه سوم از همه آسونتره !

خواننده
    نوشته
    191
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    96
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisc نمایش پست ها
    محدودیت ترافیک رو دقیقا خاطرم نیست !
    بنده به یک سرور IBSng متصل کرده بودم کریو رو !

بله دقیقا !

خیلی راه ها داره !
    اصلا میتونید بزارید مودم داخل همون سوییچ بمونه ! فقط DHCP Server رو غیر فعال کنید
    IP مودم رو هم عوض کنید - سپس IP مودم رو داخل کریو بدید

یا میتونید یک کارت شبکه دیگه اضافه کنید و مودم رو وصل کنید به اون - سپس بریج کنید به کریو

مودم---->کریو---->سویچ----->کاربران

فرقی نداره !
    راه سوم از همه آسونتره !
    من الان یه vm روی سرور نصب کردم و داخل vm یه نسخه کریو رو نصب کردم.اما فکر کنم تنظمیات کارت شبکم اشتباهه.چون نمیتونم از روی سیتم های داخل شبکه کریو رو ببینم و پینگ کنم.
    دو تا کارت شبکه برای کریو تعریف کردم.یکیشو گذاشتم رو مود بریج.اون از رنج مودمم آی پی گرفت.یه کارت شبکه رو هم گذاشتم رو مود nat .بهش دستی یه آپی دادم.بعد تو همون رنج تو یه پی سی آپی دادم.ولی این آی پی ها همدیگر و نمیبینن

خواننده
    نوشته
    191
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    96
    یک مودم داریم و یک سرور که روش vmware نصبه و در داخل vm یک کریو نصبه.به غیر این چند پی سی بعنوان کلاینت درایم که
    الان هم سرور و هم کلاینت ها در رنج مودم (192.168.1.1)هستن و اینترنت رو مستقیم از مودم میگیرن.

حالا تنظیمات کارت شبکه های مجازی کریو رو چه جوری باید انجام بده که کریو مودم رو ببینه و کلاینتها هم کریو رو ببینن.در واقع اینترنت بره کریو و بعد از کریو بره سایر پی سی ها که بتونم از کریو همرو مدیریت کنم

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع