نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13
سپاس ها 8سپاس
  • 1 توسط th95
  • 1 توسط M-r-r
  • 2 توسط sahar_gol
  • 2 توسط th95
  • 2 توسط al1p0ur

موضوع: نصب lan دوم برای isa server

نام حقيقي: سارا

عضو عادی
    نوشته
    24
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    19

نصب lan دوم برای isa server

با سلام
    برای نصب isa server باید دو تا کارت lan داشته باشیم یکیش رو که خود ویندوز نصب میکنه می خواستم ببینم یکی دیگش رو چه جور باید نصب کرد اگه توضیح بدببد ممنون میشم .

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: +++AnathemA+++

عضو ویژه شناسه تصویری mahyar49
    نوشته
    913
    سپاسگزاری شده
    879
    سپاسگزاری کرده
    673
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara_mp نمایش پست ها
    با سلام
    برای نصب isa server باید دو تا کارت lan داشته باشیم یکیش رو که خود ویندوز نصب میکنه می خواستم ببینم یکی دیگش رو چه جور باید نصب کرد اگه توضیح بدببد ممنون میشم .
    سلام
    دوست من کارت شبکه رو خود ویندوز نصب می کنه اصطلاح زیاد درستی نیست...
    بهتره بگیم که درایورش رو خود ویندوز میشناسه و نیازی به نصب درایور نداره...
    شما باید یه کارت شبکه بخری،در کیس رو باز کنی و کارت رو جا بزنی ، بعد cd driver کارت شبکه رو بزاری و درایورش رو نصب کنی...
    حالا دوتا کارت شبکه آماده روی سرورت داری

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    با سلام
    فکر نمیکنم با آیزا کار کرده باشید، اما از نحوه نصب کارت شبکه بی اطلاع باشید !
    منظورتون نصب فیزیکی کارت شبکه بود یا موضوع بخصوصی که در اینجا به اون اشاره نشده ؟

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

عضو عادی
    نوشته
    24
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    19
    با سلام
    ببخشید من زیاد شبکه کارنکردم ولی علاقه زیادی به شبکه دارم ویندوز سرور و اکتیودایرکتوری رو یه کم کارکردم حالا می خواهم isa server رو یاد بگیرم مقاله های زیادی رو هم در مورد اون و نحوه نصبش پیدا کردم البته اینم بگم که می خواهم isa server 2006 interprise رو نصب کنم توی همه این مقاله ها در ابتدا گفته شده که باید دو تا کارت lan رو تنظیم کنی اگه سوالم بی ربط نیست بگید که این دو تا کارت کارشون چیه چه فرقی با هم دارند البته من شنیدم که با یه lan هم میشه کارکرد اگر سرتون رو درد نمیارم نحوه نصبش با یه کارت رو توضیح بدید .اینم بگم من برای محیط عملیاتی نمی خواهم فقط برای آموزش و تا یادم نرفته بگم که من با vmware کار میکنم .

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    اگر سرتون رو درد نمیارم نحوه نصبش با یه کارت رو توضیح بدید
    Configuring ISA Server 2004 on a Computer with a Single Network Adapter

sara_mp سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: seyyed mehdi abedi

عضو عادی شناسه تصویری sma.ffcc
    نوشته
    716
    سپاسگزاری شده
    115
    سپاسگزاری کرده
    228
    از سایت دوست عزیزمون
    آقای میثم پورهاشمی نیز استفاده کنی بد نیست مطالب جالبی داره تقریبا با 2006 تفاوتی نداره
    ISA SERVER 2004

عضو عادی
    نوشته
    24
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    19
    ببخشیدنصب isa server توی شبکه هایی که به اینترنت وصل نیستند کاربرد داره اگر کاربرد داره لطفا کاربردشو بگید .

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    sara_mp سپاسگزاری کرده است.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

عضو عادی
    نوشته
    24
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    19
    از شما دوست عزیر به خاطر راهنمایی تون متشکرم
    ولی اگر می شد از تجربیاتتون استفاده می کردید و این سوال من رو در دو سه خط جواب می دادید بهتر از این بود که یه سایت انگلیسی زبان رو معرفی کنید من اگر زبانم خوب بود مطمئنا انجمن های شبکه به زبان اصلی و سایت های در این مورد رو برای سوال و جواب انتخاب میکردم چون هم محتواهاش از سایت ها و فرم های ایرانی بهتره و هم بهتر از شما راهنمایی می کنند.
    من تو اولین پست کفتم که این دوتا کارت lan که روی سروره کارش چیه و اگه isa رو با یه کارت نصب کنم چه فرقی میکنه ولی هنوز هیچکس به من جواب نداده اگر این انجمن برای حرفه ای هاست خب بگید ما دیگه اینجا پست نمیزاریم و خودمون با مشکلمون کنار میاییم این هم بدونید که یه فرد مبتدی همیشه با سوال و جواب حالا چه درست و چه غلط می تونه یه چیزایی یاد بگیره .

نام حقيقي: سحر خاكپور

خواننده
    نوشته
    326
    سپاسگزاری شده
    63
    سپاسگزاری کرده
    302
    سلام
    از كارت اول اينترنت وارد ميشه و از كارت دوم اينترنتي كه از كارت اول وارد شده و توسط آيزا تنظيمات روش انجام شده بر روي شبكه قرار ميگيره.
    اگه با يك كارت اين كار رو انجام بديد (نميدونم ميشه يا نه ) از لحاظ تئوري و عملي كار اشتباهي كرديد. چونكه ديتا بايد 100% از آيزا به عنوان تنها پل بگذره و اگه فقط يه كارت باشه از همون كارت كه وارد شده خارج ميشه و ميشه محدوديت اعمال شده توسط آيزا رو دور زد.

