نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط hadihadi2
  • 1 توسط mohsenhvac

موضوع: اکانتیگ دستگاه های وایرلس

نام حقيقي: yan torop

عضو عادی
    نوشته
    36
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    5

اکانتیگ دستگاه های وایرلس

باسلام
    من یک مودم ADSL وایرلس دارم که با توجه به اینکه دستگاه های وایرلس اعم از موبایل تبلت و لپ تاپ زیاد بهش وصل میشن میخواستم بدونم آیا راهی هست که بفهمم هر device چقدر از پهنای باند استفاده کرده؟؟ یا حتی یک اکانتیگ برای آنها راه اندازی کنم؟؟؟؟ با روتر برد میکروتیک فکر کنم بشه انجام داد ولی چطوری این کار را با روتربرد انجام میدن؟؟ آیا راهکار نرم افزاری بجز روتر برد هست؟؟؟؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: امیرهادی یزدانی

عضو عادی
    نوشته
    135
    سپاسگزاری شده
    160
    سپاسگزاری کرده
    14

Icon1

تعداد یوزر هات جند تا هست..ساده ترین راه یه روتر 750 میکروتیک بگیر بعد با یوزر منیجر خود میکروتیک روش اکانتینگتو بیار بالا..البته اگخ تعداد یوزرهات خیلی نیست

yantorop سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    36
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadihadi2 نمایش پست ها
    تعداد یوزر هات جند تا هست..ساده ترین راه یه روتر 750 میکروتیک بگیر بعد با یوزر منیجر خود میکروتیک روش اکانتینگتو بیار بالا..البته اگخ تعداد یوزرهات خیلی نیست
    راه کار نرم افزاری نداره؟؟؟ و آیا اگه از روتر 750 میکروتیک استفاده کنم باید جایگزین مودم ADSL کنم ؟؟؟؟ یعنی مودم را بردارم و بجاش روتر 750 میکروتیک بزارم؟؟؟؟

ویرایش توسط yantorop : 2015-01-30 در ساعت 10:16 AM

نام حقيقي: محسن نیک قلب رودسری

عضو عادی شناسه تصویری mohsenhvac
    نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    دوست عزیز در صورتیکه شما یه سیستم دارید که همیشه روشنه میتونید از راهکارهایی مثل isa, ccproxy, kerio control استفاده کنید. در غیر اینصورت بهترین راهکار استفاده از محصولات میکروتیک هست. میکروتیک یک روتر با تعدادی اینترفیس lan, wlan هست که کار مسیریابی و مدیریت ترافیک در شبکه رو براتون مهیا میکنه. البته ماژولی بنام usermanager داره که روش نصب میشه و شما میتونید با استفاده از اون ترافیک مصرفی ونرخ ارسال و دریافت هر کاربر رو مدیریت کنید.همونطور که اقای یزدانی گفتن ارزونترین روتربوردی رو که می تونید تهیه کنید rb750هست .
    و آیا اگه از روتر 750 میکروتیک استفاده کنم باید جایگزین مودم ADSL کنم ؟؟؟؟ یعنی مودم را بردارم و بجاش روتر 750 میکروتیک بزارم؟؟؟؟
    نه مودمبه روتر بورد وصل میشه و بعد از ورود به میکروتیک اینترنت تحویل داده میشه به کاربرها

yantorop سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    36
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenhvac نمایش پست ها
    دوست عزیز در صورتیکه شما یه سیستم دارید که همیشه روشنه میتونید از راهکارهایی مثل isa, ccproxy, kerio control استفاده کنید.
    تا اونجای که من میدونم راهکارهای مثل kerio , isa برای وایرلس ها کارایی نداره یعنی فقط ماله شبکه های کابلی است ؟؟ چطوری میشه با kerio یا isa دستگاه های وایرلس را محدود کرد؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenhvac نمایش پست ها
    نه مودم به روتر بورد وصل میشه و بعد از ورود به میکروتیک اینترنت تحویل داده میشه به کاربرها
    یعنی اینجوری میشه که سیم اصلی تلفن که اومده میره توی مودم ADSL و بعد از مودم یک کابل وصل میشه به روتر برد درسته؟؟؟ خب اینجوری اگه کاربرا IP مودم را داشته باشن راحت میتونن روتر برد را دور بزنن و مستقیم وصل بشن به مودم و بدون محدودیت از پهنای باند استفاده کنن. البته منظورم از کاربرا فقط کاربرای وایرلس است....

نام حقيقي: محسن نیک قلب رودسری

عضو عادی شناسه تصویری mohsenhvac
    نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    تا اونجای که من میدونم راهکارهای مثل kerio , isa برای وایرلس ها کارایی نداره یعنی فقط ماله شبکه های کابلی است ؟؟ چطوری میشه با kerio یا isa دستگاه های وایرلس را محدود کرد؟؟؟
    زمانیکه گیتوی کاربرانتون اعم از کابلی و وایرلس بشه ip سروری که روش ایزا یا کریو یا میکروتیک یا ... و از طرفی اینترنت تنها به اون سرور متصل باشه میتونید هر جور که دلتون میخواد کاربراتون رو مدیریت کنید.
    یعنی اینجوری میشه که سیم اصلی تلفن که اومده میره توی مودم ADSL و بعد از مودم یک کابل وصل میشه به روتر برد درسته؟؟؟ خب اینجوری اگه کاربرا IP مودم را داشته باشن راحت میتونن روتر برد را دور بزنن و مستقیم وصل بشن به مودم و بدون محدودیت از پهنای باند استفاده کنن. البته منظورم از کاربرا فقط کاربرای وایرلس است....
    مورد اول درسته . ببینید روتر بورد جریانش با سوئیچ و مودمهای ای دی اس ال چند پورت فرق میکنه. اطلاعات ورودی و خروجی به هر کدوم از اینترفیسهای روتربورد بر اساس aclهایی که شما بسته به نیازتون در روتر تعریف می کنید عمل نقل و انتقال اطلاعات رو انجام میده . بنابراین مورد دومی که اعلام کردید اصلا صدق نمی کنه

ویرایش توسط mohsenhvac : 2015-01-30 در ساعت 01:00 PM

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع