نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 1سپاس

موضوع: راهنمایی در مورد دسترسی به شبکه دفتر مرکزی با کریو

نام حقيقي: جواد

تازه وارد
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    3

راهنمایی در مورد دسترسی به شبکه دفتر مرکزی با کریو

با سلام

دوستان من در شبکه داخلی خودم کریو رو راه اندازی کردم

قبلا اینجوری بود که ما واسه دسترسی به شبکه دفتر مرکزی که تو شهر دیگه اس باید روی گت وی و دی ان اس کارت شبکه ای پی 192.168.50.50 رو ست میکردم و اینترنت هم نباید روی سیستمی که میخواد به دفتر مرکزی وصل باشه کانکت باشه وصل میشدیم

الان من با کریو چطوری میتونم این مشکل رو حل کنم که نیاز به ست کردن ای پی دستی بالا نباشه و راحت بشه هم از اینترنت و هم از شبکه دفتر مرکزی استفاده کرد با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: imannami

عضو عادی . شناسه تصویری imannami
    نوشته
    885
    سپاسگزاری شده
    436
    سپاسگزاری کرده
    10
    جواد جان تو دفتر چه دیواسیس داری ایا اینترنت داری شما میتونی وی پی ان راه اندازی کنی

تازه وارد
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    3
    بله هم اینترنت هست هم الان اترنت اوردیم با فیبر

الان مشکلم فقط با ای پی هست که باید مدام عوض کنم یعنی بین کیرو و شبکه خودمون هی ای پی عوض کنم

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    یک روتر یا مسیریاب باید اینکار رو برای شما انجام دهد.
    شما در روتر باید دستوری وارد نمایید که اگر مقصد بسته های داده درخواستی کلاینت ها رنج شبکه داخلی شما باشند 192.168.50.0 اونوقت گت وی این بسته ها رو شبکه داخلی و اترنت شما قرار بده و سایر بسته ها که مقاصد نامعلوم دارند و مقصد 0.0.0.0 هستند همگی به سمت مودم اینترنت روت بشن و گت وی اونها مودم اینترنت باشه .
    اینجوری شما در دستگاه های کلاینت و مصرف کننده نیازی نیست که دائم ip و گت وی تغییر دهید ، آدرس شما در شبکه داخلی همواره مشخص خواهد بود گت وی نیز روتر شماست ؛ روتر تصمیم خواهد گرفت یک بسته برای رسیدن به مقصد از کدام جهت حرکت کند .

الان وقتی اینترنت متصل میکنید ، بسته های داده ای که باید به سمت دفتر مرکزی بروند به اشتباه به سمت مودم و اینترنت هدایت میشوند به همین دلیل این مشکل بوجود اومده .

یک روش این هست که مسیریابی انجام دهید و روش دیگه اینه که بجای عبور اطلاعات شبکه داخلی خودتون در بستر اترنت تمامی داده ها را از بستر اینترنت منتقل نمایید و با راه اندازی VPN شبکه داخلی شرکتتون رو در بستر اینترنت برقرار نمایید.

ویرایش توسط shahani : 2017-09-17 در ساعت 03:34 PM
    enyac سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    3
    ممنون از جوابتون
    الان با خود کریو میشه این کار رو انجام داد یا نه

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    من استفاده نکردم اما طبق اطلاعات موجود روی اینترنت میبایست امکان این کار وجود داشته باشه.
    کریو یک سیستم عامل فایروال و مسیریابی داده است ، تفاوتی نداره که بطور سخت افزاری از دستگاه Kerio Control Box استفاده کرده باشید و یا بطور مجازی و یا یک دستگاه کامپیوتر مسیریاب بدون هیچ برنامه اضافه ای جهت اینکار درنظر گرفته باشید.
    در هرحال امکان مسیریابی رو به شما میده.

به بخش administration interface و بروید و سپس در Routing Table جدول دسته IPv4.

روی add کلیک کنید ، در کادر Name یک نام بنویسید مثلا Intranet

رنج شبکه و ساب نت شبکه داخلی خودتون رو مشخص کنید :
    192.168.55.0 - 255.255.255.0

در کادر اینترفیس احتمال بیشتر باید درگاه خروجی که به دستگاه اینترانت شما متصل هست و به دفتر مرکزی میرسه رو انتخاب کنید .

(البته شک دارم و ممکنه منظور هدایت کدام اطلاعات ورودی باشه ؛ اگه جواب نگرفتید بجای آن اینترفیس شبکه داخلی خودتون که میخوان به شبکه دفتر مرکزی متصل بشه رو انتخاب کنید.)

کادر Gateway را با آدرس ip دستگاه متصل به دفتر مرکزی پر کنید : 192.168.50.50
    در کادر Metric عدد 0 یا 1 را وارد نمایید.

کد:
    https://goo.gl/M6QyVZ
    با ساختن چنین روتی شما مشخص میکنید تمام بسته داده ای که مقصد اونها رنج 192.168.50.0/24 است رو به درگاه دستگاه متصل به دفتر مرکزی ارسال کنه که آدرس اون 192.168.50.50 است.

و علاوه بر این روت شما یک روت پیشفرض با آدرس 0.0.0.0 دارید که میگه تمام بسته ها با هر مقصدی رو به درگاه مودم و اینترنت هدایت کنه.

درنتیجه همزمان بسته های داده با توجه به مقصدی که دارن بین دو دستگاه مودم و شبکه مرکزی تقسیم و هدایت میشن .
    مثلا اگر کریو به یک کامپیوتر متصل است باید سه کارت شبکه وجود داشته باشه ، یکی به سویچ و غیره متصل باشه و کامپیوتر های داخلی شما به اون اینترفیس متصل باشن و اکانتینگ و غیره بر روی اونها اعمال بشه
    یکی به مودم متصل باشه و ارتباط با اینترنت رو برای کلاینت ها برقرار کنه
    و کارت شبکه سوم به دستگاه اینترانت شما وصل باشه و اتصال دفترمرکزی رو فراهم کنه.

اگر هم از دستگاه سخت افزاری استفاده میکنید هرکدام از پورت های دستگاه به معنی یک اینترفیس و یک کارت شبکه مجزا است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع