صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 26

موضوع: به نظر شما فايروال نرم افزاري خوبه يا سخت افزاري ؟؟؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0

Icon3 به نظر شما فايروال نرم افزاري خوبه يا سخت افزاري ؟؟؟

دوستان سلام.
    داره كم كم مقاله هايي تو اينترنت مياد كه ادعا مي كنه در اينده اي نه چندان دور فايروال هاي سخت افزاري نسبت به فايروال هاي نرم افزاري كارايي شونو از دست ميدن (با قويتر شدن سخت افزارها)
    البته ميشه گفت حرف بي ربطي هم نميگن. چون فايروال هاي سخت افزاري فقط تا لايه 3 يا 4 فيلتر مي كنن ولي فايروال هاي نرم افزاري حتي تا لايه application ‌هم مي تونن اينكارو انجام بدن.
    حالا مي خواستم بدونم نظر شما دوستان چيه ؟

موضوعات مشابه:

عضو غیر فعال
    نوشته
    61
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سخت افزاری

intrusion

دارند در سورتی که در نرم افزارها خيلی کم پيدا ميشه.و اين يک دليل برتری سخت افزاری

است

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    من با نظر siavash25 موافق نیستم. اصولا Firewall ای که IDS و IDP نداشته باشد Firewall نیست! (Intrusion Detection System & Intrusion Detection and Prevention)
    من Firewall های نرم افزار مختلفی را می شناسم که بسیار بهتر از Firewall های سخت افزاری کار کرده اند و امتحان خود را پس داده اند. از نظر امکانات هم تفاوتی با هم نمی کنند. بلکه در مواردی، امکانات سیستم های نرم افزاری وسیع تر از سخت افزاری ها است.
    البته در انتخاب همیشه باید به مقیاس ها توجه داشت و انتخاب ها باید متناسب با نیاز باشند.

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    من بیشتر با نرم افزاری موافقم. مخصوصا که IDS رو خیلی راحت میشه روش راه انداخت.

در ضمن LOG های بهتری می تونی ازش بگیری.

عضو غیر فعال
    نوشته
    61
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط koorosh
    من با نظر siavash25 موافق نیستم. اصولا Firewall ای که IDS و IDP نداشته باشد Firewall نیست! (Intrusion Detection System & Intrusion Detection and Prevention)
    من Firewall های نرم افزار مختلفی را می شناسم که بسیار بهتر از Firewall های سخت افزاری کار کرده اند و امتحان خود را پس داده اند. از نظر امکانات هم تفاوتی با هم نمی کنند. بلکه در مواردی، امکانات سیستم های نرم افزاری وسیع تر از سخت افزاری ها است.
    الب
    ته در انتخاب همیشه باید به مقیاس ها توجه داشت و انتخاب ها باید متناسب با نیاز باشند.
    حالا که بحث به اينجاها کشيد،اگر لطف کنيد و لينک برا دانلد بديد ممنون ميشام،اگر کرک داشته

باشه که چه بهتر.و مثل زون الارم سرعت رو انقدر نياره پاين

بيشتر فايروال های نرم افزاری رو ندارند و برا همين من گفتم که نرم افزاری خوب نيست

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    (اجازه بدهید عرض کنم مقایسه ای نادرست انجام دادید. نام بردن از ZoneAlarm در این بحث نادرست است. چرا که آن فقط یک Personal Firewall است و ما بحث از Server ها می کنیم.)

نرم افزار های زیادی هستند و البته من فقط آنهایی را قبول دارم که تحت Linux هستند. برای پیدا کردن آنها کافی است یک جستجوی ساده در گوگل انجام دهید.
    این را علی الحساب ببینید:
    http://www.redwall-firewall.com

قابلیت ها و امکانات:
    http://www.redwall-firewall.com/inde...d=14&Itemid=29

دریافت: (ISO - حجم حدود 222 مگابایت)
    http://prdownloads.sourceforge.net/r...ar.gz?download

نام حقيقي: مسعود یارمحمدی

عضو غیر فعال شناسه تصویری masood_y
    نوشته
    909
    سپاسگزاری شده
    150
    سپاسگزاری کرده
    116
    به نظر من در ویندوز هم ISA بی نظیره.

عضو غیر فعال
    نوشته
    61
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    راستش من دنبال يه پرسنال فاير وال هستم که Intrusion داشته باشه و فيلتر هم بر اساسcontent

بشه باهاش انجام داد،خيلی برنامه ها رو تست کردم،يا کرک کار نميکنه يا که مسلن intrusion

نداره،يا اينکه نميشه بر اساس content فيلتر کرد و خلاسه مکافات.خوشحال ميشام از تجربيات دوستان

استفاده کنم

نام حقيقي: مسعود یارمحمدی

عضو غیر فعال شناسه تصویری masood_y
    نوشته
    909
    سپاسگزاری شده
    150
    سپاسگزاری کرده
    116
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavash25
    راستش من دنبال يه پرسنال فاير وال هستم که Intrusion داشته باشه و فيلتر هم بر اساسcontent

بشه باهاش انجام داد،خيلی برنامه ها رو تست کردم،يا کرک کار نميکنه يا که مسلن intrusion

نداره،يا اينکه نميشه بر اساس content فيلتر کرد و خلاسه مکافات.خوشحال ميشام از تجربيات دوستان

استفاده کنم

به نظر من در Personal Firewall دیگه intrusion و content filtering معنی نداره و خیلی مضحک می تونه باشه.

عضو غیر فعال
    نوشته
    61
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط masood_y
    به نظر من در Personal Firewall دیگه intrusion و content filtering معنی نداره و خیلی مضحک
    می تونه باشه.
    سلام.خيلی ممنون.حقيقت اينه که من دنبال يه فايرول مشتی با همون مشخصات بالا هستم اما نه برای سرور يا آی اس پی و.....برای سيستم خودم.حالا واقعاً نميدونم که سرور فايروال هم ميشه اينستال کرد؟سرعت سيستم رو کم نميکنه؟و.......اصلاً راستش فرقه پرسنال و سرور در فايروال رو نميدونم؟ممنون ميشام کمکم کنيد.

nkm
    nkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Ali, Niknam

مدیر بازنشسته شناسه تصویری nkm
    نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    یه عیبی من توی isa دیدم، نمیدونم مشکل از من هست یا واقعا اینجوره که فقط با 1 اینترفیس به صورت خروجی کارمیکنه
    یعنی اگه شما 3تا اینترفیس داشته باشی نمیتونی بگی چی کار کنه و همه درخواستهاتون از یکی میگزره!

بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

عضو غیر فعال
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0

ليست فايروالها

دوستان سلام.
    ممنون به خاطر جواباي خوبتون. يه پيشنهاد دارم. موافقيد هر كي هر چي فايروال ميدونه بگه تا يه دسته بندي جالب از فايروالها به همراه قابليتهاشون داشته باشيم ؟ مثلا فايروالهاي سخت افزاري و فايروالهاي نرم افزاري و تو فايروالهاي نرم افزاري انواع personal ‌ها و Enterprise ها به همراه ويژگيهايي كه هر كدوم دارند. مثلا من مي دونم كه اين فايروالهاي Enterprise ‌اي وجود دارند :
    isa
    checkpoint
    pix
    netscreen
    sonicwall
    watchguard
    ...

عضو غیر فعال
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    همونطور كه سياوش گفت ايا فايروال نرم افزاري غير پرسنال هم داريم اخه من شنيدم فايروالهاي نرم افزاري فقط بدرد يك كامپيوتر مي خورند ونمي تونند يك شبكه محلي را كلا پوشش بدهند
    اگه وجود دارند ميشه يكي ازقوياشو معرفي كنيد
    اگه بشه دانلود كنند كه ديگه عاليه

ویرایش توسط yavari : 2005-06-27 در ساعت 01:34 PM

عضو غیر فعال
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    جناب یاوری سلام.بابا معلومه که فایروال غیر پرسونال داریم که
    کل یک شبکه محلی رو بتونه پوشش بده که به اینا میگن فایروال های enterprise !!! مث
    ISA server

عضو غیر فعال
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    ممنون جناب desperado
    zone alarmچطور enterprise نداره
    اخه يه دفعه zone alarm را روي يك سرور نصب كرديم از كار افتاد
    در باره isa server هم اگه مي شه بيشتر توضيح بدين ميشه دانلودش كرد
    متشكرم

ویرایش توسط yavari : 2005-06-29 در ساعت 08:46 AM

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

فایروال نرم افزاری

انواع فایروال سخت افزاری

انواع فایروال های سخت افزاری

انواع فایروال نرم افزاری

انواع فایروال را نام ببر وباهم مقایسه کنفایروال های نرم افزاری فایروال سخت افزاریhttp://forum.persiannetworks.com/f61/t9341.htmlفایروال سخت افزاری یا نرم افزاریانواع فایروالهای سخت افزاری فایروالهای نرم افزاریلیست فایروال سخت افزاریانواع firewall سخت افزاریانواع فایروال های سخت افزاری و نرم افزاریفايروال سخت افزاريمقایسه فایروالفایرولهای سخت افزاری ونرم افزاریانواع فايروالهاي سخت افزاريمقایسه فایروال هاساختار فایروال سخت افزاری بهترین فایروال سخت افزاری فایر وال نرم افزاریمقایسه فایروال سخت افزاری و آیزاتفاوت firewall سخت افزاری و نرم افزاریبرتری فایروال نرم افزاری به فایروال سخت افزاری

برچسب برای این موضوع