صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 16

موضوع: مشکل مربوط به هات اسپات کریو

نام حقيقي: Maff

عضو عادی شناسه تصویری maff21
    نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210

Icon13 مشکل مربوط به هات اسپات کریو

سلام دوستان من 3 تا مشکل تو هات اسپات کریو دارم که خیلی مهمه و باید رفع بشه

1:با 1 یوزر و پس تعدادی کاربر میتونن لوگین کنن نه 1 کاربر!

2:وقتی 1 کاربر لوگین میکنه شروع میکنه دانلود کردن وقتی لوگاف کرد محدودیت برداشته میشه و همون طور بدون محدودیت حجمی و سرعتی به دانلودش ادامه میده یادمه میکروتیکم هم همین مشکل رو داشت میگفتن از کوکی هاشه اما من نمیدونم چطو اینجا حلش کنم!

3:وقتی مثال به یک کاربر محدودیت حجمی یک روزه داده شد چه استفاده کنه چه نکنه فرداش کانترش ریست میشه و دوباره از نو براش در نظر میگیره!

موضوعات مشابه:

نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    کسی نیست کمک کنه خیلی مهمه باید این مشکلات رو حل کنم!

Sent from my HTC 601 Dual

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط maff21 نمایش پست ها

منظورت رو متوجه نمیشم!

2:وقتی 1 کاربر لوگین میکنه شروع میکنه دانلود کردن وقتی لوگاف کرد محدودیت برداشته میشه و همون طور بدون محدودیت حجمی و سرعتی به دانلودش ادامه میده یادمه میکروتیکم هم همین مشکل رو داشت میگفتن از کوکی هاشه اما من نمیدونم چطو اینجا حلش کنم!

ایراد توی تنظیماتته!
    دقیقاً این مورد و تنظیماتی که کردی رو با عکس نشون بده

3:وقتی مثال به یک کاربر محدودیت حجمی یک روزه داده شد چه استفاده کنه چه نکنه فرداش کانترش ریست میشه و دوباره از نو براش در نظر میگیره!

محدودیت حجمی وقتی میذاری به طور پیش فرض دسترسی کاربر رو قطع نمیکنه
    یعنی میگی روزی 1 گیگ، ولی اگر بیشتر شد فقط آلارم میده سمت سرور. اگر میخوای کاربر بیشتر از 1 گیگ نتون استفاده کنه گزینه
    Block any further traffic رو انتخاب کن
    ضمناً تعریف ترافیک روزانه هم همینه!
    اگر میخوای باید ماهانه یا هفتگی براش تعریف کنی !

exxtreme و maff21 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210

Icon13

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_mhk نمایش پست ها
    منظورت رو متوجه نمیشم!

ایراد توی تنظیماتته!

محدودیت حجمی وقتی میذاری به طور پیش فرض دسترسی کاربر رو قطع نمیکنه
    یعنی میگی روزی 1 گیگ، ولی اگر بیشتر شد فقط آلارم میده سمت سرور. اگر میخوای کاربر بیشتر از 1 گیگ نتون استفاده کنه گزینه
    Block any further traffic رو انتخاب کن
    ضمناً تعریف ترافیک روزانه هم همینه!
    اگر میخوای باید ماهانه یا هفتگی براش تعریف کنی !

دوست عزیزمورد اول یعنی با یه اکانت چند نفر لوگین میکنن اگر هم مشکلش حل نشه مهم نیست!

مورد دوم من ازروی ویدیوی مهندس نحوی کانفیگ کردم!اگر امکانش هست شما بگید چطور کانفیگ کنم و چه رولی میخواد چیش کمه یا کجاش مکل داره دوستی پیشنهاد کرده از IBS استفاده کنم که من این رو از همه جانب به صلاح نمیدونم چون نه وقتش هست نه من تسلت دارم و مشکلات دیگه ولی به هر حال این مشکل دوم مهمه و میتونن باش راحت هات اسپات رو دور بزنن و باید حل بشه میکروتیکم همین مشکل رو داشتم اینجاهم گفتم ببینید!

باگ در مجازی سازی میکروتیک

و دوستی آخر تاپیک اداعی کرده که من رو عمیقا به فکر برده چون هرچی فکر میکنم اصلا همچین چیزی نمیشه!ایشون برای مشکل 2 که هم توی میکروتیک بود و هم توی کریو این طور نوشته!

دوست گرامی مجازی سازی با VMware دقیقا مثل اینکه شما گیت وی، روتر . کاربران رو به یک سویچ متصل کنی در این صورت بدون روتر با تغییر آی پی و گیتوی سیستم شما میشه راحت به اینترنت نامحدود دسرسی پیدا کرد پس نیازی به فکر کردن نداره
    تو vmware همچین مشکلی وجود داره که خارج از بحث و حوصله منه خوام کامل روش درست کردنش رو توضیح بدم

وقتی آی پی میکروتیک قبل از auth از طرف کاربر قابل دیدن باشه کوچکترین اشتباه در نوشتن NAT باعث میشه طرف با تغییر آی پی و گیت وی از اینترنت نامحدود لذت ببره

خلاصه قضیه پیچیده تر از اونیه که من بتونم حلش کنم تا الانم 100تا احتمال به ذهنم رسیده!
    و مشکل 3 این گزینه ای که گفتی کجاست دقیقا و اگر مدتش تموم شد کانترش ریست نمیشه؟!مثال اکانت 1ماهه بود و اون نصفش رو مصرف کرده ماه بعدی ریست نمیشه کانترش؟

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    سلام دوستان من 3 تا مشکل تو هات اسپات کریو دارم که خیلی مهمه و باید رفع بشه
    به هر کاربر فقط یک آی پی اختصاص بده
    شما احتمالا" دسترسی رو کلا" باز گذاشتین !
    خب اینم دقیقا" برای همین کار طراحی شده !

نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    نقل قول نوشته اصلی توسط 1qaz2wsx نمایش پست ها
    به هر کاربر فقط یک آی پی اختصاص بده

شما احتمالا" دسترسی رو کلا" باز گذاشتین !

خب اینم دقیقا" برای همین کار طراحی شده !
    خیلی خیلی ببخشید اما چیزی که شما نوشتی بنده رو به جواب نمیرسونه!

1:اگر وب آتنتیکیشن کار کرده باشید میدونید همچین چیزی امکان نداره چون کارها ثابت نیستند از طرفی تعدادشون هم زیاده و اصلا راه خوبی نیست در ضمن ممکنه یه اکانت بخواد روی 3 تا سیستم تو مجموعه ی مار کار کنه مثال لپتاپش گوشیش و کامپیوتر های مجموعه که این راه کار شما عملی نیست!مخصوصا اگر بخواد تو یک روز از سه تاش استفاده کنه نه در آن واحد بلکه تک تک در کل عملی نیست!

2:مگر میشه کلا باز گذاشته باشم هفته هاست دارم روش کار میکنم اگر اشکالی داره بگید کجاست اگر هم کانفیگی مد نظرتون هست بگید ،کانفیگ بنده هم طبق ویدو ی آقای نحوی هست!

3:خوب من نمیخوام اینطور باشه باید چیکار کنم راهی هست!؟

نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    من ویدیوی مد نظر رو ندیدم! اون اون کاری که ازتون خواستم رو بکنید تا بتونم راهنمایی کنم:

تعریف ترافیک روزانه توی این نرم‌افزار همینه و لاغیر
    شما میگی روزی 1 گیگ یعنی روزی 1 گیگ!
    اگر طرف 1 گیگ رو مصرف نکنه، فرداش بخواد بشه روزی 2 گیگ، اونوقت دیگه روزی 1 گیگ نیست !!
    این چیزیه که توی کریو تعریف شده!
    2 تا راه داری حالا :

1 - بری SDK و اسکریپت نویسی توی کریو رو پیدا کنی و برنامه‌ای بنویسی که این ترافیک رو به صورت دینامیک و اون طوری که خودت میخوایی پیاده سازی کنه.
    2 - بیایی ترافیک ماهانه و هفتگی و روزانه رو توام با هم بدی. یعنی مثلاً بدی روزی 1 گیگ، هفته‌ای 5 گیگ، ماهی 15 گیگ. - هر چند با توجه به چیزی که شما میخوایی، شاید کمکی نکنه!

maff21 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    من ویدیوی مد نظر رو ندیدم! اون اون کاری که ازتون خواستم رو بکنید تا بتونم راهنمایی کنم:

تعریف ترافیک روزانه توی این نرم‌افزار همینه و لاغیر
    شما میگی روزی 1 گیگ یعنی روزی 1 گیگ!
    اگر طرف 1 گیگ رو مصرف نکنه، فرداش بخواد بشه روزی 2 گیگ، اونوقت دیگه روزی 1 گیگ نیست !!
    این چیزیه که توی کریو تعریف شده!
    2 تا راه داری حالا :

1 - بری SDK و اسکریپت نویسی توی کریو رو پیدا کنی و برنامه‌ای بنویسی که این ترافیک رو به صورت دینامیک و اون طوری که خودت میخوایی پیاده سازی کنه.
    2 - بیایی ترافیک ماهانه و هفتگی و روزانه رو توام با هم بدی. یعنی مثلاً بدی روزی 1 گیگ، هفته‌ای 5 گیگ، ماهی 15 گیگ. - هر چند با توجه به چیزی که شما میخوایی، شاید کمکی نکنه!

از کمک شما واقعا ممنونم انگار کسی جز شما به مساله واقف نیست. ببینید بحث ترافیک روزانه رو اصلا در نظر نگیرید!
    دغدغه ی بنده این هست که بنده به عنوان یک سرویس دهنده دارم مثال یه اکانت 1 ماهه ی 1 گیگی دارم میدم خوب خودتون قضاوت کنید اگر اون توی 1 ماه 1گیگ رو تموم نکنه مثال اگر نصفش رو مصرف کرده باشه سر یک ماه دوباره حجم 1 گیگ میشه!خوب این چه منطقیه شاید اصلا دیگه اون نخواست اکانت بخره! بعد با این وجود هی هر ماه کانترش ریست میشه!و من باید هی خدا خدا تا تمومش کنه مبادا سرماه برسه و کانتر ریست بشه و بقیه کاربرا از این داستان بویی ببرن که دیگه هیچ!منظور من اینه دقیقا!

شما که تو این زمینه باتجربه هستی نظرتون درباره ی ادعایی که اون بنده خدا درباره ی vm کرده چیه از نظر شما واقعیت داره!یعنی امکان پذیره ممکن توی محیط خارج از مجازی ساز به نحو دیگه ای عمل کنه؟

و اما بحث ویدیو ی آقای نحوی این لینکش

معرفی نرم افزار اکانتینگ کریو(تصویری)

که بنده از روی این ویدیو کانفیگ کردم
    واما تنظیمات خودم من که فکر میکنم شما با قسمت رول ترافیکش بیشتر کار داشته باشی من عکسش رو میزارم اگر جای دیگه ای مد نظرتون هست بگید تا اکساشو بذارم:

این مساله ی رول ترافیک حالا بحث کانکشنی
    من توی مجازی ساز واسه کریو 2 تا کارت شبکه درنظر گرفتم که هم (رنج هم نیستن!) کارت شبکه ی اولی روی حالت بریج به مودم متصله و از اونم IP میگیره!ودومی که میشه vmnet4 با ویندوز 7 که باز توی مجازی ساز هست توی یک سوییچ یعنی vmnet4 قرار دارن و ip هاشونم همرنج وفعلا برای تست دستی هست!
    حالا این ادعای دوستمون روی چه منطقی بوده خدا میدونه چون این دو کانکشن همدیگه رو نمیتونن به هیچ وجه ببینن چه برسه 2تاشون تو یه گت وی باشن!

نام حقيقي: Arash

خواننده
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    9
    دوست عزیزم سلام
    تو قسمت اینترنت اکسس (NAT) اون گزینه ی trusted رو حذف کن و جاش گزینه ی atentication user رو اضافه کن . واسه همینه هر چی محدودیت میزاری فایده نداره . تو این حالتی که الان شما هستی همه بدون اکانت اینترنت بدون محدودیت دارن

فکر کنم مشکلتون همین باشه
    موفق باشی

نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    نقل قول نوشته اصلی توسط arshid نمایش پست ها
    دوست عزیزم سلام
    تو قسمت اینترنت اکسس (NAT) اون گزینه ی trusted رو حذف کن و جاش گزینه ی atentication user رو اضافه کن . واسه همینه هر چی محدودیت میزاری فایده نداره . تو این حالتی که الان شما هستی همه بدون اکانت اینترنت بدون محدودیت دارن

فکر کنم مشکلتون همین باشه
    موفق باشی
    آقا درود برشما!!!!!خیلی خیلی خیلی ممنونم مشکل شماره ی 2 حل شد!

