صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 33

موضوع: IP اختصاصی در NTTacPlus - حل شدن مسئله یکبار برای همیشه!

نام حقيقي: Memphis Raines

عضو غیر فعال
    نوشته
    63
    سپاسگزاری شده
    34
    سپاسگزاری کرده
    5

IP اختصاصی در NTTacPlus - حل شدن مسئله یکبار برای همیشه!

1. در Routing and Remote Access به شاخه NAT/Basic Firewall بروید و روی Local Area Connection راست کلیک کرده و Properties رو بزنید.

2. از تب Address Pools توسط دکمه Add یک رنج IP و یا یک IP تنها را وارد Pool کنید. توجه کنید که حتما آدرس خود سرور را هم اینجا قرار دهید.

** نکته 1 : رنج آدرس می تواند شامل یک یا چند IP باشد، برای دادن فقط یک آدرس IP در ابتدا و انتهای بازه، مقدار یکسان وارد نمایید.

** نکته 2 : اگر مقدار Netmask را برابر 255.255.255.0 قرار دادید و کاربر ping نداشت، آن را روی 255.255.0.0 قرار دهید.

3. از بخش زیرین، دکمه Reservations را فشار دهید و در پنجره باز شده و در فیلد اول، مقدار IP اختصاصی را بدهید و در بخش دوم یکی از IP های local را بدهید. (اگر قبلا برای سرور آدرس IP داخلی Static تعریف نکرده اید به پیوست A مراجعه کنید.) توجه کنید که حتما تیک Allow incoming sessions to this address را بزنید.

** نکته : حواستان باشد که تیک Enable NAT on this interface چک خورده باشد.

4. نرم افزار NTTacPlus را اجرا کنید و پس از اتصال به سرور از طریق منوی Edit، گزینه Profile Manager را انتخاب کنید. سپس user مورد نظر خود را انتخاب کرده و به برگه RADIUS Reply list بروید. در این برگه، ابتدا از منوی Drop Down سمت چپ، گزینه Framed-IP-Address را انتخاب کنید، سپس از فیلد سمت راست آن، همان مقدار IP داخلی (Local IP) که در مرحله 3 وارد کرده بودید را بنویسید و دکمه Add را بزنید. ضمنا تیک ...Do not append را هم چک کرده و در نهایت Update کنید.

** نکته : در صورتیکه آدرس IP به کابر اختصاص داده نشد، گزینه Framed-Network-Mask به همراه مقدارش را نیز به این لیست اضافه کنید.

پیوست A: در Routing and Remote Access روی Hostname راست کلیک کنید و Properties رو بزنید، سپس در برگه IP گزینه Static Address Pool را فعال کرده و سپس توسط دکمه Add یک رنج IP داخلی (local) تعریف کنید. توجه داشته باشید که این IP های داخلی به طور تصادفی به کاربران متصل شده به شبکه، اختصاص داده می شوند.

======================

# توضیح : ما ابتدا یک رنج IP داخلی بر روی سرور برای کاربران شبکه مجازی، تعریف می کنیم. سپس در NTTacPlus یکی از این IP ها رو به یکی از کاربران اختصاص می دهیم. همچنین روی سرور یک رنج IP Valid تعریف می کنیم و در آخر هم توسط NAT آدرس IP ولید را برای آدرس IP داخلی رزرو می کنیم.

% توجه : اگر یادان باشد، گفتم، اگر می خواهید حتی یک آدرس IP اختصاصی تعریف کنید، قبل آن حتما IP خود سرور را به رنج IP Pool بدهید. توجه داشته باشید که چون آدرس های دیگر تماما رزرو شده اند، بنابراین اگر این آدرس را اضافه نکنیم، کاربران معمولی Ping نخواهند داشت. البته نیازی نیست که این آدرس را رزرو کنید (و نمی شود هم این کار را کرد)، فقط کافیست در لیست IP Pool حضور داشته باشد.

** نکته : اگر از مرحله 2 جلوتر نرویم، رنج IP اختصاصی داده شده به IP Pool به طور تصادفی روی کاربران متصل شده، اثر می کند.

امیدوارم مفید واقع شده باشد، موفق و پیروز باشید :x

موضوعات مشابه:
    پیوست پیوست
    Hakimi، SADEGH65، milade و 5 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    57
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    9
    من تست کردم و آی پی به کاربر داده شد و مشکلی نبود اما به محض اینکه وی پی اس رو ریست کردم دیگه سرور بالا نیومد تا وقتی که سرویس RRAS رو غیر فعال نکردم کل سرویس های سرور از کار افتاد
    مشکل کجاس؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    63
    سپاسگزاری شده
    34
    سپاسگزاری کرده
    5
    ولی من مشکلی نداشتم تا به الآن!! شما DNS رو روی 255.255.255.0 قرار بدهید و پس از هماهنگی با مدیر شبکه سرور و خرید IP دوباره تست کنید.

ضمنا خوب همه چیز رو چک کنید، تا چیزی از قلم نیفتاده باشد و یا اشتباه انجام نشده باشد، با عکس های بالا کاری نداشته باشید، تنظیمات خودتون رو انجام بدهید...

حتما خبرش رو به من بدهید...

خواننده
    نوشته
    57
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    9
    سلام من برای تست 1عدد IP اضافی برای سرور خریدم و هیچ چیزی هم از قلم نیفتاده مطمن هستم.
    فقط netmask من 255.255.255.192 هست که من طبق آموزش بالا 255.255.255.0 قرار دادم
    این آموزش صحیح هست و کاملا کار کرد اما نمیدونم بعد از ریست چرا RRAS رو از کار میندازه

عضو غیر فعال
    نوشته
    63
    سپاسگزاری شده
    34
    سپاسگزاری کرده
    5
    شما Netmask شبکه خودتون یعنی همون 255.255.255.192 رو در تنظیمات بدهید، این یک چیز بدیهی است. تست کنید، خبرش رو بهم بدید.

موفق باشید

نام حقيقي: smith

عضو عادی شناسه تصویری nsmcse
    نوشته
    91
    سپاسگزاری شده
    38
    سپاسگزاری کرده
    23
    سلام
    آقا سوال من شاید کمی نامفهموم بود
    من الان 3 تا آی پی استاتیک دارم
    میخوام از هر آی پی 100 نفر بتونن وصل بشن و به nttac متصل بشن نمیخوام این آی پی ها واسه یوزر ست بشه میخوام از این سه تا آی پی هر کدوم 100 نفر یا بیشتر بهش وصل بشن

عضو غیر فعال
    نوشته
    63
    سپاسگزاری شده
    34
    سپاسگزاری کرده
    5
    آها، خوب از اول بگو!! :دی اگر میخوای این 3 تا IP بصورت random بین user ها تقسیم بشه، از مرحله 2 جلوتر نرو. در غیر اینصورت اگر بخوای براشون رزرو کنی، باید توی NTTac برای همشون یک IP داخلی تعریف کنی مثلا 10.0.0.100 (یادتان باشد از IP های 10.0.0.0 تا 10.0.0.5 استفاده نکنید) و سپس در IP Pool قسمت Reservations همون کاری رو انجام بدی که قبلا گفتم، یعنی بگی سرور جان (!!) IP خارجی مثلا 217.23.11.100 رو reserve کن برای IP داخلی مثلا 10.0.0.100 !! اون تیک ...incoming رو هم که حتما میزنی...

اینا رو بر اساس تئوری گفتم، تست کن نتیجه رو بگو...

نوشته
    91
    سپاسگزاری شده
    38
    سپاسگزاری کرده
    23
    نه عزیز نمیخوام تقسیم بشه میخوام تو سایتم 3 تا کانشکن v-pn بذارم هر کی هر کدوم رو خواست دانلود کنه تو هر کانکشن هم یه آی پی باشه
    بعد ورودی بشه از این 3 تا آی پی به سرور و به nttac متصل بشن
    من دیاگرام رو واستون آپ میکنم بهتر متوجه بشید

عضو غیر فعال
    نوشته
    63
    سپاسگزاری شده
    34
    سپاسگزاری کرده
    5
    توضیح دادم خدمتتون در پست قبل... یکبار دیگه خلاصه میگم:

بالفرض شما IP های 217.23.11.1 و 217.23.11.2 و 217.23.11.3 رو دارید. این ها IP های خارجی سرور شما هستند که قراره برای اتصال به کاربر داده بشوند.

شما در درجه اول باید یک رنج IP داخلی به سرور داده باشید، که تو پیوست A توضیح داده شد. بعد مراحل 1 و 2 را انجام بدهید، یعنی این سه تا IP رو به Address Pool اضافه کنید. حالا اگر بصورت سریالی هستند، یکبار رنج بدهید و اگر جدا از هم هستند، دونه دونه اضافه کنید و اول و آخر رنج رو همون یک IP بدهید.

تا به اینجای کار شما 3 تا IP به سرور داده اید که اگر کسی به هر کدام Connect کند، یکی از این سه تا IP به وی اختصاص داده می شود. حتی مثلا اگر در کانکشن 217.23.11.1 باشد، ممکن است آدرس IP وی 217.23.11.2 شود.

حال اگر شما می خواهید هر کس هر IP ای رو زد دقیقا همان آدرس به وی اختصاص داده شود، امتحانش نکرده ام ولی تقریبا مطمئن هستم که دیگر کار از طرف RADIUS Server تمام شده است. سر فرصت چند تا آزمون و خطا می کنم تا ببینم چه کار میشه کرد.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوست عزیز، شما این کاری که اینجا میبینید رو انجام بدهید، نتیجه رو به من بگید. علاوه بر کارهایی که قبل از این گفتم (البته از reservations استفاده نشود) برای یوزر ها این گروه PPP رو اختصاص بدهید (حواستان به ارث بری گروه ها هم باشد و با گروه Standard تداخل نکند، ارث از بالا به پایین می رسد) و Framed-IP-Address رو برابر با Selected-by-User قرار دهید. نتیجه را به من بگویید.

ویرایش توسط MEMPHIS : 2010-10-25 در ساعت 12:06 PM

نوشته
    91
    سپاسگزاری شده
    38
    سپاسگزاری کرده
    23
    تا به اینجای کار شما 3 تا IP به سرور داده اید که اگر کسی به هر کدام Connect کند، یکی از این سه تا IP به وی اختصاص داده می شود. حتی مثلا اگر در کانکشن 217.23.11.1 باشد، ((((((((((((( ممکن است آدرس IP وی 217.23.11.2 شود. )))))))))))

آقا باز فکر متوجه نشدید شما من رنج آی پی داخلی تعریف کردم 192.168.2.1 که dhcp زحمتش رو میکشه
    الان من سه تا آی پی دارم میخوام یوزر ها از هر کدوم وصل شدن dhcp همون آی پی داخلی( 192.168.2.1 to 192.168.2.255)رو بهشون بده
    اختصاصی نمیخوام آی پی بدم

عضو غیر فعال
    نوشته
    63
    سپاسگزاری شده
    34
    سپاسگزاری کرده
    5
    فکر کنم بحث من و شما یخورده پیچید به هم. اجازه بدهید قبل از جواب درکم رو از سوالتون بیان کنم...

شما 3 تا IP دارید که کاربران از طریق اون به سرور شما متصل می شوند. با این قسمت کاری نداریم. شما می خواهید کاربرانی که به سرور متصل می شوند، با یک آدرس IP داخلی مخصوص (یا مهم نیست؟) به سرور معرفی شوند. درسته؟

نام حقيقي: محمد

عضو غیر فعال
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    1
    سلام دوستان
    من سوال رو متوجه شدم و اینجا مینویسم ولی جواب با شماست !

منظور این دوست خوبم اینه که میخواد 3 تا کانکتشن برای اتصال به سرور VPN خودش بسازه و داخل هر کدام فقط یکی از اون 3 تا آیپی ای که خریداری کرده رو بزاره . برای شروع اتصال و نه بعد از اتصال .
    مثلا :
    کانکتشن اول با آپیپی 198.120.1.2
    کانکتشن دوم با آپیپی 198.150.1.8
    کانکتشن سوم با آپیپی 198.190.5.6

جواب من : (البته نمیدونم درسته یا نه چون تست نکردم)
    اما فکر کنم فقط با یک آیپی میشه به NTTac وصل شد .(اینکه برنامه بعد از اتصال چه آیپی ای به یوزر اختصاص بده رو نمیگم) . اتصال به این برنامه از کلاینتها به سرور که فقط با 1 آیپی برای این برنامه قابل قبوله !

