نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5

موضوع: مشکل با ISPUtil در کامپیوترهای پشت NAT

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

مشکل با ISPUtil در کامپیوترهای پشت NAT

تو دانشگاه مون از ISPUtil برای اکانتینگ استفاده می کنند. کلاینتها از طریق ست کردن پروکسی و استفاده از برنامه کلاینت به اینترنت دسترسی دارند.
    یه سرور ایجاد کردم و به اون کامپیوترهای آزمایشگاه و یه AP وصل کردم و رو سرور dhcp و nat رو راه انداختم. تا اینجا مشکلی نیست ولی وقتی یکی از کامپیوترها توی شبکه ام(چه از طریق LAN و چه Wifi) اون برنامه کلاینت ISPUtil رو اجرا می کنه بقیه اگر پروکسی رو ست کرده باشند به اینترنت دسترسی دارند بدون اینکه برنامه کلاینت رو اجرا کرده باشند و جالبیش هم تو اینه که اگر کسی که برنامه رو اجرا کرده disconnect هم کنه کلا همه بازهم به اینترنت وصلن!! البته چک کردم اگه rras رو حالت VPN و NAT باشه اگر کاریر disconnect کنه دیگه اینترنت قطع میشه تا نفر بعدی وصل شه!
    تنظیم های nat هم دقیقا همون تنظیم های معمولی هست. سرور سه کارت شبکه داره: یکی WAN ، یکی LAN و یکی دیگر هم برای AP. تو dhcp هم دو scope یکی برای lan و یکی هم برای wifi هست، و ip های gateway و dns رو به کلاینتها میده.
    شبکه به خوبی کار میکنه و تنها مشکلش همینه.
    اگه کسی به همچین مشکلی برخورده لطقا منو راهنمایی کنه.

در ضمن آیا روشی هست تا بتونم نیاز به برنامه کلاینت رو بردارم تا کاربرها از طریق proxy به اینترنت وصل بشن. چون این برنامه فقط رو ویندوز کار میکنه و رو کامپیوترهایی که لینوکس دارند و یا موبایلها اجرا نمیشه.
    البته اینو بگم که من مسئول شبکه دانشگاه نیستم، یه دانشجو هستم و تمام این کارها رو انجام دادم چون مسئولین محترم دانشگاه تا به حال به فکرشون نرسیده بود این کار بکنند.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    شما از ژانویه 2004 تا حالا دانشجو هستید. بابا ای ول به پشتکار شما.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    فکر میکنم مشکل شما از تنظیمات NAT روی سرور باشه .
    علی الحساب، پیشنهاد میکنم اون تنظیمات رو چک کنید، مطالب قبلی رو هم یه مطالعه بفرمایید /.

برای ارائه اینترنت به یوزر، راهکار ها و خدمات بهتری هست که با کمترین دستکاری سمت یوزر، کمترین تعریف ها، میشه اینترنت رو به اونها ارئه کرد، وضعیت رو کنترل کرد و در هر لحظه بتوان به حساب های کاربری دسترسی داشت .
    پیشنهاد من، البته قبل از اینکه بفرمایید در این شبکه چه نیاز هایی وجود دارد ! استفاده از سرویس HotSpot (راه اندازی شده بوسیله یک روتر برد Mikrotik ) به همراه یک سیستم متوسط به بالا برای اکانتینگ هست .

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    می تونه مشکل از پورت برنامه کلاینت باشه؟ کسی میدونه برنامه هه رو پرت چنده؟

برای ارائه اینترنت به یوزر، راهکار ها و خدمات بهتری هست که با کمترین دستکاری سمت یوزر، کمترین تعریف ها، میشه اینترنت رو به اونها ارئه کرد، وضعیت رو کنترل کرد و در هر لحظه بتوان به حساب های کاربری دسترسی داشت .
    پیشنهاد من، البته قبل از اینکه بفرمایید در این شبکه چه نیاز هایی وجود دارد ! استفاده از سرویس HotSpot (راه اندازی شده بوسیله یک روتر برد Mikrotik ) به همراه یک سیستم متوسط به بالا برای اکانتینگ هست .
    همونطور که گفتم من دسترسی به سرورهای دانشگاه ندارم. بیشتر هدفم این بود که یه جوری از شر این برنامه هه خلاص شم تا دیگر کلاینتها راحت وصل شن.
    بازهم ممنون.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    این یه پیشنهاد بود، نه یک دستور العمل !

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1