نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 11سپاس
  • 1 توسط nahvi18
  • 1 توسط ICT-M
  • 6 توسط mehrzadmo
  • 2 توسط raht
  • 1 توسط raht

موضوع: مشاوره Accounting

نام حقيقي: hamed

عضو عادی
    نوشته
    48
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    13

مشاوره Accounting

برای مجموعه ای که حول حوش 4هزار نفر کاربر دارد اعم از دانشجو و کارمند چه نرم افزاری رو پیشنهاد میکنید هم اکانتینگ باشد هم مدیریت پهنا باند . چهارنوع نوع خط اینترنت به مجموعه lan (از ده مگابیت و50 مگابینت و..) داشتن گزارشات کامل مد نظر.
    در حال حاضر شرکت دوران دی اس گیت و ای بی ای یوتیلش استفاده می شود ایا همین کافی یا نرم افزار بهتر پیشنهاد میکند.
    خودم کریو نصب کردم بدک نبود دوستان میگن کریو باگ زیاد داره دچار مشکل می شود
    سپاس

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد نحوی

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    مهندس جان کریو همونطور که مطلع هستید کریو یک پروکسی سرور هستش و ممکنه یک مقدار برای این
    تعداد یوزر به مشکل بخوره. شما خودتون کریو رو زیر بار 4000 تا یوزر بردید؟
    در مورد باگهاشم باید بگم که اگر به درستی کانفیگ بشه مشکل خاصی نخواهد داشت

hamedforum سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: جعفر توانا

عضو عادی شناسه تصویری ICT-M
    نوشته
    768
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    147
    هرطور که شما راحت ترید از تکنوافزار لوژی استفاده کنید. ولی با این شرایط که گفتید البته دیگر دوستان هم نظراتشان اهمیت دارد و این نظریه یکی از هزاران راه حل های موجود می باشد. استفاده از یک رابطMikrotik Core برای راه اندازی سرویس دهنده و اینGateway مجموعه شما باشد و اکانتینک IBSNG هم برای Authentication کردن کاربران شما استفاده کنید.چون در مرحله اول برید سمت سخت افزار خیلی بهتر است تا یک نرم افزار که بخواهد هم سرویس دهنده باشد و هم اکانتینگ شما استفاده! در این صورت پیشنهاد من به شما چیزی شبیه Bsplitter Isa server 2006 هست که برای یک همچین مجموعه ای اصلا پیشنهاد نمیکنم چون باید یک تیم چند نفره را پشتیبان ISA بزارید ولی از یک طرف باتوجه به میکروسافت بودن بیس شبکه شما که قاعدتا' شما از سیستم عامل هی ویندوزی روی workstations ها و برخی از Server ها استفاده میکنید; می توانید با تعریف هر کاربر در دامین مربوطه/ هم برای سایت اینترنت دانشگاه مفید باشد/ مثلا هر کاربر با تعریفCredential خودش LogIn کند و از یک طرف کاربرها با مقوله های فنی درگیر نمیکنید! به عنوان در یک دانشگاه دیدم از IBSNG استفاده میکردند و وقتی یک دانشجوی رشته ادبیات مثلا می خواست به اینترنت دانشگاهCONNECT شود باید اول کانکشن PPPOE می ساخت بعد نام کاربری و در آخر کانکت شدن; خلاصه اش کنم اینه که سعیتو کن یه چیز Simple باشه. من از تنها خوبیه نرم افزاری مثل ISA که خوشم میاد و هنوز که هنوزه از اون استفاده میکنم قسمت Integrated Authentication آن هست. شما با باز کردن هر نرم افزاری که بخواد از اونISA رد بشود اول یک Internal Authentication انجام می شود و بعد در صورت موافقت اجازه پاس شدن داده می شود که کاربر استفاده کننده از هیچ یک خبر ندارند !
    فقط من از یک قسمت نرم افزار ISA راضی نیستم و اونم استفاده نادرست از پهنای باند هست که معلوم نیست با اون چیکار میکند ! روی اینترفیس خروجی روتر مثلا میبینی داری ۴M اینترنت استفاده میشود توسط IP سرور ISA ولی. وقتی Connection هاتون رو بررسی میکنید میبینید سر جمع به ۲M میرسند.
    به هرحال نظرات دیگر دوستان هم در این فروم هست و گفتم که این سولوشن یک از هزاران می باشد و روی Mikrotik و رویIBSNG جا دارد که کمی فکر کنید و موضوع دیگری که د این موارد باید در نظر بگیرید امنیت است

hamedforum سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    48
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    13
    نقل قول نوشته اصلی توسط nahvi18 نمایش پست ها
    مهندس جان کریو همونطور که مطلع هستید کریو یک پروکسی سرور هستش و ممکنه یک مقدار برای این
    تعداد یوزر به مشکل بخوره. شما خودتون کریو رو زیر بار 4000 تا یوزر بردید؟
    در مورد باگهاشم باید بگم که اگر به درستی کانفیگ بشه مشکل خاصی نخواهد داشت
    راستش ازمایشی نصب کردم کریو رو به صورت مجازی زیر بار نبردم فعلان زیر بار دوتا کامپیوتر
    پیشنهاد شما چی؟؟

من چندتا مجموعه که مثل ما بود زنگ زدم از همین سیب و
    IBSNG استفاده کرده بودن الان ما دوران رو داریم نمیدونم جواب گو هست یا نه؟
    علت نداشتن جواب گو بودن اینکه مسول کارکردن با دوران کسی دیگر و من دارم تحقیق میکنم اگر بشه مورد بهتر استفاده کنیم شاید دوران هم خوب جواب بده اما به علت عدم استفاده درست مشکلاتی داریم در ضمینه مدیریست پهنا باند گزارش گیری

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    برای این تعداد کاربر استفاده کردن از اسباب بازی هایی مثل کریو یا فسیل هایی مثل دوران نه تنها منطقی نیست بلکه .... . شما با این کار خودتونو توی کلی مشکلات عجیب و غریب و لاینحل قرار دادید .
    پیشنهاد می کنم از یه روتر میکروتیک مثل AH1100X2 یا سری CCR استفاده کنید و یه نرم افزار اکانتینگ مثل سیب رو تهیه کنید . این تجهیزات نه تنها توی این تعداد یوزر شما رو تنها نمی زارند بلکه امکانات خوبی هم بهتون ارائه میدن . و پشتیبانی خوبی هم دارند !

البته اینا یه حداقله ! بر اساس نوع شبکه و کاربرانتون و ... پیشنهاد می کنم اصلا به یک روتر ! محدود نباشید . معماری سه لایه سیسکو رو مطالعه کنید و بر اساس اون یه طرح استاندارد برای شبکتون ارائه کنید . اگر تجربه کافی ندارید حتما با صاحبان فن مشورت بفرمایید .

M-r-r، DaNi_84، hamedforum و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: ARZ

عضو عادی
    نوشته
    77
    سپاسگزاری شده
    42
    سپاسگزاری کرده
    2
    من توی محیط دانشگاهی TMG رو به همراه BSplitter و GateMonitor با تعداد یوزر بالاتر از اونی که شما دارین (بیشتر از ۲ برابر یوزرهای شما) چندین سال استفاده کردم. به نظر من بی دردسر ترین روش هست به چند علت :

اولا نرم‌افزاری هستش برای همین دست شما برای عوض کردن سخت افزار بازه حتی میتونین اون رو در محیط مجازی اجرا کنین که گرفتن پشتیبان، کپی و غیره رو راحت میکنه.

دوما اگر شبکه شما مبتنی بر domain باشه بدلیل join شدن به domain بسیار کار شما رو راحت میکنه. Solutionهای سخت افزاری به domain وصل نمیشن و سعی میکنن از روش‌های دیگه برای ارتباط با domain استفاده کنن که مشکلات خاص خودش رو داره.

سوما و به نظر خودم مهمترین دلیل اینه که دست شما به عنوان مدیر شبکه باز هست که هر پلنی رو که دارین پیاده کنین. تو تستی‌هایی که من از solutionهای دیگه گرفتم (البته امکان تست همه رو هم نداشتم) خیلی کارها رو نمیشه توی اونها انجام داد. مثلا به کاربر اعتبار زمانی داد که ۲ ساعت در روز استفاده کنه و اگر اعتبارش تموم شد بجای اینکه اینترنتش قطع بشه بره روی یه لینک دیگه. یا مثلا بعد از تموم شدن اعتبار کاربر بعضی سایت‌ها مثل سایت دانشگاه و سایت‌های وابسته به اون مثل سایت صندوق رفاه رو بتونن باز کنن ولی بقیه سایت‌ها رو نه

چهارمین دلیل دقیق بودن محاسبات یک solution هست و پیاده‌سازیش. TMG رو میشه هم بعنوان gateway و هم p r o x y استفاده کرد. در هر دو صورت پیاده‌سازیش راحته (هم با DNS و هم DHCP میشه proxy رو تو شبکه publish کرد بدون اینکه نیاز به مراجعه به سیستم هر کاربر و تنظیم explorer اون باشه) ولی تو بعضی solutionها نیاز به تعریف v p n برای هر کاربر هست که دردسرهای زیادی داره مخصوصا تو شبکه‌های بزرگ. همچنین این solutionها زمان استفاده کاربر از اینترنت رو بر اساس زمان وصل بودن v p n محاسبه می‌کنن که اصلا دقیق نیست و کاربر ممکنه کانکشنش باز باشه ولی از اینترنت استفاده‌ای نکنه. ولی تو این solution زمان دقیق مصرف اینترنت کاربر محاسبه میشه.

دلایل بسیار زیاد دیگه‌ای هم هست مثل امکانات self service که نیاز به مراجعه به IT برای درخواست اینترنت و غیره رو رفع میکنه که تو این روش وجود داره و یا عدم نیاز به نصب برنامه بر روی کلاینت‌ها و... که توضیح بیشتر در موردش نمیدم

ویرایش توسط raht : 2014-06-29 در ساعت 04:07 PM
    hamedforum و mahdy سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    48
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    13
    میخواستم ببینم سیب بهتر یا ibsng
    سیب قیمتش زیر 3 میلین در حالی ibsng حول حوش 15 میلیون می شود
    تعداد کاربر هم حول حوش 5هزار تا

نام حقيقي: Blackie

عضو عادی شناسه تصویری hexman
    نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    سیب قیمتش زیر 3 میلین
    من همین چند روز پیش از نمایندگیش قیمت گرفتم 500 هزار تومان بدون محدودیت کاربر. فکر کنم خیلی به صرفه باشه

نام حقيقي: مهدی محّب الطّاهر

عضو عادی شناسه تصویری mahdy
    نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    شرمنده یکم فنی صحبت نمی کنم ( آخه هنوز خیلی آماتور هستم )

ظاهرا بین {میکروتیک و اکانتینگش} و ISA , TMG بحث بالا گرفته

بحث رو فقط از طرف کاربر انجام میدم :
    اگر قصد نصب هیچ گونه نرم افزاری روی سیستم کاربر نداشته باشیم و بخوایم کاربر به راحتی با باز کردن مرورگر بتون اینترنت مربوط به خودش رو داشته باشه :
    میکروتیک : سرویس هات اسپاد
    ISA & TMG : سرویس پرو کسی ( تنظیمات با DHCP اعمال بشه )
    حالا شما تصور کنید بخواهید برای 4000 کاربر بر حسب مک آدرس محدودیت بزارید و بقیه حالت ها !

احتمال قوی شبکه شما دامینه :
    پیشنهاد من استفاده از ISA & TMG هست
    ISA تقریبا همه چی براش به درستی کرک شده و کار می کنه
    TMG رو باید یکم خرجش کنید اما بحث لود بالانسی که روش داره شمارو از نصب سخت افزار های لود بالانس خلاص می کنه

البته یه نرم افزار کوچولو (نسخه کلاینت فایروال ISA) هم روی هر سیستم کاربر بدی اتومات نصب بشه دیگه خیالت راحت ...

- - - ادامه - - -

اما اشکالات استفاده از پروکسی سروری مثل ISA !
    اگر تو شبکه کاربری غیر ویندوزی که این روزا ریخته تو بازار ( مک بوک ها و تبلت ها ی اندروید و ... ) دارید اینترنت دادن به این معضل های شبکه تون خیلی سخته !
    بهترین راه برای خلاص شدن از شر این دسته افراد اینکه فقط برای خودشون V P N تعریف کنید اونم محدود به دیوایس خودشون !
    و حتی اگر کاربر غیر دامین دارید .... ا.ون هم اذیت می کنه !
    سرویس وای فای هم برای رفاه حال کاربران ! دیگه قراره به یک عالمه اندروید هم اینترنت بدی ! دیگه اصلا پروکسی ISA پیشنهاد نمیشه

اگر شرایط بالا رو دارید برید سراغ فرمایشات جناب mehrzadmo و سرویس هات اسپات!