اگر جوابی که دادم اشتباه است بگویید تا من هم جواب خودمو بگیرم !

عضو غیر فعال
    نوشته
    63
    سپاسگزاری شده
    34
    سپاسگزاری کرده
    5
    اگر منظور این باشد که واضح است، اگر DS هست که باید از دیتاسنتر بخواهید براتون تعدادی IP روی سرور assign کنند. اگر VPS هست به مدیر سرور بگویید با مجازی ساز، به شما چند IP را به خود سرور بدهد (حتما باید کانفیگ شود). بدین صورت هر سه آدرس به سرور شما ارجاع داده می شود.

نوشته
    91
    سپاسگزاری شده
    38
    سپاسگزاری کرده
    23
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadxx نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من سوال رو متوجه شدم و اینجا مینویسم ولی جواب با شماست !

منظور این دوست خوبم اینه که میخواد 3 تا کانکتشن برای اتصال به سرور VPN خودش بسازه و داخل هر کدام فقط یکی از اون 3 تا آیپی ای که خریداری کرده رو بزاره . برای شروع اتصال و نه بعد از اتصال .
    مثلا :
    کانکتشن اول با آپیپی 198.120.1.2
    کانکتشن دوم با آپیپی 198.150.1.8
    کانکتشن سوم با آپیپی 198.190.5.6

جواب من : (البته نمیدونم درسته یا نه چون تست نکردم)
    اما فکر کنم فقط با یک آیپی میشه به NTTac وصل شد .(اینکه برنامه بعد از اتصال چه آیپی ای به یوزر اختصاص بده رو نمیگم) . اتصال به این برنامه از کلاینتها به سرور که فقط با 1 آیپی برای این برنامه قابل قبوله !

اگر جوابی که دادم اشتباه است بگویید تا من هم جواب خودمو بگیرم !
    مرسی
    دقیقا منظورم همین بود
    ولی خودم هم شک داشتم که nttac نمی تونه همزمان سه تا آی پی رو مدیریت کنه
    ولی فکر کنم راه دیگه باشه اگه دوستان میدونند لطف کنند بگن که این 2 تا آی پی مونده رو دستم

نام حقيقي: محمد

عضو غیر فعال
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMPHIS نمایش پست ها
    اگر منظور این باشد که واضح است، اگر DS هست که باید از دیتاسنتر بخواهید براتون تعدادی IP روی سرور assign کنند. اگر VPS هست به مدیر سرور بگویید با مجازی ساز، به شما چند IP را به خود سرور بدهد (حتما باید کانفیگ شود). بدین صورت هر سه آدرس به سرور شما ارجاع داده می شود.
    سلام
    سرور مجازی 2 تا دارم و هرکدام 3 آیپی .
    حرف اینه که برنامه NTTac نمیتونه با بیشتر از 1 آیپی برای اتصال کار کنه !!!
    آیا این حرف اشتباه هست ؟

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

nttac plus assign ip to user

ساخت ip اختصاصي در nttac

ip اختصاصی nttacحل ارور error 919 in vpnhttp://forum.persiannetworks.com/f62/t39067.htmlnttacplus ip staticآی پی اختصاصی در nttacحل مشکل ارور 919 vpnآموزش کانفیگ NTTAC آی پی اختصاصیerror 919در وي پي انوارد نشدن به نرم افزار nttplus برای ساخت یوزر وی پی انارور 919 vpnرفع ارور 919 برای vpnrouting and remote access آموزش دانلودnttacplus framed-IP-Addressامتحان ip اختصاصیرفع ارور 919 vpnاختصاص دادن آی پی اختصاصی به کاربررفع ارورrouting ip NTTACPLUSآموزش تنظیم nttac برای آی پی اختصاصیساخت آي پي اختصاصينوع کانکشن nttacplusنحوه حل ارور 919 vpnتعريف اي پي اختصاصي

برچسب برای این موضوع