نكته بعدي اينكه كاربران اينجا واقعا گل هستن و بايد با احترام باهاشون صحبت كرد و اينكه هيچ فروم خارجي بهتر از اينجا نيست.

al1p0ur و sara_mp سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    از شما دوست عزیر به خاطر راهنمایی تون متشکرم
    ولی اگر می شد از تجربیاتتون استفاده می کردید و این سوال من رو در دو سه خط جواب می دادید بهتر از این بود که یه سایت انگلیسی زبان رو معرفی کنید من اگر زبانم خوب بود مطمئنا انجمن های شبکه به زبان اصلی و سایت های در این مورد رو برای سوال و جواب انتخاب میکردم چون هم محتواهاش از سایت ها و فرم های ایرانی بهتره و هم بهتر از شما راهنمایی می کنند.
    من تو اولین پست کفتم که این دوتا کارت lan که روی سروره کارش چیه و اگه isa رو با یه کارت نصب کنم چه فرقی میکنه ولی هنوز هیچکس به من جواب نداده اگر این انجمن برای حرفه ای هاست خب بگید ما دیگه اینجا پست نمیزاریم و خودمون با مشکلمون کنار میاییم این هم بدونید که یه فرد مبتدی همیشه با سوال و جواب حالا چه درست و چه غلط می تونه یه چیزایی یاد بگیره .

لازم نبود انقدر عصبانی بشید
    ما هم همونها رو میخونیم (البته منظورم کسایی که تجربه ای شبیه به سوال شما ندارند) اگر هم کسی داشته باشه کمک میکنه
    انقدر هم سخت نیست
    مثلا نوشته که میتونید از اون به عنوان پراکسی سرور یا کش سرور استفاده کنید و ...

ضمنا یه سایت فارسی هم به شما معرفی شده
    ببینید شما میتونید شبکه هاتون رو در ISA جدا کنید و بین اونها خیلی چیزها رو کنترل کنید. حتما هم لازم نیست یکی از این شبکه های اینترنت باشه

راستی فکر میکن یه کتاب خوب فارسی در مورد ISA دارم اگر خواستید یه پیام خصوصی بدید به ای میلتون بفرستم.

ویرایش توسط th95 : 2010-06-10 در ساعت 08:04 PM
    al1p0ur و sara_mp سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    با سلام
    دوست عزیز اولا که به انجمن خوش اومدید
    دوما شما باید کمی صبور باشید
    سوما شما فرمودید که علاقمند به یادگیری هستید خب با این حساب همونجور که شما بهتر از بنده میدونید بهترین منابع در زمینه شبکه منابع انگلیسی هستند نه فارسی . پس شما باید کمی در زمینه زبان هم خودتونو تقویت کنید تا بتونید پیشرفت بیشتری داشته باشید .

حالا من تو چند خط خلاصه براتون توضیح میدم :

ببخشیدنصب isa server توی شبکه هایی که به اینترنت وصل نیستند کاربرد داره اگر کاربرد داره لطفا کاربردشو بگید .
    آیزا میتونه به عنوان یه روتر در بین دو یا چند شبکه قرار بگیره که دسترسی شبکه ها رو به هم مدیریت و کنترل کنه .
    میتونه ترافیک بین این شبکه ها بر اساس کاربر ، آدرس ip و ... رو فیلتر کنه . یعنی چه شبکه ای به چه شبکه ای با چه پروتکل هایی دسترسی داشته باشه و یا کدوم کاربرا اجازه دسترسی به کدوم شبکه ها رو داشته باشن و ...
    حتما هم نباید یکی از شبکه ها اینترنت باشه .
    مثلا توی بعضی از سازمانها به جای اینکه قسمتهای مختلف مثل اداری ، دبیرخانه،حسابداری و ... رو با روتر به هم وصل کنند از آیزا استفاده میکنند و دسترسی رو روی اون تنظیم میکنند .

اگه تنها یک شبکه وجود داره اونم بدون اینترنت ، که در این صورت isa کاربردی نداره .

من تو اولین پست کفتم که این دوتا کارت lan که روی سروره کارش چیه و اگه isa رو با یه کارت نصب کنم چه فرقی میکنه ولی هنوز هیچکس به من جواب نداده
    آیزا معمولا به عنوان یه gateway برای کاربرا عمل میکنه . یعنی باید یه ورودی و یه خروجی داشته باشه .
    دو کارت برای این هست که درخواست ها از اون به آیزا برسن و آیزا این درخواست ها رو بررسی کنه و اونایی که اجازه داشته باشند رو بفرسته به اون کارتش (حالا اون کارتش یا به اینترنت وصله یا به شبکه دیگه) .

دقیقا مثل دروازه یه شهر که تنها راه ورود به شهر از اون دروازست و هر کسی اجازه داشته باشه وارد شهر میشه یا ازش خارج میشه .

چهارما اخماتونو باز کنید .

th95 و sara_mp سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    24
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    19
    ممنون از راهنمایی های شما
    تازه داره یه چیزایی میاد دستم .