- - - ادامه - - -

اشکالاتی که پروسی سرور هایی مثل ISA با سیستم های اندرویدی و کلا غیر ویندوزی دارن :
    شما فقط به مرور گر و برنامه هایی که پروکسی قبول می کنن وی تونی اینترنت بدی !
    خلاصه و تجربی بگم : الان همه چی پروکسی قبول می کنن اما نرم افزار هایی مثل لاین و نیم باز و بازار و ... تو گوشی های اندروید نمی تونن خودشون رو به پروکسی سرور شما وصل کنن
    من خودم خیلی باهاش در گیر بودم ( البته راه حل هم براش تو همین انجمن پیدا کردم اما مناسب نبود )
    اما با هات اسپات این مشکل نبوده و کاربر ها به راحتی همه جوره وصل بودن

ویرایش توسط mahdy : 2014-07-08 در ساعت 10:52 AM

عضو عادی
    نوشته
    77
    سپاسگزاری شده
    42
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdy نمایش پست ها
    اشکالاتی که پروسی سرور هایی مثل ISA با سیستم های اندرویدی و کلا غیر ویندوزی دارن :
    شما فقط به مرور گر و برنامه هایی که پروکسی قبول می کنن وی تونی اینترنت بدی !
    خلاصه و تجربی بگم : الان همه چی پروکسی قبول می کنن اما نرم افزار هایی مثل لاین و نیم باز و بازار و ... تو گوشی های اندروید نمی تونن خودشون رو به پروکسی سرور شما وصل کنن
    من خودم خیلی باهاش در گیر بودم ( البته راه حل هم براش تو همین انجمن پیدا کردم اما مناسب نبود )
    اما با هات اسپات این مشکل نبوده و کاربر ها به راحتی همه جوره وصل بودن
    TMG یا ISA یک پراکسی سرور نیستن. مخصوصا TMG که یک UTM کامل هستش (مراجعه کنین به Gartner و مقایسه UTMها - تا قبل از discontinue شدن TMG جزو leaderها بوده) TMG رو هم میتونین به عنوان پراکسی، هم بعنوان یک Secure Gateway و هم با نصب پلاگین مربوطه بصورت Captive Portal ازش استفاده کنین. بنابراین هیچ مشکلی برای استفاده در سیستم‌های اندرویدی و لینوکسی نداره. کلا هیچکدوم از UTMها ندارن چون روش‌های وصل شدن به اینترنت استاندارد هستن. تنها محدودیت TMG این هستش که پراکسی Socks5 نداره (البته Socks4 رو ساپورت میکنه)

mahdy سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهدی محّب الطّاهر

عضو عادی شناسه تصویری mahdy
    نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    نقل قول نوشته اصلی توسط raht نمایش پست ها
    TMG یا ISA یک پراکسی سرور نیستن. مخصوصا TMG که یک UTM کامل هستش (مراجعه کنین به Gartner و مقایسه UTMها - تا قبل از discontinue شدن TMG جزو leaderها بوده) TMG رو هم میتونین به عنوان پراکسی، هم بعنوان یک Secure Gateway و هم با نصب پلاگین مربوطه بصورت Captive Portal ازش استفاده کنین. بنابراین هیچ مشکلی برای استفاده در سیستم‌های اندرویدی و لینوکسی نداره. کلا هیچکدوم از UTMها ندارن چون روش‌های وصل شدن به اینترنت استاندارد هستن. تنها محدودیت TMG این هستش که پراکسی Socks5 نداره (البته Socks4 رو ساپورت میکنه)
    مطلب شما کاملا صحیح است
    دقت بفرمایید من تو عرایضم فقط برای ISA این مشکل رو مطرح کردم
    چون TMG از نظر خودم بهترن گزینه هستش و فقط حیف که کرک BS براش نیست .

عضو عادی
    نوشته
    77
    سپاسگزاری شده
    42
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdy نمایش پست ها
    مطلب شما کاملا صحیح است
    دقت بفرمایید من تو عرایضم فقط برای ISA این مشکل رو مطرح کردم
    چون TMG از نظر خودم بهترن گزینه هستش و فقط حیف که کرک BS براش نیست .
    TMG نسخه جدید ISA هستش. تمام مواردی که گفتم (پراکسی، Secure NAT و Captive Portal) در مورد ISA هم صدق میکنه. ISA هم مانند TMG هیچ مشکلی با سیستم‌عامل‌های دیگه نداره

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع