نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 7سپاس
  • 1 توسط Mahmoudiha
  • 2 توسط al1p0ur
  • 2 توسط mehrzadmo
  • 1 توسط mehrzadmo

موضوع: IBSng کار ISA Server را انجام می دهد ؟

نام حقيقي: nicolas

عضو عادی شناسه تصویری Nicolas139
    نوشته
    167
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    150

IBSng کار ISA Server را انجام می دهد ؟

سلام ، من یک مودم ای دی اس ال و یک سیستم با دو کارت شبکه به عنوان سرور و 10 تا سیستم کلاینت دارم.
    مودم ای دی اس ال با کابل مستقیم به یکی از کارت شبکه های سرور وصل هست و اون یکی کارت شبکه سرور هم به سوئیچ وصل هست ، بقیه سیستم ها که هم همگی با همین سوئیچ وصل هستند ، هیچ چیز دیگه ای توی شبکه نیست ، یک شبکه خیلی خیلی ساده.
    قبلا روی سرور آیزا سرور نصب بود و این برنامه کار اشتراک گذاری اینترنت ، مدیریت پهنای باند برا اساس آیپی ها ، گزارشگیری از فعالیت های کلاینت های را انجام می داد .

حالا سیستم را فرمت کردم و CentOS 5.5 نصب کردم ، هیچ چیزی خاصی روی CentOS نصب نکردم و تنظیمات خاصی هم انجام ندادم ، توی لینوکس هم تازه کارم.
    با نصب IBSng میتونم کارهایی که با آیزا انجام میدادم و در بالا گفتم را انجام بدم ؟! یعنی با نصب IBSng خودش اینترنت را به اشتراک میذاره ؟ میشه پهنای باند کاربران را مدیریت کرد ؟ میشه گزارش سایت هایی که رفتند را گرفت ؟

مرسی

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمود

عضو غیر فعال
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    1
    میشه پهنای باند کاربران را مدیریت کرد ، میشه گزارش سایت هایی که رفتند را گرفت ، ولی در مورد اشتراک گذاری اینترنت به صورتی که شما قبل استفاده میکردید ، اطلاعی ندارم .

Nicolas139 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    167
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    150
    پس چجوری گزارش سایت هایی که رفتند را میگیره !!!! من مثلا روی سیستم آیزا نصب می کردم ، بعد توی یک قسمتی که داشت یوزر و پس ای دی اس ال را میدادم ، یا هم اینکه روی مودم یوزر و پس ای دی اس ال را ست میکردم و توی سرور فقط تنظیمات کارت شبکه را برای دادن گتوی و دی ان اس انجام میدادم ، بقیش دیگه با آیزا بود ، کلاینت ها هم یا با وی پی ان یا با قراردادن آیپی سرور به عنوان گتوی ، به اینترنت دسترسی داشتن ...

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    ISA یک فایرواله اما IBSng یک نرم افزار اکانتینگ !
    برای گزارشگیری و بستن پورت و .. باید از امکانات جانبی لینوکس استفاده کنید
    IBSng برای اکانتینگ
    Iptables برای فایروال و Ip forwarding و NAT و ..
    Squid برای کش و فیلترینگ و ...
    WebAnalyzer یا sarg یا ... برای گزارش گیری

در ضمن این رو هم اضافه کنم که وقتی میخواهید از IBSng استفاده کنید کاربران باید vpn بزنن به سرور و مثل ISA با دادن GAteway اینترنت دار نمیشن .

hosseinm و Nicolas139 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    167
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    150
    مرسی بابت توضیحات
    خوب پس مثل این که کلی کار باید انجام بدم ، من CentOS 5.5 را نصب کردم و بر اساس آموزش هایی که توی اینترنت بود IBSng نسخه رایگان را نصب کردم و هیچ مشکلی نداره ، صفحه ادمین هم باز میشه ! اما نمیدونم باید باهاش چکار کنم ! :دی
    برای راه اندازی سرور اینترنت که توی پست اول توضیح دادم ، میشه قدم به قدم بگید باید چکار کنم ؟ الان بعد از نصب IBSng باید چکار کنم ؟
    مراحل را به ترتیب بگید تا برم دنبالشون

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    كارتون يه خورده زياده دوست من . من نمي دونم اون ايزا رو چرا پاك كردين . اگر باهاش مشكلي نداشتين و خوب كار مي كرده برگردين به هممون حالت . اگه اصراري به استفاده از لينوكس ندارين من ميكروتيك رو پيشنهاد مي كنم . و در نهايت اگر ميخواييد از همين لينوكس استفاده كنيد به مراحل زير نياز داريد :
    1- ساخت چيز پي ان يا PPPoE سرور در لينوكس (يعني مرحله اي كه كاربر بتونه به اينترنت وصل بشه ) + ip tabels
    2- نصب IBSng براي اينكه بتونيد كاربرانتونو مديريت كنيد . چقدر كي و با چه سرعتي از اينترنت استفاده كنند + امكاناتي مثل سايت هايي كه رفتند و ...
    3 - براي كش هم از اسكوييد بايد استفاده كنيد .
    ---
    من تجربه اي در اين مورد ندارم ، اما فكر مي كنم آشنايي شما با لينوكس آنچنان زياد نباشه و اين يه مقدار هم نصب و راه اندازي و هم پشتيباني رو براي شما سخت مي كنه . مثلا من براي اينكه از لينوكس سر در نمي آرم از ان تي تك استفاده مي كنم كه تحت ويندوز هست و IBS يا sib رو استفاده نكردم تا الان . بحثم كيفيت نرم افزار يا مقايسه اونها نيست . بيشتر حرف سر اينه كه من تو كدوم راحت ترم ...

al1p0ur و Nicolas139 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    167
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    150
    مرسی ، میکروتیک میتونه کارهای مدیریتی روی اکانت ها را هم انجام بده ؟ میشه گزارشی از ترافیک استفاده شده هر کاربر گرفت ؟ فقط به OS میکروتیک نیاز دارم ؟

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    براي تعداد كم كاربران حتي مي تونه اكانتينگ رو هم انجام بده . اما اگر كاربرانتون تعدادشون زياده مثلا بيشتر از 30-40 نفر پيشنهاد مي كنم از اكانتينگ و كش جدا استفاده كنيد .

Nicolas139 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    167
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    150
    یعنی باز دوباره برای اکانتینگ از IBSng استفاده کنم !
    این IBSng را نصب کردم PPTP هم نصب کردم اما این دو درست با هم کار نمیکنن و یوزر نمیتونه کانکت بشه ، وی پی ان خطای 809 میده

نوشته
    167
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    150
    من آی بی اس و وی پی ان را راه انداختم ، الان یوز هم توی آی بی اس درست میکنم و همه چی اوکی هست ، اما چرا RealTime Web Analyzer توی آیبی اس هیچی نشون نمیده ؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

خطای 809

نرم افزار اکانتینگ چه کاری انجام میدهد

گزارش گیری نرم افزار ibsng

isa server یا ibs

خطا زمان گزارش گیری از isaخطای 809 وی پی انبرنامه برای گزارش ISAشماره 809خطاهای اینترنتیست کردن pppoe سرور لینوکس به ibsngست کردن ibsng و pppoe سرور لینوکسweb analyzer ibsng forum.persiannetworks.comمدیریت گزارشات در ایزاibsng isa serverطای 809خطا های مودم809ارتباط isa با برنامه ibsngنحوه کار با نرافزار ibsngروش گزارش گیری کلاینتهای vpn در آیزاoxhd 809خطای 809 در vpnگزارش گیری از نرم افزار ibsngکنترل اینترنت در لینوکس ibsngخطای گزارش گیری در سیستم کلاینتIBSn با isaibsn ias server

برچسب برای این موضوع