نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 20سپاس
  • 1 توسط sasangf
  • 5 توسط alisc
  • 5 توسط alisc
  • 4 توسط alisc
  • 2 توسط kavehashoori
  • 3 توسط alisc

موضوع: درخواست نرم‌افزار كنترل زمان و مقدار استفاده از اينترنت در محيط شبكه (LAN)

نام حقيقي: Sasan

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    6

درخواست نرم‌افزار كنترل زمان و مقدار استفاده از اينترنت در محيط شبكه (LAN)

سلام. نرم‌افزاري يا راه حلي مي‌خوام كه بشه باهاش توي محيط شبكه براي يوزري تعريف كرد چه ساعاتي از روز بتونه از اينترنت استفاده كنه و بقيه‌ي ساعات قفل باشه و اين‌كه مثلا در روز يا در ساعت يه مقدار مشخصي مگابايت بتونه از نت دانلود كنه يا صفحه مرور كنه!

اگر بشه به وسيله‌ي مك آدرس روش مديريت كرد خيلي بهتر از آي‌پي هست. توي محيط شبكه هم يعني اين‌كه بشه از سرور روش مديريت كرد ديگه! يعني هر دفعه نخواي بري پای سيستم كلاينت...

ويندوز سيستم سرور شركت هم XP هست! اگر براي XP برنامه‌اي معرفي كنيد كه نياز به نصب ويندوز سرور هم نباشه ممنون مي‌شم.

موضوعات مشابه:
    amin-net سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    باسلام
    ابتدا ورودتون رو به انجمن خوش آمد میگم

ببینید دوست عزیز برای این کار راه های زیادی هست !

مثلا استفاده از نرم افزار ccProxy که میتونید یک سری از کاربران رو محدود کنید ( ساده ترین روش )

یا استفاده از یک روتر میکروتیک ( اگر روتر میکروتیک تهیه کنید 10000 تا کار میتونید انجام بدید ) میتونید سرعت رو در ساعات خاص کم و زیاد کنید ، به یک سری از یوزر ها محدودیت حجمی بدید ! یک سری از سایت ها رو اجازه باز شدن ندید و . . . .

ویرایش توسط alisc : 2013-08-10 در ساعت 03:33 PM
    amin-net، RezaN0، aqfery و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    6
    ممنونم دوست عزيز.

ccProxy رو شنيدم روي ديال‌آپ فقط جواب مي‌ده اين موضوع درسته؟؟
    خب اين كاري كه گفتيد با روتر ميكروتيك بايد انجام داد رو نمي‌شه با نرم‌افزار خاصي پياده كرد؟ من يه نرم‌افزار Kerio WinRoute Firewall پيدا كردم فكر كنم اين بتونه كار رو انجام بده نظر شما چيه؟

مي‌شه يه توضيحي هم در مورد اين روتر ميكروتيك بديد؟ يه لينك از عكسش يا قيمت و ايناش...

ممنونم

نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    نقل قول نوشته اصلی توسط sasangf نمایش پست ها
    ccProxy رو شنيدم روي ديال‌آپ فقط جواب مي‌ده اين موضوع درسته؟؟
    نه ! اگر بنا باشه کارکنه روی همه سرویس ها کارمیکنه ! من چنین چیزی رو نشنیدم !

خب اين كاري كه گفتيد با روتر ميكروتيك بايد انجام داد رو نمي‌شه با نرم‌افزار خاصي پياده كرد؟ من يه نرم‌افزار Kerio WinRoute Firewall پيدا كردم فكر كنم اين بتونه كار رو انجام بده نظر شما چيه؟
    هیچ چیزی به قدرت میکروتیک نمیرسه !

علاوه بر Kerio فایروال های دیگه ای نظیر ISA , TMG هستن که خیلی قویتر هم هستن !

مي‌شه يه توضيحي هم در مورد اين روتر ميكروتيك بديد؟ يه لينك از عكسش يا قيمت و ايناش...
    میکروتیک = آنچه خوبان همه دارند ، میکروتیک همه رو یک جا داره

میکروتیک هم روتر داره و هم Router OS ! یعنی شما هم میتونید 180.000 تومان هزینه کنید و روتر RB750 تهیه کنید !
    هم میتوندی Router OS تهیه کنید و روی یک سیستم نصب کنید سپس به جای روتر از اون استفاده کنید !

میکروتیک چیست ؟
    میکروتیک یک شرکت در کشور LATVIA ( یک کشور نسبتا کوچک در اروپای شرقی ) است که در سال 1995 کار خود را با فروش روتر های وایرلس شروع و در پی توسعه کار خود سیستم عامل Mikrotik Router OS را ارائه کرد و در سال 2007 تعداد کارمندان خود را به 70 نفر افزایش داد.

Router OS :
    یک سیستم عامل بر پایه لینوکس است که میتواند بر روی سیستم های معمولی نصب و به کارگیری شود و در آن قابلیتهای بسیار خوبی از جمله VPN ، یک فایروال قوی ، کنترل پهنای باند ، هات اسپات و قابلیت Wireless وجود دارد . برای استفاده از این نرم افزار باید لایسنس آن را خریداری نمایید که با توجه به امکانات آن رده بندی متفاوتی دارند .
    نرم افزاری به نام Winbox برای آن طراحی گردیده است یک رابط کاربری گرافیکی (GUI) برای این سیستم عامل است و توسط آن انواع تنظیمات را میتوانید بر روی این سیستم عامل انجام دهید. راه های ارتباطی متفاوتی برای ارتباط با ای نرم افزار وجود دارد از جمله FTP , Telnet , SSH و همچنین شما میتوانید با رابط برنامه نویسی (َAPI) با این سیستم عامل در ارتباط باشید و کارهای متفاوتی را انجام دهید.

قابلیتها :
    Router OS قابلیتهای زیادی دارد و میتوان در محیط های کوچک تا متوسط از آن استفاده نمود(در متن اصلی متوسط تا بزرگ اعلام شده بود که به شخصه این طور نمیدانم) به صورت مثال از پروتکل های مسیر یابی OSPF, BGP , VPLS/MPLS در یک سیستم میتوانید استفاده کنید و برای راهنمای استفاده از این سیستم عامل نیز میتوانید به سایت میکروتیک بخش جزوات آن ( Document ) و ویکی سایت مراجعه نمایید.
    این سیستم محدودیتهایی در زمینه شناخت سخت افزار دارد مخصوصا در زمینه وایرلس که فقط سخت افزارهایی با چیپ Atheros و Prism را پشتیبانی میکند.
    RouterBOARD :
    این شرکت سخت افزارهایی را نیز در همین زمینه با همان سیستم عامل تولید میکند که به این نام معروف هستند .
    وب سایت میکروتیک : MikroTik Routers and Wireless

- - - ادامه - - -

این هم روتر RB750 میکروتیک

قیمت مناسب + کاراریی بالا

- - - ادامه - - -

این هم لینک مشخصات روتر : http://routerboard.com/RB750

قیمتش هم حدودا فکر کنم 160.000 تا 190.000 هست !

amin-net، RezaN0، aqfery و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisc نمایش پست ها
    علاوه بر Kerio فایروال های دیگه ای نظیر ISA , TMG هستن که خیلی قویتر هم هستن !

میکروتیک هم روتر داره و هم Router OS ! یعنی شما هم میتونید 180.000 تومان هزینه کنید و روتر RB750 تهیه کنید !
    هم میتوندی Router OS تهیه کنید و روی یک سیستم نصب کنید سپس به جای روتر از اون استفاده کنید !
    متشكر از توضيحات كاملتون.
    اين ISA و TMG كه مي‌فرماييد همون كار كريو رو انجام مي‌دن و بدون تجهيزات سخت‌افزاري محدوديت رو اعمال مي‌كنن؟ لينك دانلودي چيزي داره؟ ISA مال ماكروسافته آره؟
    اينطور كه متوجه شدم، Router OS يه نوع سيستم عامله كه كارش مثل همون برنامه‌ي Kerio هست هان؟ بعد Router OS رو بايد از كجا لايسنسش زو تهيه كرد و چقدر هزينه داره و كار كردن باهاش چجوريه؟

بزاريد يه توضيح كلي بدم:
    من اينا رو براي يه كارخونه‌ي توليدي مي‌خوام كه رئيسش مي‌خواد محدوديت زمان و حجم دانلود براي كارمندانش اعمال كنه. ٨ تا سيستمه براي پرسنل اداري و يه سيستم براي رئيس كارخونه. حالا ايشون مي‌خوان با استفاده از اون سيستمشون روي كارمندا كنترل داشته باشن! ويندوز همشون XP هست. با برنامه‌هاي مختلف بايگاني و انبار هم كار مي‌كنن كه تحت داس و ويندوزه. با به كار گيري Router OS، مشكلي براي باز كردن برنامه‌هاشون بوجود نمياد؟؟ ساپورت مي‌شه؟

سيستم اتصالشون هم ب اين صورته كه يه مودم به همراه يه روتر توي اتاق منشي هست. مودم به روتر متصله و از روتر كابل‌ها به هر كدوم از اون ٨ تا سيستم از جمله سيستم رئيس متصله و اينا رو توي شبكه‌ي LAN قرار داده. آيا نياز به خريداري روتر ديگه‌اي هست؟ يعني اين روتر ميكروتيك كه مي‌فرماييد كارايي بالاتري داره؟ با اين احوالات توضيحات لازم رو ارائه بديد. ممنونم

نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    ISA مال ماكروسافته آره؟
    بله ! هر دو برای مایکروسافت هست !

اينطور كه متوجه شدم، Router OS يه نوع سيستم عامله كه كارش مثل همون برنامه‌ي Kerio هست هان؟
    بزرگوار خواهشا میکروتیک رو با کریو مقایسه نکنید ! گناه داره
    این مقایسه مثل این میمونه که شما بیاید بنز رو با دوچرخه مقایسه کنید ! ( هر دو وظیفشون حمل و نقل هست ، اما این کجا و آن کجا )
    این مقایسه صحیح نیست ! خودتون جستجو کنید متوجه میشید !

مقایسه میکروتیک و کریو = یاد دوبیت از مولوی افتادم :

آن یکی شیر است اندر بادیه //////// آن یکی شیر است اندر بادیه
    آن یکی شیر است کادم می‌خورد ////////// آن یکی شیر است کادم می‌خورد

بعد Router OS رو بايد از كجا لايسنسش زو تهيه كرد
    از نمایندگی های میکروتیک در ایران ( مثلا نوران )

چقدر هزينه داره
    قیمت ها رو ندارم ! باید از نمایندگی سوال کنید !

كار كردن باهاش چجوريه؟
    کارکردن با میکروتیک کاره زیاد سختی نیست !
    الان کل وب پر شده از آموزش های تصویری ، متنی و ویدئو در رابطه با میکروتیک ( هر کانفیگی بخواهید آموزشش هست - مخصوصا در ویکی میکروتیک )

مودم به روتر متصله و از روتر كابل‌ها به هر كدوم از اون ٨ تا سيستم از جمله سيستم رئيس متصله و اينا رو توي شبكه‌ي LAN قرار داده
    روتر یا سوئیچ ؟!؟!؟ ( فکر کنم سوئیچ هست اون شما می فرمائید روتر ! ) مدلش چیه ؟

آيا نياز به خريداري روتر ديگه‌اي هست؟ يعني اين روتر ميكروتيك كه مي‌فرماييد كارايي بالاتري داره؟
    من توضیحات رو میدم ، وظیفه انتخاب با شماست !!! من نمیگم شما بخرید یا نخرید !

يعني اين روتر ميكروتيك كه مي‌فرماييد كارايي بالاتري داره؟
    نمیدونم روتر شما چی هست ! اصلا روتر دارید یا نه ! ولی مطمئن باشید میکروتیک یه چیزه دیگست ! میکروتیک = User Friendly
    اصلا تماس بگیرید از یه ISP سوال کنید !

بزاريد يه توضيح كلي بدم:
    من اينا رو براي يه كارخونه‌ي توليدي مي‌خوام كه رئيسش مي‌خواد محدوديت زمان و حجم دانلود براي كارمندانش اعمال كنه. ٨ تا سيستمه براي پرسنل اداري و يه سيستم براي رئيس كارخونه. حالا ايشون مي‌خوان با استفاده از اون سيستمشون روي كارمندا كنترل داشته باشن! ويندوز همشون XP هست. با برنامه‌هاي مختلف بايگاني و انبار هم كار مي‌كنن كه تحت داس و ويندوزه. با به كار گيري Router OS، مشكلي براي باز كردن برنامه‌هاشون بوجود نمياد؟؟ ساپورت مي‌شه؟

سيستم اتصالشون هم ب اين صورته كه يه مودم به همراه يه روتر توي اتاق منشي هست. مودم به روتر متصله و از روتر كابل‌ها به هر كدوم از اون ٨ تا سيستم از جمله سيستم رئيس متصله و اينا رو توي شبكه‌ي LAN قرار داده. آيا نياز به خريداري روتر ديگه‌اي هست؟ يعني اين روتر ميكروتيك كه مي‌فرماييد كارايي بالاتري داره؟ با اين احوالات توضيحات لازم رو ارائه بديد. ممنونم

ببینید برای این کاره شما میکروتیک جوابگو هست ! ( محدودیت حجمی + اعمال سرعت + بستن دسترسی به اینترنت )

نمیدونم برای کاره شما آیزا تا تی ام جی مناسب هست یا نه ! باید دوستان بیان و نظر بدن !
    من متاسفانه تجربه کار با ISA , TMG , Kerio رو ندارم !
    البته برای کریو که محدودیت حجمی اعمال کردن من شنیدم دردسر هست ! دوستان میگفتن خیلی داستان داره !

کنترل بر کاربران منظورتون چی هست ؟ مانیتور کردن سایت هایی که میبینن ؟ ( برای این یه کار کریو خیلی گراف خوبی میده ! ریز سایت هایی که کاربران دیدن رو میده )

- - - ادامه - - -

یه پیشنهاد عالی برای شما :

شما نسخه آزمایشی Router OS رو دانلود کنید ! سپس روی یک سیستم نصب کنید ! این نسخه 24 ساعت میتونه کارکنه ( نه 1 روز ! یعنی سیستم 24 ساعت روشن باشه لایسنس اکسپایر میشه ! )

سپس کانفیگ کنید و ببینید جواب کار شما رو میده یا نه ؟ اگر دیدید اوکی هست و خوشتون اومد برید یه روتر بخرید !!!

///////////////////////////////////////////////////////////////////
    در ضمن باز هم میگم ccProxy جواب کار شما رو فکر کنم میده !

ویرایش توسط alisc : 2013-08-10 در ساعت 10:51 PM
    kavehashoori، teraktor، mojtaba461 و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: کاوه آشوری

عضو عادی شناسه تصویری kavehashoori
    نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    دقیقا از توضیحان علی استفاده کن

در مورد tmg و isa بهت بگم که خیلی کامل هست اما کانفیگش مشکله
    فکر کنم برای 6و7 تا کامپیوتر همون ccproxy\ کفایت کنه اما kerio خیلی کاملتر از ccproxy هست تقریبا ( نمیگم دقیقا) یه isa ی کوچیک شده هستش آموزشش رو هم تو همین فروم هست اگه بگردی
    یه مزیت kerio به میکروتیک اینه که مجانیه اما میکروتیک یک os هستش و خوب مطمئنا کاملتر

alisc و sasangf سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    6
    کارکردن با میکروتیک کاره زیاد سختی نیست !
    الان کل وب پر شده از آموزش های تصویری ، متنی و ویدئو در رابطه با میکروتیک ( هر کانفیگی بخواهید آموزشش هست - مخصوصا در ویکی میکروتیک )

یه پیشنهاد عالی برای شما :

شما نسخه آزمایشی Router OS رو دانلود کنید ! سپس روی یک سیستم نصب کنید ! این نسخه 24 ساعت میتونه کارکنه ( نه 1 روز ! یعنی سیستم 24 ساعت روشن باشه لایسنس اکسپایر میشه ! )

سپس کانفیگ کنید و ببینید جواب کار شما رو میده یا نه ؟ اگر دیدید اوکی هست و خوشتون اومد برید یه روتر بخرید !!!

يه Router OS از ميكروتيك دانلود كردم روي VMWare نصب كردم. بعد با نرم‌افزار winbox هم بهش وصل شدم ولي ديگه بقيشو بلد نيستم

روتر یا سوئیچ ؟!؟!؟ ( فکر کنم سوئیچ هست اون شما می فرمائید روتر ! ) مدلش چیه ؟
    آره ظاهرا سوييچه. امروز پرسيدم گفتن مدلش اينه: D-Link Des1008d 10/100 Ethernet Switch
    و اينم عكسش:

ببینید برای این کاره شما میکروتیک جوابگو هست ! ( محدودیت حجمی + اعمال سرعت + بستن دسترسی به اینترنت )

نمیدونم برای کاره شما آیزا تا تی ام جی مناسب هست یا نه ! باید دوستان بیان و نظر بدن !
    من متاسفانه تجربه کار با ISA , TMG , Kerio رو ندارم !
    البته برای کریو که محدودیت حجمی اعمال کردن من شنیدم دردسر هست ! دوستان میگفتن خیلی داستان داره !
    من يه آموزش براي كريو از سافت‌گذر گرفتم يه نگا بندازيد ببينيد خوبه: آموزش برنامه فایروال وینروت کریو

کنترل بر کاربران منظورتون چی هست ؟ مانیتور کردن سایت هایی که میبینن ؟ ( برای این یه کار کریو خیلی گراف خوبی میده ! ریز سایت هایی که کاربران دیدن رو میده )
    نه. منظورم همون اعمال محدوديت حجمي و زماني براي مقدار دانلود هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehashoori نمایش پست ها
    دقیقا از توضیحان علی استفاده کن

در مورد tmg و isa بهت بگم که خیلی کامل هست اما کانفیگش مشکله
    فکر کنم برای 6و7 تا کامپیوتر همون ccproxy\ کفایت کنه اما kerio خیلی کاملتر از ccproxy هست تقریبا ( نمیگم دقیقا) یه isa ی کوچیک شده هستش آموزشش رو هم تو همین فروم هست اگه بگردی
    یه مزیت kerio به میکروتیک اینه که مجانیه اما میکروتیک یک os هستش و خوب مطمئنا کاملتر
    من كريو رو تست مي‌كنم ببينم چجوريه. ولي لطفا يكي بگه الان اين Router OS رو كه نصب كردم چجوري باهاش كار كنم و محدوديت اعمال كنم؟ بلد نيستم اصلا

نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    يه Router OS از ميكروتيك دانلود كردم روي VMWare نصب كردم. بعد با نرم‌افزار winbox هم بهش وصل شدم ولي ديگه بقيشو بلد نيستم
    خوب ! باید الان کانفیگش کنید دیگه !

مطالب زیر رو دونه به دونه سرچ کنید و جلو برید :

1. IP دادن به میکروتیک
    2. اینترنت در میکروتیک ( NAT اینترنت میکروتیک )
    3. QUEUE در میکروتیک
    4. PPPOE در میکروتیک

من كريو رو تست مي‌كنم ببينم چجوريه. ولي لطفا يكي بگه الان اين Router OS رو كه نصب كردم چجوري باهاش كار كنم و محدوديت اعمال كنم؟ بلد نيستم اصلا

آموزشش ها در انجمن هست ! هر کاری که قصد دارید انجام بدید سرچ کنید ! پیدا نکردید تاپیک بزنید دوستان راهنمایی می کنند !

kavehashoori، amin-net و sasangf سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: علیرضا

تازه وارد
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    1
    با درود
    من برای شبکه ای با 150 کلاینت از nttac و isa server استفاده کردم.
    برای این تعداد کاربر کم به نظر بنده مناسب نیست از این بستر استفاده کنید.
    isa سنگین و پیچیده است و اختصاص یه سرور قوی واسه اکانتینگ این تعداد کم کاربر مطلوب نیست.
    البته فقط توی محدودیت زمانی و گروه بندی کامل جواب گرفتم.
    برای کنترل حجم دانلود از Bandwidth splitter روش استفاده کردم که اصلا نتونستم جواب بگیرم. و درست کار نکرد.
    دوستان در صورتیکه در این زمینه کار کردن ممنون میشم راهنمایی کنن
    با توجه به کارهایی که isa واسم انجام میده نظیر vpn site to site که به عنوان جایگزین ارتباط MPLS دو سایت استفاده میکنم.استفاده از isa واسم اجباریه.
    روبستر isa و nttac پیشنهاد شما برای کنترل حجم استفاده کاربران چیه؟
    باسپاس

کلمات کلیدی در جستجوها:

برنامه کنترل حجم اینترنت و یوزر ها

دانلود نرم افزار کنترل روتر

کنترل مصرف اینترنت کاربران شبکه

کنترل مصرف اینترنت هر ای پی در میکروتیک

نرم افزار مدیریت اینترنت در شبکه lan

نرم افزار کنترل مصرف اینترنت تحت شبکه

نرم افزار کنترل اینترنت کریو چیست؟

نرم افزار میزان بندی اینترنت کارکنان

نحوه مدیریت وای فای در میکروتیک

برنامه مدیریت وای فای اختصاص حجم

استفاده از میکروتیک برای کنترل شبکه

مقداراستفاده ازاینرنت دراسیاتک

forum.persiannetworks.com t60497

آن یکی شیر است کادم میخورد آن یکی شیر است کادم میخورد

کنترل مصرف اینترنت در شبکه

نرم افزار مدیریت یوزرهای شبکهدانلود نرم افزار میکروتیک برای کنترلکنترل میزان مصرف در میکروتیککنترل آدرس اینترنت کاربران شبکه winboxنرم افزار مدیریت شبکه queuesکنترل حجم دانلود در شبکهنرم افزار مدیریت میزان زمان کاربران اینترنتاستفاده از vpn به همراه نرم افزار ccproxyروتر میکروتیکسیستم عامل میکروتیک برای کنترل وایرلس ها

برچسب برای این موضوع