نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 1سپاس

موضوع: تجمیع میکروتیک و اکانتینگ روی یک سرور

نام حقيقي: a b

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0

تجمیع میکروتیک و اکانتینگ روی یک سرور

سلام.می خواستم سناریوی راه اندازی میکروتیک و ibsng (یا سیب فکر نمی کنم فرقی داشته باشه) رو روی یک سرور مطرح کنم. می دونم که امکان پذیره.من تا این جا پیش رفتم که میکروتیک و ibsng رو روی یه سرور به وسیله ی virtualbox راه اندازی کردم (هر کدوم روی یک ماشین مجزا) یکی از کارت شبکه های هر کدوم رو bridge کردم روی یه کارت لن سرور که به مودم وصله و به هر دو آیپی از رنج مودم دادم که همدیگه رو هم خیلی خوب ping می کنن ولی یه کارت شبکه دیگه می خواست که hotspot رو روش راه بندازم که به دلیل نبود تجهیزات نتونستم.لطفا شما ادامه بدین و اگه عملی شد خبرش رو اینجا بذارین.اینجوری دیگه نیازی به خرید میکروتیک برای hotspot نیست.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهدی محّب الطّاهر

عضو عادی شناسه تصویری mahdy
    نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    سلام ذوست عزیز!
    این کار عملی هست و تقریبا همه دوستانی که تمایل به خرید سخت افزار ندارن از سیستم عامل می کروتیک استفاده می کنن
    اما به چند نکته دقت داشته باشید :

استفاده از روتر بورد بسیار بهتره
    روتر بورد در صورت هنگ کردن خودش ریست میشه اما سیستم عامل نه
    سیستم عامل کرک هستش و مشکلات خودش رو داره اما روتر بورد نه !
    روتر بورد rb951g-2hnd همش 290 تومنه ! اون وقت دلیلی نداره به خاطر نخریدنش منابع سرور رو اشغال کنی

البته برای کارهای بزرگ rb 1100 و ... توصیه میشه اما همیشه گزینه هاس سخت افزاری ماسب تر از نرم افزاریه

amin-net سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    قرارنیست هنگی در کار باشه وقتی منابع به اندازه کافی اختصاص بدیم.سیستم عامل کرک هم که الآن خیلی جاها داره خوب کار می کنه.ضمنا هم میکروتیک و هم ibsng هر دو لینوکس هستن و چیزی اشغال نمی کنن.همون rb1100 رم 512 داره ولی شما میتونی یه گیگ رم اختصاص بدی.پس همیشه سخت افزار بهتر از نرم افزار نیست.همون سخت افزار میکروتیک مگه چی داره خودش که چیزی نیست سیستم عاملش هست که این همه کار می کنه.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    قربان سولوشن شما مورد خاصی نیست و به سادگی قابل اجراس . من نمی دونم مشکلتون کجا بوده اما می تونید با یه جستجوی ساده توی همین سایت مشکلتون رو حل کنید .
    بعد در مورد نظر دوستمون ، بله ایشون درست می فرمایند استفاده از تجهیزات سخت افزاری از جهات بسیار زیادی به سولوشن شما ارجحیت داره . مثلا یه میکروتیک دویست سیصد هزارتومنی چیه که این همه شبیه ساز و کرک و دردسر های عجیب غریب رو بخواهید به جون بخرید . مصرف برق ، اندازه دیوایس و بحث کرک و جای سرور ... رو که در نظر بگیرید میبینید سخت افزار گزینه بسیار مناسب تریه .
    مون rb1100 رم 512 داره ولی شما میتونی یه گیگ رم اختصاص بدی.پس همیشه سخت افزار بهتر از نرم افزار نیست.
    متاسفانه اینجا بحث معماری و پرمونس های سخت افزاری دیوایس رو شما مد نظر قرار ندادین .

و ...

نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    دوست عزیز
    همون تور که جناب مهندس مقدس فرمودند پیشنهاد نمیشه میکروتیک رو به صورت سیستم عامل بیارید بالا

به لینک http://shirazonline.com/product/rb2011uias-in مراجعه کنید .

من این دستگاه رو با 50 کاربر آن لاین دارم استفاده می کنم
    سرویس هات اسپاد و VPN , , ,روش فعاله
    حالا شما نمی تونی رم 128 و CPU این rb2011uias-in رو با PC مقایسه کنید.

در ثانی قیمت این دستگاه زیر 400 هسنش و 10 پورت هم داره و پورت فیبر نوری هم موجوده از هر نظر هم خیالت راحته !

و در آخر وقتی دستگاه به این مناسبی با قیمت مناسب موجوده استاده از کرک اخلاقا درسته ؟ ( کار به مباحث شرعی نداریم)

ویرایش توسط mahdy : 2014-11-09 در ساعت 04:18 PM

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    ممنون از پاسختون ولی من می خوام این کار رو برای جایی انجام بدم که محدودیت بودجه دارند و می خوام تا جایی که بشه هزینه هاشون پایین بیاد.ضمن این که من میخوام ibsng راه بندازم و پیش بینی سرور رو کردم ولی میخوام غیر از سرور فقط از یه access point استفاده کنم و دیگه هزینه برای میکروتیک نکنم.در مورد اجراش هم چون فعلا سرور رو در اختیارم نذاشتن محدودیت تجهیزات دارم.اگه میشه یکی از دوستان این کار رو انجام بده و آموزشش رو اینجا بذاره.میخوام وقتی سرور رو گرفتم با دل مطمئن جلو برم.

نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    سلام مجدد
    وقتی بحث محدودیت بودجه میاد وسط میشه با نرم افزارش هم کنار اومد

سرچ کنید لابراتور می کروتیک
    تو پستای مهندس نحوی هم آمورش کاملش هست

این کار قابل پیاده سازی هست و فقط کافیه شما روی سرور دو تا کارت شبکه بزارید

با یکی هم میشه
    کارت شبکه ماشین ها رو بیریج میزاری بهد به میکروتیک باید دوتا کارت بدی با دوتا IP متفاوت

کلمات کلیدی در جستجوها:

http:forum.persiannetworks.comf62t68300-new.html

روش راه اندازی اکانتینگ در میکروتیک

برچسب برای این موضوع