صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 27 از مجموع 27

موضوع: نظرتون درباره UTM های بومی ..؟

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    نقل قول نوشته اصلی توسط greatcyrus نمایش پست ها
    برا سازمانهای کوچک و متوسط اگه درست کانفیگ شه خیلی هم خوب جواب میده !
    On Sept. 12, 2012, Microsoft announced changes to the roadmaps of several Forefront products, including the discontinuation of Forefront Threat Management Gateway (TMG) 2010 . Microsoft will continue to provide maintenance and support for Forefront Threat Management Gateway (TMG) 2010 through April 14, 2015.

greatcyrus و exxtreme سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: کاوه آشوری

عضو عادی شناسه تصویری kavehashoori
    نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hakimi نمایش پست ها
    البته لازم است به این نکته دقت شود که الزاما همه گزینه‌های غیر ایرانی گزینه‌های خوبی نیستند و اینطور نیست که صرفا به دلیل غیر ایرانی بودن بتوان برچسب OK بر روی آن چسباند. گزینه‌هایی هستند که در بازار بین المللی شناخته‌ شده نیستند و به هیچ وجه در برابر گزینه‌های مطرح قدرت عرضه اندام ندارند و در نتیجه در بازار کشورهای پیشرفته در فناوری اطلاعات مانند ایالات متحده هیچ جایگاهی ندارند. ولی با همکاری یک شرکت ایرانی در بازار ایران تبلیغات بسیار کرده‌اند و در نتیجه توانسته‌اند فروش خوبی به شرکت‌های مخصوصا دولتی داشته باشند. یک نمونه از این موارد Cyberoam است که در فضای تحریم و حضور اندک شرکت‌های قوی، برای خود جای پای خوبی در ایران باز کرده است. تیم تولید آن تیمی بسیار ضعیف در هند هستند و تنها بازاری که توانسته‌اند در دنیا داشته باشند، بازار ایران است. من از روزهای اولی که این محصول وارد ایران شد با تیم طراح و تولید آن در ارتباط بودم و بارها به صورت کاملا جزئی و دقیق سیستمشان را مورد بررسی قرار دادیم و تیم طراح و تولید آن در برابر حجم بسیار زیاد نقایص و ضعف‌های فاحشی که مشاهده می‌شد هیچ پاسخی نداشتند بجز این که سعی می‌کنند آن را اصلاح کنند. ایرادها و مشکلاتی که در محصول ایشان وجود دارد در هیچ‌یک از محصولات مشابه امریکایی و اروپایی مشاهده نمی‌شود.

در مورد استفاده کردن از سیستم‌های Opensource که Customize شده اند، معتقدم این کار اگر به خوبی و به درستی انجام شود، نه تنها ایرادی ندارد، بلکه مسیری درست برای حرکت و مصداق گام نهادن بر پله‌های محکم است. اتفاقا راهکارهای فراوانی در سطح بین‌المللی می‌توان دید که از همین روش استفاده کرده‌اند و بسیار موفق بوده‌اند.

این توضیحات تنها به عنوان اشتراک تجربیات بود و امیدوارم دوستانی که قصد انتخاب راهکار دارند با دقت کافی و بررسی همه موارد به بهترین انتخاب دست پیدا کنند.
    رضا جان بازم میگی که هیچ جا هیچ مشکلی نبوده ؟
    اگر به گوش شما نرسیده یا بهتون نگفتن یا نخواستی بشنوی یا متوجه نشدن .

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehashoori نمایش پست ها
    جا افتادن دلیل بر خوب بودن نیست
    خودمون میدونیم چه دلایلی داره که اینجا جاش نیست .
    اینم که خدمتتون عرض کرده بودم

- - - ادامه - - -

جدا از علم مسولان شرکتهای دولتی هر کدام از این شرکتهای بزرگ یک مسول خرید دارند که از خودکار بتا سرور از طریق ایشون باید خریداری بشه بنظر شما چند تاشون میدونن چی دارند میخرند . هر کدوم در صد بیشتری بده اون بهتره .

در مورد سایبروم تا حالا 10 تا ایراد رو خودم شخصا به شرکت اصلی انقال دادم یک سریاشو با دور زدن یک سری مسائل دیگه با وصله پینه بر طرف کردن و یک سری دیگه هم اعلام کردن تو نسخه های بعدی برطرفش میکنیم و با آپدیت بعدی ( که الان البته حدود 6 ماهی شده و خبری نیست ) میتونید برطرفش کنید .

خواسته های مدیران ایرانی با مدیران بین المللی تفاوتهایی دارند برای همین برخی ار برند های معتبر تر مثلا ( فقط صرف مثال) جونیپر نمیتونن نیازهای اونا رو تامین کنن . یه بار در همین مورد بحث بود چند تا از دوستان میگفتن اگه نتونی نظر مدیر رو تغییر بدی اصلا اونجا کار نکنی بهتره .
    مهم اینه که ببینیم چی میخوایم و چقدر بلدیم یه وقت میبینی واقعا همون ccproxy دوستمون رضا جان گفت برای ما کافیه اما بخاطر تشویق یا تبلیغ یا ... میریم سراغ چیزایی که اصلا بدردمون نمیخوره .

منم هیچ طرفداری از ایرانیا نکردم و حتی بطور کامل ازشون استفاده نکردم فقط گفتم تو کلاسای توجیحیشون شرکت کردم بنظر بد نمیومد .

امیدوارم به جایی برسیم که برای نظرات هم ارزش قائل بشیم .

greatcyrus و paravand20 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: ح ا

عضو عادی
    نوشته
    184
    سپاسگزاری شده
    107
    سپاسگزاری کرده
    1967
    به زور به ما یک Dsgate داده بودند توسعه دهندگان این فایروال، پورت ssh رو برده بودند روی 222، بعد از طریق گذرواژه خاصی که روی سیستم برای root قبلا روی سیستم تنظیم کرده بودند به سیستم وصل میشدند و به روز رسانی میکردند .
    نابغه ها یه رمز عبور مشترک داشتند برای کل فایروال هایی که در کل ایران منتشر کرده بودند . تازه ادعا شون هم میشد که در نیرو گاه هسته ای بوشهر از این تجهیزات استفاده میشود .
    به نظرم فعلا نباید از سیستم های امنیتی ایرانی استفاده کنیم به سه دلیل : ارزشی برای مصرف کننده قائل نیستند (مسئولات آی تی را احمق فرض میکنند) ، تخصص و کیفیت لازم رو ندارند ، صداقت لازم رو در مورد بیان Bug های دستگاهی که طراحی کردند رو در طول زمان استفاده ندارند .

greatcyrus و paravand20 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    در دو مورد اول با شما موافقم اما در مورد سوم کدام شرکت باگهای دستگاه خود را اذعان میکند
    یا نمیداند تا برطرف کند یا نمیتواند.

greatcyrus سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Saeed

عضو عادی شناسه تصویری greatcyrus
    نوشته
    2,662
    سپاسگزاری شده
    933
    سپاسگزاری کرده
    1248
    نوشته های وبلاگ
    3
    با این اوصاف بریم سایبروم بخریم بهتره ظاهرا ؟!!

نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    نگو تو رو خدا گریم میگیره از سوتیای سایبروم.
    اگر تایم شناود اینقدر برات مهمه ( یادم تو یه پست گفته بودی کوروش جان ) بله سایبروم واسه تایم شناور خوبه .
    اما ایراداتی هم داره . با پروکسی برای کانکت شدن یوزرها دردسر داره خودشون پیشنهاد میدن با کورپوریشن انجام بدید که اونم ایراد داره قول دادن تو ورژن جدیدش برطرف کنن

نوشته
    2,662
    سپاسگزاری شده
    933
    سپاسگزاری کرده
    1248
    نوشته های وبلاگ
    3
    با سری جدید NG کسی کار نکرده؟
    میگن تو این نسل از سایبروم مشکلات مرتفع شده.

خواننده
    نوشته
    353
    سپاسگزاری شده
    57
    سپاسگزاری کرده
    63
    پارسال رفتم الکامپ
    بیشتر cd فروشها تو چشم می اومدن و این فایروال فروشها
    از هرکدوم که می پرسیدی تا حالا تاییدیه کدوم آزمایشگاه معتبر رو گرفتی می کفت سازمان پدافند غیر عامل
    کسی ندونه فکر می کنه که این همون سازمانی یه که خط بخش تحقیق و توسعه سیسکو و انجمن الکترونیک و ... آمریکا با استفاده از راهنمایی اونها پروتکل های جدید رو طرح ریزی می کنن و ...
    رنکینگ رو می پرسی که همه خودشون رو از فورتی... و جونیپر و .... هرچه که بشریت از اول تا حالا خلق کرده ، سرتر می دونن
    تعارف رو بزاریم کنار
    چند تا o.d.d متوسط تا حالا تولید داشتیم که الان فایروال رو تولید می کنیم اونم فراتر از ...
    فایروال بومی همون به درد تایید کننده هاش توی سازمان .. می خوره نه جای دیگه ای
    ترجیح می دم خودم با یه جارو و خاک انداز وایسم سر راه اینترنت و شبکه تا اینکه بخوام از این تولیدات فوق بشری استفاده کنم

