نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11
سپاس ها 11سپاس
  • 3 توسط mtbiirir
  • 1 توسط mcmilad
  • 1 توسط SADEGH65
  • 1 توسط mcmilad
  • 1 توسط SADEGH65
  • 1 توسط mcmilad
  • 2 توسط mtbiirir
  • 1 توسط mtbiirir

موضوع: سرعت و نرم افزار اکانتینگ

نام حقيقي: نیما

خواننده
    نوشته
    77
    سپاسگزاری شده
    13
    سپاسگزاری کرده
    72

سرعت و نرم افزار اکانتینگ

سلام می خواستم بدونم ایا بین نرم افزار اکانتینگ یک isp و سرعت اتصال کاربران رابطه ای وجود داره؟ یعنی اینکه مثلاً جایی که isputil داره با جایی که از nttac استفاده میکنه با یک پهنای باند سرعت یوزر ها در اتصال به شبکه فرقی میکنه یا نه؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: MAHDI TAKALLOU

عضو عادی . شناسه تصویری mtbiirir
    نوشته
    611
    سپاسگزاری شده
    317
    سپاسگزاری کرده
    18
    اگه سرور اكانتينگ از نظر سخت افزاري ok باشه و پهناي باند بين اكانتينگ با رديوس يا nas(مثل سيسكو يا ميكروتيك) مشكلي نداشته باشه سرعت وdelay برقراري ارتباط در همه اكانتينگ ها يكسان است البته در تعداد يوزر بالا اكانتينگهاي لينوكسي port busy كمتري دارند و با سخت افزار معمولي هم براحتي كار ميكنند كه اين مسئله با استفاده از سخت افزار خيلي بهتر در ويندوز قابل حل ميباشد

SADEGH65، puya2000100 و s1362 سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    466
    سپاسگزاری شده
    94
    سپاسگزاری کرده
    187
    اگه الگوريتمهاي احراز هويت كاربر و يا اعتبار سنجي كاربر از اردر زماني يا اردر حافظه بالايي برخوردار باشه ميتونه به شدت performance رو پايين بياره

s1362 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط s1362 نمایش پست ها
    سلام می خواستم بدونم ایا بین نرم افزار اکانتینگ یک isp و سرعت اتصال کاربران رابطه ای وجود داره؟ یعنی اینکه مثلاً جایی که isputil داره با جایی که از nttac استفاده میکنه با یک پهنای باند سرعت یوزر ها در اتصال به شبکه فرقی میکنه یا نه؟
    نمیدانم اعتراض به پست 2 به چه علت است ؟!!!

ببینید شمادر مورد اکانتینگ سوال کردید و ارتباط آن با با سرعت .
    ببینید تاثیر گزاری AAA بیشتر در لحضه اتصال است و پکتهای ارتباطی در این فاز نیز با سرور پایین است .

در باقی اتصال فقط وضیفه گزارش گیری را دارد و نه مورد دیگری پس این که بگوییم بعد از اتصال تاثیری در سرعت دارد کاملا بی ربط است .و در صورت دان بودن این سرور نیز اتصال برقرار خواهد ماند.

در هنگام اتصال در صورت دیتابیس مناسب و سرعت پاسخ گویی و ارتباط مناسب بین NAS و Radius (معمولا از این پروتکل استفاده میشود ) موردی پیش نمی آید به غیر از سنگینی دیتابیس و یا ایراد سرور اکانتینگتان.

خواننده
    نوشته
    466
    سپاسگزاری شده
    94
    سپاسگزاری کرده
    187
    آقاي نجاتي شما ديگه چرا؟؟؟
    فرض كنيد من يه آي اس پي دارم مثل شاتل با چند هزارتا كاربر (آرزو بر جوانان عيب نيست !!!! )
    بعد نشستم واسه اينكه پول خرج نكنم از خسيسي زياد خودم يه اكانتيگ نوشتم
    ولي از اونجايي كه هيچي از تحليل نرم افزار و طراحي ديتابيس نميدونم يه ديتابيس طراحي كردم فاجعه اورهد در حد تيم ملي هيچ اثري از normalizing توي اين ديتابيس ديده نميشه توي كد برنامه هم بجاي اينكه از stored procedure و query و view و..... استفاده كنم حلقه for, while و امثالهم استفاده كردم
    چشم بسته ميتونم بهتون اطمينان بدم اين برنامه واسه 1000تا يوزر 2 ساعت هم دوام نمياره cpu usage ميچسبه به سقف سرور هنگ ميكنه ميره پي كارش!!!!!
    حالا چند لول پايين تر از اين فاجعه رو در نظر بگيريد واسه مقايسه اكانتيگهاي وطني!

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط mcmilad نمایش پست ها
    آقاي نجاتي شما ديگه چرا؟؟؟
    اتفاقا کسی مثل من که زیاد حرف میزنه در تاپیک ها اشتباه هم زیاد ممکنه انجام بده و نمونه های اشتباه من در سایت موجود است و کلا انسان جایز الخطا است.

فرض كنيد من يه آي اس پي دارم مثل شاتل با چند هزارتا كاربر (آرزو بر جوانان عيب نيست !!!! )
    بعد نشستم واسه اينكه پول خرج نكنم از خسيسي زياد خودم يه اكانتيگ نوشتم
    ولي از اونجايي كه هيچي از تحليل نرم افزار و طراحي ديتابيس نميدونم يه ديتابيس طراحي كردم فاجعه اورهد در حد تيم ملي هيچ اثري از normalizing توي اين ديتابيس ديده نميشه توي كد برنامه هم بجاي اينكه از stored procedure و query و view و..... استفاده كنم حلقه for, while و امثالهم استفاده كردم
    چشم بسته ميتونم بهتون اطمينان بدم اين برنامه واسه 1000تا يوزر 2 ساعت هم دوام نمياره cpu usage ميچسبه به سقف سرور هنگ ميكنه ميره پي كارش!!!!!
    حالا چند لول پايين تر از اين فاجعه رو در نظر بگيريد واسه مقايسه اكانتيگهاي وطني!
    در این رابطه هم چند مورد .
    1- این مورد نرم افزار اکانتینگ است .
    2- در پست اول قسمت آخر را ببینید !!
    پهنای باند سرعت یوزر ها در اتصال به شبکه فرقی میکنه یا نه؟
    پس منظور سرعت اتصال نیست پهنای باند بعد از اتصال است.
    3- من در پست خود در این موردی که شما نوشتید در قسمت " به غیر از سنگینی دیتابیس و یا ایراد سرور اکانتینگتان." منظور از این مورد را گفته ام.
    4- آن مورد مشکل اکانتینگ استو برنامه نویسی آن و حد نهایت اکانتینگ از دور خارج میشود ولی در کار یوزرهای فعلی اختلالی پیش نمی آید.
    5- مشکل ایجاد شده یا عدم اتصال یوزر ها و یا کندی آن است .
    6- اکلانتینگ های وطنی نیز آنچنان بد نیستند ( به علت هسته لینوکسی ) + استفاده از freeradius به عنوان پایه در Netbill و SIB

امیدوارم منظور را به درستی رسانده باشم.

خواننده
    نوشته
    466
    سپاسگزاری شده
    94
    سپاسگزاری کرده
    187
    سنگيني ديتابيس كه ناخوداگاه با زياد شدن ركوردها در هر حالتي پيش مياد
    البته پيكجهايي وطني كه ما ميخريم همه جعبه سياه هستن از توش كسي خبر نداره بايد قبل خريد چندتا صلوات بفرسيد كه ايشالا برنامه خوبي باشه!
    راستي دوران از چه radius استفاده ميكنه؟

ویرایش توسط mcmilad : 2009-10-06 در ساعت 06:36 PM

نوشته
    611
    سپاسگزاری شده
    317
    سپاسگزاری کرده
    18
    خيلي ممنون
    وقتي صحبت از اكانتينگ در سطح nttac , ibs, sib, netbil ,...ميشه كه لول هاي مختلف مهندسي نرم افزار و كدنويسي رو در زمينه بهينه سازي كد وquery ها و retrive conection to db ها رو پياده سازي كرده اند واصلن با يه نرم افزار آماتور مثل hello packet قابل مقايسه نيستند .
    اين دوستمون از اختلاف سرعت ارتباط بين اكانتينگ و رديوس پرسيدند كه عرض كردم بين اكانتينگها در فاز معمولي و قوي فاصله زيادي نيستو من فكر نميكنم ايشون منظورشون در سطح بالاتر از 300 تا online يوزر باشه
    اما در يك محيط enterprise مثل شاتل كه شما فرموديد ويا شركتهاي بزرگ كه حدود 20000 يوزر آنلاين دارند بحث connection با my sql كاملا هماهنگ بوده وسرعت mysql به حد نياز ميباشد اما بحث user reporting system لود زيادي دارد كه از عهده mysql بر نمي آيد و اكثرن مجبور به مهاجرت به سمت اوراكل تحت لينوكس شده اند.
    خود ما با 4000 آنلاينIN,E1 و 8000 آنلاين adsl هنوز با mysql مشكلي پيدانكرده ايم البته براي توسعه و آينده نگري سفارش اكانتينگ با ديتابيس اوراكل را داده ايم

puya2000100 و s1362 سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    77
    سپاسگزاری شده
    13
    سپاسگزاری کرده
    72
    از توجه همه دوستان ممنونم بزارید یکم موضوع رو شفاف تر کنم پهنای باند اداره ما 16MB هستش اما یه isp اینجا هست با پهنای باند کمتر از 8 MB اما سرعت یوزر های اون isp خیلی بیشتر از isp ماست نرم افزار اکانتینگمون هم nttacplus و یوزر ها کمتر از 60 تا همزمان onlinan و دو خط E1 هم داریم و منظورم از سرعت بعد از اتصال کاربران هستش(ببخشید شلخته توضیح دادم )

نوشته
    611
    سپاسگزاری شده
    317
    سپاسگزاری کرده
    18
    توی یه شبکه المانهای زیادی برای تعیین سرعت وجودداره
    مهم ترینش خود gw هستش با چی اسنترنت share شده
    برخی اوقات هم یواشکی میدزدند
    گاهی اوقات هم جلوی update ها رو نمی گیرند

خواننده
    نوشته
    77
    سپاسگزاری شده
    13
    سپاسگزاری کرده
    72
    نقل قول نوشته اصلی توسط mtbiirir نمایش پست ها
    توی یه شبکه المانهای زیادی برای تعیین سرعت وجودداره
    مهم ترینش خود gw هستش با چی اسنترنت share شده
    برخی اوقات هم یواشکی میدزدند
    گاهی اوقات هم جلوی update ها رو نمی گیرند
    gw یه روتر سیسکو 3660 هستش برای share کردن اینترنت تو شبکه داخلی از ایزا استفاده میکنیم آیا ایزا کاربران dial up رو هم کنترل می کنه؟
    من خودم تست می گیرم هیچ دزدی از پهنای باند صورت نمی گیره (با zone alarm کنترل می کنم) ولی سرعت پایینه

کلمات کلیدی در جستجوها:

برنامه اکانتینگ NTTAC

هسته نرم افزار netbill

سخت افزار اکانتینگ

بهینه کردن سرعت اینترنت در شبکه های بزرگ site:forum.persiannetworks.com

بررسی نرم افزار اکانتینگ شاتل

اکلانتینگ اینترنت در شبکه

forum.persiannetworks.com nttacplus mysql

برنامه نویسی نرم افزار اکانتینگ

تعیین سرعت سرور

مقایسه IBS و Netbill

مقایسه نرم افزارهای netbill