صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 19

موضوع: راه اندازی فایروال میکروتیک

نام حقيقي: فاطمه نبوی

خواننده
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    6

راه اندازی فایروال میکروتیک

سلام .
    من کلا برنامه نویسم و هیچ وقت کار شبکه انجام ندادم. الان یه پروژه دارم که همه کار IT با خودمه. کارفرما فایروال میکروتک خواسته. دو تا هم سرور دارم که یکی IP استاتیک داره و باید از طریق اینترنت قابل دسترسی باشه.

اگر میشه توضیح بدید چی کار باید بکنم. برم یه روتر میکروتیک بخرم؟ یا یه سیستم مجزا برای فایروال باید بذارم؟
    با همون سی دی نصب روتر میتونم فایروال رو کانفیگ کنم؟ کلا هیچی نمیدونم. مخصوصا قدم های اول رو.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: kaRim ParaVand

عضو ویژه شناسه تصویری paravand20
    نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    شما یه روتر میکروتیک بخری بهتر

شما قرار با این میکروتیک که فایروال هست چه کارای انجام بدید ؟؟؟

توی فروم سرچ کنید مطالب زیادی هست

این کتگوری ویگی رو هم ببینید نیازاتون رو معلوم کنید بعد شروع به تحقیق کنید

Category:Firewall - MikroTik Wiki

این هم یکسری آموزش جامع میکروتیک فایروال و بقیه سرویس ها به زبان پارسی از اساتید رسمی میکروتیک که میتونه خیلی بهتون کمک کنه

دانلود تمامی فیلم سمینارها و دوره های اموزشی در Webex
    موفق باشید

ویرایش توسط paravand20 : 2013-04-20 در ساعت 03:47 PM
    fnabavi سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    6
    ممنون که سریع پاسخ دادید. من با این فایروال فقط میخوام امنیت دو تا سرور رو تامین کنم.
    این دو تا همون طور که گفتم تو هیچ شبکه Lan قرار نمیگیرن و یکیشون از بیرون با ای پی استاتیک قابل دسترسی هست و البته باید با هم در ارتباط باشند. روی یکی دیتابیس رو باید بذارم و اونی که ای پی استاتیک داره اپلیکیشن باید نصب بشه.
    حالا با این توصیفات چه مدل روتر رو بخرم؟ شما گفتی "بخری بهتره" راه حل غیر از خریدن رو هم بگید تا اقتصادیش رو انتخاب کنم.

نام حقيقي: مهدی کرباسیان

عضو عادی شناسه تصویری endevb
    نوشته
    144
    سپاسگزاری شده
    148
    سپاسگزاری کرده
    5
    اين دو تا سرور يكجا قرار دارند ؟ منظورم اينه كه توي يه ساختمون هستند يا نه دو جاي مختلف ؟ چيزي كه من متوجه شدم اينه كه دوتاشون يكجا هستند ، پس براي اين مساله راه حل ميدم. البته خدمت شما عرض كنم كه ميكروتيك فايروال نيست ، بلكه يك روتر هستش كه قابليت فايروال هم داره .شما اگه صرفا ميخواهيد فقط روتينگ و فايروال استفاده كنيد مي تونيد روتربرد ارزون 750G بخريد . 5 تا پورت داره كه بر اساس نيازتون كانفيگش ميكنيد. راه هاي مختلفي وجود داره .مثلا آي پي استاتيك رو روي پورت يك تعريف كنيد و پورتهاي دو تا پنج رو توي يك بريج بگذاريد ، يك رنج آي پي اينوليد مثلا 192.168.1.1/24 روي بريج تعريف كنيد ، سيستمهاي داخليتون رو هم براساس همين آي پي و با گيتوي 192.168.1.1 تعريف كنيد. حالا سرويسي رو كه ميخواهيد مثلا ريموت دسكتاپ كه از بيرون بهش دسترسي داشته باشيد پورت فوروارد كنيد مثلا توي اين حال شما بايد پورت 3389 كه براي ريموت دسكتاپ هست به سمت سروري كه ميخواهيد فوروارد كنيد تا فقط همين پورت از داخل اينترنت ديده شود. الته راه حل بهتر راه اندازي VPN Server ميكروتيك هستش كه تو اين حالت امنيت بالاتري برقرار هست. البته امنيت 100 درصد نيست ولي لااقل اينجوري امنيت بالاتر ميره . ضمنا ميتونيد توي فايروال ميكروتيك رول تعريف كنيد كه صرفا آي پي هاي تعريف شده شما به سيستمهاي داخل دسترسي پيدا كنند. همونطوري كه دوستمون هم گفتند شما بايد اول مشخص كنيد كه نيازتون چيه و بعد بر اساس اون برنامه ريزي كنيد. در مورد سوال دومتون هم بايد عرض كنم كه ميكروتيك نرم افزاري رو كه كرك شده باشه (و يا پول بديد لايسنس بخريد)روي يك سيستم نصب كنيد و لااقل دوتا هم كارت شبكه داشته باشه و ازش استفاده كنيد. موفق باشيد.

fnabavi سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    آموزش كاربردي فايروال ميكروتيك

اینو ببین . کارتو راه می اندازه .

