صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 23

موضوع: share كردن اينترنت ماهواره اي با 1 ip

عضو غیر فعال
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

share كردن اينترنت ماهواره اي با 1 ip

سلام
    دوستان و همكاران با سواد ( دقت كنيد : باسواد . اين هم يه مدل ... يا باچه خواري براي گرفتن جواب)
    اگه كوروش جان باز به ما تيكه نمي ندازه (كه چرا سئوال كردي برو خودت search كن) ميخواستم بدونم چطوري يه سرويس dvb تك ip رو nat كنم براي يوزرهاي ريموت . در حال حاضر يه سر ور داريم كه روش اين چيزا هست :
    1- DVB
    2- RRAS ويندوز كه يوزرهاي ريموت به اوون وصل ميشن
    3- 2 تا كارت شبكه
    4- winrout firewall 6.0.2
    خوب جنسمون جوره فكر كنم .
    كوروش جان يك بار گفت red interface رو ميزاري روي كارت شبكه اي كه ip invalid داره و يوزرها از طريق rras به اوون وصل ميشن و اوون يكي كارت شبكه كه ip valid داره رو هم به عنوان green interface انتخاب ميكنيم . خود winrout كار nating رو انجام ميده . والا ما ازش پرسيديم اين red و green چيه ديگه تحويل نگرفت و جواب نداد . اگه كسي ميدونه چكار بايد كرد لطفا راهنمايي كنه . باشد كه روزي جبران كنيم .
    جالبه كه خيلي از دوستان از خود ما سرويس تك ip دارن ازشون مي پرسم چكار كردين . ميگن نميدونيم .
    راستي خط سند هم ر وتر هست . روي خود سرور اينترنت داريم . حتي با vpn هم به يوزرهاي lan سرويس ميديم . اما يوزرهاي dialupi رو نتونستم راه بندازم . از نظر تجهيزات اضافه كردن هم مشكل خاصي نيست . اينا اوونقدر پول دارن كه 1-2 تا سيستم ديگه هم بگيم بخرن .
    اجركم عندالله

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    سلام،
    اولا خوش اومدی،
    دوما ممنون از اظهار لطفت
    سوما من اينطوری که نوشتی نگفتم!
    چيزی که گفتم رو اينجا هم مينويسم تا ادامه بديم

dar mored e service e 1 IP bayad hame ro be oon 1 IP NAT koni.
    baraye user hat masalan az range 192.168.*.* IP bedi va too NAT biay o in range ro be ye valid IP NAT koni.
    ham mitooni roo router in kar ro bekoni va ham rooye windows masalan ba winroute.
    albate age firewall dashte bashi kafie IP e valid ro rooye Red Interface esh taarif koni va yek IP e invalid ham rooye Green Interface esh. khodesh kar e NAT kardan ro anjam mide, niazi be set kardan e NAT nist. man khodam in kar ro kardam.

در مورد Red Interface و Green Interface نوشتم اگر Firewall داری. احتمالا اشتباه لپی پيش اومده و فکر کردی منظورم Winroute Firewall است.
    من منظورم Firewall واقعی بود. مثلا PIX يا PNC يا . . .
    بحث در مورد Firewall نيست ولی حالا که اسم برده شده توضيح عرض ميکنم که ساختار Firewall ها بر اساس NAT است و تمام Firewall ها اين کار رو انجام ميدن و بصورت پيش فرض کل IP های محدوده IP اختصاص داده شده به Green Interface خود را به IP اختصاص داده شده به Red Interface خود NAT ميکنند و نياز به تنظيم خاصی نميباشد.

ولی در مورد اين موضوع، نوشتی که با VPN به User های LAN هم سرويس ميدين. آن User ها چه IP ای دارند و چطور به اينترنت دسترسی دارند؟ تنظيماتی که برای آنها انجام دادی رو توضيح ميدی؟

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    علي جون
    اگه رو شبكه اينترنت داري كه نبايد مشكلي براي دايال آپ داشته باشي.
    بگو تنظيمات روي شبكه چطوره؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    كوروش جان ممنون از راهنمائي
    اما png يا gnp شايدم npg رو كه من نميدونم رو بزاريم كنار
    با همين آت و آشغالاي ويندوز چه ميشه كرد ؟
    گفتي كه جناب مهندس صادق خان سلمان تنها تير تركش هستن در اين مورد كه اميد است با توجه به عنايتهاي حضرت باريتعالي به اينجانب تا كنون . اين بار نيز يكي از فرشتگان شبكه كار آن درگاه مقدس مامور حل و فصل مشكل اين بنده گناه كار گردند . باشد كه درس عبرتي شود براي آيندگان !
    در مورد اوون جريان vpn چشم حتماَ به طور كامل شرخ ميدم . اول اين مشكل رو حل كنم كه بد جوري وقت و فكر و گرفته ازم . اين حل بشه كامل اونو توضيح ميدم .
    يا حق

عضو غیر فعال
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    خوبي رضا جون . آقا از موبايلت ناراضي هستي ما خريداريم . به سر من بدبخت بدترش اوومد . اصلا كلهم اجمعين همه رو دزد برد خيالمو راحت كرد .
    رضا جون همونطور كه بهت گفتم ما يك ip valid داريم . اين ip valid رو به كارت شبكه يكي از سرورها داديم مثلا با 217.219.10.10 كه گيت وي اوون ميشه روتر با آي پي مثلا 217.219.10.11 تا اينجا ما ارسال از روتر و دريافت از دي وي بي داريم . هيچ مشكلي هم نداره .
    مشكل اينجاست كه اين آي پي وليد رو به يوزرهاي ديال آپي بديم به قولي share كنيم .
    حالا چيزي كه از تئوري به دست مياد اينه كه nat كنيم . يعني يه سري آي پي invalid رو نت كنيم روي آي پي وليدمون . كه من اينجا مشكل دارم . يعني با نت ويندوز كه نميشه چون نميتون هم ras باشه هم rout همزمان هم nat كنه . ميدونيم جائي كه روت باشه و nat اول روت انجام ميشه . من الان كه نت ميكنم با خود ويندوز انگار كاري انجام نشده چون روت جلوتر هست و پكتهارو از طريق گت وي ميفرسته بيرون اما چون آي پي يوزري كه پكتش ارسال شده وليد نيست . چيزي بر نميگرده . من ميخوام پكت يوزر با آي پي وليدم بر بيرون . با winrout فكر كنم بشه . اما چطوريش رو اساتيد ارجمند ميدونن . از همه پرسيدم تا حالا آخرين كسي رو كه گفتن حتما ميدونه جناب صادق سلمان هست .
    جناب صادق خان عرض ارادت خالصانه به همراه مخلفاتش . چنانكه حضرت علي فرمودند : هر كس به من چيزي بياموزد مرا بنده خود كرده . شما هم من رو بنده خود كنيد . عجيب طلبه شدم بندگي شما رو بكنم.
    خدا مكه نصيبت كنه جوون!
    گوود باي

عضو غیر فعال شناسه تصویری sdsl
    نوشته
    630
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    0
    بابا كوتاه بياين...

آقاس طليس چي عزيز..

براي رفع مشكل مايليم با شما تلفني صحبت كنم..

ممكن هست تلفن خودتون رو برام ارسال كنيد..

اينشالله مشكل رفع شد..

نحوه پيكر بندي رو زحمت بكشين اينجا بنويسين..

ممنون و موفق باشيد

عضو غیر فعال
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    به به !
    چه پسر خوش تيپي (منظور صادق سلمان ، بقيه به خودشون نگيرن)
    آقا من تو ياهو مسنجرت (كه خداوند بانيهايش رو ختم به خير كند ، آمين !) شمارمو گذاشتم . از آنجا كه منافقان كوردل موبايلم شهيد كردن . شماره شركت رو گذاشتم . موبايلم فردا وصل ميشه به اوون هم ميتونيد فردا بزنگيد .
    شما كار مارو راه بندازيد يه e-book در مورد اشتراك گذاشتن يك سرويس تك آي پي با عكس و اسلايد و فيلم اينجا ميذارم . البته با حفظ حق كپي رايت (اوونهم تو ايران !!!!!) جناب صادق خان سلمان .
    از الان كرنومت زدم . چشممو هم دوختم به تلفن (البته اينبار نه به خاطر اينكه نگار خانم زنگ بزنه ! به خاطر اينكه صادق خان زنگ بزنه ) . ميگم صادق خان ياد جنگهاي مشروطه مي افتم .
    سبكم الله والخيرا

عضو غیر فعال
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    صادق جان ما 2 روز چشممون به اين تلفن خشك شده .
    كوشي پس

عضو غیر فعال شناسه تصویری sdsl
    نوشته
    630
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    0
    علي آقا متاسفانه در يك حركت زشت مايكرو سافت ويندوز در زمان بالا آوردن Off ها خودش بالا آورد و Reset شد..

ياهو هم كه كلاسش بالا رفته و اونا رو پاك مي كنه..

برام ميل كن عزيز...

به همين آدرسي كه اين زير نوشته شده..

موفق باشيد

عضو غیر فعال
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    اي بابا
    چه بي تربيت . اصلاَ اين آمريكاييها جهان خوارن . مرگ بر آمريكا!!!!
    صادق جان ميليدم . اگه تا فردا 5 شنبه يه حالي بدي ما اينو راه بندازيم . خيلي لطف كردي و حتما جبران ميشه
    جمعه ميرم مسافرت متاسفانه اجباري هم هست

عضو غیر فعال شناسه تصویری NetMaster
    نوشته
    376
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    Ilia...
    Can you use RedHat?
    Fedora core 2 has support for DVB cards, as well as Slakeware, Debian and Mandrake. and most of them are recently offering enhanced GUI so should not be so hard for you to use, you can also use the Radius for your Ras.
    Best i know is you better have a seperate PC for DVB and internet caching!
    Out: RAS >>>> Send/Router
    In: Proxy/DVB >>>> RAS

in this case you can keep your windows as RAS and set it's gateway to be the DVB/Linux box. the more servers you use there, the better the service you provide well be! more i can say if i understand how is your network , what hardware you have etc.

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    من تا بحال DVB رو تحت Linux استفاده نکردم. آيا برنامه ای داره که بخوبی برنامه های تحت ويندوز بتونه مديريت DVB رو بر عهده بگيره؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    مرسي
    با لينوكس ميشه .حتما هم ميشه
    اما 1- دي وي بي من روي لينوكس كدرايور نداره
    2- جايي كه ميخوام اينو راه اندازي كنم . با لينوكس نميتونن كار كنن و ترجيحا بايد ويندوز باشه .
    اگه پيشنهادي روي ويندوز دارين لطفا راهنمايي كنيد .

عضو غیر فعال شناسه تصویری NetMaster
    نوشته
    376
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    Sure,
    I have a test maching, running windows 2003:
    P4 1.4
    512 RD-Ram
    40GB IDE
    1 x Wireless 11Mbps
    1 x Ethernet 100Mbps
    1 x 56k modem
    1 x B2C2 DVB

I am sharing the wireless connection for 5 other PC's using VPN to dial to DVB provider, and using cache express to share web for Lan over ethernet.
    there for you can share the ehternet and provide the single DVB access to other users on your lan.
    i am working on this senario and an have upto 800kbps! my dialup is only 33.6 (neda rayaneh)
    I hope this help

Koroosh Jan > Yes, Fedora Core 2 has tons of programs for DVBs but need to be on real machine not vertual

عضو غیر فعال
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    مرسي
    من توي share اين سرويس براي يوزرهاي lan مشكلي ندارم . اين كارو چندين بار انجام دادم . در اين روش من با خود ويندوز به تنهايي كار ميكنم . اما من توي اين روش تغييراتي در كلاينتها ميدم كه اين تغييرات رو براي يوزرهاي ريموت از طريق تلفن نميشه داد . يعني هر كاري قراره بشه باتيد روي سرور ما باشه . احتمالا وقتي از ندا wl دارين پس بايد نزديك ما باشيد . ما دقيقا پشت ندا هستيم .
    بچه محلي كار ما رو راه بنداز
    البته روي ويندوز

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

شبکه کردن اینترنت ماهواره ای

share کردن اینترنت ماهواره ای

شیر اینترنت ماهوارهای

شیر کردن اینترنت ماهواره ای

نرم افزار شیر اینترنت ماهواره

نوشتن ip برای شر کردن اینترنت

اینترنت ماهواره ای تک vpn

شیر کردن اینترنت ماهواری بر روی وایرلس