صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 38

موضوع: محاسبه تخفيف شبانه در NTTacPlus

عضو غیر فعال
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    nkm اين كار اصلا معقول و روال نيست . كوروش هم همينكار رو ميخواد بكنه . كه من فكر ميكنم يه ضعف بزرگ براي نرم افزارش باشه !

رضا جون من 5 ماهه از TacRas استفاده ميكنم . و به خوبي كار ميكنه . مشكلي كه من باهاش داشتم اين بود كه گزارش كاربران منو بهم ميريخت كه اونهم به لطف و سواد يكي از دوستان كاملا حل شد .
    الان هم گزارش و هم شبانه نيم بها من بخوبي كار ميكنه . ميتونم بگم عاليه !

اگه LPT Lock داري بدون درنگ اونرو پس بده و USB Lock بگير . من كه اوون اولا LPT داشتم اصلا قيد TacRas رو زده بودم . اما با USB Lock بسيار بسيار عالي كار ميكنه . من حتي چندين بار اعتبار كاربرها رو دستي تست كردم . و حتي 1 بار هم برنخوردم كه TacRas اشتباه محاسبه كرده باشه !

اگه ديتابيست رو SQL هست توجه كن كه براش Usre Loge تعريف نكني چون TacRas با اين موضوع مشكل داره !

اگه ورژن جديد نداري ميل بزن برات بفرستم !

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    شبکه های مختلفی رو ميشناسم که الان دارن از همين راه استفاده ميکنن.
    البته راه حل TACRAS کار ميکنه.
    در مورد گزارشات ايليا درست ميگه، چون گزارش گيری دقيق از Connection Log امکان پذيره.

منم يا نهايتا ميرم سراغ همين راهی که TACRAS ازش استفاده کرده و يا اينکه از راهی که بالا گفته شد استفاده ميکنم.

عضو غیر فعال
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    كوروش جان اين دوست باحال من اصلا از connection log هم استفاده نكرده . از همون nttac db استفاده كرده . يه كار جالبي كه فكر كنم به ذهن خودش فقط ميرسيد . يه كار خيلي راحت . اما هوشمندانه !
    حالا بهت ميگم چه كار كرده ! تو Privet Message

عضو غیر فعال
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    در مورد اوون راه حل كه خيلي از isp ها ازش استفاده ميكنن.
    قبول كن كه چون چاره اي ندارن اين كار رو ميكنن و به منظر من هم اصلا منطقي نيست . اين كه چه موقع سرويس بايد نيم بها باشه وظيفه كاربر نيست كه قطع كنه و با اوون يكي account وصل شه . اگه اينطوري ميخواستن . دو تا سرويس ميگرفتن كه يكي شبانه باشه و شب ازش استفاده كنن. اين كار وظيفه نرم افزار هست كه تشخيص بده از اين ساعت تا اوون ساعت بايد نيم بها استفاده كنه !
    در كن من كه اصلا اين راه حل شما رو نمي پسندم .
    بهترين كار همون كار tacras هست . الان داره خيلي خوب كار ميكنه و هيچ نقصي هم نداره !
    دوستاني كه باهاش مشكل دارن كمي به تنظيماتشون دقت كنن!
    براي يه نرم افزار حرفه كه كه داري مينويسي و كلي وقت صرفش كردي كه بياد و همه نرم افزارهاي موجود را كنار بزنه . اين موضوع كه نتونه تخفيف شبانه رو محاسبه كن يه مشكل بزرگه به نظر من . سعي كن حلش كني .
    راستي اوون biliing رو كه بهت دادم چطور بود؟
    نظري داشتي در مورد اضافه كردن يه چيزايي بهم بگو لطفا !
    از طرف ديگه من شديدا منتظر قسمت Reseller كارت هستم . الان تنها مشكل من با Nttac Plus همينه كه اگه حل بشه ديگه همه چيزم از اين بابت ميزونه!

عضو غیر فعال
    نوشته
    26
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    كار TacRas به اين صورته كه مياد حسابها رو دستكاري مي كنه و معمولا LeftTime رو افزايش ميده، پس از دريافت پيام Stop يه سري محاسبات رو انجام ميده و حساب تغيير يافته كاربر رو تصحيح مي كنه.
    ولي مشكلاتي كه ممكنه بوجود بياد:
    در حالتي كه NTTacPlus داره كار خودش رو به تنهايي انجام ميده، اگه سيستم قفل كنه يا به هر دليل مجبور به Restart اون بشيم در اين صورت كاربرايي كه وصل بودن اين اتصال آخرشون براشون مفت در مياد و نه از حساب اونا چيزي كم ميشه و نه تو stat ثبت ميشه. حالا اگه برنامه اي مثه TacRas حسابها رو دستكاري كرده باشه، بعد از اين اتفاق معلوم نيست چي ميشه. برنامه نويس اگه براي اين موضوع فكري نكرده باشه يه مشكل اساسي محسوب ميشه.
    يكي ديگه از مشكلات قفل كردن، از كار افتادن يا قطع برق روتر و يا RAS هست، در اين صورت كاربرها بصورت Online مي مونن، اگرچه ميشه اونا رو از ليست حذف كرد و مصرف اونا رو تو حسابشون ثبت كرد ولي هيچ وقت پيام Stop براي اونا صادر نميشه و حسابهاي افزوده شده تصحيح نميشن. انتظار هست برنامه نويس فكري براي اينگونه مشكلات كرده باشه.
    در ضمن اين برنامه در حقيقت Accounting رو بطور كامل به عهده نمي‌گيره و در واقع كار Accounting باز هم به عهده NTTacPlus هست. شايد اگه اين برنامه اين كار رو بطور كامل به عهده مي گرفت مي تونست منطقي تر حسابها رو كنترل كنه.

عضو سابق
    نوشته
    17
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

من هم همچین برنامه ای رو نوشتم

من هم همچین برنامه ای رو نوشتم... اگه خواستید باید بهم e-mail بزنید. تا بیشتر صحبت کنیم..

ar1428@yahoo.com

عضو عادی شناسه تصویری babak2536
    نوشته
    144
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0

يه پيشنهاد

سلام

نظر شما در مورد اين پيشنهاد براي پياده سازي تخفيف در ساعات مختلف چيه.
    - اين برنامه بايستي از طريق post accounting external script بايد عمل كند.
    -هيچ credit بهراي يوزرها set نميشود.group باقي ميماند .يعني يوزرها به صورت unlimited ميتوانند وارد شبكه شوند.
    -منطق برنامه و سيستم گزارشگيري آن بايد نه زماني باشد نه كيلوبايتي بلكه بايد ريالي باشد.
    -برنامه post accounting external script پس از قطع مشترك با توجه به جدول زماني تخفيف هزينه آن ارتباط را بر حسب ريال محاسبه كرده و مقدار اعتبار باقيمانده را در يكي از فيلدهاي بانك اطلاعاتي و با واحد ريال ذخيره مي كند و در صورتي كه اعتبار آن يوزر به صفر رسيد آن يوزر را disable مي كند.
    -در صورتي كه نگران اتصال كاربر بيش از اعتبار در آخرين ارتباط هستيد post accounting external script ميتواند با تغيير Max Connection time به مقدار اعتبار باقيمانده از اين امر جلوگيري كند.

ویرایش توسط babak2536 : 2004-02-19 در ساعت 05:11 PM

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط babak2536
    سلام

-هيچ credit بهراي يوزرها set نميشود.group باقي ميماند .يعني يوزرها به صورت unlimited ميتوانند وارد شبكه شوند.
    -منطق برنامه و سيستم گزارشگيري آن بايد نه زماني باشد نه كيلوبايتي بلكه بايد ريالي باشد.
    -برنامه post accounting external script پس از قطع مشترك با توجه به جدول زماني تخفيف هزينه آن ارتباط را بر حسب ريال محاسبه كرده و مقدار اعتبار باقيمانده را در يكي از فيلدهاي بانك اطلاعاتي و با واحد ريال ذخيره مي كند و در صورتي كه اعتبار آن يوزر به صفر رسيد آن يوزر را disable مي كند.
    -در صورتي كه نگران اتصال كاربر بيش از اعتبار در آخرين ارتباط هستيد post accounting external script ميتواند با تغيير Max Connection time به مقدار اعتبار باقيمانده از اين امر جلوگيري كند.
    پيشنهاداتت خوبه. بايد در موردشون بحث کرد.

عضو غیر فعال شناسه تصویری Delphan
    نوشته
    190
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط babak2536
    سلام

من قبلش يه سوال ميپرسم. آيا منظور از تخفيف شبانه اينه كه اگر كاربري 100 ساعت خريد و مثلا 11 شب وصل شد اگر ساعت از 12 گذشت سيستم با اين كاربر مانند شبانه برخورد كنه.
    البته من متن زير رو بر اساس جواب بله بالا نوشتم.
    ببينيد هر چه مصرف كاربر بره بالا طبيعتا هزينه ساعتي اون هم كم ميشه. مثلا شما در نظر بگيريد كه روزانه ساعتي 1000 تومان باشه و شبانه 500 تومان. و اگر كسي 10 ساعت خريد روزانه ساعتيميشه 800 تومان وشبانه 400 تومان.
    حال فرض كنيد يكي 8000 تومان و ديگري 2000 تومان خريدن. سيستم در مورد 2 ساعتي بايد تشخيص بده كه بيشتر از اون كم كنه و 10 ساعتي رو كمتر كه فرض كنيم با چند if تودر تو امكان پذير باشه. در اين صورت اگر اوني كه 10 ساعت خريده اعتبارش به 2 ساعت برسه چي؟ بايد كلي if باشه كه بتونه تشخيص بده و نياد از اين بيشتر كم كنه. حالا فرض كنيد كاربر شناسه اش رو تمديد ميكنه. در اينصورت مكانيسم كنترل خيلي سخت ميشه. اگر نرخ شبانه و روزانه تغيير كنه و يا نرخ تعداد ساعتهاي مختلف تغيير كنه بايد كل برنامه عوض شه.
    من در مورد روشي دارم فكر ميكنم كه سعي ميكنم طرحم رو تكميل كنم و اونو بنويسم.

عضو سابق
    نوشته
    17
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

Post Accounting

با سلام

چند نفر از دوستان مكانيزم كاركرد برنامه اي رو كه من نوشته بودم از جمله كوروش و آقاي شيرازي...
    با عرض معذرت از اينكه جواب به نامه هاي دوستان بعضي مواقع خيلي طول ميكشه و من واقعا شرمنده ام . علتش هم گرفتاري شغلي شديد بنده است.

شرح برنامه و شيوه كاركرد آن:

1 - يك جدول اضافي در بانك اطلاعاتي nttac اضافه كردم و ليست گروهها و ميزان تخفيف و شروع و پايان تخفيف رو توي هر سطرش وارد كردم.

2 - برنامه اي رو نوشتم كه موقعي كه دستور STOP اكانتينگ بهش مياد. يعني چه يوزر بصورت اتوماتيك ،kill ميشه و چه بصورت دلخواه dc ميشه تخفيف رو به اعتبارش اضافه مي كنه.

محاسن:

پياده سازي اين روش آسونه و سريع و خوب هم جواب ميده

معايب:

اعتبار بعد از dc شدن كاربر به حسابش اضافه ميشه.

رفع عيب:

عمل dc كردن رو همين برنامه Post-accounting به عهده بگيره كه كاملا عمليه. روش آن هم استفاده از پيام UPDATE تو پيغامهايي است كه از طرف NAS ميرسه.

اگر دوستان محترم مطلب فوق رو خواندند. خواهش مي كنم نظرشون رو بفرمايند.

با تشكر - امير
    ar1428@yahoo.com

نوشته
    190
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    همانند ديگر طرحها من هم نظرم اينه كه با اضافه كردن يه جدول اضافه و يا دو فيلد به جدول كاربران، و نوشتن يك اسكريپت با يه ورودي تخفيف شبانه پياده سازي بشه.
    تفاوت نرخ بين شبانه و روزانه رو بر حسب Interval خود NTTAC و بر حسب درصد بدست آورده و به عنوان پارامتر ورودي به اسكريپت ميفرستيم.(SH).
    زماني كه ساعت شبانه شروع ميشه بر حسب SH تخفيف رو به اعتبار كاربران اضافه ميكنيم. البته بايد اينجا اين تخفيف بر حسب مانده اعتبار كاربر محاسبه بشه كه از اون دو فيلد اضافي استفاده ميكنيم(F1و F2).
    در F1 زماني رو كه كاربر رو خط ذخيره ميشه. از لحظه شروع تا ادامش.
    در F2 زمان بين Interval رو ذخيره ميكنيم تا بر اساس اون زمان اضافه بدقت محاسبه بشه.
    با هر Intervalمقدار F2 در SH ضرب شده و به Timeleft كاربر اضافه ميشه و F2 صفر ميشه.
    زماني كه كاربر Stop بشه(به هر صورت) F1, F2 صفر ميشن.
    چنانچه در اين برق بره، سرور قفل كنه و يا به هر دليلي، اين امر نه تنها از اعتبار كاربر كم نكرده، بلكه به اون هم اضافه شده كه براي رفع اين مشكل زماني كه سرويس NTTACشروع ميشه اين اسكريپت بايد چك كنه كه آيا F1,F2 بزرگتر از صفر وجود داره، در اينصورت بايدF1 رو از TimeLeft اون كم كنه و مجددا اينهارو صفر كنه.
    (منظور من از Interval همون زمونيه كه بر اساس اون NTTAC مياد و اعتبار كاربران رو چك ميكنه).

نوشته
    190
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    من يه فكر ديگه به ذهنم رسيد
    اگر بخوايم اكانتينگ رو ما بر عهده بگيريم استفاده از همون روش ريالي عاليه. چيزي شبيه به محاسبه نرخ مكالمه سويچهاي مخابرات ميشه يعني براي هر كاربر ساعت و نرخ بريال و جداولي كه ساعات مختلف روز و قيمت اون ساعات رو داشته باشه تعريف ميكنيم. با اين كار ميشه طوري تنظيم كرد كه حتي در ساعات مختلف متغير حساب كنه. مثلا زماني كه كاربر مياد وصل ميشه به بازه زماني نگاه ميكنه و بر اساس نرخ اون ساعت از اعتبارش كم ميكنه. زماني هم كه صفر شد كاربر قطع و اعتبارش صفر ميشه.

يه روش كه شايد خيلي ساده تر هم باشه استفاده از يك جدول جداگانه و اضافه كردن يك فيلد SWبه جدول انتي تك هستش به اين صورت كه بازه هاي مختلف و نرخ هر بازه رو به درصد به جدول اضافه ميكنيم. و در حالت پيش فرض مقدار SW=0 هستش و زماني كه بازه هاي زماني عوض ميشن بر اساس درصد بازه و مقدار SW هم مقدار timeleft عوض ميشه و هم مقدار SW(مثلا اگر صفر بوده يك ميشه و يا بلعكس)
    خيلي ساده ميشه در اكسس و يا SQL Server اين روشها رو پياده كرد و بنظر من برنامه خارجي شايد نخواد.

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    بابا بحث خيلي خفنه. اي ول برنامه نويس هاي توپ.
    راستياتش اين عقل ناقص ما چيزي از اين مباحث نفهميد. اگه به جايي رسيدن بي زحمت زير ديپلمي بنويسين ما هم حاليمون شه

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    Delphan جان بايد بشينيم عملا پياده اش کنيم تا مشکلاتش در بياد . . .

نوشته
    190
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط koorosh
    Delphan جان بايد بشينيم عملا پياده اش کنيم تا مشکلاتش در بياد . . .
    من با نظر شما كاملا موافقم چون اينا فقط در حد ايده هستند و تا الگوريتم و پياده سازي خيلي فاصله دارن.
    ولي يه سوال دارم
    به نظر شما امكانپذير هستش كه بدون اسكريپت خارجي اينو پياده سازي كرد(مثلا با استفاده از after edit و .. و يك تايمر خارجي، تا الان به اين فكر كرديد)
    اگر كه شما بخوايد من حاضرم تو پياده سازيش كمك كنم.

صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

WEBTAC

NTTacPlus معایب

برچسب برای این موضوع