نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 1سپاس

موضوع: راه اندازی پروکسی سرور بر روی هر سیستمی بدون نیاز به ip استاتیک

نام حقيقي: saman

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1

راه اندازی پروکسی سرور بر روی هر سیستمی بدون نیاز به ip استاتیک

سلام.

من مدتی است که نیاز به یک برنامه دارم، که از دوستان راهنمایی می خواستم چه طور این کار امکان پذیر هست.

برای ریموت شدن به یک کامپیوتر یا یک سرور طبیعتا اون کامپیوتر مقصد نیاز به ip استاتیک برای متصل شدن داره و یا برای کامپیوتر های که از مودم و اینترنت استفاده می کنن و ip داینامیک دارم از روش هایی مثل dynamic dns استفاده کنی تا یه ip valid داشته باشی ارتباط مستقیم برقرار شه.

حالا برای اینکه پروکسی سرور راه اندازی کنیم باید باز همچین شرایطی رو داشته باشیم. که یک پروکسی که معمولا همان آدرس ip استاتیک سرور ما هست + یک پورت اتصال ایجاد می کنیم که با قرار دادن اون در مثلا در مرورگرمون و یا کامپیوتر کلاینت از طریق اون ip و port پروکسی در خواست هامون رو میدیم و جواب می گیریم.

این یه حالات یه حالات دیگه ام که می شه این کارارو کرد برنامه های مثل teamviewer هست که بدون اینکه هیچ کدام این کارها رو کنیم و یا اینکه به این امکانات دسترسی داشته باشیم این شرایط رو برای ما به صورت نرم افزاری این کار و انجام میده که حالا من نمی دونم سیستم کار نرم افزاریی مثل teamviewer دقیقا چی هست.

چیزی که من احتیاج دارم اینه که، یک برنامه ای می خوام خودم ایجاد کنم که بدون اینکه کاربر کاری انجام بده و شرایط گفته شده را داشته باشه با نصب اون روی کامپیوترش، تبدیل به یک پروکسی سرور شه ! یعنی به طور خیلی خلاصه یک ip و یک port دقیقا مثل پروکسی بدست بیاد که بشه با زدن اون ip و پورت توی کامپیوتر دیگه اتصال پروکسی داشته و بشه مثلا باهاش خیلی راحت وب گردی کرد.

با سرچی که تو گوگل زدم برنامه هایی پیدا کردم ولی همه در شبکه داخلی کار میکنن و روی اینترنت جواب ندادن.

ولی خوب اینجا مساله اینه که کاربری که قراره سیستمش تبدیل به یک پروکسی سرور شه گذشته از اینکه دارای شرایط گفته شده مثل ip استاتیک و برنامه ایجاد پروکسی و... اینجور چیزا نیست، طبیعتا یک شرایط نامشخص هم داره. مثلا ما نمی دونیم که الان با dialup وصل شده یا با adsl که با ppope یا bridge وصل شده و یا حتی شرایط ip که ممکن public ، dynamic ، static باشه و یا حتی چه سیستم عاملی !

خلاصه خلاصه کار این میشه که یک برنامه می خوام ایجاد کنم که روی هر کامپیوتری، توی هر موقیعتی، با هر امکانات و مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری و هر نوع اتصالی نصب بشه، یک ip و port به ما بده که بتونم با اتصال به اون از طریق اینترنت درخواست ها مو انجام بدم دقیقا مشابه پروکسی هایی که تو اینترنت یافت میشه.

حالا از اساتید محترم در خواست راهنمایی دارم.
    با تشکر.

موضوعات مشابه:

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    یه جور دیگه بگم شاید قابل درک تر باشه.

ما مثلا زمانی که از پروکسی فایر استفاد می کنیم یا کریو یا ... همشون یه سیستم کاری دارن یه نسخه سرور دارن که تعدادی زیادی کاربر مختلف می تونن با نسخه کلاینت به اون سرور متصل شن درخواست هاشون رو بدن و جواب بگیرن.

حالا همین سیستم برعکس !

یعنی تعداد زیادی نسخه سرور و یک کلاینت که بخواهد با اتصال به هر کدوم اینا درخواست هاشو بده و نتیجه شو بگیره. این برنامه باید در واقع نسخه سمت سرور باشه که با یه ip و port که به کلایت می ده بتونه از اون طریق متصل شد.

نام حقيقي: Mask

خواننده شناسه تصویری Mask
    نوشته
    553
    سپاسگزاری شده
    246
    سپاسگزاری کرده
    98
    ببین دوست عزیز. چه پروکسی و چه هر ارتباط دیگه باید حتما یک طرف ای پی ولید باشه.
    یا میشه هر دو طرف ای پی ولید نداشته باشند و یک سرور با ای پی ولید این دو طرف رو به هم متصل کنه.
    ایا یک طرف بحث شما ای پی ولید هست یا خیر؟
    اگه باشه به راحتی میتونید این کار رو انجام بدهید.
    حتی برنامه تیم ویور هم دقیقا همین کار رو انجام میدهد. به این صورت که : شما و سیستم دوم به سرور تیم ویور وصل میشید،( که اون سرور دارای ای پی ولید هست)،در مرحله بعدی تصویر سیستم دوم فریم به فریم به سرور ارسال و سرور هم روی سیستم شما اپلود میکنه و شما میتونید دسکتاپ طرف مقابل رو ببینید.
    این سازو کار دقیقا روال همه برنامه های کلاینت سروری هست.

shahrooztk سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    سلام. ممنون از پاسختون.

بله. در واقع یک طرف یک سرور یا vps با ip ولید هست و طرف دیگه n سیستم با شرایط مختلف که به حالت هاشون اشاره شد. بعد قرار است که اون n سیستم در طرف مقابل با برنامه ای که قراره ایجاد بشه و اجرای اون روی سیستم هر کدام تبدیل به یک proxy server بشن و ماننده پروکسی دارای یک ip و port باشن و اون سرور از طریق اون ip و port در خواست های http خودشو واسه وب گردی به این سیستم ها بده و بگیره و در نتیجه شبیه پروکسی عمل کنه.

آیا با این ساز و کار به نظر شما امکان پذیر هست؟ و اینکه راهکار پینهادیتون چیه ؟

ممنون.

ویرایش توسط shahrooztk : 2015-07-26 در ساعت 09:10 AM

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    توی این تصویر شاید منظورمو بهتر برسونم.

تصویر بالا که همون حالات عادی پروکسی سرور هست. تصویر پایین هم موردی که مد نظر من هست.

نام حقيقي: Mask

خواننده شناسه تصویری Mask
    نوشته
    553
    سپاسگزاری شده
    246
    سپاسگزاری کرده
    98
    یه پروکسی سرور مانند ccproxy اگه روی سرور اجرا کنید. کلاینتها به راحتی میتونند بهش متصل شوند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

آدرس سرور پراکسی‎ ‎چی باید‎ ‎باشه

راه اندازی پروکسی سرور

تبدبل پروکسی به استاتیک

برچسب برای این موضوع