نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط mahdy
  • 1 توسط nahvi18
  • 1 توسط mahdy

موضوع: استفاده از اکانتینگ با وجود usermanager نا محدود

نام حقيقي: علیپور

عضو عادی
    نوشته
    503
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    90

استفاده از اکانتینگ با وجود usermanager نا محدود

با سلام
    ما در دانشکده یک روتر میکروتیک داریم که لایسنس 6 داره و تعداد کاربر همزمان نامحدود رو ساپورت میکنه. میخواهیم به دانشجویان حجم بفروشیم. به نظرتون مدیریت چنین چیزی با یوزر منیجر خود میکروتیک میتونه بدون مشکل باشه ؟ یا اینکه بهتره از یک اکانتینگ ،که اگر بخریم اکانتینگ سیب میخریم ، استفاده کنیم ؟
    یوزر منیجر چه ضعفهایی میتونه در این مورد داشته باشه و سیب چه مزایایی میتونه نسبت به یوزرمنیجر داشته باشه؟
    با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهدی محّب الطّاهر

عضو عادی شناسه تصویری mahdy
    نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    یوزر منیجر چه ضعفهایی میتونه در این مورد داشته باشه و سیب چه مزایایی میتونه نسبت به یوزرمنیجر داشته باشه؟
    سلام شما تو یوزر منیجر از سخت افزار خود روتر بورد استفاده میکنید
    این تو تعداد بالا اذیت می منه ! از سیب یا IBS استفاده کنید!

amin-net سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    503
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    90
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdy نمایش پست ها
    سلام شما تو یوزر منیجر از سخت افزار خود روتر بورد استفاده میکنید
    این تو تعداد بالا اذیت می منه ! از سیب یا IBS استفاده کنید!
    ما از این میکروتیک به جز اینترنتی که گفتم به صورت وایرلس به دانشجویان خواهیم داد به عنوان روتر اصلی شبکه اداری هم ازش استفاده میکنیم و همچنین برای کنترل همه شبکه .
    به نظرم حرف شما درسته که از منابع میکروتیک استفاده کنه در تعداد بالا مشکل ساز هست.
    1- اما یه سوال اینکه این روتر CCR1009 هست و میشه گفت که روتر قدرتمندی است( CPU 9 هسته ای و ram یک گیگابایت) . آیا بازهم در تعداد بالا مشکل ساز خواهد بود ؟
    2- اگر کش سرور را اندازی کنیم به نظرم میکروتیک جوابگو نخواهد بود، درسته ؟
    3- اگر از میکروتیک استفاده کنیم کش سرور باید روی میکروتیک باشه یا میشه روی یک کامپیوتر دیگه راه اندازی کرد و به میکروتیک ارتباط داد؟
    4-اگر از SIB استفاده کنیم آیا خود سرور SIB میتونه به عنوان کش سرور هم مورد استفاده قرار بگیره ؟
    ضمنا گفتید که از SIB یا IBS استفاده کنیم که IBS خیلی گرون هست و باید از SIB که میگن ارزونه استفاده کنیم.

ویرایش توسط javadkey : 2015-01-08 در ساعت 05:22 PM

عضو عادی
    نوشته
    503
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    90
    ضمنا فکر کنم برای کش هارد بالا نیاز هست

نام حقيقي: محمد نحوی

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    1- اما یه سوال اینکه این روتر CCR1009 هست و میشه گفت که روتر قدرتمندی است( CPU 9 هسته ای و ram یک گیگابایت) . آیا بازهم در تعداد بالا مشکل ساز خواهد بود ؟
    2- اگر کش سرور را اندازی کنیم به نظرم میکروتیک جوابگو نخواهد بود، درسته ؟
    3- اگر از میکروتیک استفاده کنیم کش سرور باید روی میکروتیک باشه یا میشه روی یک کامپیوتر دیگه راه اندازی کرد و به میکروتیک ارتباط داد؟
    4-اگر از SIB استفاده کنیم آیا خود سرور SIB میتونه به عنوان کش سرور هم مورد استفاده قرار بگیره ؟
    ضمنا گفتید که از SIB یا IBS استفاده کنیم که IBS خیلی گرون هست و باید از SIB که میگن ارزونه استفاده کنیم.
    1- روتر های سری جدید میکروتیک که از معماری جدید بهره می برند اصلا کارایی مناسبی از خودشون نشون نداده اند
    به عنوان مثال ما برای یک ارگان دولتی یک مدل از همین روتر ها رو با 36 هسته پردازنده (قویترین و گرونترین مدلش)
    تهیه کردیم و پس از یک هفته کار با وجود اینکه فقط زیر بار 50 مگابیت پهنای باند بود و هیچگونه سرویس دیگری هم
    ارائه نمیداد اما هنگ کرد و مجبور به ریستارتش شدیم

2-میکروتیکی چیزی به نام کش سرور نداره فقط یک وب پراکسی داره که قسمتی از کار کشینگ رو انجام میده و به نظر
    من اصلا اینکارو به درستی و مناسب انجام نمیده و لود پردازنده و رم زیادی داره

3- کش سرور می تونه روی یک کامپیوتر جداگانه باشه مثلا یک اسکویید که روی لینوکس نصب شده و به درستی تنظیم شده

4- سیب یک ماژول جداکانه به نام جت سیب داره که کار کشینگ رو انجام میده و بیشتر مراکز مخابراتی کشور که ارئه سرویس
    اینترنت میدند از این کش سرور استفاده می کنند که تا حد خیلی زیادی عالی کار میکنه . در ضمن شما بهتر هستش که
    از همین اکانتینگ سیب استفاده کنید که امکان پرداخت انلاین و شارژ آنلاین رو هم برای شما فراهم می کنه اگر به این قابلیت
    ها نیازی ندارید اکانتینگ K*E*R*I*O تمام نیاز های شما رو فراهم میکنه و کار باهاش خیلی ساده و اسان هستش و اگر کمی
    جستجو کنید با عنوان اموزش اکانتینگ ک ریو به فارسی می تونید یک فیلم یک ساعته از نحوه نصب و راه اندازی کریو پیدا کنید

عضو عادی
    نوشته
    503
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    90
    یک جمع بندی مختصر اینکه : مطالب زیر را آیا درست متوجه شدم ؟
    1- اگر از یوزر منیجر میکروتیک استفاده کنم و برای راه اندازی کش سرور در خود میکروتیک باید وب پراکسی آن را راه انداز کنیم و با توجه به اینکه به جز دانشجویان که از وایرلس استفاده میکنند قسمت اداری دانشکده نیز با روتر میکرورتیک کنترل میشه که فکر کنم میکروتیک در این حالت ( کش سرور ) زیر بار زیاد قرار میگیره و کیفیت شبکه اداری هم خیلی پایین میاد حتی سرعت آن و کارائی مناسب نخواهد داشت . درسته ؟
    2- اگر از یوزر منیجر میکروتیک استفاده کنم میشه squid را به میکروتیک وصل کرد ؟ آیا در این حالت میکروتیک مثل گزینه بالا بارش زیاد نمیشه؟ یعنی پردازش بالا نمیره و یاد درگیر نمیشه ؟
    3-اگر از اکانتینگ سیب استفاده کنم آیا میکروتیک میتونه به عنوان کش سرور آن بکار برده بشه؟
    4- آیا بر روی یک سیستم میشه همزمان هم اکانتینگ سیب داشت و هم squid ؟ تا مجبور نباشیم هر یک را بر روی یک کامپیوتر جداگانه نصب کنیم؟
    5- به جای سیب اگر از ibsng free استفاده کنم به علت free بودن باگ خواهد داشت و امنیتش پایینه ؟ و چه مشکلاتی خواهد داشت ؟
    6- چون فکر کنم ibs نسبت به سیب امکانت جالبی و قابل انعطاف تری دارد . درسته ؟
    با تشکر از دوستان
    و معذرت بابت اینکه شاید سوالات ناشیانه پرسیده باشم

نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    3-4 : دوست عزیز برای کار شما همون نسخه رایگان سیب کافیه و صد در صد به نظر من از IBS بهتره بعدشم وطنی هستش
    6 : به نظر من اگر سیب رو دقیق نگاه کنید خیلی ....
    از جمله سیستم فروش شارژ مطابق با در گاه های بانکی کشور .... - هزینه نسخه حرفه ایش هم از IBS پایین تره
    شما ماژول های سیب رو تک تک می تونی بخری
    تضمین باز پرداخت در صورت عدم رضایت و کار آمدی هم داره

کلا شما هرچی بار رو از دوش میکروتیک برداری بهتره

- - - ادامه - - -

محصولات جدید میکروتیک به قول یکی از اساتید انجمن :

در مورد کیفیت ماژول های میکروتیک هیچی نمیتونم بگم چون تازه وارد بازار شده حقیقتش محصولات

اخیر میکروتیک اصلا راضی کننده نیست مثلا ما چند وقت پیش یک کور روتر میکروتیک که 36 تا هسته

پردازنده داره رو برای یک اداره دولتی خریدیم . این روتر اصلا هیچ کانفیگ خاصی روش نبود و کار خاصی

انجام نمیداد فقط 50 مگ پهنای باند کمتر یا بیشتر ازش عبور میکرد .این روتر بعد از یک هفته هنگ کرده

بود و ادمین مجبور شده بود اونو دستی ریست کنه .

