نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 6سپاس
  • 1 توسط Hamed_H8
  • 3 توسط hamed_mhk
  • 2 توسط Hamed_H8

موضوع: کنترل سطح دسترسی کاربران تحت شبکه به اینترنت

نام حقيقي: reza

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2

کنترل سطح دسترسی کاربران تحت شبکه به اینترنت

سلام،

کسی میتونه منو راهنمایی کنه که با چه نرم افزاری میتونم سطح دسترسی کاربر ها رو به اینترنت محدود یا ساعتی کنم.
    تو شرکت ما حدودا ۱۲ تا کاربر داریم که به لطف ایترنت دایمی همه با تو چت هستند یا ف بوک!!! در ضمن ما ۲ تا سرور داریم که یکی داره اکسچنج ۲۰۰۳ و یکی دیگه شیرپوینت ۲۰۰۷ رو سرویس میده هردو هم ویندوز سرور ۲۰۰۳ دارن.

یکبار از آیزا استفاده کردم ولی فقط دردسر رو زیاد کرد.
    لطفا راهنمایی کنید اگه نرم افزار ساده تری هست که بشه باهاش فیلترینگ راه انداخت یا سطح دسترسی محدود به Outlook کرد؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Hamed Khosrozadeh

عضو عادی شناسه تصویری Hamed_H8
    نوشته
    245
    سپاسگزاری شده
    201
    سپاسگزاری کرده
    48
    ابزار برای انجام این کار زیاد هست ! اما با توجه به وضعیتتون شاید نیازی به ابزار خاصی نباشه !
    در شبکه شما اینترنت به چه صورت بین کاربران به اشتراک گذاشته شده ؟

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    کلیه کلاینت ها IP استاتیک دارند و مودم ADSL هم مثل بقیه و خروجیش وصل شده به سویچ و همه کاربرها Gateway رو با IP مودم ست کردن

نوشته
    245
    سپاسگزاری شده
    201
    سپاسگزاری کرده
    48
    دو تا راه وجود داره !
    یکی اینکه با همین وضعیت ، برید و روی فایروال مودم محدودیت های مورد نظرتون رو اعمال کنید ! که با این اوضاع محدودیت ها برای همگی اعمال میشه (محدویت های ناخواسته) !
    راه دوم هم اینه که وضعیت فیزیکی مودم رو عوض کنید !
    مودم رو از سوئیج جدا کرده و به یکی از سرور ها متصل کنید !

حالا با شرایط شما کدوم یک براتون امکان پذیر تره ؟ بفرمایید تا توضیحات تکمیلی داده بشه .

Niuosha سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    ممنون از اینکه پیگیری می کنید. روی یکی از سرور ها ۲ تا کارت شبکه دارم . می تونم مودم ایترنت رو به یکی از کارتها وصل کنم و یکی دیگه رو به سویچ، احتمالا باید Routing and remote را راه بندازم؟

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    عرض کنم که قبل از اینکه بخوام من یک راه حل بدم، این "
    کنترل سطح دسترسی کاربران تحت شبکه به اینترنت " رو تعریف کن!

مثلاً میخوایی سرعت رو کنترل کنی؟ یعنی فلانی 128 و بهمانی 512 تا سرعت داشته باشن...
    میخوای حجم ترافیک رو کنترل کنی؟ یعنی فلانی روزی 10 مگ، بهمانی روزی 100 مگ ...
    میخوای سایت‌ها و محتویات رو کنترل کنی؟ یعنی فلانی تو گوگل بره، بهمانی نره، فلانی mp3 دانلود نکنه، بهمانی دانلود بکنه و ....

اگر اولی یا دومی یا هردوش رو میخوای
    یک کار خیلی آسون و بی دردسر و ارزون برای دوازده سیزده تا کاربر استفاده از یک روتربورد 750 میکروتیکه که باهاش مثلاً یک هات اسپات درست میکنی و یوزر تعریف میکنی و .....

اما اگر کار سوم رو بخوای بکنی، با میکروتیکه میشه، ولی با یک چیزی مثل آیزا خیلی راحت‌تر و خوش دست تر و با امکانات‌تره....

البته واقعاً راه زیاد هست و نرم‌افزار و سخت افزار زیاد!
    اینی که من گفتم هم صرفاً یک مثال بود !

mgholami، Niuosha و rafiki سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    245
    سپاسگزاری شده
    201
    سپاسگزاری کرده
    48
    اون هم امکان پذیر و مناسبه !
    از CCproxy هم می تونید استفاده کنید . اعمال محدودیت راحت تری داره !
    اگر هم می خواید حرفه ای کار کنید و محدودیت های ظریف و دقیق تری اعمال کنید همونطور که خودتون گفتید از NAT Routing همراه NPS , NAP استفاده کنید .

Niuosha و rafiki سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    تا جایی که من تحقیق کردم امکان بستن یک وب سایت مثلا ف بوک یا گوگل براش باز نشه و ... شدنی هست ولی بالاخره یه راهی پیدا میکنن و با آنتی فبلتر ازش رد می شن. خودم به این نتیحه رسیدم که محدودیت دانلود و سرعت برای کاربرام بزارم .

اولا چون تمام کاربرا دارن از Outlook برای ایمل هاشون که شامل دو بخش داخلی ( اکسچنج ) و خارجی استفاده میکنن ، نیازی به اینترنت برای web surfing ندارن، پس اعمال یک محدودیت زمانی یا حجمی با سرعت خیلی پایین که شامل Outlook نشه رو ترجیح می دم.

خوشحال میشم راهنمایی کنید اگر نظر دیگه ای دارید و در نهایت بهم بگین چه روشی رو در پیش بگیرم که هم سریع باشه و هم راحت بشه راهش انداخت.

ویرایش توسط rafiki : 2012-09-01 در ساعت 01:52 PM

ARM
    ARM آنلاین نیست.
    نام حقيقي: علیرضا مشعلی

مدیر بازنشسته شناسه تصویری ARM
    نوشته
    1,898
    سپاسگزاری شده
    2497
    سپاسگزاری کرده
    1832
    نقل قول نوشته اصلی توسط rafiki نمایش پست ها
    تا جایی که من تحقیق کردم امکان بستن یک وب سایت مثلا ف بوک یا گوگل براش باز نشه و ... شدنی هست ولی بالاخره یه راهی پیدا میکنن و با آنتی فبلتر ازش رد می شن. خودم به این نتیحه رسیدم که محدودیت دانلود و سرعت برای کاربرام بزارم .

اولا چون تمام کاربرا دارن از Outlook برای ایمل هاشون که شامل دو بخش داخلی ( اکسچنج ) و خارجی استفاده میکنن ، نیازی به اینترنت برای web surfing ندارن، پس اعمال یک محدودیت زمانی یا حجمی با سرعت خیلی پایین که شامل Outlook نشه رو ترجیح می دم.

خوشحال میشم راهنمایی کنید اگر نظر دیگه ای دارید و در نهایت بهم بگین چه روشی رو در پیش بگیرم که هم سریع باشه و هم راحت بشه راهش انداخت.
    اگر هدف از داشتن اینترنت ارسال و دریافت ایمیل می باشد که میتوانید این کار را با Mail server خود که در اینجا Exchange می باشد انجام دهید و کلا دسترسی کاربران به اینترنت را قطع نمایید .
    ترجیحا برای به اشتراک گذاری اینترنت خود از یک ابزار که قابلیت فایروال و روتینگ را داشته باشد استفاده نمایید .
    روتر های میکروتیک انتخاب مناسبی می باشند .

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    دوستان لطفا یک راه کار جامع پیشنهاد بدید. اگه میکروتیک باید استفاده کنم چه مدلی؟ در ضمن میل سرور فقط داره ایمیل انترانت رو سرویس می ده.
    کسی مایل هست رو این پروژه حضوری کار کنه؟‌

کلمات کلیدی در جستجوها:

کنترل دسترسی به اینترنت در شبکه

کنترل کاربران شبکه

سطح دسترسی در شبکه

کنترل کاربران اینترنت در شبکهکنترل اینترنت در شبکهاینترنت تحت شبکه کنترل دسترسی به اینترنتكنترل دسترسي به اينترنت در شبكهسطح دسترسی کاربران شبکهمحدود کردن دسترسی به تنظیمات ip در ویندوز 7مدیریت دسترسی به اینترنت در شبکهکنترل کاربران تحت شبکهکنترل سطح دسترسی در شبکهتعریف سطح دسترسی در شبکهنرم افزار مدیریت زمان دسترسی به اینترنت در شبکهکنترل دسترسی کاربران به اینترنتمحدود کردن دسترسی به اینترنت تحت شبکهجلوگیری از دسترسی کاربر به اینترنت در ویندوز 7نرم افزار محدوديت استفاده از اينترنت براي كاربران در شبكهکنترل سطح دسترسی کاربران تحت شبکه به اینترنتمحدويت يوزر در استفاده از اينترنتدسترسی به اینترنت از یک یوزردسترسی اینترنت در شبکهکنترل دسترسی کاربرانعدم دسترسی یوزر لوکال به اینترنت در شبکه دامین

برچسب برای این موضوع