FVaseghi و fnabavi سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    6
    واقعا ازتون ممنون
    آقای کرباسیان همون طور که گفتید این دو تا سرور یکجا هستن و فعلا با یک کابل کراس به هم وصل شدن. کارفرما فقط این رو از من خواسته "خرید و راه اندازی یک دستگاه فایروال با برند میکروتیک" حالا این یعنی من روتر رو بخرم یا اون نرم افزار کرک شده رو؟

نوشته
    144
    سپاسگزاری شده
    148
    سپاسگزاری کرده
    5
    خواهش مي كنم . راستش من خودم براي مواقعي كه بار زياد از سيستم ميخوام بكشم ، مثلا راه اندازي سرويس PPPOE يا PPTP كه يوزر بالاي 12-10 تا داره از نرم افزار استفاده مي كنم چون سيستم ضعيفي مثل يك P4 2.4GHZ قديمي با 1GB رم و يك هارد 80GB خيلي قويتر از روتربردهاي ارزون قيمت توي بازاره و ميتونه بهتر سرويس بده ، ضمن اينكه فضاي ذخيره سازي بيشتري داريد براي ذخيره گرافها و يا لاگ سيستم. اما مشكلش اينه كه اگه برق بره بايد يك نفر سيستم رو روشن كنه كه البته اگه مادربرد Wake On Lan رو ساپورت كنه اين مشكل هم حل ميشه . ولي اگه سرويس خاصي ازش نميخواهيد بكشيد به نظر من سخت افزار بگيريد بهتره. البته ميكروتيك سخت افزاري هم هست كه سيستم قوي داره ولي قيمتش خيلي بالاست. باز هم عرض مي كنم ميكروتيك فايروال نيست،بلكه يك روتر نرم افزاريه كه امكان فايروال رو داره . شما با تعريف توپولوژي صحيح و كانفيگ اين روتر ميتونيد بهترين امكانات رو از اين سيستم بگيريد.

alisc و fnabavi سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    6
    فرض کنید من روش نرم افزار رو انتخاب کردم.
    میتونم از همون سرورم استفاده کنم؟ مدل hp g8 که دوتا کارت شبکه با مدل:
    hp nc382i dual port multifunction gigabit server adapter
    روش نصبه. یعنی مجموعا 4 پورت داره. هارد هم 2 ترا روش گذاشتم.
    الان نرم افزار رو دارم دانلود میکنم. ورژن 3.2.
    اگر چیزی کم و کسر دارم بهم بگین.

نوشته
    144
    سپاسگزاری شده
    148
    سپاسگزاری کرده
    5
    اوووووووووووووووووووووووو وووووووه . بيخيال حيف اين سيستم نيست واسه ميكروتيك؟؟؟ يك سيستم از رده خارج شركت رو كه سالم باشه و فقط بخاطر ضعيف بودنش از رده خارج شده انتخاب كنيد ، حداقل دو تا هم كارت شبكه داشته باشه و خواهشا DLINK نباشه چون من رو كه زياد اذيت كرده ، ترجيحا Micronet باشه بهتره . هارد تون هم 80GB كافيه . من نسخه 2.9.6 رو استفاده مي كنم كه كرك شدس و پايدارتره . البته ميتونيد از شركتهايي كه نمايندگيشو دارند لايسنسشو بخريد اگه براتون مهمه كه ورژن بالاتر باشه ولي همون ورژن هم كار شما رو راه ميندازه ، البته نكته مهمش اينه كه هاردش بايد IDE باشه نه SATA ، چون ميكروتيك اين ورژن نميشناسه ، ورژنهاي بالاتر رو نميدونم . پيشنهاد من براي نرم افزاري همون ورژن 2.9.6 هستش كه دارم استفاده مي كنم . توي اينترنت هست اما اگه پيدا نكرديد بفرماييد براتون آپلود كنم.

alisc سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    نقل قول نوشته اصلی توسط fnabavi نمایش پست ها
    شما یه کاری کن ، اون G8 برای این کار ضعیفه ، اونو بده به من ، من یک rb750 امن به شما میدم . جهنم و ضرر

mehrzadmo سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4

حالا اگر فرض هم کنیم که بار شما اینقدر زیاد باشه که یه G8 نازنین رو بخوایی خرجش کنی، نرم‌افزار میکروتیک نرم‌افزاری نیست که بلد باشه از این همه ریسورس استفاده کنه !!

نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    خو پول اینو بدین یه فایروال درستو درمون بخرین

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    نرم‌افزار میکروتیک نرم‌افزاری نیست که بلد باشه از این همه ریسورس استفاده کنه !!
    تا حالا مشخصات ccr روتر ها رو ديدي ؟
    RouterBoard.com : CCR1036-12G-4S
    به تعداد هسته و كلاك هر هسته و مقدار رم و ... دقت كن ! درسته كه ميكروتيك يه نرم افزار سبكه و تقريبا روي هر چيزي اجرا ميشه اما يادمون نره كه از كرنل لينوكس استفاده مي كنه . پس از نظر استفاده از منابع سيستمي چندان هم مورد نداره !

شما یه کاری کن ، اون G8 برای این کار ضعیفه ، اونو بده به من ، من یک rb750 امن به شما میدم . جهنم و ضرر
    مهندس داره فدا كاري مي كنه واقعا ! كاش ميشد ما ها قدر اينجور دوستاني رو بدونيم !

من موندم يه 750 صد تومني چيه كه اين همه ملت به خودشون زحمت ميدن ...

نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    ت

من موندم يه 750 صد تومني چيه كه اين همه ملت به خودشون زحمت ميدن ...
    گذشت من چند روز پیش قیمت گرفتم میگه 170 تومن

نام حقيقي: K_JCH

عضو عادی شناسه تصویری k_jch
    نوشته
    178
    سپاسگزاری شده
    118
    سپاسگزاری کرده
    14
    نقل قول نوشته اصلی توسط endevb نمایش پست ها
    اوووووووووووووووووووووووو وووووووه . بيخيال حيف اين سيستم نيست واسه ميكروتيك؟؟؟ يك سيستم از رده خارج شركت رو كه سالم باشه و فقط بخاطر ضعيف بودنش از رده خارج شده انتخاب كنيد ، حداقل دو تا هم كارت شبكه داشته باشه و خواهشا DLINK نباشه چون من رو كه زياد اذيت كرده ، ترجيحا Micronet باشه بهتره . هارد تون هم 80GB كافيه . من نسخه 2.9.6 رو استفاده مي كنم كه كرك شدس و پايدارتره . البته ميتونيد از شركتهايي كه نمايندگيشو دارند لايسنسشو بخريد اگه براتون مهمه كه ورژن بالاتر باشه ولي همون ورژن هم كار شما رو راه ميندازه ، البته نكته مهمش اينه كه هاردش بايد IDE باشه نه SATA ، چون ميكروتيك اين ورژن نميشناسه ، ورژنهاي بالاتر رو نميدونم . پيشنهاد من براي نرم افزاري همون ورژن 2.9.6 هستش كه دارم استفاده مي كنم . توي اينترنت هست اما اگه پيدا نكرديد بفرماييد براتون آپلود كنم.
    میکروتیک ورژن های بالاتر هم داره واسه نصب. من ورژن 5 لول6 رو از یکی از سایتهای فارسی دانلود و تست کردم کرکش جواب داد. تو فروم گشتم پیدا نکردم ولی اگه نیاز داشتید بگید آپلود میکنم

endevb سپاسگزاری کرده است.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

کانفیگ فایروال میکروتیک

فایروال میکروتیک

آموزش فایروال میکروتیک

راه اندازی فایروال در میکروتیک

تنظیمات فایروال میکروتیک

راهندازي فايروال

تنظيمات فايروال در روتر ميكروتيك

نحوه کانفیگ فایروال میکروتیک

آموزش تنظیمات فایروال میکروتیکفایروال سخت افزاری میکروتیکراه اندازي فايروال روترمیکروتیک 170 تومنراه اندازی فایروال درمیکروتیکامكانات فايروال ميكروتيك آموزش راه اندازی فایروال میکروتیک فایروال میکروتیکآموزش فایروال در میکروتیکرااه اندازی فایروال بر روی میکروتیکفایروال روتر میکروتیکفایروال 750glاموزش فایروال در میکروتیکمیکروتیک آپلود زیادنرم افزار راه انداز میکروتیک site:forum.persiannetworks.comراه اندازی فایروال در میکروتیک 750فایروال نرم افزاری میکروتیک

برچسب برای این موضوع