کلا محصولات اخیر میکروتیک با اینکه جذابیت های خیلی بالایی با قیمت های پایین داره اما از نظر من از

لحاظ کیفی اصلا مناسب نیست
    لینک مرجع : استفاده از ماژول فیبر توی رادیو های وایرلس

عضو عادی
    نوشته
    503
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    90
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdy نمایش پست ها
    3-4 : دوست عزیز برای کار شما همون نسخه رایگان سیب کافیه و صد در صد به نظر من از IBS بهتره بعدشم وطنی هستش
    6 : به نظر من اگر سیب رو دقیق نگاه کنید خیلی ....
    از جمله سیستم فروش شارژ مطابق با در گاه های بانکی کشور .... - هزینه نسخه حرفه ایش هم از IBS پایین تره
    شما ماژول های سیب رو تک تک می تونی بخری
    تضمین باز پرداخت در صورت عدم رضایت و کار آمدی هم داره

کلا شما هرچی بار رو از دوش میکروتیک برداری بهتره

- - - ادامه - - -

محصولات جدید میکروتیک به قول یکی از اساتید انجمن :

لینک مرجع : استفاده از ماژول فیبر توی رادیو های وایرلس
    نسخه رایگان فکر نکنم برای شبکه اداری که با pppoe است و اینترنت دانشجویان که هات اسپات هست کاراریی داشته باشه. نسخه رایگان چه تعداد یوزر همزمان میتونند کانکت بشن ؟ ضمنا با اینکه سیب ایرانی هست ولی قسمت کلاینتش کلا انگلیسی هست البته قسمت وب و کاربرانش رو نمیدونم که اونم انگلیسیه یا نه

ویرایش توسط javadkey : 2015-01-12 در ساعت 12:28 AM

نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    نقل قول نوشته اصلی توسط javadkey نمایش پست ها
    نسخه رایگان فکر نکنم برای شبکه اداری که با pppoe است و اینترنت دانشجویان که هات اسپات هست کاراریی داشته باشه. نسخه رایگان چه تعداد یوزر همزمان میتونند کانکت بشن ؟ ضمنا با اینکه سیب ایرانی هست ولی قسمت کلاینتش کلا انگلیسی هست البته قسمت وب و کاربرانش رو نمیدونم که اونم انگلیسیه یا نه

دوست عزیز جست و جو نکردی دیگه . . .

معرفي نرم افزارنرم افزار هوشمند كاربران اينترنت Smart ISP Billing
    نرم افزار هوشمند كاربران اينترنت Smart ISP Billing يك نرم افزار حسابداري كاربران اينترنت مي باشد. شما در يك شبكه جهت محدود كردن كاربران به ميزان استفاده،‌زمان اتصال، حجم اطلاعات مبادله شده و ... مي توانيد از آن استفاده نمائيد
    ادامه مطلبامكانات نسخه رايگانسيب داراي يك نسخه رايگان مي باشد. بسياري از شركتهاي كوچك مي توانند از اين نسخه براي سرويس دهي و سايرين نيز جهت تست و آزمايش نرم افزار استفاده نمايند. محدوديت هاي نسخه رايگانادامه مطلبامكان انصرافبرگشت مبلغ خريد بدون هيچ قيد و شرطي تا سه ماه بعد از خريد توسط اين شركت تضمين شده است(در صورت عدم نياز و يا رضايت).

نرم افزار حسابداری کاربران اینترنت سیب

امكانات نسخه رايگانسيب داراي يك نسخه رايگان مي باشد. بسياري از شركتهاي كوچك مي توانند از اين نسخه براي سرويس دهي و سايرين نيز جهت تست و آزمايش نرم افزار استفاده نمايند. محدوديت هاي نسخه رايگان بشرح زير مي باشد:
    حداکثر تعداد کاربر قابل تعريف در سيستم : 10000
    حداكثر تعداد NAS : 1
    حداکثر تعداد Reseller : 1
    حداکثر تعداد Customer : 20
    حداکثر تعداد کاربران Online : 30

عضو عادی
    نوشته
    503
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    90
    پس من میتونم فقط یک میکروتیک برای سیب رایگان تعریف کنم و همزمان کاربران آنلاین 30 نفر.
    دوست عزیر ممنون از راهنماییتون

عضو عادی
    نوشته
    503
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    90
    و یه سوال اینکه آیا اکانتینگ سیب به همراه خود squid رو داره ؟

نام حقيقي: نا مشخص

خواننده شناسه تصویری parmenides
    نوشته
    24
    سپاسگزاری شده
    17
    سپاسگزاری کرده
    9
    سلام،

برای اکانتینگ یک راه شما سیب هست راه دیگه هم استفاده از سرویس اکانتینگ آنلاین نت راه. یکی از مزیت های نت راه این است که شما نیاز به راه اندازی سرور مستقل و نصب هیچ نرم افزاری ندارید فقط یک روتر میکروتیک نیاز دارید. نیاز های شما رو هم کاملا برطرف می کنه. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به موضوع زیر مراجعه کنید. در حال حاضر هم سرویس نت راه رایگان است.

سخت افزار مورد نیاز برای اکانتینگ اینترنت adsl از طریق هات اسپات و ایجاد محدودیت حجمی برای کاربران چ

کلمات کلیدی در جستجوها:

http:forum.persiannetworks.comf62t69290-new.html

معرفی ماژول های اکانتینگ سیبآیا میکروتیک اکانتینگ هستاکانتینگ رایگان با یوزر انلاین بالا

برچسب برای این موضوع