نام حقيقي: علیرضاباقری

عضو عادی
    نوشته
    180
    سپاسگزاری شده
    82
    سپاسگزاری کرده
    59
    دوست عزیز اصلا میدونی سازمان پدافند کجاست؟؟؟؟؟
    تو این زمینه کار نکردی بی خیال شو تمام شرکت های فایروال ما تحریمن از کجا برن تاییدیه بگیرن هان شما بگو؟
    ثالثا خیلی از این سازمان‌ةا مثل دوران و امن افزار دارن خوب کار می کنن

نوشته
    2,662
    سپاسگزاری شده
    933
    سپاسگزاری کرده
    1248
    نوشته های وبلاگ
    3
    اگرم خوب باشن ولی قیمتاشون نجومیه ........!! وقتی با 12 تا 18 تومن میشه gate protect یا Sophos خرید کی میاد 22 تا 26 تومن بده دوران بخره ؟
    البته اینم بگم من با این دوتا هم کار نکردم بخام مقایسه کنم ولی وقتی محصولی تو اروپا تولید میشه همینطوری یرخی نیست بتونه روانه بازار کنه. یه تاییدیه هایی باید بگیره اصولا.

sallea سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: علیرضاباقری

عضو عادی
    نوشته
    180
    سپاسگزاری شده
    82
    سپاسگزاری کرده
    59
    ببین حرفت از همه نظر درسته. اما یه چیزی الان هر شرکتی تو زمینه امنیت کار کنه تحریم میشه و این ها هم همینطور.
    حالا شرکتی مثل sophos میاد یه محصول رو تولید می کنه و اونو در جهان می فروشه در نتیجه تعداد فروشش بالا میره و سودش هم همینطور. درنتیجه میتونه حاشیه سودش از هر محصول رو کاهش بده غیر از اینه؟؟؟
    شرکتای ایرانی به خاطر تحریم (شاید یه بهانه باشه اما بازم درسته) نمی تونن محصولشون رو در خارج بفروشن درنتیجه حاشیه سودشون باید بیشتر بشه
    یه چیز دیگه اینجا شما پشتیبانی داری در صورتی که اگر محصول سوفوس رو بخری باید بی خیال پشتیبانی بشی درست نمی گم؟؟؟؟؟
    البته من هم با شما از نظر قیمت کاملا موافقم اما اونم دلیل داره که گفتم

نوشته
    2,662
    سپاسگزاری شده
    933
    سپاسگزاری کرده
    1248
    نوشته های وبلاگ
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط sallea نمایش پست ها
    در صورتی که اگر محصول سوفوس رو بخری باید بی خیال پشتیبانی بشی درست نمی گم؟؟؟؟؟
    من که به شخصه ترجیح میدم پشتیبانی نداشته باشم تا یه پشتیبانی ناقص داشته باشم!!
    اقلا محصولات خارجی یه KB درست و حسابی دارند آدم بهش رجوع کنه ...

sallea و f14f21 سپاسگزاری کرده‌اند.

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

درباره utm

فایروال بومی

utm دوران

تفاوت فایروالهای isa utm

فایروال dsgateتفاوت ISA و UTMفایروال سخت افزاری utm بومیمجوز خرید فایروال سازمان های دولتیتفاوت فایروال بومی و خارجیمعرفي UTMپارس گیت فایروالمقایسه نرم افزار اکونتینگ اسپولر utm بومياسپولر فایروالآیا فایروال پارس گیت ایرانی استآیا Utm بومی خوب استمعایب اسپولرنام فایروالهای بومیاکانتیگ اسپولر چیست؟همه چیز درباره sophos در ایرانبهترین اکانتینگ های ایرانی نرم افزار اکونتینگ و utmبهترین utm بومیفرق cyberoam با sophosفرق utm با فايروال

برچسب برای این موضوع