نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط Mask
  • 1 توسط hamid118
  • 1 توسط maff21

موضوع: امکان اکانتینگ شبکه بیسیم

نام حقيقي: hamed

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

امکان اکانتینگ شبکه بیسیم

سلام به همه دوستان عزیز
    سوالی داشتم اگه کسی بتونه راهنایی کنه خیلی خیلی ممنون میشم
    من از یه شبکه بی سیم در یک محیط باز کارگاهی اسفاده میکنم
    به این صورت که مودم اینترنت رو مستقیم به یک اکسس پونت ( tp-link WA5210G AP outdoor) وصل کردم که به علت وسیع بودن محدوده کاری در قسمت دیگه کارگاه از یه اکسس پونت ( tp-link WA5210G AP outdoor) به عنوان point to pont با AP اصلی که اینترنت بهش وصله کانکته . که دوباره یه AP داخلی دیگه به AP بیرونی وصل شده در هر صورت میخوام اینترنت رو مدیریت کنم و حجم دانلود و دیگر محدویت ها رو که یه سیستم اکانتینگ انجام میده رو رو شبکه اعمال کنم . خیلی خیلی واجبه
    سوال من اینه که با این حالت میشه اکانتینگ رو انجام داد
    2- یه ایده که به ذهن خودم اومده اینه که اینترنت رو اول مستقیم وصل کنم به یه سیستم و با نرم افزار محدودیت حجمی رو اعمال کنم بعد خروجی رو با یه کارت شبکه دیگه وصل کنم به AP (آیا این شدنی هست اگه هست چطور بین دو کارت شبکه که رو یه سیستم هستم ارتباط برقرار کنم یکی ورودی باشه یکی خروجی)

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: hamid soltani

عضو عادی
    نوشته
    74
    سپاسگزاری شده
    42
    سپاسگزاری کرده
    2
    دوست عزیز باید نوع محدودیت هارو مشخص کنی تا بشه یه پیشنهاد خوب بهت داد ، به عنوان مثال فقط محدودیت حجم میخوای یا محدویت زمانی و گزارش گیری و یه سری چیزای دیگه هم برات مهمه ، تا بعد بررسی بشه روش کار کرد .
    ولی میکروتیک میتونه کارتو را بندازه یا کریو و ....

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid118 نمایش پست ها
    دوست عزیز باید نوع محدودیت هارو مشخص کنی تا بشه یه پیشنهاد خوب بهت داد ، به عنوان مثال فقط محدودیت حجم میخوای یا محدویت زمانی و گزارش گیری و یه سری چیزای دیگه هم برات مهمه ، تا بعد بررسی بشه روش کار کرد .
    ولی میکروتیک میتونه کارتو را بندازه یا کریو و ....
    با تشکر از شما
    مواردی که نیاز دارم
    1- مانیتور کردن حجم مصرفی هر کاربر (بر پایه مک آدرس )
    2- در صورت نیاز دادان یه میزان ترافیک محدود به هر کاربر
    3-و باز هم در صورت امکان دادن یوزر و پسورد برای اتصال
    البته مورد اول از مابقی مهمتره برا من . یعنی مشخص بشه هر فرد چه مقدار استفاده کرده
    لازم به یاد اوری هست شبکه بصورت Workgroup می باشد .
    و این که از AP بیشتر برای اشتراک اینترنت استفاده میشه

ویرایش توسط hamed3600 : 2014-12-01 در ساعت 11:20 AM

نام حقيقي: Mask

خواننده شناسه تصویری Mask
    نوشته
    553
    سپاسگزاری شده
    246
    سپاسگزاری کرده
    98
    بهترین حالت که بتونی هم محدودیت حجمی و هم محدودیت زمانی در نظر بگیرید استفاده از پروکسی هست.
    برای انجام این کار :
    اینترنت رو به صورت مستقیم به یک سیستم با یک کارت شبکه متصل کنید.
    از کارت شبکه دوم همون سیستم کابلی گرفته و به یک سوییچ متصل کنید . از انتن 5210 هم کابلی به همین سوییچ بزنید.
    همه به 5210 کانکت میشوند . دقت کنید گتوی همه سیستمها باید ای پی سیستمی باشد که اینترنت وارد اون شده.
    برای سرو برنامه ccproxy رو پیشنهاد میکنم و برای کلاینتها هم میتونید از تنظیمات پروکسی سرور مرورگر استفاده کنید و هم از پروکسی فایر استفاده کنید.
    برای هر کاربر در برنامه سرور اکانت ساخته به طور کامل مدیریت میکنید.

hamed3600 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: hamid soltani

عضو عادی
    نوشته
    74
    سپاسگزاری شده
    42
    سپاسگزاری کرده
    2
    دوستمون CCproxy رو معرفی کردن ولی من شخصا پیشنهادم اسنفاده از میکروتیک به عنوان وی پی ان سرو و کنارش راه اندازی یه اکانتینگ مثل سیب هستش، که همه امکانات مورد نیارت رو بر آورده میکنه و مدیریت کاربر هم کلا راحته، و سیب یا هر برنامه اکانتینگ دیگه رو به راحتی میتونی رو مجازی سازها کنار یه سرور دیگه با ریسورس خیلی کمی راه اندازی کنی تا نیازی به سرور جدید هم نداشته باشی!

نام حقيقي: Maff

عضو عادی شناسه تصویری maff21
    نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid118 نمایش پست ها
    دوستمون CCproxy رو معرفی کردن ولی من شخصا پیشنهادم اسنفاده از میکروتیک به عنوان وی پی ان سرو و کنارش راه اندازی یه اکانتینگ مثل سیب هستش، که همه امکانات مورد نیارت رو بر آورده میکنه و مدیریت کاربر هم کلا راحته، و سیب یا هر برنامه اکانتینگ دیگه رو به راحتی میتونی رو مجازی سازها کنار یه سرور دیگه با ریسورس خیلی کمی راه اندازی کنی تا نیازی به سرور جدید هم نداشته باشی!
    دوست عزیز CCproxy رو بنداز دور بدردت نمیخوره گفتی شبکه دامین نیست اگر بود میگفتم از کریو استفاده کن اگر میخوای استفاده کنی باید متصلش کنی به IBS اگر نه برای شما میکروتیک بهترین گزینست!
    این دو با داستان مجازی هیچ مشکلی ندارن و نیاز هاتو براورده میکنن
    اون داستان نحوهی اتصال به سیستمم درست گفتی
    دوتا کارت شبکه میخواد به لن اولی مودم . به لن دومی سویچ،اکسس پوینت یا هر چیزی که میخوای سرویس بدی متصل کن فقط ip لن اول با دومی هم رنج نباشه.

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط maff21 نمایش پست ها
    دوست عزیز CCproxy رو بنداز دور بدردت نمیخوره گفتی شبکه دامین نیست اگر بود میگفتم از کریو استفاده کن اگر میخوای استفاده کنی باید متصلش کنی به IBS اگر نه برای شما میکروتیک بهترین گزینست!
    این دو با داستان مجازی هیچ مشکلی ندارن و نیاز هاتو براورده میکنن
    اون داستان نحوهی اتصال به سیستمم درست گفتی
    دوتا کارت شبکه میخواد به لن اولی مودم . به لن دومی سویچ،اکسس پوینت یا هر چیزی که میخوای سرویس بدی متصل کن فقط ip لن اول با دومی هم رنج نباشه.
    با تشکر همه دوستان
    از اینکه لطف میکنید و وقت میگذارید ممنونم
    اولا منظور از میکروتیک یه روتر سویچ هست یا اکسس پینت
    دوما اگه امکانش هست مدل مورد نیاز رو بهم بگین

برداشتم رو از راهکار های شما میگم میخوام ببینم توضحات شما دوستان رو متوجه شدم یا نه
    من اینترنت رو متصل کنم به کارت شبکه سیستمم و بعد با یه مجازی ساز یه ویندوز سرور نصب کنم بعد تحت اون ویندوز نرم افزار اکانتیگ رو نصب کنم و بعد خروجی رو با یه کارت شبکه بدم به یه میکروتیک و از اونم بدم به AP
    در ضمن من کاربرام همه از یک ap واحد استفاده نمیکنن بعضی ها از ap اصلی که مستقیم به اینترنت وصله متصل میشن و برخی هم در مسافت دیگه از یه AP دیگه که بصورت point to point با اولی در ارتباطه متصل میشن
    منظورم اینه که ایجاد محدودیت برای ap دوم هم باید به همن صورت باشه یعنی دوباره باید اونم همین سیستم روش پیاده بشه
    در ضمن من خیلی مهارت حرفه ای در مقوله شبکه ندارم

نام حقيقي: Maff

عضو عادی شناسه تصویری maff21
    نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed3600 نمایش پست ها
    با تشکر همه دوستان
    از اینکه لطف میکنید و وقت میگذارید ممنونم
    اولا منظور از میکروتیک یه روتر سویچ هست یا اکسس پینت
    دوما اگه امکانش هست مدل مورد نیاز رو بهم بگین

برداشتم رو از راهکار های شما میگم میخوام ببینم توضحات شما دوستان رو متوجه شدم یا نه
    من اینترنت رو متصل کنم به کارت شبکه سیستمم و بعد با یه مجازی ساز یه ویندوز سرور نصب کنم بعد تحت اون ویندوز نرم افزار اکانتیگ رو نصب کنم و بعد خروجی رو با یه کارت شبکه بدم به یه میکروتیک و از اونم بدم به AP
    در ضمن من کاربرام همه از یک ap واحد استفاده نمیکنن بعضی ها از ap اصلی که مستقیم به اینترنت وصله متصل میشن و برخی هم در مسافت دیگه از یه AP دیگه که بصورت point to point با اولی در ارتباطه متصل میشن
    منظورم اینه که ایجاد محدودیت برای ap دوم هم باید به همن صورت باشه یعنی دوباره باید اونم همین سیستم روش پیاده بشه
    در ضمن من خیلی مهارت حرفه ای در مقوله شبکه ندارم
    دوست عزیز مساله رو سخت نکن
    راحته کاری نداره اگر بخوای فکر کنی سخته کار خودت هم سخت جلو میره
    میکروتیک رو بنا به نیاز میشه ازش هر نوع استفاده ای کرد
    یه سیستم دارای دو یا چند بنا به تعداد اینترنت های شما در نظر میگیری روش یه ویندوز سرور نصب میکنی توی ویندوز سرور یه مجازی ساز حالا چه vmware باشه چه hyper-v نصب میکنی
    تو اون مجازی سازت یه اکانتینگ باید باشه حالا یا میکروتیک یا کریو و غیره
    پس لن خروجی رو باید به اکسس پوینت هات وصل کنی حالا هر چند تا هم که سیستم تشکیلات پشتشه!
    تمام اینترنت هاتم باید بیاری پشت سرور و به سرور متصل کنی تا بتونی مدیریت کنی

ویرایش توسط maff21 : 2014-12-02 در ساعت 01:39 AM

کلمات کلیدی در جستجوها:

ريسورس متصل به اينترنت

برچسب برای این موضوع