فقط میمونه مشکل شماره ی 3 یا داستان ریست شدن کانتر ها که اگر حل بشه دیگه خیلی عالیه!

ویرایش توسط maff21 : 2014-11-07 در ساعت 02:25 AM
    arshid سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4

خدا رو شکر که مشکل اولت حل شد!

بریم سراغ مشکل بعدی:

از کمک شما واقعا ممنونم انگار کسی جز شما به مساله واقف نیست. ببینید بحث ترافیک روزانه رو اصلا در نظر نگیرید!
    دغدغه ی بنده این هست که بنده به عنوان یک سرویس دهنده دارم مثال یه اکانت 1 ماهه ی 1 گیگی دارم میدم خوب خودتون قضاوت کنید اگر اون توی 1 ماه 1گیگ رو تموم نکنه مثال اگر نصفش رو مصرف کرده باشه سر یک ماه دوباره حجم 1 گیگ میشه!خوب این چه منطقیه شاید اصلا دیگه اون نخواست اکانت بخره! بعد با این وجود هی هر ماه کانترش ریست میشه!و من باید هی خدا خدا تا تمومش کنه مبادا سرماه برسه و کانتر ریست بشه و بقیه کاربرا از این داستان بویی ببرن که دیگه هیچ!منظور من اینه دقیقا!

ببین چیزی که شما میخوای اینه :
    یه یوزر 2 تا محدودیت داشته باشه
    اکانتش یا سر ماه اکسپایر بشه یا اگر ترافیک 1 گیگ رو مصرف کرد اکسپایر بشه
    خب توی کریو نمیتونی برای اکانت زمان اکسپایر شدن تعریف کنی!
    ولی میتونی اکانتینگ رو ببری توی یه نرم‌افزار دیگه
    مثلاً یک اکتیودایرکتوری داشته باشی، اکانت‌ها رو اونجا تعریف کنی و اونجا اکسپایرشون کنی که سر ماه دیگه نتونه لاگین کنه
    شاید بتونی با یه دایرکتوری سرور لینوکسی هم این کار رو بکنی که من نمیدونم کریو سرویس دیگه‌ای رو ساپرت میکنه یا نمیکنه
    یا اینکه بری با SDK و اسکریپ نویسی این کار رو بکنی

نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210

خدا رو شکر که مشکل اولت حل شد!

بریم سراغ مشکل بعدی:

ببین چیزی که شما میخوای اینه :
    یه یوزر 2 تا محدودیت داشته باشه
    اکانتش یا سر ماه اکسپایر بشه یا اگر ترافیک 1 گیگ رو مصرف کرد اکسپایر بشه
    خب توی کریو نمیتونی برای اکانت زمان اکسپایر شدن تعریف کنی!
    ولی میتونی اکانتینگ رو ببری توی یه نرم‌افزار دیگه
    مثلاً یک اکتیودایرکتوری داشته باشی، اکانت‌ها رو اونجا تعریف کنی و اونجا اکسپایرشون کنی که سر ماه دیگه نتونه لاگین کنه
    شاید بتونی با یه دایرکتوری سرور لینوکسی هم این کار رو بکنی که من نمیدونم کریو سرویس دیگه‌ای رو ساپرت میکنه یا نمیکنه
    یا اینکه بری با SDK و اسکریپ نویسی این کار رو بکنی

ازاین که اتصال به اکتیو دایرکتوری با کریو سازگاری خوبی داره اطلاع دارم و خوشبختانه ما هم یه سرور 2008R2 داریم فقط این اکسپایری دیت رو چطور مشخص کنم بعد هنوز اقدام به ساخت اکانت نکردم دیگه کلا تو اکتیو دایرکتوری باشه؟مشکلی از لحاظ سینک شدن نداره و یا این تاریخ اکسپایری سرموعد تموم میشه و راه دور زدنی نداره دیگه؟
    مطلب بعدی این که میخوام روی سرور 2008 که داریم توی hyper v پیادش کنم این طور بهتره یا توی کیس مجزا؟

بحث بعدی کریو NTP نداره؟مشکل ساعت داریم میشه با کریو حلش کرد؟

نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    تیریپ اینه که کریو رو جوین به دومین میکنی و همه یوزرهای اکتیودایرکتوریت رو میاره
    و اونجا شما تظیمات و کارهایی رو که میخوای انجام میدی
    توی اکتیودایرکتوری هم میتونی تاریخ اکسپایر برای یوزر تعریف کنی....

- - - ادامه - - -

و مشکلی هم نداره

در واقع شما به کریو میگی که برای استفاده از اینترنت یوزر باید Authenticate بشه.
    وقتی یوزر توی اکتیودایرکتوری اکسپایر شده باشه، نمیتونه اون رو Authenticate کنه و نتیجتاً یوزر نمیتونه از اینترنت استفاده کنه

در مورد پیاده سازی روی ماشین مجازی بعضی‌ها معتقد هستن که این تیپ چیزا مثل فایروال و اکتیودایرکتوری و اینا رو بهتره مجازی سازی نکنیم که من شدیداً مخـــالف این قضیه هستم! مجازی سازی کردن بهتر است از استفاده از سرور ددیکیت!
    بنابراین روی Hyper-V پیاده سازیش کن و غمت هم نباشه !

در مورد NTP هم میتونی اکتیودایرکتوری رو معرفی کنی بهش که ساعتش رو همیشه با اون سینک کنه

نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    تیریپ اینه که کریو رو جوین به دومین میکنی و همه یوزرهای اکتیودایرکتوریت رو میاره
    و اونجا شما تظیمات و کارهایی رو که میخوای انجام میدی
    توی اکتیودایرکتوری هم میتونی تاریخ اکسپایر برای یوزر تعریف کنی....

- - - ادامه - - -

و مشکلی هم نداره

در واقع شما به کریو میگی که برای استفاده از اینترنت یوزر باید Authenticate بشه.
    وقتی یوزر توی اکتیودایرکتوری اکسپایر شده باشه، نمیتونه اون رو Authenticate کنه و نتیجتاً یوزر نمیتونه از اینترنت استفاده کنه

در مورد پیاده سازی روی ماشین مجازی بعضی‌ها معتقد هستن که این تیپ چیزا مثل فایروال و اکتیودایرکتوری و اینا رو بهتره مجازی سازی نکنیم که من شدیداً مخـــالف این قضیه هستم! مجازی سازی کردن بهتر است از استفاده از سرور ددیکیت!
    بنابراین روی Hyper-V پیاده سازیش کن و غمت هم نباشه !

در مورد NTP هم میتونی اکتیودایرکتوری رو معرفی کنی بهش که ساعتش رو همیشه با اون سینک کنه

بسیار بسیار عالی واقعا ازکمک شما ممنونم

اگر امکانش هست چگونگی تعریف اکسپایری دیت رو توی اکتیو یه توضیح کچولو بدید و اینکه NTP چطور تو اکتیو معرفی کنم که ساعت کلاینت ها همیشه با اون سینک بشه!

سوال بعدی در آینده احتمالا تعداد یوزر ها افزایش پیدا کنه و احتیاج به لودبالانسینگ باشه که میدون کریو داره میخوام ببینم چطوری اینکار روباید انجام بدم و بهتره برای این عمل مودم روی حالت بریج باشه و PPPOE رو توی کریو بسازم یا اینکه خود مودم PPPOE باشه بهتره؟

نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    از طرفی مشکل certificate دارم کسی میدونه چطور اون ارور certificate که همیشه موقع اتصال به کریو میاد و میگه که سایت امن نیست برطرف کرد من certificate های خودش رو هم توی ویندوز اینپورت کردم اما مشکل حل نشد!باید براش بسازیم؟

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

ارور 170 هات اسپات

هات اسپات خیلی حجم میگیره

ارور 170 هاتاسپات

اﺭﻭﺭ 170 ﻫﺎﺕ اﺳﭙﺎﺕ

ارور ۱۷۰ هات اسپات

ارور ۱۷۰ در هات اسپات

برچسب برای این موضوع