نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط M-r-r
  • 1 توسط M-r-r
  • 1 توسط Meteor

موضوع: پاک کردن یوزهای یک گروه به صورت دسته جمعی

نام حقيقي: shinyboy

عضو عادی
    نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    27

پاک کردن یوزهای یک گروه به صورت دسته جمعی

سلام
    چطوری میشه تمام کاربرای یه گروه خاص رو در NTTacPlus پاک کرد.من از دیتابیس access استفاده میکنم.
    برنامه tacshartp هم دارم ولی همچین چیزی نداره

در ضمن میشه بگین چطور میشه کاری کرد که یوزرایی که اعتبارشون تموم شده به صورت خودکار پاک بشن؟

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط shinyboy : 2009-06-05 در ساعت 05:15 PM

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    یه سری کارا روی دیتابیس باید انجام بدید، یا اینکه برنامه ای بنویسید که چنین قابلیت هایی داشته باشه، متاسفانه علی رغم اینکه Nttacplus از یک engine قدرتمند برخوردار است، امکانات جانبی چندانی همراه آن توسط نویسنده گان آن عرضه نشده است؛ یا باید برای این امکانات اضافه هزینه کنید، یا از ابزرا های موجود که در انجمن هم لینک های دریافت آنها قرار داده شده است استفاده کنید و آنها را مطابق میل و نیاز خود، بهینه سازی کنید، یا اینکه وضعیت فعلی را به یک Accounting جدید با امکانات بهتر ارتقاء بدهید .

shinyboy سپاسگزاری کرده است.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: shinyboy

عضو عادی
    نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    27
    میشه بگین واسه ساخت یه همچین برنامه ای باید چه مقدماتی فراهم کرد.یعنی باید چه چیزایی بلد بود .چه برنامه نویسی هایی و باید چیکار کرد.ممنون میشم ازتون

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    امیدوارم انتظار نسخه پیچی نداشته باشید !
    شما باید برنامه ای بنویسید که بتواند با پایگاه داده (MsAccess) ارتباط برقرار نماید، در میان مقادیر رشته ای (string) و عددی (integer) موجود در سطر ها و ستون های آن جستجو کند، نتایج را نمایش دهد، بتواند نتایج بدست آمده را بر اساس نیاز، جدا کرده و از پایگاه داده اصلی حذف نماید، خاصیت پشتیبان گیری پیش از تغییرات را نیز داشته باشد .

فکر میکنم به عنوان زبان برنامه نویسی، با ویژوال بیسیک، دلفی و Cشارپ بتونین برنامه مورد نظرتون رو براحتی بنویسید .

shinyboy سپاسگزاری کرده است.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: شهاب صادقی

عضو عادی شناسه تصویری Meteor
    نوشته
    216
    سپاسگزاری شده
    141
    سپاسگزاری کرده
    15
    نقل قول نوشته اصلی توسط shinyboy نمایش پست ها
    سلام
    چطوری میشه تمام کاربرای یه گروه خاص رو در NTTacPlus پاک کرد.من از دیتابیس access استفاده میکنم.
    برنامه tacshartp هم دارم ولی همچین چیزی نداره

در ضمن میشه بگین چطور میشه کاری کرد که یوزرایی که اعتبارشون تموم شده به صورت خودکار پاک بشن؟
    سلام دوست عزیز
    شما میتونید از مجموعه نرم افزاری تک شارپ که به رایگان قرار داده شده هم استفاده کنید.مجموعه پاکساز به شما امکانات خوبی را برای حذف میده.
    با یه نرم افزار که بتونه کوئری ها را روی دیتا بیس انجام بده(که مثل نقل و نبات فراوونه) و با دادن یک کوئری ساده میتونید دیتا بیس را تمیز کنید. اما پیشنهاد بنده همون نرم افزار های تک شارپ هست که مدت زیادی هست مورد استفاده دوستان قرار گرفته.ایجاد کوئری ها هم بسیار ساده است.چون ساختار بانک اطلاعاتی ان تی تک بسیار ساده است.
    با یک کوئری ساده در خود اکسز هم میتونید به دلخواه عملیات حذف را انجام بدید.
    یک کوئری ساده:
    بخش اول پیدا کردن کاربرانی که دارای گروه خاصی هستند.
    Select Tac_ID From Tac_Usr Where Tac_Attr = "[Global]Groups" and Tac_val = "نام گروه"
    با این کوئری فهرستی از کاربرانی که دارای گروه خاص هستند نمایش داده میشه.حالا اگر بخواهید عمل حذف را انجام بدید به جای سلکت دستور دلت را میذارید
    Delete From Tac_usr Where Tac_id in (Select Tac_ID From Tac_Usr Where Tac_Attr = "[Global]Groups" and Tac_val = "نام گروه")
    کوئری ترکیبی دوم کارش اینه:
    در پرانتز ابتدا فهرست کاربرانی که دارای گروه خاصی هستند نمایش داده میشه و بخش اول هم همه رکورد های کاربرانی را که پیدا شده اندرا حذف میکنه.
    در صورتی که با کوئری ها آشنایی ندارید اصلا توصیه نمیکنم روی بانک اطلاعاتیتونن کاری انجام بدید مگر اینکه از نتیجه کار کاملا آگاه باشید.و نیازی هم به دانستن زبان برنامه نویسی برای کار کردن با بانک های اطلاعاتی ندارید.فقط باید یاد بگیرید که چطوری کوئری بنویسید.

ویرایش توسط Meteor : 2009-06-21 در ساعت 11:44 PM علت: اضافه کردن کوئری
    Benygh سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع