نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
سپاس ها 7سپاس
  • 1 توسط mm_norian
  • 3 توسط mehrzadmo
  • 2 توسط mehrzadmo
  • 1 توسط mehrzadmo

موضوع: Radius برای پیاده سازی accounting

نام حقيقي: مهدی

عضو عادی
    نوشته
    24
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    1

Radius برای پیاده سازی accounting

با سلام و عرض خسته نباشيد
    من يه راهنمايي ازتون مي خوام.
    من مي خوام براي كاربران شبكه ام dt1x‌ را پياده سازي كنم به طوري كه هر كسي كارت شبكه اش غير فعال باشه و به محض اينكه يوزر نيم و پسورد وارد كرد و authenticate شد كارت شبكه اش فعال شود. همان كاري كه پروتكل dot1.x‌انجام ميده
    من كانفيگ سمت كلاينت و كانفيگ سوئيچهاي سيسكو را دارم ولي مشكل من با radius server هست من از چه radius‌سروري بايد استفاده كنم كه همه امكانات يك رديوس شامل اكانتينگ و .. را داشته بشه به اضافه اينكه dot1.x هم ساپرت كنه.
    حتي الامكان ميخوام radius لينوكسي باشه.
    از لطف و توجه و راهنماييتون ممنونم.

موضوعات مشابه:
    mohsenhvac سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    اگر روی لینوکس میخواهید freeradius رو باید استفاده کنید . این لینک رو ببینید :
    Lab: wired 802.1x port-authentication using Freeradius | My CCIE Journey

mohsenhvac، mm_norian و 1qaz2wsx سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    اگه سیستماتون تحت دامینه باید شبکه همونجوری باشه که مایکروسافت میگه یه نگاه به مقاله های nps تو ویندوز بنداز .
    سوییچا چیَن ؟ مطمئن شو سوییچاتون پشتیبانی میکنن یا حداقل 802.1x passthrough ‌‍ه ( اکثر سوییچهای گیگ غیر مدیریتی هستن ).

عضو عادی
    نوشته
    24
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط 1qaz2wsx نمایش پست ها
    اگه سیستماتون تحت دامینه باید شبکه همونجوری باشه که مایکروسافت میگه یه نگاه به مقاله های nps تو ویندوز بنداز .
    سوییچا چیَن ؟ مطمئن شو سوییچاتون پشتیبانی میکنن یا حداقل 802.1x passthrough ‌‍ه ( اکثر سوییچهای گیگ غیر مدیریتی هستن ).
    توي متن سوال نوشتم كه سوئيچهايم سيسكو است و شبكه من نيز داميني نيست و من يه radius لينوكسي مي خوام.

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    اگر روی لینوکس میخواهید freeradius رو باید استفاده کنید . این لینک رو ببینید :
    Lab: wired 802.1x port-authentication using Freeradius | My CCIE Journey
    سلام و ممنون از راهنماييتون
    من لينكي را كه گفته بوديد را ديدم ولي سوالم اينه كه من براي يه سازمان بزرگ ميخوام اين قضيه را پياده سازي كنم كه الان خودشون يه رديوس لينوكسي customize شده از از نوع همين open radius,free radius و... از قبل دارند و امكاناتش هم خوبه ولي dot1x را ساپرت نميكنه.
    آيا freeradisu حتما پشتيباني مي كنه و من اگه بخوام ازش براي اين سازمان استفاده كنم آيا بايد آنرا customize كنم يا بخرم. لطفا راهنمايي بفرماييد.

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    free radius مجانیه و همونطور که لینک بالا می گه پشتیبانی می کنه . من با این پروتوکل کار نکردم بفرمایید دقیقا چه اطلاعاتی قراره به سویچ برگرده تا عرض کنم ...

- - - ادامه - - -

طبق مقاله بالا ، کاری که شما میخواهید انجام بدید هیچ چیز خاصی نداره . هم با فری رادیوس و هم سایر اکانتینگ ها قابل انجامه . اگر مشکلی با لینوکس ندارید می تونید از فری رادیوس استفاده کنید . یه رابط کاربری تحت وب هم داره . اگر نه می تونید از سیب و ای بی اس استفاده کنید . که هر دو پولی هستند اما نسخه های مجانی هم دارند . اگر هم میخواهید تحت ویندوز باشه ان تی تک و تک رادیوس رو می تونید استفاده کنید .
    پیشنهاد من برای ویندوز ان تی تکه و برای لینوکس فری رادیوس .

mohsenhvac و paravand20 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    24
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    free radius مجانیه و همونطور که لینک بالا می گه پشتیبانی می کنه . من با این پروتوکل کار نکردم بفرمایید دقیقا چه اطلاعاتی قراره به سویچ برگرده تا عرض کنم ...

- - - ادامه - - -

طبق مقاله بالا ، کاری که شما میخواهید انجام بدید هیچ چیز خاصی نداره . هم با فری رادیوس و هم سایر اکانتینگ ها قابل انجامه . اگر مشکلی با لینوکس ندارید می تونید از فری رادیوس استفاده کنید . یه رابط کاربری تحت وب هم داره . اگر نه می تونید از سیب و ای بی اس استفاده کنید . که هر دو پولی هستند اما نسخه های مجانی هم دارند . اگر هم میخواهید تحت ویندوز باشه ان تی تک و تک رادیوس رو می تونید استفاده کنید .
    پیشنهاد من برای ویندوز ان تی تکه و برای لینوکس فری رادیوس .
    ضمن تشكر از megrzadmo
    من از خيلي از شركتها در مورد سيب يا isputil و خيلي نرم افزار هاي اكانتينگ ديگه سوال كردم. همشون توي كاتالگ هاشون ميگن پشتيباني ميكنه ولي وقتي پاي عمل مياد خودشون مي گويند كه dot1x را پشتيباني نمي كنه. ما نرم افزار خودمون فعلا myradius تحت لينوكسي هست كه پايه اش radiator ‌بوده و كاربرانمان از vpn‌براي گرفتن سرويس از شبكه استفاده مي كنيم و سوئيچهامون هم سيسكو است. تنها مشكلي كه ما داريم اينه كه ما ميخواهيم vpn‌ را كنار بگذاريم و كلاينتها با dot1x روند aaa يعني اهراز هويت و بقيه كاراشون انجام بشه. من هر كاري كردم نشد. سر انجام نتيجه كلي كه گرفتيم اين بود كه اين رديوس ما dot1x را پشتيباني نمي كنه. ميخواهيم يه رديوس لينوكس مثل همين چيزي كه داريم به همراه همه امكانات به اضافه پشتيباني dot1x‌ داشته باشيم. لطفا راهنمايي كنيد كه من از كدوم شركت و چه نرم افزاري بخرم. چون به نظرم free radius يه نسخه كليه و ما بايد تازه آنرا براي امكاناتي كه اكنون داريم customize كنيم.
    ممنونم.

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    نقل قول نوشته اصلی توسط mm_norian نمایش پست ها
    چون به نظرم free radius يه نسخه كليه و ما بايد تازه آنرا براي امكاناتي كه اكنون داريم customize كنيم.
    ممنونم.
    همون لینکی که مهرزاد داد عالیه و باید کارتونو راه بندازه، چه امکاناتی میخواین مگه ؟

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    درست می فرمایید کار کردن با فری رادیوس یه مقدار مشکله . اما رابط کاربری تحت وب داره . مثل :
    http://daloradius.com

mohsenhvac سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: kaRim ParaVand

عضو ویژه شناسه تصویری paravand20
    نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mm_norian نمایش پست ها
    ضمن تشكر از megrzadmo
    من از خيلي از شركتها در مورد سيب يا isputil و خيلي نرم افزار هاي اكانتينگ ديگه سوال كردم. همشون توي كاتالگ هاشون ميگن پشتيباني ميكنه ولي وقتي پاي عمل مياد خودشون مي گويند كه dot1x را پشتيباني نمي كنه. ما نرم افزار خودمون فعلا myradius تحت لينوكسي هست كه پايه اش radiator ‌بوده و كاربرانمان از vpn‌براي گرفتن سرويس از شبكه استفاده مي كنيم و سوئيچهامون هم سيسكو است. تنها مشكلي كه ما داريم اينه كه ما ميخواهيم vpn‌ را كنار بگذاريم و كلاينتها با dot1x روند aaa يعني اهراز هويت و بقيه كاراشون انجام بشه. من هر كاري كردم نشد. سر انجام نتيجه كلي كه گرفتيم اين بود كه اين رديوس ما dot1x را پشتيباني نمي كنه. ميخواهيم يه رديوس لينوكس مثل همين چيزي كه داريم به همراه همه امكانات به اضافه پشتيباني dot1x‌ داشته باشيم. لطفا راهنمايي كنيد كه من از كدوم شركت و چه نرم افزاري بخرم. چون به نظرم free radius يه نسخه كليه و ما بايد تازه آنرا براي امكاناتي كه اكنون داريم customize كنيم.
    ممنونم.
    یه نگاه هم به ACS 5.2/3 بنداز قابلیت های زیادی بهش اضافه شده خود سیسکو مه ارتیکل کاملی براش گذاشته اما باید کرک کنی

کلمات کلیدی در جستجوها:

پیاده سازی radius

فری رادیوس

RADIUS لینوکسی

freeradius persiannetworks.com

برچسب برای این موضوع